Mecha gyorstalpaló

10 kedvelés

Köszönöm, nagyon hasznos, így táblázatban még nem láttam. Nem kell számolgatni.

Köszi! Pont jól jött, napról napra egyre jobban érik egy gyönyörűséges mecha beszerzése.

4 kedvelés

Inkább csak úgy mondom, hogy van mecha-m (csőmod). Az 1 ohm-os terhelésre töltött akksinál 17W-ot tol ki, lemerülő félben levő akksival 10-12W-ot. Túl nagy a különbség MTL szinten, a dúrva DL-t meg nem szeretem. Úgyhogy csak kísérletezgetésre, néha egy próbára jó, de napi használatba nem venném. Ennyire érdekel. A táblázat viszont akkor is hasznos. Quién sabe? Talán egyszer még rácuppanok rendesen.

3 kedvelés

Napi használatban? Hogyan kompenzálod a teljesítményváltozást? DL, MTL?

3 kedvelés

Szia, szívesen. Nekem is jól jött amikor megláttam, gondoltam másnak is egyszerűsítek az életén.

4 kedvelés

Szia!
Nekem is van egy csömechám én is mtl kazánt hajtok vele,én pl ilyen 0.8ohm környékére tekerek úgy tűnik mintha így nem lenne akkora a különbség,igaz szűk dl-ben pöfékelek vele és szintúgy alkalmanként,meló után mikor már nyugi van.Valahogy napira be se fognám félnék,hogy összekarcolódna,meg maga a tank is alkalmira szánós fajta rajta​:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ezt én elektronkai technikus létemre abszolút nem értem. Mi az, hogy párhuzamosan kapcsolt 2 akku pont fele Amper, mint az 1 akkus csőmod? Én inkább akkor előveszem a műszeremet, és megmérem. Ezt nézd inkább @Kabak


Én már melóban többször is szívtam egész nap mechát. A reggelitől a délutániig nem sok változást tapasztaltam. Amikor meg merülni kezd, hirtelen elhalványul a kazánnal párhuzamosan kötött Led. Ha a kitekert kazán, és a betekert között nagy a különbség a Led fényerejében, akkor az akkut tölteni kell. Meg tudnám azt is csinálni, hogy olyankor a kékről pirosra vált, de minek? Ha egyszer a kék Led kialudt, akkor lemerült. Az akku típusa viszont nem mindegy. De ez áll minden modra, nem csak mechára. Laptop akku ecigibe nem való. Kipróbáltam,és tényleg nem. Ami az Innokin kroma-A modban volt, és van, az viszont kibír egész napot még mechanikus üzemben is, sőt mivel így a hatásfok 100%, nincs veszteség, ezért még nem sikerült egy nap alatt lemeríteni, viszont minden nap töltöm. Az a 150 Wattosnak titulált kínai mod, a Polar Night akkuja csak 1,5 Ah, az kb. már 6-8 ml leves elpárologtatása után adja meg magát.

1 kedvelés

Szia!
Sajnálom, ha nem érted, mert ez az elektromosság egyik alapvetése. Az 1 ohmos ellenálláson a 4,2 V feszültség hatására 4,2 A folyik át. Ez Ohm törvénye. Ha egy akku van az áramkörben, akkor ezt az áramot annak az egy akkunak kell leadni, tehát 4,2 A lesz az áramterhelése.

Ha az áramkörben 2 db párhuzamosan kötött akkumulátor van, akkor ez a 4,2 A két ágon fog megoszlani, tehát akkumulátoronként 2,1 A folyik át (feleződik az áramterhelés).

Fontos, hogy adott fix ellenállás (tekerés) mellett fellépő áramterhelésről beszélünk! Nem pedig arról, hogy hány A-t képes leadni 1 db akkumulátor, illetve párhuzamosan kötött 2 db akkumulátor!

Nézem a beillesztett grafikont, és személy szerint nem szeretem a hasonlókat. Ugyanis nincs hozzá magyarázat, alapvető adatokat nem tartalmaz a kép. Ami egyértelmű: terhelés alatt csökken az akkumulátor kapocsfeszültsége, ez viszont köztudott tény, nincs szükség a grafikonra. Az ábra szerint a kapocsfeszültéség kb 70 perc alatt esik le arra a 3,2 V-ra, ahol a modok többsége letiltja a készüléket az akkumulátor lemerülése miatt (“Low battery”). Tegyük fel, hogy egy vaper 3 mp-es slukkokat szív, így elvileg 1400 slukkot vesz ki egy feltöltött akkuból. Nos ez általánosságban nem igaz. Akkor lenne teljesen korrekt a kép, ha tartalmazná, hogy hány mAhs celláról van szó, és mekkora a kisütési áram. Az sem mellékes, hogy a terhelés folyamatos, vagy impulzusszerű. Nyilvánvaló mindenki számára, hogy nagyobb teljesítmény mellett hamarabb merül le az akkumulátor, nem fogja kibírni a 70 percet.

Később te is írod a frankót: minél nagyobb az akku kapacitása, annál hosszabb lesz az üzemideje, ez teljesen így van.

