Squonkolásom története és a Vandy Vape Pulse V3


Anno amikor belecsöppentem a vapelés világába rengeteg információ tárult a szemem elé mekkor kínálat van az eszközökből amivel a liquidet el lehet párologtatni. MTL/RDL/DL lehetőségek közül nálam a DL szál volt a szimpatikus első perctől fogva. A cikkek többsége leírt egy kezdőtől a haladóig ranglétrát amiben szerepeltek példaként podok, porlasztós AIO-k, porlasztós tankok melyeket bármilyen 510-es csatlakozóval rendelkező modra szerelhetőek, RTA-k melyekből van single/dual/mesh verzió és a legvégén az RDA-k amiket drippelve vagy squonkolva lehet használni single/dual/mesh építéssel. Sokan megállnak egy szinten ahogy én is tettem (körülbelül 2 évig porlasztóztam) mert a többség úgy érzi elég az a szint amit nyújt az eszközük, de vannak akiket hajt a kíváncsiság milyen is lenne tovább lépni egy “magasabb szintre”. Pénzt és energiát nem kímélve elkezdtem DL RTA-kat vásárolni mert rengeteg tapasztalat vaper véleményét olvasva annyira bepörgettem magam, hogy én is meg akarom tapasztalni milyen is az építéses világ. Közel másfél-két év RTA vásárálás/eladásból azt szűrtem le, hogy baromira háklis vagyok mert ha nem hozza azt az ízt amit a porlasztós tanktól megkapok akkor semmi értelme, hogy megtartsam a tankot és kerestem tovább a számomra megfelelőt. Az RTA örület mellett volt egy kitekintésem az squonk világába egy Vandy Vape Pulse V2 személyében amire tettem egy Wotofo Profile RDTA-t RDA módban. Kézbe véve az összerakott szettet egyből elvarázsolt. Kicsi, sok liquidet tud tárolni és könnyű nem zseblehúzós eszköz. Mesh lappal megépítve éreztem, hogy végre révbe értem és le tudom váltani a porlasztós Horizontech Sakerz kazánjaimat. Csak aztán jött a napi használat és előjöttek olyan gondok amik számomra zavaróak voltak. Személyes preferencia tudom de nekem vastag volt egy idő után illetve kényelmetlen volt a feltöltés is. Agygörcsöt kaptam ettől mágneses fogantyútól és a hozzá párosított kitekerős módszertől. A feltöltő nyílás kitekerése után jött a felismerés, hogy miután megfordítottam a szettet az RDA-ban maradt liquid a cipőmre, ruhámra folyik. Egyből felcsesztem magam és elegem lett a pár napos squonkolásból. Eladás után gondolkodtam más squonk mod beszerzésén de a Topside Dual nekem túl nehéz lett volna. Ideális volt számomra a Pulse V2 könnyedsége amiből nem akartam engedni. RTA vadászatot azért nem hagytam félbe és megtaláltam a számomra tökéletes Steam Crave Meson RTA-t. Telt ízek, jó levegőzés, nagy kapacitás a bubis palásttal. Annyira lelkes lettem a tank iránt, hogy már úgy éreztem révbe értem és megvan ami évekre kielégíti az igényeimet. De aztán tavasszal megjelentek a hírek és videók a Pulse V3-ról. Pont azokat a változtatásokat hozták meg amire nekem volt szükségem. Keskenyebb, oldalsó töltés, a Pulse AIO-nál használt műanyag (boro világ felé is volt egy kitérőm), testreszabhatóság. Egyből meggyőztek a látottak és be is rendeltem Sourcemore-ról. Közben jött a felismerés, hogy a Wotofo Profile RDTA lehet kicsit nagy lenne a modra mert keskenyebb lett illetve a 21700-as akkut 60-70W-on hajtva amit a mesh kivánt nem túl ideális választás. Ezért elkezdtem kutatni egy single coilos RDA után ha már a Meson RTA meggyőzött arról, hogy egy single coilos megoldás igenis jó alternatíva a porlasztós kazánokkal szemben. Rengeteg beszámolót, véleményt olvasva arra jutottam, hogy a Dame Vape Nitrous+ lesz a tökéletes választás. De ott volt még talomba a Hellvape Dead Rabbit Solo is csak testreszabhatóságban szimpatikusabb volt a single/dual coilos lehetőség amit a Nitrous tudott nyújtani. Még mielőtt megérkezett volna a Pulse V3 a Nitrous-t már korábban kézbe tudtam venni és az első építés után azonnal beütött nálam a WOW érzés. Ez a tank nagyon jó. Többet is adott mint a porlasztós tankjaim valaha. Ekkor már tudtam, hogy ha a Pulse V3 hozza azt amit várok tőle végre akkor meglesz a “tökéletes” szett. Pár hétre rá meg is jött a squonk mod és már első fogásra megfogott. Baromira kézreállt, jók voltak a gombjai. Pont olyan pöpecül klikkelt mint a Gaur-18as modom. A tartály feltölés végre problémamentes volt és egy-két nap után már elkönyveltem magam, hogy ez a squonk mod tökéletes…De aztán jöttek a “gondok”. Szerencsére nem sok de jó ha tud erről a leendő vásárló.

