Mechák, és minden finomság velük

Sziasztok,

ma felvetődött bennem a kérdés, hogy 18350-es akku mennyire használható MTL üzemben mechanikus, vagy félmechanikus modokba.

Szerintetek milyen cellák használhatóak jól, biztonságosan?

Ti használtok ilyesmit?

Jöhet minden, de főként az ajánlások, azokból bármennyi :grin:

2 kedvelés

Szia, én 18350 használok cthulhu-tube-mod MTL üzemben egy Basen 800 mAh, 12A aksival. Jó csak az üzem idő nyilván rövidebb mint ha 18650-al használnám. És mivel ez félmechanikus, biztonságos is, az ellenállásra ügyelve, => 1 Ohm sose volt gond.

Szóval jók a Basen akkuk? Én valahogy mindig fenntartásokkal kezeltem, de sok helyről hallottam már róluk jó véleményt.

Sziasztok! Arról igazán írhatnátok, hogy milyenek azok a mechák, gyaáriak, vagy ti fabrikálgatjátok őket? Nekem is van egy mecha modom, de úgy, hogy volt az a semmire se jó CE4 -es készlet a fiamtól. Volt benne valami elektronika is, de az abba való 3 ohmos tekeréshez belőve, úgyhogy ment az egész a szemétbe, kivéve a csatlakozóját, mert az bevesz minden kazánt. Egy vezeték nélküli csengő nyomógombos dobozába ment ez a csatlakozó, egy 18650 akku, és egy kapcsoló. Ez lett nálam a mecha mod. A védelem nálam úgy lett “megoldva”, hogy csak rendesen kipróbált, kijelzős elektronikás mod.-ban bejáratott, alaposan ellenőrzött kazánt teszek rá, tehát ami már nem lehet hibás, zárlatos. Elsődleges célja, most már van 2 komplett készletem, de nem volt, mivel azok beépített akkusok, ha lemerültek, akkor is legyen mivel gőzölni. De van, amikor inkább azzal a mechával kezdem a napot. Mert kicsike, csak egy akku és 1 kapcsoló (Varrtam nekik tokokat és a nyakamba akasztom.) Nincs olyan, hogy elállítódik, mivel nem lehet rajta semmit sem állítani. Úgy kell hozzá tekerni a drótot, hogy a kívánt teljesítményt tudja (1,0 - 1,3 ohm). Miután elgőzöltem vele kb. 4- 6 ml liquidet, elteszem, és jöhetnek a gyáriak, mert akkor már ki fogják bírni a saját akkuval a nap végéig. Szeretnék arról olvasni, hogy másoknál mi célból van a mecha, és mikor, hogyan használják, illetve maguk készítik, vagy árulnak is ilyet?

Részemről csak kísérletezés volt a cél. Volt egy Ehpro Mod 101-es modom, amit nagyon-nagyon szerettem, de istentelenül eláztatta egy tankom, szóval teljesen bedöglött…Aztán felkerestem @Vaperina_Kinga-t, vagyis pontosabban egymásra akadtunk azt hiszem, hogy tud-e vele valamit kezdeni. Hát kiderült, hogy kuka az egész, szóval megkértem, hogy ha tudnak, varázsolják át egy félmechává. Így lett nekem végülis mechanikus modom, éés, én elsősorban csak kísérletezésre használom. Van több szettem is, de ha elteszem, mindig kikapcsolom a gépeket, szóval nehezen állítódik, vagy izzít véletlenül. Tehát nálam annyira nem játszik az egyszerűség, inkább csak mint mondtam, a kíváncsiság. Hogy tud működni, meddig tud működni, és milyen ízeket ad ugyanaz a tank egy szabályozott, és egy szabályozatlan modon.

Mecha igazából manapság csak nosztalgia szerepet tölt be , ha jól emlékszem régen amikor még beépített akkus cuccok voltak ugye ők lettek a nagy dobás mert cserélhető volt az akku , később lett olyan is gyári készülékben , de mecha nem tiltott 0.7 ohmon sem , valamint egy jó minőségű darab puszta ihatatlan :stuck_out_tongue: , én mindig is szerettem volna egy cső alakú mecha modot ami kisebb (18350 ) és nagyobb 18650 akkut is fogad , aztán meg is lett egy smok magnet natural személyében , tetszik és praktikusra össze lehet csavarni , de ő inkább ilyen színházba járos készülék , ettől függetlenül nagyon szeretem.
Másik készülék egy coil father squonker , ez simán csak a squonk téma kostolasara lett véve , occo , de nem is olyan rossz :slight_smile: , pici kompakt mecha , mai napig használom .
18350 ből sorosan fogva 2 már dlre is alkalmas 50-70 watt környékén akkutol függően mit bír ( én szokoevente egyszer dl ezek így én ebből indulok ki , ha az akkukat mindennap ilyen megpróbáltatásnak tesszük ki , az már drasztikus kondíció romlást eredményez plusz veszélyes játék huzamosabb ideig csúcsra járatni az akkukat ).

