Szabályozatlan félmecha modok világa

Szasztok Gőzlér társak.A minap számomra ismeretlen vizekre eveztem,nevezetesen a szabályozatlan félmecha squonk készülékek titokzatos világába.Jelen pillanatban egy 0.38 ohm-os Flat twisted tekerés lapul a kis Tauren Solo-ban.És biza a kis mocsok első slukkra megégeti a számat.SOS valaki magyarázza el nekem,mit csinálok rosszul,hogy tudom csendesíteni az örjöngő teljesítményt egy szabályozatlan félmecha-ban ami ha jól stilabizálom ki egy bypass módban üzemelő mod-ként funkcionál.Esetleg gyengébb akksi?Milyen tekerés optimális az ilyen pokolgépekhez?A felrobbánstol elvileg nem kell félni,mert védelemmel ellátott készülék.Minden szakértést hálásan fogadok. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia @Miroku_Kogua :blush:

Ha csak 1 akkus mechád van, akkor tekerj fél ohm-ot, azzal nem fog melegedni. A túl alacsony ellenállás lényege pont az, hogy alig van ellenállás, hamar izzik, és az is igaz amit András ír, hogy kevés a levegő. Persze láncslukkoláskor attól még melegszik, de ha láncslukkolni szeretnél, akkor inkább közelíts a 0.7 ohm környékéhez. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Van SS Claptonom 26ga+30ga VandyVaape SS316L Ez jó lehet? Mekkora ellenállást csavarja ami jó lehet? Köszi :slight_smile:

2 kedvelés

Pontosítok: Ha alacsony az ellenállás, gyorsak az elektronok, ezért izzik hamar. :slightly_smiling_face: És ezért is melegszik.

2 kedvelés

Egy Wotofo Recuve Squonk-ot ujjítottam egy kedves gőzlér testvérünktől itt Vaperinán 1 akksis 21700 Köszi a tippet a 07 környéke lesz az enyém neki is esek :slight_smile: Azt hittem tapasztaltabb vagyok ennél,de nincs kijelző egyből megéllt a tudomány :smiley: Jó gőzlér dryhit-ig tanul…izé haláláig.

2 kedvelés

Wotofo Recuve és ezzel hajszolom : https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/21700-20700-size/molicel-21700a-4200mah-30a.html

2 kedvelés

Nem szeretnék senkit megbántani. :slight_smile: Csupán azért írom ezt, mert @Miroku_Kogua úgy tűnik nem vagy biztos magadban a mechákat tekintve. :thinking: Van itt az oldalon néhány érdekes olvasni való, illetve néznivaló. :slight_smile: De, ha találok még akkor be fogom linkelni. :slight_smile: Ne értsd félre kérle, csupán fő a biztonság! :blush: Mindenesetre légy óvatos, ha mecházol! Féltünk! :heart:

https://vaperina.cc/t/vaperina-live-4-felvetel/3411

4 kedvelés

Isten ments hogy félre értem,örülök hogy van kitől kérdezni.Tudom hogy nem játék ezért kérdezek nem rácsapok valamit azt tűz a gőz alá.Lett egy érdekes tekerésem,kiszámolgattam hogy 3-as magon 9tekerés az SS claptonbol lesz a 070 körüli ohm.Meg és beépült,de inkább ugy viselkedik mint egy gyorsuló Dodge Charger műszerei :smiley: Ez ugye nem kóser,legalábbis ilyet még nem pilláztam.

Lehet inkább hajtok hatot a Kanthal-bol :smiley:

2 kedvelés

Ez így nem buli. :confused: Ott a lefogatással is akadhatnak problémák.

1 kedvelés

Eddig ott tartok hogy 26ga Kanthal 2,5 magon 6 tekerés és 0,75ohm 4,95A beált stabilra csak az izgalmak közepette nem izzítottam le és olyan elcseszett égett íze van mintha Sultur tűzdémon ujját szopogatnám :smiley: @Andras_Barton Ez ad egy ks megnyugvást,de a Clapton kerítésdrót még mindig nem a barátom.Most ujra nekiugrok a tekerésnek hátha most mindent sikerül elvégeznem mielőtt bele slukkolok a végzet hegyének kürtőjébe újra.(Anyjuk meg epésen megjegyeztee kb fél órája hogy “azt hittem értesz már ehhez” :smiley: Én is :stuck_out_tongue:

5 kedvelés

Kész Köszi a segítséget gyerekek,3óra cummantyú után elértem hogy a Tauren félmechán ne égesse a pittyem.A helyes megoldás nekem ez lett

A tanulság (és az ide tévedő friss tekerősöknek vigasz) hogy 2 év után is tudsz újat tanulni,és hatalmasat szo…küzdeni a kihívásokkal,úgyhogy ne keseredjünk el ha nem sikerül sokadjára vagy nem tudjuk.Itt vannak nekünk Vaperináék és kihúznak a kokszból. :slight_smile: Egy kis csata utáni látkép lezárásul:

4 kedvelés

Szia András! Így igaz én is lecsekkoltam az ss huzal izzításnál elég tág tartományban változtatja az ellenállását!

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.