Első MTL RTA / Újrakezdés

Sziasztok!

Nagyon hosszú idő után újra próbálom kezdeni az E-cigarettára való átszokást, ezelőtt kb 4 évvel kezdődött a kis kalandom, amikor megláttam egyik volt kolléga kezében egy szettet és nagyon ódzkodtam hogy mi is ez a kütyü. Tele voltam előítélettel, analógot éltem kb napi 1.5-2 dobozzal azelőtt 5 évvel is és nekem akkor még jó van az úgy kategória volt annak ellenére hogy rengeteg rossz hatása volt rám, főképp asztmásként. Beszélgettem végülis az említett kollégával és egy hétvégére kölcsön adott egy szettet, valamilyen pisztáciás torta liquid-el és mai napig hol így hol úgy de az életem része a vape, de sajnos az analóg is.
Röviden tömören az elmúlt 4 évben vettem pár cuccot (Vaporesso Luxe II, Drag X, V.Mate, Zeus ZX, Brunhilde MTL), tekergettem jópár huzalfajtát, kevergettem jobbra-balra, kipróbáltam egy rakat vattát, voltam egy közös talin is (ami nagyon jó is volt, lehetett irigykedni milyen cuccok vannak másoknak :smiley: ) aztán idővel elkeseredtem mert sem az ízeket nem sikerült kicsalnom úgy, ahogy nekem megfelelő lenne sem pedig nem tudtam kiigazodni a coil készítés világában. Egyszerűen a hírtelen fellendülő érdeklődés és vágy, végezetül nyűg és kínlódás áldozatává vált, így fogtam minden megmaradt eszközöm, cuccom és eladtam egyben bosszankodva hogy ez nem megy.
Könnyebb volt megvenni a doboz cigit, nem szembenézni a szokással (ami nálam valóban szokás mert brutál elvonási tüneteket tud okozni ha nincs), vagy pedig egy eldobható ecigit venni.
Szeretnék változni, leszokni és kitartani, nem szívásként tekinteni a vapelésre, hanem élvezként, az egészségesebb élet felé tartó útnak érezni, főképp hogy okoz pár panaszt és problémát az életemben az analóg…
De most úgy döntöttem hogy olyan emberekhez (hozzátok) fordulok segítségért akik már nem egykét dolgot próbáltak, tapasztaltak a témával kapcsolatban és tudok bizalmat szavazni feléjük. Mert régen nem mertem vagy már nem is tudom miért, de nem tettem meg eléggé… aminek megvan a maga oka, befordultam az elmúlt években, vesztettem rengeteget a barátokba/emberekbe vetett hitemből etc.

Jelenleg ott tartok hogy január óta csökkentettem a cigi adagom kettő doboz helyett 6 max 10 szálra per nap, nagyon elhatároztam magam hogy ha törik ha szakad de leteszem ezt a bűzgörényt. Ezelőtt DL-el kezdtem ami nem is volt gáz mert egy fél évig nem szívtam mellette hagyományosat. Most viszont szeretnék egy könnyen építhető MTL RTA-t lehetőleg maximum 15.000-ig, DL-ben pedig egy Zeus ZX lesz az fix mert azzal egészen elégedett voltam. Adott egy Aegis legend 200w és egy Voopoo vinci x ez utóbbiba próbálkozom pnp rba-t mókolgatni de halál az egész :smiley: .

Tehát az lenne a kérdésem hogy milyen MTL RTA-t tudnátok ajánlani ami vissza tudná hozni a kedvem és nem elvenni mert olyan nehéz tekerni és ízeket csalni? :smiley:
Igazából jöhetnének kedvenc, számotokra top1 aromák is (mindegy hogy gyümis vagy desszert stb, mert az összeset kedvelem) az ajánlott tank mellé milyen huzal jött be, milyen átmérővel stb. Kezeljetek kb úgy, mint aki tegnap látott életében először E-cigit. :face_holding_back_tears:

Még annyit hozzáfűznék de az már kétséges hogy ennyi mindent kellene egy topic alatt, hogy ha valaki 11.-kerben lakik vagy a közelben és később hajlik, nem bánja az energiát rá hogy egy sör (vagy kubu :smiley: ) mellett tapasztalatot cseréljünk, esetleg barátkozzunk én tökre vevő lennék találkozóra akár többen akár ketten, mert szerintem tök jó lehetőség az internet mellett az is, hogy személyes kontaktot is keressünk egymással ha már közösség lennénk, és nem csak alkalmadtán 10-30 fővel egy nagy tali keretében.
Remélem nem voltam sok de úgy érzem valahol el akarom kezdeni újra és nehéznek érzem a leszokást is, csak immár segítséggel. :slight_smile:

Köszönöm ha végigolvastad, és előre a segítséget is. :heart:

5 kedvelés

Az mtl rta-t húzzd be kínából elsőre ezzel a kerettel.
Sokkal jobbaknak tartom a klónokat mint a shopokban kapható tízenezres kazánokat.
Brünhildát és arez2-t inkább hanyagold :sweat_smile:

A kedvenceim : gyümölcs dwarv fl, dohány: by-ka v6, desszert: kayfun prime.

Mivel nikkel érzékeny vagyok kanthal 28-29-es kuzalokat használok, de szerintem az ni80 jobb ízeket ad és könnyebben melegedik fel.

Az aroma az tényleg nagyon ingatag talaj, igazi kedvencem nincs is, kb minden ízvilágot szeretek ami nem mentolos.

