Segítség kérés!

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban hogy hagyományos cigarettáról MTL-re történő szokáshoz.
Tudnátok ajánlani egy kezdő szettet?
Nulla tapasztalatom van ebben a témában.
Kb. napi két doboz cigarettát szívok el.
Ezt kéne helyettesíteni. Az Számításaim szerint 500-600 szívás lenne. Szeretném hogyha az akumlátor is kibírná reggeltől estig. tehát kéne kazán akumlátor és még likvid is ami kiváltaná a napi két dobozt. nyilván idővel majd fejlődök de most egy kezdő szett kéne erre. Köszönöm a segítségeteket előre is! Péter voltam :slightly_smiling_face:

Kérdés! Ez a készülék elsőnek jó volna neked?

5 kedvelés

Szia Péter! Üdv köztünk! Hát ha MTL vonalon gondolkodsz 2doboz analóg kiváltásához kicsit több kell mind kezdő szett. Cserélhető akksis modra lesz szükséged ami lehet 18650 vagy 21700 . Bármelyiket választod min. 2 akksi kell hozzá+külső akkutöltő. A 18650- es módok kisebbek, teljesítményük is kevesebb de a napot ezzel is lehozod. A 21700 modok kicsivel nagyobbak viszont nagyobb teljesítmény és hosszabb üzemidő. Mod kiválasztásánál ezen túl csak az ízlésed ill. a pénztárcád a fő tényező! Hatalmas a választék már tízen párezer forintért be tudsz szerezni egész jó készűléket . Szükséged lesz még kazánra. Itt el kell dönteni hogy szeretnél mindjárt az elején belecsapni az építésbe vagy bizonsági játékot játszol és porlasztós kazánt választasz. Mindkét vonalon hatalmas a választék! Ha ezek összeálltak fejben, hogy merre azután még pár dologra szükséged lesz. Amikor már úgy érzed, hogy megvagy akkor jön az hogy a napi 2doboz analógot mivel is pótolja m! Na ez egy külőn fejezet itt első körbe javasolnám a kész liquid beszerzését. Abból hamar kiderül mi az a nikotin erősség ami a szervezetednek kell. Ezzel párhuzamosan be kell szerezned alapfolyadékot pg-vg, nikotint és aromákat meg ezekhez eszközöket. Itt már atovábbiakhoz rengeteg segítséget kapsz! Hajrá!

5 kedvelés

Szia Péter,

egyet értek @Elek_Segits -el alapvetően. A kinézett szett egy alap kezdő készlet, kb arra jó, hogy megismerkedj a vépeléssel, de ha ezt megveszed és bejön a dolog, akkor biztosan kevésnek fogod érezni ezt a szettet. Szóval a kérdés az, hogy most keveset költesz és tesztelsz vagy elhatároztad, hogy a vépelés lesz és kész, ebben az esetben ezt a lépcsőn nyugodtan ki lehet hagyni és rögtön egy komolyabb cuccba ruházni. Ami persze több pénz, de ha napi 2 doboz elpattan most, akkor hamar behozza az árát a dolog, csak az elején többet kell beletolni.

A porlasztós tankokkal az a baj, hogy a porlasztó drága a liquidek nagy része meg gyorsan elhasználja, szóval összeségében nem lesz olcsó dolog és mindig porlasztóért kell “rohangálni”. Illetve kevés a mozgástér, nem lehet testreszabni a saját ízlésed alapján. Nem akarlak elriasztani, csak jó ha pár dolog már az elején tiszta.

7 kedvelés

Szia Péter üdvözöllek köztünk!
Saját tapasztalataimat tudom elmondani.
Én is napi 2 doboz beton sofit füstöltem.
Igaz hogy dl de nekem egy vaporesso polaral kittel sikerült lejönni.
És kellett is a 2aksis mód, porlasztóból a 0,5et használtam és tartok is itthon a mai napig vész esetére.
Akkor kellett a nagyobb gőz mennyiség és az erősebb nic 6os,de mára már a 3as is sok néha dl ben. Most kezdem a barátkozást mtl vonalon viszont itt meg a 6-9mg is elmegy.
De vannak tőlem tapasztaltabb mtl-esek úgyhogy lesz aki segít.
Kitartás az át álláshoz!

5 kedvelés

Nekem szájból tüdőbe kell! Azaz mtl?

Igen az az lesz​:blush:

1 kedvelés

Én alapvetően ezt a kazán néztem ki valakinek valami tapasztalata? És milyen akkor kéne hozzá?

