Sziasztok mecha móddal kapcsolatban érdeklődnék

Elolvastam az itt említett cikkeket, illetve tanácsokat, 1ohm-os előre tekercsben gondolkodom. A setup egy ennequadro 18350-es mecha 3,7V az akku s mindenhol 4,2re találtam csak leírást, oh igen es egy dvarw MTL RTA a vaporáló amit rá raktam 22mm-es.
A fő kérdésem így biztonságosan használható lesz az én kis zseb cigim? S megfelelő lesz a tekercs? Minden észrevételt szívesen fogadok es tanácsot​:grin:

1 kedvelés

Ez talán segíthet, chrome lefordítja:

3 kedvelés

Elvileg akár jó is lehet, de azért ebbe még beleszólhat egy-két változó :grin:
A legjobb barátod esetedben Georg Simon Ohm lesz, meg az ő örök érvényű szösszenete - esetedre vonatkoztatva:

I=U/R

Azért 4.2V-ra kell méretezi az egész rendszert biztonsági szempontból, mert egy teljesen feltöltött Li-Ion akku feszültsége ennyi, itt adja le a legnagyobb áramot. Ez itt egy ténylegesen 1Ω tekeréssel 4.2A. Na ezt az áramerősséget kell tudnia leadni annak a kis 18350-es babaakkunak​:smile:
Úgyhogy akkumulátor datasheet megtekint, ez a kérdés itt el is dőlt.
Felhasználói élmény szempontjából nem mindegy még, hogy az az 1Ω ellenállás miből is jön össze, itt a huzal anyagára és vastagságára gondolva elsősorban(+a magméret és menetszám is rá tud kavarni),meg persze ezek mellett a használt levegőzés mérete is. Meg a leves, a vatta…
Kell ez neked??:thinking::rofl::rofl:(minden rosszindulat nélkül)

3 kedvelés

Nekem a limelight mechája van. Szintén 18350-es akkuval. Csak nagyon jó akksival működik igazán jól és nálam 1.2 ohm körüli tekeréssel megy.
Persze jó az 1 ohmossal is, csak a kis akku elég hamar elfárad​:blush::woman_shrugging:

5 kedvelés

Köszönöm úgy érzem, amíg mindent át nem olvastam és számoltam addig marad a nagytesó ami egy Ehpro 101pro :smiley:
Biztos ami biztos

2 kedvelés

Köszönöm szépen, valószínű meg is fogadom jelenleg a Ehpro 101pro-t is 1,2-essel használom, bár az nekem a 21700as 4000mah Samsung akkuval 4napig pörög ezért is gondoltam praktikussàg szempontjàbol kisebbre váltani, nem túl sokat gőzölök de néha jól esik mióta nem cigizek, így gondoltam hogy nekem egy napot a kis 18350 is kibír majd :grin:

az emberek túl aggódják a mechákat… sok buta DL-es baleset miatt amik vagy 6-8 éve történtek rosz fajta akkukal, zsebben benyomódó gombokkal., és mert a DL-esek szeretnek 0,1 ohm-ra építeni.

MTL mechán gyerek játék… legalábbis én elég gyerek voltam amikor elkezdtem egy kb 8 évvel ezelőtt :stuck_out_tongue:

Építsd meg, próbáld ki egy reg. modon, számolj/olvasd le az ampert, nézd meg az akkud tud-e annyi ampert, használd egészséggel, kalap kabát.

Kevesled a gőzt/hőt egy menettel kevesebbet, ha sokallod akkor egy menettel többeta coilra.

ha nagyon melegszik az akku használat közben, valami el lett rontva. megijedni nem kell, mert kb 60-70 °C-ig tuti nincs probléma de vagy a build nem stimmel vagy az akku kaki.

Vaperként akkut úgy kéne venni, hogy azonnal azt nézni hogy mennyi a CDR értéke, de sokan továbbra is a kapacitásra vannak ráfeszülve. Nem érdekel hogy hány slukk/nap után merül le az a 3500mAh ha közben 80°C az üzemi hőmérséklete, nekem elég a 2500mAh de az hozza biztonságosan a 25A-t is.

nekem mindig is egy problémám volt a mechanikus modokkal… túl merítettem az akkuimat lustaságomból fakadóan.

8 kedvelés

nem azt mondom hogy fél vállról lehet venni a dolgot… de MTL magasabb ellenállásokkal mókol ezért az pofon egyszerűvé teszi a dolgot.
Általánosságban elég megnézni egy reg. modon hogy nincs-e rövidzár (coil hozzáér a chamber falához, rosszul levágott coil láb, bele esett a levágott coil láb stb.).
ha nincs rövid zár mehet a modra. onnantól kezdve egy hiba lehet és az az, hogy az akkud nem bír 6A-t sem… olyan akkut zseblámpába sem raknék :stuck_out_tongue:

példa (tegnapi építés utáni gondolatmenetem hiteles rekonstrukciója :smiley: )


.29ohm
R=U/I alapján I=U/R
I = 4,2 V * 0,29 Ω = 14,5 A

VTC5A akku papiron 25A CDR (meg Mooch teszt alapján is) szóval mehet a menet:

első védvonal: CDR = continuous discharge rate, véperként nem “continuous”-ként használjuk, hanem pulzálunk.

A számolás 4,2-vel is nagyon jó hiszemű, hiszen 4,2V-ot már az első pár slukk után nem ad le az akku mivel az üzemi feszültsége 3,6.

második védvonal: 4,2-vel számolás, nézd csak meg milyen meredek az alábbi görbék eleje:

öszintén ha az ember benne van egy ideje nem is számolgat.
Csak VTC5A-t használok mech-ben és már fejből tudom hogy, 0,20 ohm-tól érzem magam biztonságban, de ha véletlen 0,19-et ír ki a reg akkor az még azért használható.

szóval, hogy ne hazudjak sokat a tegnapi építés utáni gondolatmenetem hiteles rekonstrukciója valójában ennyi volt:

“0,29? hmm f#sz*, mehet a mechre”

9 kedvelés

Igen korrekt leírás :+1::white_check_mark:

5 kedvelés