8 kedvelés

Ja és dobd ki a cigit. Amíg azt a szart szívod nem is fogod rendesen érezni az ízeket.

Kellő mennyiségű nikotinnal nem lesz hiány érzeted :blush:

8 kedvelés

Szét néztem napokban kínai áruházakon (cigbest, Ali) és valóban tök jó értékelést kapott mtl kazánok vannak, csak azért nem rendeltem mert hol félek hogy mi van ha nem jó, kontra várni kell legalább 1 hónapot és addig is szívni kell valamit XD.
Brunhilde nagyon nehéz az biztos, sokat próbálkoztam vele de 1x sem sikerült jól megcsinálni… Az arez2’ meg ismeretlen számomra de észben tartom. :grinning:

Az ízeket meg köszönöm, fel fogom vetni papírra. Ami nekem a top 1 az speciel nem kapható itthon már, az a pancake factory snikkers. Túl jó. És külföldia játszik 1 helyről, de a szállítási költség 7k. Húzós :pensive:
Nyugi az analógban vannak hátra és előre lépések mint ahogy lenni szokott szokások terén. Volt már hogy kidobtam, 2 nap múlva vettem tehát az egyből leszokásos nem jött be dolog. Fokozatosság és pótlás. :relieved:

1 kedvelés

Az én módszerem az volt hogy mindent is elköltöttem ecigire így a cigivásárlás esélytelen lett volna :rofl:
Egy darabig játszottam ezt a kettőst én is, nem volt túl jó ötlet :frowning:

Amúgy sincs nagyon pénzem mostanában kajára sem. Jogsi mindent visz albival karöltve XD.

Így-így.
Amúgy alliról ma kaptam meg az új dwarvot 2 hét után nyócezerért :sweat_smile:

2 kedvelés

Mennyi megy (ment ) el cigire ? :thinking:
Ne haragudj a kérdésért :smiling_face:csupán a pénz miatt kérdezem :smiling_face:

A bazárban van egy Metchlife……pnp…
Van minden hozzá,és hamar odaér hozzád.

1 kedvelés

Két hét? Wow azért ilyet sem tapasztaltam alitol xd

Most már nem mondanám hogy sok, de amikor sokat szívtam körülbelül havi 30-40 ezer. Tudom rengeteg. De van miből tanulni mindig.

Szét nézek, teljesen ki ment a fejemből hogy van ilyen szekció is. Köszönöm a tanácsot.

Ne érts félre ! Csak amit írtál,hogy nincs,az azért ütötte a szememet :smiling_face:közhely amit írok de ha arra volt havi annyi albérlet és társai mellett,akkor erre is kell hogy legyen !
De ez olcsóbb,és az egészséged fontosabb bárminél !
(Nekem 60ezer volt a havi kb,napi 2.5 dobozzal 1100x2.5x30)de letettem 4-5 éve és hidd el ez sokkal olcsóbb és jobb !
De fejben is el kell engedned a rákrudat !
Nekünk ment,és hidd el nekünk is voltak (vannak) gondjaink :wink:

2 kedvelés

Természetesen érzem és értettem már a kérdésben is ezeket a sorokat, túloztam ez tény és igen teljesen igazad van ezt nem vitatom. Manapság szerencsére havi 2 dobozzal megy el a napi kettő helyett úgyhogy haladok és valóban tudom hogy képes vagyok rá magam is. Csak persze nem olyan egyszerű hogy elhatározás kérdése mint sokan mondják. Szóval jah egyetértek veled. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nézd ! Elhatározás és változtatás kérdése az egész.
Egyszerű hidd el.
Ha reggel felkelsz,és vért köpsz,ahogy én,akkor majd el gondolkodsz egysmásról :wink:erről ennyit egyszerű és egy hét múlva már vapelsz :wink:
:fist_right::fist_left:kitartást neked.

3 kedvelés

Így is lehet tekinteni. Ne menjünk bele hogy az emberi alapvető természet az az, hogy ameddig még nem fáj annyira hogy majdnem meghalsz általában csináljuk a sz@rt. Ez nálad már egy olyan szint volt ahol vagy vagy.

1 kedvelés

Így van,ezt csak én tudom senki más :smiling_face:

3 kedvelés

Egy a Lényeg:nem feladni!
Hamár próbáltad,előbb-utóbb csak meglesz amire azt mondod:ez már jó így.

5 kedvelés

Így van, próbálom nem feladni, ezért is kértem segítséget és próbálok kérdezni profiktól. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igazat adva az előttem szólóknak szerintem is csak úgy megy az átállás, ha beruházol egy hardwerre, amit meg tudsz fizetni és onnantól csak azt használod. Észre fogod venni, hogy egyre jobb. A közérzeted is, nem beszélve arról, hogy kifinomul az íz és illat érzékelő képességed. Rá fogsz döbbenni, mennyi pénzed felszabadul. Abból később vehetsz komolyabb hardwereket és még így is sokkal kevesebbet költesz majd a nikotin igény kielégítésére, mint korábban. Az építős cuccok kezdetben nagyon lehangolóak tudnak lenni, de kialakul, az itteni, nagy gyakorlattal és tudással bíró vape-társak nagy segítséget tudnak nyújtani mindenben. Vitathatatlan előny, hogy megszűnik a kiszolgáltatottság érzeted is, mert nem kell gyakran gondoskodnod anyagok beszerzéséről. Pár ezer forintos készlettel gyakorlatilag hónapokig elvagy.

5 kedvelés