Profile RDTA tanácstalanság

Sziasztok,

Friss, ropogós Profile RDTA mai vattázással, kb. 20-30 slukk van benne a kép készítésekor és így néz ki. Vattázás előtt 20 watt körül óvatosan “leégettem” a gyártásból maradt szennyeződéseket. Ezt követően vártam pár percet és csak utána vattáztam meg. Vattázás utána adtam neki bőven liquidet, de figyeltem, hogy ne legyen se túl sok, se túl kevés. A mesh lap a gyári nexMesh Turbo 70W-on a gyári vastagabb (6mm) vattával és ez volt a második próbálkozásom.

Ami még fontos infó lehet: ez az első ilyen tankom, de sok videót néztem erről a tankról az elmúlt napokban és más mesh RTA/RDA/RDTA tankokról az elmúlt években, tehát nem teljesen vakon álltam neki. Tudom, tapasztalat, tapasztalat, de nem akarom az összes pluszba rendelt vattát és mesh lapot tapasztalat szerzésre “pazarolni”, így nagyon megköszönök bármilyen iránymutatást :pray:

4 kedvelés

Szia! Nálam az vált be mesh téren (wotofo profile x) hogy berakom a hálót meghajlítva, leégetem és utána az egyik oldalt kiszedem a deckből berakom a vattát. Így nem húzom ki a szálakat a vattából, és mindenhol ugyan úgy feszül a hálónak, ameddig húztam nálam is így nézett ki. Gondolom az a fele barnább amely oldalra húztad ki.

5 kedvelés

X- nél nekem a “ferdén” vágás vált be kevés kell az etetőnyílásba nem kell megtömni,de a meshlap alatt legyen bőven.

7 kedvelés

Köszi a tippet. Igen. Azon az oldalon ilyen, ahol húztam. Akkor az egyik videóban a vattázáskor ezért volt ferde, csak a videó készítője nem említette. Holnap kipróbálom ezt a módszert. Szinte biztos, hogy ez lesz a baja.

3 kedvelés

Igen, lehet talán túl sok a vatta. Kaptam mástól privátban egy videót, ami alapján szerintem túl sok vattával tömtem meg. A ferdén vágás meg volt, de nem ritkítottam meg eléggé.

4 kedvelés

Profile RDTA-ban ugyan nincs, de Profile Dual Mesh-be és Dead Rabbit M-be van tapasztalatom.

Én Clapton mesh mellett tettem le a voksomat, az eleinte próbált “sima” mesh-ek mindig égett ízt adtak. (Aztán lehet már azt is sikerülne jóra, majd lehet megpróbálom.)

Leégetés után én csak simán áthúzom alatta, viszont alaposan összeszorítom, és úgy is tartom mindkét oldalon, mert a mesh tényleg meg tudja cibálni.
Ezután jó alaposan megritkítom, és akkorára vágom, hogy éppen leérjen az etetőnyílás aljára.

Ha ott meg van tömve, és belefeszül, nem tud elegendő liquidet felvenni. Próbálkoztam a ferde vágással is, ott csak annyi problémám volt, hogy a felső kikandikáló részeket idővel megégeti a kazántér teteje, hiába lapítgatom le. Így inkább jobban ritkítom, és egyenesre vágom, és akkor szépen lehajlik az egész.

Ezen kívül nagyon fontos, hogy mindenhol hozzá kell érjen a vatta a mesh-hez. Ha valahol látsz hézagot, tömködj oda plusz cuccot, vagy ha nem lehet, csináld is újra.

Ha bárhol icipici hézag marad, ott egyből hotspot lesz, és elkezdi pirítani a környező vattát. Szerintem ez történt a Te esetedben.

Ami még fontos - és elősegíti az előzőleg leírt hézagmentességet - a mesh nem szabad hogy benyomódjon, mert akkor ott tutira hézag lesz.
Emiatt is talán kezelhetőbb a Clapton mesh, ott a szálakat külön külön tudod mozgatni, ha előtte esetleg megrogyott.

Ne add fel, menni fog, és remek élményben lesz részed.

Apropó, azt írtam hogy próbáld ki a Clapton mesht?
Próbáld ki.

7 kedvelés

@Infy Nehéz megfelelő tankot találni egy Sakerz után de én szorítok :grin: :+1:

2 kedvelés

Sakerz és Zeus sub-ohm mellé kerestem egy építős mesh tankot, és az Profile RDTA tetszett meg a legjobban. Holnap szerintem már sikerülni majd mindent eltalálni. Legalábbis remélem :smiley:

2 kedvelés

Van hozzá clapton meshem. Volt hozzá gyárilag és rendeltem is hozzá pluszban, de az még annyira se sikerült, mint a “sima”. Úgyhogy ha a sima mesh-sel sikerül rendesen minden, akkor újra rámegyek a claptonra.
És köszi neked is minden tanácsot. Annyi infót kaptam itt és privátban, hogy most már tudni fogom mire figyeljek. Még egy-két alkalom és szerintem sikerülni fog eltalálni :slight_smile:

5 kedvelés

Ja, vatta. Ami nekem nagyon bejött az a
Steam Crave Mesh Strip Cotton Laces:


Ha ügyes vagy, egy csíkból 3 építés is kijöhet, de 2 tutira.