2 kedvelés

Az áramerősséget nem érted,de feszültséget mértél? Vagy én értek félre vmit…? Ugyanakkora teljesítményhez dupla feszültségnél elég a fele áramerősség. Vagy én tudok rosszul vmit ?

Én azt hittem, hogy az egy kazánon folyik annál kevesebb áram, minél több az akku.

Ha jók az emlékeim egyenáramnál párhuzamos kötésnél a feszültség állandó…

1 kedvelés

Bocs, de kifejtenéd ezt. Most én nem értem :slight_smile:

Azt nem tudom, hogy mire gondolsz. Lehet, hogy ugyan azt mondjuk, csak más szavakkal?

1 kedvelés

Én így gondolom: egy aksinál van 4,2V mondjuk kell 42w teljesítmény. Nem ismerjük az ellenállást. Az aksinak ebben az esetben 10A- t kell felköhögnie. Ha 2 aksi van párhuzamosan kötve a feszültség marad 4,2V és az áramerősség is ÖSSZESEN A KETTŐBŐL kell 10A ugyanehhez a coilhoz. Csakhogy 2 aksi összesen tolja,vagyis 5-5 A-t adnak le egyenként.Na most mechánál ugye a coil ellenállása lesz ismert és az aramerősség lesz az ismeretlen. Ha jól gondolom. R=U/I Ezért ha tudod h az R ( coil) mondjuk 0,42 Ohm a feszültség pedig 4,2V (aksi) akkor kijön,h I ( az aksi terhelése) 10 A lesz. Ha nem tudod megmérni a coil ellenállását és sikerült egy 0.2 Ohmot tekerni,akkor 22A kell majd egy 4,2V- os aksiból. Ami ugye komoly aksinál nem gond,de amikor merül az aksi és csökken a feszültség mondjuk 3,5V ra,akkor az aramerősség nőne ugyanilyen mértékben- közel 20%-kal. Ekkor az elektronok mennek mint a meszes és sokan. Mondjuk h sokan, gyorsan próbálnak szűk keresztmetszeten átpréselődni,ezért súrlódnak és melegednek. A lítium pedig elég veszélyes 2 esetben. Egyik ha melegítik,a másik pedig ha oxigén éri. Marpedig ami melegszik az tágul,ami tágul az szétfeszíti a tokozását. Ami pedig szabadra kerül,az oxigénnel kerül kapcsolatba.

1 kedvelés

Azt, hogy a táblázat nem írja, hogy minek az árama van odaírva. Ennél pontosabban nem tudom. Hagyjuk. Elég, hogy én megértettem. Olyan dologról van szó, amit sohasem használok. Én is tudom, hogy a 4x4=16. Ami sohasem annyi, mert ilyen kis ellenálláson az a 4,6 leesik azonnal 3,8-ra, azt viszon viszonylag sokáig tartja. Az egészből csak az 1 ohm használható mtl-re. Dl -en meg még én sem kísérteném az ördögöt, inkább vennék 1 normális modot.

3 kedvelés

A mecha az egy életérzés, vagy mi a “létjogosultsága” manapság? Nem jobb az egyenletes teljesítményt és a sok védelmet használva, nem egy nonlineáris teljesítménycsökkenést használni?
Próbáltam egyébként, de nálam ezek csak hátrányok voltak.
Mondjuk van néhány szép mecha mod, az tény :+1::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szerintem is egy életérzés. Mint a Harley-Davidson. Főleg az oldschool-system szerint eljárva. Megtervezed magadnak a modot, megépíted. Kiválasztod a megfelelő tankot. Megtervezed a tekerést A-tól Z-ig. Megépíted és használod a teljes “ezt én csináltam és nincs ennél jobb” érzéssel.

Persze napjainkban egyre nő a “kíváncsiak” tábora. Nos ők vesznek egy mecha/félmecha modot. Rárakják azt a tankot ami kéznél van. Fórumokon megkérdezik a mechásokat, hogy milyen tekerést használnak és megépítik. Aztán szétkürtölik, hogy profi mechás vagyok. Némi visszafogottsággal, de jómagam is ebbe a kategóriába tartozom.

1 kedvelés

Rosszul írtam,igen csökkenni fog,de ahogy csökken a feszültség úgy nőhetne az áramerősség ha nem merülne az aksi. De merül,ezt érezzük meg az ízeken és a gőz mennyiségében. Amúgy bármilyen modnál amiben melegszik az aksi ott probléma lehet. Ami még érdekesebb,van egy Paramour sbs modom,aminek csavaros az aksifedele. Ha csak annyira húzom meg,h bekapcsoljon a kijelző,akkor melegszik az aksi. Ha feszesre húzom akkor nem melegszik. Szóval összetett ez. Főleg mecháknál.

2 kedvelés

Én sem készítettem magamnak modot,bár lenne rá kapacitàs. De mondjuk én nem is nagyon kérdezgettem,utánanéztem.Jó dolog,de aksizabáló.

2 kedvelés

Az életben semmi sem fekete-fehér. Én csak a két szélső végletet írtam le. Több ismerősöm is középutas. Számomra azért nem hozott olyan élményt a félmecha, ami meghálálta volna a befektetett munkát. Egyszer viszont mindent ki kell próbálni :grin:.

2 kedvelés