A Nagy Brunhilde kibeszélő!

Úgy gondoltuk ez a “kicsike” megérdemel egy külön témát a Vaperinán, hiszen rengetegen használjátok és nagy átlagban pozitív véleménnyel vagytok róla.

Jöhetnek a tanácsok, tapasztalatok stb…

Minden ami Brunhilde! :slightly_smiling_face:

12 kedvelés

Nekem van dl es mtl. Dl- t nagyon szeretem. Mtl- el meg kuszkodok. Melegszik. Progalgatom a tekereseket.

2 kedvelés

Arra gondoltam, mivel a 2.1-es AFC van venne. Hogy vagy kicserélem a legnagyobbra, vagy veszek vissza a menetből. :thinking: Most túl lóg a levegőbeömlőn, nem kicsit. :grinning:

3 kedvelés

En a legnagyobb afc- t raktam be, de nekem is melegszik. Meg igy inkabb szuk dl, mint mtl. Mondjuk nekem itthon nem volt mtl- hez valo huzalom igy 24ga ni80- at tekertem bele 0,9 ohmra. Ma veszek 28ga- t. Vagy te mit ajanlasz mtl- hez?

1 kedvelés

Ez most 0.32es SS ami benne van. De majd kipróbálom Ni80 MTL claptonnal is. Ennek nem szabad melegedni. :grinning:

(Jut eszembe, ha úgy gondolja bárki is hogy kell még ilyen kibeszélő, vagy bármi más, írjon az Ötletelőbe. :slightly_smiling_face:)

6 kedvelés

Meg majd a magmérettel és menetszámmal akarok kísérletezgetni.

5 kedvelés

Ma en is tekerek egy ujjat munka utan. Az ammit az jo lett. 1ohm 17 watt es nagyon jo izzek. Kezd tetszeni az mtl. Oldschool vape.

5 kedvelés

A mato az dl rta nem?

3 kedvelés

Szia. Én vasárnap óta most tekertem harmadjára.
Kísérletezek az afc-kkel. 2.5-es szűk dl, 1.8-assal is még lehet tüdőre venni, úgyhogy most 1.4-est raktam bele. 0.28mm-es ss van benne 7-8 menet. 1.15 ohm lett. Most 13.5w- on megy. A levegőzést nem kell állítani, teljesen nyitva van. Íze/gőze van bőven. De dühítő, hogy ami itthon van 28 ga-s ss húzták az nem 0.32-es, hanem 0.28-as vastagságú. Ezért nem értettem miért nem jön ki a matek…

6 kedvelés

A bejegyzés egyesült egy meglévő témával: Allergiás tünetek, megoldások !!

A hosszú drip tippel is ugyanúgy melegszik?

5 kedvelés

Nekem a hosszú driptip nem melegszik. Csak alatta a kazántér fala ami meleg, de az érthető.

4 kedvelés

Köszi. Akkor ugyanaz. :smiley:

5 kedvelés

Szia!

Én most cseréltem vissza az 1.4-es levegőző betétet 2.5-re. Szerintem a melegedés azért lehet, mert egyszerűen nem tudjuk a tekerést visszahűteni olyan kis furaton. Inkább szabályzom a topcap-en.

Nem volt kedvem 1.5-es vagy 2-es magon kb 4-5 menet számmal tekerni új coilt. Kb az lenne jó szerintem ilyen ki levegőzőhöz.

Nekem anno úgy tanították, hogy a coil mag átmérője a levegő furat átmérője vagy max plusz 0.5mm, a tekerés hossza pedig szintén akkora legyen, hogy eltakarja a levegőfuratot.

De ha nem jól okoskodok, szólj nyugodtan. :grinning:

1 kedvelés

Az mitol lehet, hogy par slukk utan alig erzem az izzeket. Es csak mtl. Dl nincs problemam. Teljesen mindegy milyen tank.

2 kedvelés

En most tekertem meg. 1,4 afc 0,9 ohm 10watt. Most eleg jo lett. Es nem is melegszik nagyon. Az izzek is jok. En meg szokom az mtl- t. Eddig dl- t hasznaltam. Abbol nagyon jo a brunhilde epp ezert vettem mtl- bol is.

1 kedvelés

Meg az is lehet lecserelem ma a legkisebb afc- re.

1 kedvelés

Beszerzési forrás? Lassan kellene méltó utódot keresni a törpe mellé :grinning:

Teljesen jó ahogy tanultad. Szuper vagy! :heart_eyes: Még annyit hozzátennék hogy 2 menetét lóghat ki a tekercs mindkét irányba alsó levegőző esetén. De ez az alsó levegőzés is kezd kimenni a divatból. :pensive:

2 kedvelés

Lassú a vatta szerintem. Nedves, de nem telítődik gyorsan liquiddel. De csak egy tipp. Nekem a Coil Master vattával ilyen gondom nincs. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés