Rdtaprofil

Sziasztok !

Első rdta tekerésem (profile rdta +mesh clapton 0.2 ohm).Locsoltam likvidet vattára meg mesh lapra mielőtt szivtam volna és alacsony watton kezdtem. Elejen izetlen a likvid ha emelek watton egy idő után égett az iz. Ha visszarakom alacsony watt-ra megint izetlen de nincs égett iz.Ez miért van? Most akkor vata csere?

Szia. Szerintem kicsit sok a vatta, vagy épp túl tömör.

3 kedvelés

Szia képet rakjál fel a mesh ről és a vattárol megnézem és segitek

3 kedvelés

Szia!

Ha hazaérek csinálok képet! Megpróbáltam azóta újra de mesh lapot nem cseréltem ki csak a vattát.És megint ugyanúgy égett íz alacsony watton meg nincs íz :confused: pedig ritkítottam is vattát.Van egy RBA-m abban is ugyanazt vattát használom és azzal minden rendben 70 watton is jo azbize nem égett.

Pedig ritkítottam is fejjel lefele is állítottam rdta-t hogy biztosan magába szívja likvidet mielőtt izzítottam.Videó alapján próbáltam Ma este harmadszorra is megprobalom.A mesh clapton nem lehet hibás?Kétszer próbáltam ugyanazzal mesh-el vattázás mindkétszer másképp csináltam .De mind kétszer offos :confused:

Vagy még ami gond lehet, hogy nem kap elég levegőt. Nem hűl rendesen.

1 kedvelés

Levegős nyílás teljesen nyitva van.Az furcsa 30 watt korul nincs égett íze de ilyen fura érzés van torkomba utána amit eddig nem éreztem.És kb nulla íze van likvidnek.Ezért tettem följebb 50-60 wattra akkor visz már érezhető az égett íz.Mennyire kéne ritkítani vattát?Honnan tudom h jó e? Mesh lapot is kell vatta nelkul az elején izzítani meg kapargatni róla akármit is kaparnak videokban? :smiley: Mennyi likvidet locsoljak a vattára az első izzitás előtt? Tudhatom biztosan előre hogy már elég folyadék van vattában és nem lesz égett?.0.2 es ohm a mesh ahhoz mekkora watt a optimalis?
Bocsi a sok kérdésért előre is köszönöm !

Akkor jó,ha a mesh lap használat közben liquides. Vattázás előtt 10-12 watton le kell izzítani egy pillanatra

Itt megtudod nézni, mekkora ellenállashoz mennyi watt a norma. Nincs kőbe vésve!

4 kedvelés

Szerintem, így olvasás alapján, ne csak a széleit ritkítsd, hanem ami a mesh alatt van, az se szoruljon meg benne. Az tanktól függ, de mivel RDTA, így óvatosan, mert oldalra fordítva megfolyhat. Kaparni nem hiszem, hogy kéne, de leizzitani mindenképp. Én addig szoktam locsolni, amíg láthatóan megül már a liquid a vatta tetején, azt már nem igazán tudja beszívni. Ha nem tömöd túl az etetőnyílást akkor jó lesz a léellátás is. Picit játszani kell vele, de szerintem ott lesz tömör, a vatta levezetésénél.

2 kedvelés

Kéne az a kép meg az hogy milyen vattával használod a meshnek 6mm vastag kell

2 kedvelés

Nah sorry, most jutottam el épitésig. Előző mesh lap már sérült volt ,ezért újat próbálok.Valamint vattábol nem vettem észre, hogy volt ksiebb meg egy nagyobb is és nagyobbat kellett volna használnom a mesh-hez :confused: most megpróbálom újra remélem most már sikerül :smiley:

Na most annyiban lett jobb, hogy nem égett az íze.Viszont kicsit keveslem az ízeket, mintha tompább lenne mint az előző TFV18 RBA build.Ez túl sok vatta miatt lehet,vagy mert nem ritkítottam meg eléggé?Csináltam képet is :slight_smile:




A 45 fokot egész a meshlap szèlèig vágd és utánna ritkíts kicsit nem kell tele tömni a vatta árkot és kb a tankal egy vonalban vágd el a vattát úgy jó lessz

2 kedvelés

Túl sok vatta miatt kevés az íze? Szerinted így likvidesen is vághatok belőle meg ritkíthatom vagy hagyjam kiszáradni?
Amúgy köszönöm az eddigi segítséget is!

Halihó itt van pár szemléltető fotó hogyan is kell







Igaz ez egy Zeusz X de a lényeg hogy igy csináld a profile rdta t is

4 kedvelés

Uh ez nagyon jó ! Köszönöm hálás vagyok ! :slight_smile: holnap meg is csinálom !

1 kedvelés

Vattát milyen gyakan cseréled? Sürübben kell mint a mesh lapot? Honnan tudom, hogy megérett a vatta csere vagy mesh lap cseréje?

1 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.