Illetve a Vandy Vape Mesh Coil Cotton Laces:
IMG_0542
Ez viszont nagyon rövid, egy építés egy csík.

A Wotofo Xfiber valahogy nem tetszett:
IMG_0544
2 építés 1 csík.

A Cotton Bacon Prime szintén tuti, de ott el kell találni az adagot, mert nem csíkokban van, hanem ömlesztve:
IMG_0545

Legközelebb kipróbálom a Hellvape Organic Cottont, de azt hiszen az is ömlesztett:

5 kedvelés

Köszi a vatta ajánlásokat.
Egyelőre megpróbálom elhasználni az Wotof Xfibereket, mert rendeltem belőle pluszba :sweat_smile: De ha nagyon nem jön be, akkor rendelek a Steam Crave-ből, mert mást is láttam, hogy használja.

3 kedvelés

Szétszedtem a holnapi építés előtt. Így elég lett a vatta.

2 kedvelés

A csináltam egy új mesh vattázást a tegnap szerzett tippek alapján, de egyelőre nem tudom eldönteni, hogy jó lett e vagy se :frowning: Ugyanúgy nexMesh Turbo + Wotofo Xfiber. Nincs égett íze a gőznek, de annyira intenzíven se érzem a likvid ízét, mint remélné az ember :frowning: Egyelőre elszívogatom így a másik két tankom mellett, amíg nem lesz égett/kokszos íze, közben meg rendelek másfajta vattát, meg veszek egy másik ollót, mert az se az igazi, kell küzdenem vele.
De szerintem jó úton haladok, csak nem akarom sorra kidobálni a mesh lapokat meg a vattát.

3 kedvelés

Teltebb nedvesebb ízek hiányoznak mintha üditőként “innád” a liquidet?

1 kedvelés

Ezt pontosan eltaláltad. Saját szavaimmal megfogalmazva nincs akkora ízrobbanás, mint amekkorát várnék. Érzem a likvid ízét, de nem szaladok tőle a falnak. Ez nyilván adódhat abból, hogy megint nem sikerült valamit jól eltalálnom :sweat_smile:

2 kedvelés

Én ezt csak Sakerz átoknak hívom :smiley: Tapasztalból tudom, hogy nehéz visszaadni azt ízhatást amit az a tank okoz. De én már kitapostam ezt az utat és ami megközelítőleg visszadja azt az élményt azok csak az RDA-k tudják. Abból is a single coilos tankok squonk moddal párosítva mert azzal nagyon könnyen elérhető az a hatás amit a Sakerz tud okozni. Nálam a Profile RDTA RDA-ra építve megközelítette a kellő hatást csak ahogy te is tapasztalod nehéz elsőre elérni, hogy jól üzemeljen. Ellenben egy single coilos RDA építése 5percbe se telik. Kezdésnek ajánlom szerezz majd be egy Hellvape Dead Rabbit Solo-t illetve egy Coilology V2 alien tekerést.

Ám neked köszönhetően nemrég újra berendeltem a Sakerzt egy rakat porlasztóval együtt mert hiányzik azaz varázs :smiley: Illetve megtudtam egy új infót azzal a tankkal kapcsolatban mivel lehet meghosszabítani az éllettartamát. Soha nem szabad a vonal alá menni. Ami kicsit zavaró mert a tank felét jelenti :sweat_smile:

4 kedvelés

Nekem múlthéten jött a Sakerz-hez ipari mennyiségű porlaszó, mert elfogyott, és rá két napra eltörtem az 5ml-es palástot (takarításkor beleesett a mosdóba) a gyári palástja meg nem volt a dobozában. Sose történt még ilyen velem. Úgyhogy aznap rögtön rendeltem is három 5ml-es palástot. Legkésőbb jövőhéten megjönnek.
A Profile-t egyelőre nem akarom elengedni, mert friss vásárlás, úgyhogy mindenképp meg akarok próbálni másik vattát és a clapton mesh lappal is újra megvattázom majd.
Ránézek majd a Hellvape Dead Rabbit Solo-ra. Ebből az RDA vagy az RTA verzióval szemezgessek? :smiley:

1 kedvelés

RDA verziót. Ha olcsón akarod beszerezni én kifejezettem ajánlom a Healthcabin-t. Sakerz porlasztó ott is fellelhető illetve és kuponokkal és gyűjthető pontokkal “nagyon olcsón” be lehet szerezni mindent onnan.

4 kedvelés

Jól van, rendesen beleültetted a bogarat a fülemben, már néztem is róla pár videót és nézem hozzá a squonk modokat :rofl:

4 kedvelés

Kezdőszettként bátran tudom ajánlani a Pulse V3-at. Itt írtam róla pár gondolatot Squonkolásom története és a Vandy Vape Pulse V3

3 kedvelés