Kezdő szett vásárlása

Sziasztok
Nulla tapasztalattal rendelkezem az e-cigi világában,ellenben 20 éve dohányzom.1-1.5 nap alatt megy el egy doboz piros multi.Szeretnék egy egészségesebb életmódra váltani és az első lépés az lenne, ha eltudnám hagyni a cigit.Sajnos az eddigi próbálkozásaim kudarcba fulladtak ezért most megpróbálkoznék az e-cigivel.Gondoltam veszek egyet azt kész,de ez a dolog annyira kinőtte magát ,hogy jobbnak láttam ha inkább a profiktól kérek tanácsot.A lényeg hogy szeretnék egy kezdő szettet 50-60 ezret szánnék rá készülékkel,akksival,levessel meg mindennel ami hozzá kell!Megbízható legyen,minőségi nem sajnálom rá a pénzt ha segít.Minden egyéb tanácsot elfogadok, főleg aki járt már az én cipőmben és sikeresen át tudott állni az ő tapasztalatait is szivesen meghallgatnám!Előre is köszönöm mindenkinek aki időt szán rám!
Peace mindenkinek!:slightly_smiling_face::v:

9 kedvelés

Szia,üdv közöttünk először azt kéne eldöntened,hogy mtl vagy dl szeretnél az mtl az szájból tüdőre megy a dl meg egyből tüdőre igazából szerintem egy jó mtl szett lehet a megoldás 12mg nikotinos alappal.Az összeg amit rá szánsz szerintem bőven elég lesz mindenre.Először is 1 akksis mod kellene egy jó féle mtl tankkal.Ja azt is el kell dönteni porlasztós tank legyen vagy rta tank legyen amit meg tudsz tekerni magadnak.Kell alap meg aroma is,magadnak szertéd keverni vagy vannak snv aromák amiket csak fel kell tölteni nikotinos alappal és már lehet is szívni.Ezt is te döntöd el ugye melyiket szeretnéd meg hogyan szeretnéd.Majd még itt a többiek le írják mit hogyan kellene meg jönnek majd a készülék ajánlások is szerintem.:wink::blush:

8 kedvelés

Én pl 9 év után raktam le a sima cigit akkoribam dl tankokat szívtam de mára csak az mtl tankokat tolom.Ja és 18mg nikotinos alappal kezdtem mára elég a 6mg alap is nekem.:blush::wink:Ez is egyén függő ugye kinek mi a jó.

2 kedvelés

Köszönöm a gyors választ​:slightly_smiling_face:,mielőtt megtaláltam a csoportot azért megnéztem egy két videót meg olvasgattam ezt néztem Smoktech Rigel Kit (+ TFV9) ,50/50 nikotinos alap,de miután itt olvasgattam a tapasztalatokat lehet hogy nem ez a megfelelő készülék a számomra.

1 kedvelés

Szia, en 21 ev utan raktam le a cigit tavaly augusztusban. Eleinte a kavehoz meg szivtam, de aztan azt is elhagytam amint beszereztem meg egy keszuleket. Ha DL vonalon akarsz ecigizni, en tudom ajanlani a legend 2 modot es egy zeus tankot, kicsi a mod, dupla akksis es a zeus nagyon jo. Bar en ezt mar csak a dohanyos izekre hasznalom, es a kavezashoz. Az egesz napi hasznalatra vettem egy gaur 21 modot es egy aromamizer v3 tankot 3 build deckel, mikor mihez van kedvem :slight_smile: a 2 keszulek szerintem jo dolog, mert ha valamiert meghal az egyik van tartalek. En ezt a kettot hasznalom es merem ajanlani. A gaur mesh deckel dl hasznalatban 21700 akukkal majdnem 3 napig birja :slight_smile:
Viszont ha leteszed a cigit es elkezdel ecigizni, raadasul dl vonalon, akkor szamits arra, hogy 2-3 hetig kaparni irritalni fogja a torkodat tudodet, kohogni fogsz, de elmulik es jo lesz utanna. Jo otlet, ha az elejen az elso 1-2 dl lotyit 70/30 vagy 80/20 aranyban kevered be, amiben a VG a nagyobb arany, mert ugy kicsit simabb lesz az erzes. Bar ez az iz rovasara megy picit, de ha elmulik a kohoges, nehetsz a pg fele 60/40 vagy 50/50 aranyra.
Ez az en 2 ketyerem:

5 kedvelés

Szia @Atesz85 :blush:

Üdv köztünk! :hugs: Én a cigiről áttérni vágyóknak mindig MTL szettet szoktam javasolni. Egy jó szett képes elfeledetni veled milyen is a jó öreg cigaretta. Ehhez csupán pár kérdésre kell választ adj.

