Hogyan lesz Brünhilde-ből kezesbárány

Beszippantott engem is a szépsége, és bája. Ritka szép tank meg kell hagyni. A fórumon már beszéltünk róla, hogy melegszik a top cap. Most ezzel kapcsolatban osztanék meg néhány gondolatot. Illetve úgy egyébként, amiket én tapasztaltam használat közben.

Az alany egy MTL felhasználásra gyártott Vapefly Brünhilde MTL RDTA. Sok felhasználótól olvasom, hogy melegszik. Különböző vastagságú és fajtájú huzalt kipróbáltam benne. Minden esetben azt vettem észre, ha a huzal gyorsan izzik akkor pár slukk után átmelegszik. Olyan szinten fel is forrósodott, hogy nem lehetett megfogni a top cap-et. A lassan izzó kanthallal nem volt különösebb gond. De ha mondjuk sima SS szálhuzalt tettem bele, hiába nem volt sok tömegre, melegedett mivel gyorsan és viszonylag sokáig izzott a maximális hőmérsékleten a hosszú slukkok miatt. Így 3 slukk után élvezhetetlen lett. TC-zni nem szoktam, így csak SS, kanthal, és egy kis Ni80 MTL clapton lapul itthon.


A szálhuzalokkal egy próbát tettem csak, az SS-el forró, a kanthallal talán jó, de nem elég ízes. Gyártói ajánlás, amit hozzá adnak az egy darab Ni80-as 1 ohm-os előre tekert. Ebből már lehetne következtetni, hogy ha 1 ohm akkor a lassabb huzalokat szereti. A Ni80 gyorsan izzik fel, és gyorsan hűl vissza, de sok wattot nem kér. Elég jól kezelhető fajta, de az pluszban javít a dolgon, hogy az 1 ohm az ugyebár lassan izzik, mert viszonylag magas az ellenállása. Az úgy jó lenne, ha bele tettem volna. De jó szokásomhoz híven, én csak a tankot veszem ki a dobozból. A hozzá kapott huzal meg minden tartozéka marad a helyén. A Brünhilde esetében csak a csavarokat cseréltem ki imbuszosról lapos csavarhúzósra (jár hozzá), no meg tettem bele egy AFC betétet. De tényleg, a többihez nem nyúltam. Nekem iszonyatosan tetszik ezen a tankon minden!

A huzalra visszatérve. Szálhuzalból csak valami olyat visel el Brünhilda amiről tudjuk, hogy lassan fog felizzani! Akár vastagság, akár ellenállás vagy akár anyaga okán. Vandy Vape Superfine Ni80 MTL fused clapton-t tettem bele 2.5-ös magon 6-7 menetet. Ezzel bezzeg semmit nem melegszik! Sokszor bereklámoztam már ezt a fajta MTL clapton-t, de nem hiába használom más tankomban is. Jó és kész! A Brünhilda-ban is jól vizsgázott! A Ni80-ban az a jó, hogy nem kér sok wattot, mivel alacsony az olvadáspontja. Gyorsan képes lehűlni, így ebbe a tankba ez való! De nyugodtan megcáfolhattok, ha van akinek mással is működik rendesen. A kanthal is jó bele, csak nekem nem a szívem csücske. Így szerintem a melegedést ezzel ki is küszöböltük.

Olvastam olyat, hogy a DL átereszt ha eldöntik a tankot. Az MTL-nél ilyen nincsen szerencsére, sok helyzet adódott mióta megvan a Brünhilde MTL RDTA-m, de sosem szivárgott fel amíg el volt dőlve. Ha neked mégis szivárog, ellenőrizd a vattádat!

Amire nagyon figyelj! A top cap alacsony! Ezért ne nagyon emeld fel a tekercset, maradjon vízszintben a lefogató oszlopokkal! Ha felemeled zárlatolhat! De ha nem is megy át zárlatba, ugyanúgy fenn fog állni az eredeti probléma, a forrósodás.

Mindent összevetve, ez egy igencsak jó tank! Lefogatása egyszerű, vattázni még egyszerűbb. Bátran merem ajánlani minden kezdő és nem kezdő felújítónak!

Kis érdekesség:
Brünhilda, Odin egyetlen lánya aki a Valhallában uralkodik édesapjával egyetemben. A legszebb Valkür a Skandináv Vikingeknél.

Ám a német mitológia szerint Brünhilda pajzsnő és Valkür volt a Völsung nemzettségből.

Brünhilda a mitológiában.

16 kedvelés

Ha csinálsz először egy u.n. vatta ágyat a sodronyok fölé akkor lehet nem folyna, nem vagy ? Próbáld ki, csak egy ötlet,tőlem nektek. :slight_smile:
Igen,majd a tekerésbe is tegyél vattát.

