Wotofo Turbo mesh lap

Sziasztok. Nem reg szereztem be egy profile rdtat, amihez kaptam, illetve vettem is turbo mesh lapot.
Alapvetoen semmi gond nincs vele, teljesen jo, viszont par slukk utan, a mesh lap teteje, igy el szinezodik, vagy talan meg eg… (izen nem erezni ugy, kepet csatoltam)
Probaltam mar a clapton mesh lapot, azzal nem voltak ilyen gondok.
Probaltam tobb fele mennyisegu vattat, illetve kb 4fajtat, de mind a 4nel ez volt a gond.
A valaszaitokat elore is koszonom, remelem sikerul valami megoldast talalni erre a problemara. :blush:


:writing_hand:: 55-60watt kozt van hasznalva, atlagban 1.5-2seces slukkokkal szivom. A kepen kb 50-100slukk utan lathato. :blush:

3 kedvelés

Szia, nem jól van vattázva és az 55-60 w sok a meshnek.

Ertem, koszi a valaszokat.
A vattazassal kapcsolatban tenyleg, de tenyleg mindenhogy probaltam mar, tobb fele mennyiseggel, es fajtaval.
Igy ha jol ertem, akkor erre nincs megoldas, legalabbis amig a turbo mesh van benne?

3 kedvelés

Szia! Ezzel nem értek egyet. A vattázás nekem is (mint az Attilának) jónak tűnik, az 55-60 w egy mesh lapnak nem sok szerintem. Lehet kisebb, és nagyon teljesítményen is hajtani, illetve az ajánlott érték 60-80 w! :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Azért nem írtam elsőre, mert ritkán használok mesh kazánokat. Amit hosszabb távon hajtottam, az egy Damn Vape Doom volt, és ha jól meg volt vattázva, és jó ízeket adott, akkor ugyanilyen szépen “sült” benne a vatta 40w-on hajtva is. :slightly_smiling_face: Ha ízben/gőzben azt hozza, ami neked megfelelő, akkor problémád szerintem nem lesz belőle, max a gyakori vatta csere.:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia. nekem száraznak tűnik a meshlap, ezért nem jó szerintem a vattázás. Nem látom, hogy meglett volna kurtítva a vattázás, ahogy pl zeusnál is kell. Én most uganígy vattáztam be egy rda mesh-t, és nem jó. Azt gondoltam én is, hogy nem kell megvágni, mert ugye rda, van hely a sok vattának. De így 2-3 slukkonként bizony rá kell pumpálni.Nálam egy kanthal 0,25-ös ami ilyen őzbarna színben játszott simán elpattant egy 55w-os izzításnál.Amúgy szép tisztára lehet égetni, ha kiszedi az ember a vattát alóla, de jócskán vissza kell venni a wattokat.Amúgy egyszerű ez a vattázás téma: be van vattázva, meg kell fogni a vattát és meghúzni lefelé. Ha még tudja nyomni a rúgót lazán lefelé és rés van, akkor nem jó. Nem kell fullra tömni sem,de nem jó, ha laza a vattázás. Akkor jó, ha így szétszedve nedves a meshlap.Nekem ez a tapasztalatom mesh-sel.még azt megcsinálom, hogy újravattázom az rda-t megvágva és megírom, hogy jobb lett-e úgy.

3 kedvelés

A meshnél is ahány RTA, annyi féle módszer. :slightly_smiling_face: Szerintem nem lehet általánosítani, mert minden tanknál más, és még embereként is változhat.:slightly_smiling_face: A mesh lapok sem ugyanolyanok, mivel méretbeli különbségek is vannak közöttük, az egyik gyártó ilyen, a másik pedig olyan lapmérettel dolgozik, ami szintén megbolondítja kicsit a dolgokat. :slightly_smiling_face:

Az eredeti kérdésnél maradva azt tartom, amit korábban írtam, hogy ha íz/gőz oké, akkor teljesen jó így. Ha jól emlékszem a Doomot 2-4 naponta vattaztam, de az egyik kollégám ugyanolyan tankot kb. 2 hetente, mert más az íz érzékelése, és őt nem zavarta annyira, ha kócos volt a lap. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Az az igaz, hogy már megvágtam a vattát, úgy lett betéve, csak elfelejtettem. Így nedvesen megkaparásztam a csipesszel és vágtam a hosszából, mert maga alá volt fordulva a tank alján. Máris jobb. 0,28 ohmot ír a mod és 40w-on szép nagy gőzt ad, 50w-on is most próbáltam, de ízben nem jobb. Gőz az több jön.Aksicsere.Zsír új aksival 40w-on jobb az íz. Enyhén mentolos mangó van benne. 40-en jobban adja a mentol ízt.55-re nem teszem fel, nem akarom ezt a lapot is kukázni :slight_smile: . Mod:vandy vape pulse v2, tank:profile rda, aksi samu 30q fullra töltve. A másik amivel kezdtem emelgetni a wattokat éppen lemerült.Amúgy ez a lap is meg van barnulva egy kicsit, de egyenletesen. Azt érdemes még megnézni szétszedve, hogyha rá van izzítva akkor nem izzik-e valahol. Ha izzik, akkor ott kevés a vatta. Ezért kell sokat behúzni, mégha a végén le is faragja az ember. A lap alatt lennie kell bőven, de oldalt már nem kell annyi.

4 kedvelés

Koszonom a valaszokat!
Ezt a 40wattos megoldast megprobalom, illetve ujra is vattazom, ugy ahogy elottem irtak. :blush:
De ha esetleg ugyse jonne be, akkor marad szerintem a clapton mesh, mert azzal eddig nem volt gond, az aran kivul, na meg hogy 5darab csak. :sweat_smile:

2 kedvelés

HaaszZoli

Láttam hogy te 17x8.5mm mesht használsz a profile rdta-ba :slight_smile:
Tehát arra szeretnénk kilyukadni. Nekem jelenleg OF.OR NexMesh 0.13 ohm 16x6.8mm
Méretű van akkor simán el fér benne 17x8.5mm mesh is ?
Mekkora a legnagyobb ami el fér benne pl .
Mert vannak picit olcsóbb áron is csak a méret miatt nem tudom meiket rendeljem


2 kedvelés

Szia @Kiss_Zoltan !

Először is Üdv a Vaperinán! :slightly_smiling_face: Érezd jól magad nálunk! :slightly_smiling_face:

Másodszor, én semmilyen meshlapot nem használok (jelenleg), mert az összes mesh RTA-m távozott, ami volt itthon. :slightly_smiling_face: Nekem nem igazán jönnek be. :slightly_smiling_face: Azért nem hagylak ám segítség nélkül, és megidézem neked a Profile tulajdonos @Viktor_Hajdu barátomat, ő hamarabb tud neked segíteni a témában, mint én. :slightly_smiling_face:

Használd jó egészséggel, és nagy megelégedéssel a Profilet! :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszönöm szépen az invitálást! :slight_smile:
Csak láttam egyik csopiba írtál wotofo profile rdta-hoz ezért kérdeztételek :slight_smile:

3 kedvelés

Sziasztok Zoltánok!
A Wotofo gyári mesh lapjai 17X8,5 méretűek. Nyugodtan rendeld meg ezt a méretet! Ha nagyobb, akkor cseppet melósabb a dolog, bezony ott vágni kell. De ez sem lehetetlen vállalkozás. :wink:
Hogy mekkora a legnagyobb, ami belefér, sajnos nem tudom megmondani, az említett méretet használjuk a Profile-ban.

4 kedvelés

Bármiben tudok, nagyon szívesen segítek. :slightly_smiling_face: Ahogy látom, már a Viktor is itt van. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszönöm szépen :slight_smile:

3 kedvelés