  • Milyen erős a piros Multi? (Én 9esre emlékszem, de rég volt, hogy én piros multit szívtam. :slightly_smiling_face:)
  • Szereted, hogy van ellenállása a ciginek? (Gondolok itt a homlokhorpasztó érzésre.)
  • Szereted a dohányos ízeket, vagy esetleg más irányba keresgéljünk? (itt inkább aromákra vagy Shake and Vape - re gondolok.)
  • Érdekel e, hogy fel is újíthatod a tankod? (Poris vagy RTA, ahogy Szabolcs is érdeklődött. :slightly_smiling_face:)

Még szokott ugye a pénz is kérdés lenni. De az összeg amit rászánsz abból kifér bőven minden. :blush:

7 kedvelés

Hát…én egy mezei 8 ezer forintos smok ipx80 készülékkel szoktam le ~10 év dohányzás után.
Egyik napról a másikra, úgy hogy konkrétan lánc dohányos voltam.

Megvettem hozzá a lotyit, amire úgy gondoltam, hogy finom lesz és sikerült a dolog. Sose gondoltam volna, hogy valaha én le tudok majd szokni az analogról.

Azóta persze havi szinten szerzek be új készüléket, de nem azért, mert a legelső nem lett volna jó…csak hát, mást, még jobbat akarok, vagy csak úgy. :sweat_smile::grin:

Pont most adtam el egy geekvape m100kitet. Fél napig használtam, aztán megrendeltem a vaporesso gen s-t. Megnézem az milyen.

Visszatérve a témához… A smok ipx80-as mtl, szűk dl készülék és marha olcsó. Nekem sikerült azzal. Tehát, nem feltétlenül kell elsőre kiadni egy csúcs készülékért sok sok tíz ezret sztem.

Szerintem mindenképp olyat vegyél, amit tudsz mtl-re és dl-re is használni viszonylag jól, amíg nem tudod, hogy melyik jön be jobban.

5 kedvelés

Köszönöm a befogadást!:slightly_smiling_face:
Szerintem a piros multi olyan 9-10 lehet.
Azt szeretem ha könnyen lehet szívni és erős az érzés.Szerintem ha átálnék biztos keresném a cigi ízvilágát,de nem lennék ellene szerintem a gyümölcsösebb aromáknak sem.Elsőre talán valami olyan szettet próbálnék ki amivel nem kell annyit bíbelődni,de szerintem nem lennék ellene az építésnek sem ha már jártasabb vagyok a témában.

4 kedvelés

Szia üdv közötünk :slightly_smiling_face:,hát én arra buzditanálak hogy indulásképpen egy középkategóriás szettet invesztálj be magadnak azon a palettán is gazdagon van kinálat,én mtl vonalon indultam anno ha ez segit és azért én erős dohányos voltam napi 2-3 csomag cigarettát füstöltem el tehát én masszívan toltam …nah de a lényeg ebben hogy én anno 70/30 alaplével 9 mg -al kezdtem és szép lassan mentem lefelé a nikotinnal … Lépésről lépésre :point_up:ez azért fontos mert a szervezeted hozzá volt szokva az intenzív nikotin bevitelnek napi szinten …de ha jol csinálod akkor hipp hopp az analognak csak az emléke lesz :grin: tehát én csak annyit kivánniék hogy légy sikeres :bangbang:Aztán késsöbb ráérsz majd a különféle szettekkel és foglalatoskodni … szerintem első lépésben az analog letétele legyen a fontos​:point_up::bangbang:

6 kedvelés

Most az analóg letétele a cél!Igazából már most kaptam annyi információt amiből már el tudok indulni valamerre!Köszönöm!