2 kedvelés

Hát igen, de a mai gépek már szinte rövidzárral is működnek. Pont nem rég volt több csoportban is téma, hogy mennyi az annyi, éshát…eléggé ledöbbentett, hogy mennyire rossz néhol a hozzáállás…

2 kedvelés

Na mondjuk jah , ezzel kapcsolatban annyi eszrevetelem van hogy 0.2 ohmig egy 20 A aramturesu akkusnak sem lesz nagyobb baja a rövid élettartamot kívül de (!) Nagyon kell figyelni ilyenkor melegedesre , és én amúgy megkovetelnem a belső ellenállás ellenőrzését is hogy amikor már nem bírná ne csináljunk belőle kézigránátot , attól függetlenül 0.2 ohmon a csatik tisztítására kell nagyon ügyelni hogy mindig alacsonyabb veszteséggel dolgozzunk, egy akkus mechakat éppen ezért én MTL eszköznek tartom és kérek mindenkit hogy így használják , ha valaki DL ezni akar akkor 2 sorosan kötött akkuval tegye és akkor 60 watthoz se kell 0.2 Ohm hanem 0.9 körül aztán akkor kevesebb a veszteség is , bár az lenne a legjobb hogy egy védelemmel ellátott csövet használ aki velejéig nem érti a dolgot vagy a már említett MTL mód.

2 kedvelés

Aki nem ért a mechához, ne használjon mechát. Gyakorlatilag ennyi. De igazából a számokhoz is azt tudom mondani, hogy ne használjunk már ekkora értékeket…hogy van az, hogy 10 évvel ezelőtt 1 ohm alatt senki nem létezett, most meg már szinte rövidre zárjuk az akku két végét, és úgy gőzölünk :frowning:

1 kedvelés

Úgy van hogy régen jóformán csak MTL volt , abban egyetértünk hogy nem nagyon ildomos extrém subohm tartományba menni , 1 ohmon is simán lehet DL ezni .

1 kedvelés

Ma is és régen is lehetett ésszel mechaval dl-t használni olyan gőzzel, hogy 2 perc után nem láttál… Igaz, 3 ohm körüli, igen vegony huzalbol dual tekeressel… Csak abban az időben még a komolyabb vaperek törekedtek a tudásra, ma már minden inkább instant… Itt van inkább a probléma szerintem. A mecha igen jó választás lehet, de kell hozzá alázat és félkészülés. Akinek ez nem meggy, inkább a mostani modok bypass rendszerét javaslom :grinning:

3 kedvelés

Naigen, teljesen jogos egyébként, hogy az emberek nem akarnak sokat foglalkozni vele, mert nem mindenkinek hobbija ez, pusztán egy kevésbé káros opció. De ez mindenképp igényel egy alaptudást. Akkor is, ha nem egy mechán hajt az ember DL kazánt, hanem akkor is, ha egy legalapabb gépet használ. És sok esetben ez is rettentő hiányzik.

2 kedvelés

Éveken keresztül nálam okosabb és kitartóbb emberek nem tudtak ezen a hozzáálláson változtatni, én meg már nem is akarok, csak a nagyon nagy blöd helyzetekre reagálok…

1 kedvelés

Na igen, de nem szeretnénk szerintem ismét látni a cikkeket az elektromos cigaretta veszélyeiről, mert robbanásveszélyes…

1 kedvelés

Én amikor csak egyetlen egy készletem volt, és féltem, hogy mi lesz, ha lemerül? Akkor és azért csináltam egyet, de már inkább nem használom. Az elektronikákat lejjebb lehet állítani, ha sok, csak egész mostanáig nem mértem, amíg nem kaptam egyet valakitől pluszban. Azt, amit ma jónak hiszek, még most is sajnálom szétszedni, hogy Ampermérőt tudjak vele sorba kötni, és Voltmérőt párhuzamosan. Csak azzal az eggyel csináltam végig a cécót, amelyikről már biztosan tudom, hogy csal. Arra jó a mecha, hogy 4 Voltra feltöltött akkuval 4 x 4 / 1 ohm = 16 Watt, ha kereken 1 ohmosat sikerült tekerni. Amikor már nyilvánvaló volt, még akkor se gondoltam, hogy a 150 Watt az csak 12, pedig a gőz mennyiségéből egyenesen az következett. A szub ohmokat gondolom, kifejezetten DL-re találták ki. Csak azt nem értem, mi benne a ráció, hogy az illető nem látszik ki a gőzből, cserébe néhány perc alatt lemeríti az akkuját?

Ezért írtam, hogy lehet ésszel is nagy gőzt csinálni, csak ismerni kell a tekerést… Ha pl veszek egy kanthal huzalt, ami gyorsan izzik és vékony, pl 0,16-0,2 átmérővel és csinálok egy 2 tekercses menetet, akkor is 1 ohm felett van, de a baromi nagy gőzhöz sem kér el 100 W-ot, csak max 15-20-at…

vagy még lentebb megyek a huzalátmérővel, s akkor a tekercsszámot, vagy a menetszámot tudom növelni - azaz a fűtőfelületet, amitől intenzívebb ízem van. Ezért vannak a speciálisan gyártott huzalok, pl clapton.

De esetünkben a fűtőfelület a lényeg, illetve, hogy mennyire “lusta” a tekercs :smiley:

A mechára meg annyit, hogy ésszel otthon is elkészíthető, kb annyit bír, amit a tűzgomb - ha azt sem cseréljük - így kb örök élet és egy nap. DE!!! Meg kell tanulni használni egy védelem és elektronika nélküli mechát használni…

1 kedvelés

Én korábban próbáltam nagyon vékony huzalbol nagyon szép fűtőfelületű tekerést alkotni , igaz sikerült 0.08 mm esből de , valahogy az íze nem volt az igazi , úgy találtam (jorda B cloneban ) hogy 0.16 mm től vannak jobban az ízek , claptonrol annyit tapasztaltam hogy a vékonyabbak mint micro clapton és a fused “MTL” clapton azok akik nem annyira lomhàk de büdös nagy gőzt tudnak nyomni :slight_smile: .
Neked ilyesféle torteneteid , tapasztalatok ?
Szívesen olvasnàm őket :slight_smile: .

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.