  • mivel műanyag néha érezni egy-egy erősebb markolásnál, hogy picit nyekereg a mod

  • a mod teteje könnyen karcolódik az RDA-tól

  • pár hétre rá előjött a Redditen olvasott oldallapba ragasztott mágnes elengedése


  • 120ml Chubby palackkal nem lehet kényelmesen feltölteni a tartályt csak 60ml palackkal

  • és az utolsó “hiba” amivel a teszt megírásával vártam az a slukk számláló limitációja 9999 tüzeléssel ( erről is Redditen értesültem de bíztam benne, hogy egyedi hiba)
    Igazándiból lehet csak engem zavar ez a szoftveres baki, de ha a korárbbi Pulse V2-nél és a jelenleg is használt Gaur-18-al tud 9999-nél többet megjeleníteni akkor itt miért nem működik? Szerencsére a menüben a slukk számláló nullázásánál mutatja a 9999 utáni állapotot csak a főképernyőn jobb lett volna.


    Visszakanyarodva még az oldallap hibára viszont pirospont a gyártónak mert jelezve a problémámat a mágnessel kapcsolatban egyből küldtek egy csere oldallapot.
    A sok negatívum mellett viszont annyi pluszt kaptam ettől a modtól, hogy a hibái ellenére nagyon megkedveltem. Annyira, hogy az első hónap után vettem még egyet. Ennél ugyanúgy előjött a mágnes ragasztási hiba viszont a Healthcabin inkább visszaadta a mod árát én meg pillanatragasztóval visszatettem a mágnest és azóta is tökéletesen üzemel. Vettem hozzá egy Dead Rabbit Solo RDA-t ami tökre ugyanazt az élményt adja mint a Nitrous csak olcsóbban és több variálhatóságot ad a levegőzésben. Miután mindkét Pulse V3 szett huzamosabb ideig szolgált nálam annyira megtetszett, hogy a napokban már érkezik harmadik Pulse V3+DR Solo kombó.

Összegezve a kissé hosszúra nyúlt squonk élmény beszámolót és Pulse V3 tapasztalataimat, aki mostanság ugrana bele a squonk eszközök világába szerintem egy nagyszerű választás a hibái ellenére is. De akinek inkább a Pulse V2 nyújtotta formavilág és masszívitás vonzóbb abban sem fog csalódni mert mindkét mod remek kamudrog a squonk világba. Reddit rengeteg pozitív vélemény és tapasztalt van arról milyen betonbiztos egy eszköz az elérhető áru kategóriában. Simán elfut még 200ezer puff után is.

+1 tipp coilra. Nálam az eddig tesztelt RDAkban a
Coilology Alien V2 Coil Ni80 3*28/36Ga 2.5mm vált be. 40-45Won kiegyensúlyozott élményt nyújt

+1 tipp kezdőszett beszerzésre. Healthcabin-on már régóta fut egy pontgyűjtő akció amivel egy hónap alatt 16.8$ kedvezményt lehet szerezni. https://www.healthcabin.net/blog/how-to-get-free-1680-reward-points-every-month/ Ehhez még hozzá lehet csapni egy minden hónapban esedékes 15%-os kupont. Ha kosárnál berakjuk az akció idején a kupont annak lejárata után is benn ragad a kedvezmény. Pulse V3+Dead Rabbit Solo/Dead Rabbit Solo 6th+Coilology Alien V2 Coil Ni80 3*28/36Ga 2.5mm+Bp Mods 2.5mm vatta szerintem igen kedvező ár a kb 52$ (jelenleg 19.000 Ft körül) szállítással együtt.


12 kedvelés

Szuper iromány, teljesen más úton nagyjából ugyan oda lyukadtál ki ahol én is vagyok jó ideje, mondhatni körülbelül azonosak a preferenciáink vapelés terén.
Egy kérdésem van, hol kapok manapság jó áron DR solo RDA-t?

1 kedvelés

Szuper beszámoló! Köszönjük! :blush:

3 kedvelés

Az utóbbi időben mindent Healthcabinról szerzek be. Náluk kapható már az új 6. éves kiadás is ha szereted az extrém színeket.

4 kedvelés

Nagyon tetszik a beszámolód! :+1:Így már tudom mit kérek karácsonyra a családtól! :stuck_out_tongue:

1 kedvelés

Próbáltam próbálom én MTL-ben nem találtam meg squonkba a nekem valót…RTA jobban adja.

Nálam teljesen kimaradt az MTL vonal de meglátásom szerint nem is szükséges az MTL RDA illetve a sqounkolás ezen a területen mert alacsonyabb hőfokon üzemelnek a tekercsekek és ott van ideje a vattának annyi liquidet felszívni ami a következő slukknál hozza az elvárt működést. DL használat viszont zabálja a liquidet és nagyon hamar kiszárad a vatta amit természetesen egy megfelelő vattázás és jó RTA ki tud küszöbölni de a squonk képességgel azonnal lehet pótolni a liquid hiányt.

Ám lassan már egy hete itt van a polcomon egy MTL RDA de nem vesz rá a lélek, hogy kipróbáljam.

3 kedvelés

A Profile mesh lappal milyen volt a mostaniakhoz képest? Úton egy Top side dual + Profile RDTA, RDA-ként tervezem majd használni. Pod a mindennapos, csak bohóckodni vettem a squonk szettet, de ki tudja, ha megtetszik lehet az lesz a fő gép. Sokat várok tőle. :slight_smile: Félbe vágott mesh lappal elvileg nem kell akkora teljesítmény neki (rendeltem 0,3ohm-os PS Dual-ba valót, kíváncsi leszek rá felezve) :slight_smile:

1 kedvelés

Én csak Clapton S mesh lappal használtam. A legnagyobb különbség, hogy hűvösebb gőzt adott mint a tekercses építés. De holnap már jobb összehasonlítási alapom lesz mert érkezik a klón Profile RDA-m.

3 kedvelés