4 kedvelés

Nincs mit szívesen és bármiben elakadnál itt nyugodtan kérdezz bátran :slightly_smiling_face:Itt segítőkészek az emberek :point_up::slightly_smiling_face:Aztán kitartást és mielőbbi jó zsíros gőzőlést :dash::dash::dash::slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Ne haragudj,a piros multis hozzászolásom hozzád intéztem ,csak még kiegészíteném annyival,hogy a porlasztós megoldás szimpatikus számomra.Mondjuk az sem lenne baj,ha gazdaságosan is lehetne csinálni,azért nem verem a fogamhoz a garast.:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hát olvasván így én magam részéről ,ha elfogadod , Vaporesso,Innokin ,Geek Vape Agis palettáján nézelődnék mert azok árban is barátságos,és a porlasztóik is eléggé jók manapság ,kitben megvásárlod ,és indulásnak tökéletes mtl vonalon indulnék ahogy említettem is maga a nikotin tartalmat illetve 12-18 között indulj el aztán meglátod hogy viselkedik a szervezeted … .

4 kedvelés

Szerintem az mtl vonalon fogok elindulni,megnézek néhány készüléket meg tesztet ,van még mit tanulnom!Beleolvastam néhány beszélgetésbe ,és igazából fogalmam se volt hogy miről van szó:sweat_smile:!

3 kedvelés

Ha jól emlékszem, akkor a Kizoku Limit-nek van porlasztós kivitelű tankja. Abból két felé van, az egyik csakis RTA. De amire én célzok, ahhoz van RTA deck, az amolyan hibrid. Így a válaszaid alapján én azt javasolnám. Mert az levegősebb MTL, de szűk is lehet belőle. Azzal már meglesz az irány. Hogy classic MTL, levegősebb, illetve érezni fogod, ha több levegőzése vágynál. És ez alá egy 1 akkus modot javasolnék, mert (tapasztalat) elég fura lesz, egy kb. 7g-os cigi után a fél kilós 2 akkus mod. :grin: De egyébként a Kizoku szettben is fellelhető, és még kell jegyezzem nagyon szép darab. :blush:

Ha dohányos aroma kell, abban sajnos nem tudok segíteni. En a süteményes, édes ízek szerelmese vagyok. Bár kedvelem a desszert dohányos dolgokat (Journey - Jedanaestica [a kék villamos] - karamellás, vaníliás, dohány… Ki ne hagyd! Eszméletlen! :blush:), de az inkább váltóíz nálam. Viszont a Capella, Inawera, Molinberry, Flavour Art amik így hirtelen eszembe jutottak, és tapasztaltam, hogy finokat is. Bár az íz az szubjektív, de részemről rosszat nem tudok mondani ezekre a márkákra.

Ha valamit kihagytam akkor elnézést. :thinking::blush:

Juuj, kell majd töltő az akkunak. :no_mouth: Xtar, Liitoka amik nálam beváltak. Akkuból LG HG2 forever! :metal:

5 kedvelés

Ja és én is a 12mg-os liquidet (alapot) javasolnám, de mellé akár 9est is, hátha a 12es erős lenne. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Hiszed vagy nem ,de most pont ezt a Kizoku Limit Rta-t néztem, elég tetszetős darab,megbízhatónak is tűnik lehet ,hogy ő lesz a választottam.
Mindenesetre, köszönöm a hasznos tanácsokat,rengeteget segített!:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia!

Én kb 15 év után raktam le a cigarettát. Igaz az Iqos/glo hevitőrudas vonalon indultam el, de mivel az nem volt megfelelő áttértem az e cigire.

Én egy Vaporesso GTX One al kezdtem, amit Franciaországból rendeltem (lepetitvapoteur.com), szettben, kész 12 es liqividekkel kipróbálásra.
Tetszett a dolog igy vásároltam egy RTA - t és egy modot.

Ha újra kéne kezdenem, és tudnám hogy bejön, tuti hogy az Innokin coolfire z80 + Zennith kitet venném.

A Kizoku is egy remek választás lehet, sőt talán a legjobb, mivel használhatsz porlasztókat is, Illetve kipróbálhatod az építést is. Van is róla magyar teszt videó youtubeon.
Modba én ajánlanám a Lost Vape Thelema Solo 21700 as modot. Kicsit drágább, de nemrég jött ki, szerintnem jól néz ki, és nagyon sokrétű a tudása.
Ha most kéne modot vennem én tui azt venném.