1 kedvelés

Mindenképp olyan,ami 24-es kazánt fogad ,tehát nem lóg le róla​:blush:

2 kedvelés

Hú, hát bonyolult kérdés, első körben olvasd ezt végig (ha bírod :rofl: ), ez a legutolsó ilyen jellegű topik volt, de van még jó sok. Aztán gyere vissza és beszéljünk újra. :grin:

Nekem a berserker b3-mal nincsen tapasztalatom…

De ha hajlandó vagy belevágni az építés világába, amiket én most használok és szerintem jók is:

  • byka v7, v9, SE
  • kayfun prime
  • dvarw mtl fl
  • bishop rta
  • ataman v2, v3

Mindegyik lehet jó is, meg rossz is, kicsit utána kéne nézned ezeknek a tankoknak, kinézet, ár, első ránézés után melyik tetszik neked. Van levegősebb, szűkebb, drágább, olcsóbb, lékontrolos, alsó töltésű, mindegyiknek vannak hátrányai és előnyei stb. szóval mindegyik más, válassz egyet, aztán menjünk arra tovább.

Ja és ezek csak amiket én használok, van még sok másik, amiket meg én nem, de azt majd a többiek mondják. :rofl:

5 kedvelés

Én még 2 év után is azt mondom, hogy első szettnek a Kizoku limit tank és hozzá egy Swag2 mod. Így elkezdheti porlasztóval és válthat építésre is ha bejön…és nem kell emiatt +tankra költenie. Nem ugorhat mindenki egyből fejest az építésbe…egy kezdő egyszerű, gondnélküli használatot akar, amit egy jó porlasztós tank biztosít csak eleinte számára! Még így is elég gondja marad a számára használható liquid (aroma) megtalálása miatt. Mondjuk mostani ésszel én egyből aromamentes liquid-del és legalább 18mg/ml-es nic erősséggel kezdenék…és csak később keresnék ízt mert az analóg ízét úgysem adja vissza egyik aroma sem.

9 kedvelés

Sok felé el lehet indulni, mindenki más és mások az igényei, nem lehet általánosítani. Én például 1 hónapig porlasztóztam, majd építésre váltottam, de ha már akkor lett volna vaperina, akkor szerintem ezt az 1 hónap szívást is kihagytam volna. Más meg soha nem fog építeni, mert nem akar vele foglalkozni. Felvázoljuk a lehetőségeket, aztán mindenki eldönti magának merre tovább, erről szól a felnőt lét, az ember minden nap tucatnyi döntést hoz meg, ami vagy bejön vagy nem. A lényeg: el kell dobni a cigit minél gyorsabban, mert annál előbb lép az egészségesebb útra. Aztán meg kell találni a jó setupot. Én előbb szoknék le az egészről, mintsem íztelen leves szívjak. :grin:

5 kedvelés

Ha RTA akkor inkább Bishop vagy Exvape V5. Mindkettő felhasználóbarát nem folyik nincs vele probléma. B3 lehet hamar elvenné a kedved! Youtuberek is meg bírták könnyeztetni a B3-at.

3 kedvelés

Igen az.
De mint írtam ez az én esetem,nekem anno job volt a dl mert jobban telített, kevesebb nickel.
De nem vagyunk egyformák.
Egyébként a berserker nem rossz választás
Adódott lehetőség kipróbálni kollégánál és bejövős!
Most egy expromizer v5 és merlint kínzok.
V5 szűk cuppanós a Merlin szélesen állítható.

3 kedvelés

Sziasztok!
Megnéztem jó pár videót és olvastam itt egy pár jó dolgot. Ehhez a szerephez mit szóltok?

1 kedvelés

Brünhilde jó lehet, de kényes a huzalra és a vattázásra, könnyen szenvedés lehet a vége. @Robertino_daf a nagy tudója, ő használja úgy tudom.

A mod ok.

6 kedvelés

Brunhilde az egyik legszebb tank, de elég hisztis, és nehéz.
Van akinek nagyon jól működik, de én elengedtem. Egyetlen egyszer sikerült tökéletesre, soha többet :joy:
Vagy melegedett, vagy szörcsögött, vagy sípolt…
Valószínűleg nem voltam elég kitartó, de ami biztos, hogy nem kezdőnek való… szerintem

6 kedvelés

Kinga is írt cikket erről:

Illetve rengeteg téma is van a keresőbe brunhilde szóra.

5 kedvelés

2 bejegyzést új témára osztott fel: Liquid keveréshez kérnék segítséget

Sziasztok! Na akkor leírom az én kis történetem egy hónapja eldöntöttem leszokok az analóg cigarettáról. Nem tudtam eldönteni hogy milyen e cigivel kezdjek így hát rendeltem ezeket.

Az én igényeimet maradéktalanul kiszolgálják 12 nikotinnal. Augusztus 5-én volt egy hónapja hogy nem gyújtottam rá analóg cigire. Gondolom ha nekem sikerült másnak is sikerülni fog ezt csak azért írom hátha ezzel segítek másoknak.
Úgy érzem nemsokára eljön az ideje hogy építő s tankot + módot vásárolják. Majd ebbe ismét a ti segítségeteket fogom kérni. :wink:
Péter voltam

12 kedvelés

Gratulálok! Csak így tovább ezen az úton! A nehezén sikeresen túlmentél. Finomítani meg mindig van mit!

4 kedvelés