2 kedvelés

DL esetében. Az MTL nem csinál ilyet. :slight_smile:

1 kedvelés

a dl picit folyat eldöntve, mivel a tank felső része nem olyan szoros mint az mtl esetében. szerencsémre mindkettő tankhoz van szerencsém és már csak ezeket használom. Én is nio80 at használok, így a gőz sem túl meleg, a tekerés száma meg sok mindentől függ, mindig kitapasztalgatom milyen vastagságnál, és átmérőnél, mennyi karikát dobjak rá. Én annyira nem bírom a meleg gőzöket, hogy dl be is 0.6 ohm ot csináltam nio80 al, így 30w on elmegy. Lehet nem a legjobb megoldás, de nekem így jött be.

2 kedvelés

MTL-es vagyok, így a DL hibájáról nem tudtam. Köszönöm, hogy megosztottad ezt velünk. :slight_smile:
Én 0.8 ohm körül igyekszem maradni. Számomra az hozza a legjobb ízeket. Fura módon SS esetében is.

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga Pont nemrég szereztem be ezt a csodát,még a gyári tekerés van benne,de így tudom mi merre tovább.Nagyon hasznos volt köszönöm! A Vandy Vape Superfine Ni80 MTL fused clapton-t hol szoktad beszerezni?

1 kedvelés

Üdv itt is. :blush: Nagyon szívesen. Örülök, ha hasznosnak találtad. :heart: Aliexpressről rendelem, a Vandy Vape store-ból. Nem 5 méter, csak 3. Így ha megengedsz egy javaslatot, ne csak 1db-ot rendelj. Nekem legalábbis 2 tankomban ez van, és heti tekerésekkel azért fogy… :grinning:

1 kedvelés

Sziasztok itt is! :slightly_smiling_face:
Aromaparadise.hu oldalán van. Bevallom azt nem néztem , hogy raktáron van is. :grin:

3 kedvelés

Szia Péter! :slightly_smiling_face:

Köszöntelek a Fórumon! :slightly_smiling_face:

Igen valóban van, ha jól látom raktáron is! @Hajnal

https://www.aromaparadise.hu/vandyvape-ni80-superfine-mtl-fused-clapton-10ft-3m

1 kedvelés

Szia Donát! :slight_smile:
Én köszönöm, hogy itt lehetek :stuck_out_tongue_winking_eye:
Nem mertem belinkelni.Nem tudtam lehet :grin:

4 kedvelés

Szia Péter. Itt bátran lehet mindent, ami jól esik! :blush: Mi nem korlátozunk senkit semmiben. Vannak itt Vape42 fanok is, VU-sok is, AP-sek is, én személy szerint a Liquidhalltól rendelek mindent. :slightly_smiling_face: És látod, szépen meg lehet férni egymás mellett. :heart:

5 kedvelés

Szia Kinga.Szuper.Köszönöm. :blush:

5 kedvelés

Sziasztok! :slight_smile:
Kérdések merültek fel. :slight_smile: Érdemes váltani Dvarw MTL-ről Brünhilde MTL-re? Ízesebb kazánnak mondható?

3 kedvelés

Szia! Ízre nem jobb nem is rosszabb! Más! Egy negyon jó kazán. Dvarw szinvonalát hozza! Rengeteg AFC-vel ami benne van az árba! Jobban megéri mint a Dvarw!

4 kedvelés

Köszönöm szépen. :slight_smile:

5 kedvelés

Köszönöm az instrukciókat, kezdőként 2.vattázásra egész sikeres lettem ezzel a szépséggel​:smiley:

11 kedvelés

Tudtam, hogy sikerülni fog. :blush: Gratulálok! :heart: Használd egészséggel :kissing_heart:

5 kedvelés

Egy új tapasztalat. Én TC-zek És a legnagyobb AFC-vel, szűk DL-re is jó az MTL tank. A melegedés. Végre tudtam venni NI-FE 30-as huzalt. Nem olcsó, de megérte. Egyáltalán nem tapasztalom azt a melegedést, amit a SS 316L huzallal tapasztaltam. az együtthatója, 320. A Dicodes fejlesztette ki, a saját készülékeihez, de amelyik mod tudja a TCR módot, azokon beállítható. 3-as mag, 7 menet, 0,5 ohm.

4 kedvelés

Remek áttekintés én is köszönöm :slight_smile:
Én csak NI80bhuzalt használok mindenbe így brunhildebe is.
1,2 AFCvel vandy superfine mtl claptonnal 2mm-es magon 8-9 menettel kb 2ohm-os ellenállással 8-9 watton inverz watthuszárkodok :smiley:
Számomra így nagyon kellemes.
Lassú slukkokkal E-Gandalfnak érzem magam ezzel a gyönyörű kazánnal :smiley:

16 kedvelés

Sziasztok! Tegnap a Live-ban mondtam, hogy ma küldök képet, én ezzel a 3 fajta clapton huzallal szoktam megtekerni az mtl tankjaimat.

10 kedvelés