Többségében dohányos ízeket fogyasztók MTL ben, plusz befigyel egy két gyümölcs.
Nálam a Joureny Discovery széria (Parliament, Cohiba, RY4…) nagyon bejött. A Black Note szériából is vannak nagyon jó ízek, Illetve a TNT aromacsaládból is lett egy két kedvenc (Hidalgo)

7 kedvelés

Szia Atesz! Üdv Vaperinán! Szerintem a legjobb helyen jársz ha át akarsz állni az analógról egy egészségesebb alternatívára! Az itt lévők 90% úgy indult mint Te azzal a különbséggel sokunknak nem adatott meg még anno ez az oldal! Saját tapasztalatom és véleményem írom. Jelen pillanatban én a Cseh Vaporism oldalát javaslom gyorsan itt a pakk utánvétes majd minden van náluk készülék vonalon! Általad megjelölt keretből már egy olyan csomagot lehet összeállítani ami a sikerhez elengedhetetlen. Azt kell elsőkörben kiderítenem hogy a Dl felhasználást nagyon akarod vagy csak kitekintenél az irányba! Ez mod és akkuválasztásnál nem utolsó szempont. Na de első körben javasolnék neked egy pofás podot ebből is a cserélhető porlasztós és utántöltős ami gazdaságos és hosszú távon kielégíti az igényeid. Pozitív tulajdonságai: kicsi( öltönyzsebben elfér, fogadás,színház,strand…stb),nem folyik meg, és a legfontosabb ha a fő készüléked megadja magát nem nyúl sz az analóghoz vissza! Ebből egy ilyen készüléket javaslok https://www.vaporism.cz/pod-a-aio-systemy-2/uwell-caliburn-g2-pod/: az a lényeg pod fej is cserélhető és a porlasztó is! Rendelésnél+1podfej és pár db porlasztót még tégy a kosárba! Fő készülék! Ha a munkakörülményeid olyananok ahol könnyen sérülhet a készülék akkor érdemes Geek Vape készüléket választani mert mindenállók. 18650-Solo ez MTL-re https://www.vaporism.cz/mody-geekvape/mod-geekvape-aegis-solo-100w-tc/ tökéletes ill. Dl néha! Dupla 18650-es Legend ez Dl vonal ill. Mtl de jóval nagyobb ill. nehezebb https://www.vaporism.cz/mody-geekvape/geekvape-aegis-legend-200w-tc-box-mod/! Mindkettőböl a régit javaslom mert tudásba sajna az új széria visszafejlődött! Ha munkakörülményeid nem szélsőségesek akkor nagyobb paletta áll rendelkezésedre. Lost Vape család https://www.vaporism.cz/kategorie/mody-lost-vape/ Innokin egyes termékei https://www.vaporism.cz/mody-innokin/innokin-coolfire-z80-18650-elektronicky-mod/ ezekhez szükséged lesz egy külső akksi töltőre pl: https://www.vaporism.cz/nabijeci-adaptery/xtar-vc2-lcd-usb-nabijecka-2-sloty/ arra figyelj hogy minden típushoz jó legyen(1865,20700,21700) leggyakoribb akkuk e-cigibe! Ha 1 akkuk modot választasz 2db akksi ha duplázódik akkor 4db akksid legyen. Tankok: amit Kinga javasolt a Kizoku tökéletes választás első körben porlasztóval is üzemel ill. Van benne Rta deck amin a tekerést is gyakorolhatod. De ha azt választod porlasztót rendelj mellé mert a csomag csak az Rta-t tartalmazza porlasztót nem! https://www.vaporism.cz/atomizery-kizoku/kizoku-limit-mtl-rta/ ezen kívül rengeteg porlasztós ill. építhető kazán van ha valami érdekel kérdezz a csoportba hamar meg lesz a válasz! Sok sikert!

10 kedvelés

Gondoltam írok neked valamit, de szerintem már nem kell. :sweat_smile:

Illetve annyit mégis, hogy alapot tudsz venni itt, aromákat is, kezdésnek javaslom az snv-ket.

Én úgy csinálnám, hogy 0-ás alapot vennék, és hozzá a boostert, így itt az oldalon a keverde szerint be tudod lőni az erősséget.

Én első körben tesztelgetném, hogy mi jön be, ezért csak kis mennyiségeket kevernék. Ehhez nem árt pár üres flaska, fecskendő és vastag tű a méréshez.

Aromákhoz még ezt az oldalt ajánlom.

https://www.aromaparadise.hu/

Szóval, kell venni

  • egy modot
  • egy tankot
  • extra porlasztó legyen bőven
  • alapot
  • aromákat
  • akksit, legalább 2 db, sony vtc 5, vtc 6, lg hg 2, samsung 30q
  • akksi töltő, 2 vagy 4 ágyas, valamelyik xtar pl

Sok sikert :grinning:

10 kedvelés