Mesh RDA-ról

Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy elég keveset olvastam eddig a mesh rda kombóról, ezért megosztanám veletek a tapasztalataimat. Hátha lenne valaki, aki ezen gondolkodik és ne fusson bele azokba a hibákba, amiken én már túl vagyok. Mit is jelent ez? Egy csepegtetős tankot és egy meshlapot.Az rda-knak megvan az a jó tulajdonsága, hogyha jól csinálod, akkor mindig a megfelelő szinten lesz beáztatva a vattád, viszont ha nem, akkor igen kellemetlen élményben lehet részed. Az alanyok: Profile rda, olcsó kis kínai webshopból vásárolt tank, semmi extra, csak jól néz ki. Meshlap A Geekvape Zeushoz árult Ni80 lapkája, mod: Pulse II. Az első dolog, amikor felteszel egy rda-t-függetlenül attól, hogy az mesh vagy coilos, hogy be kell állítani a pin hosszát. Ez az a kis belső alkatrész, amiben van egy furat és ezen áramlik majd fel a leves a tank aljába. Egyszerűen teljesen betekered, amikor a tank még nincs a modon, aztán felteszed a tankot a modra és felülről csavarhúzóval a vágatot addig hajtod, ameddig az stabilan nem ütközik. Általában ez balmenetes!Ezt érdemes minden modnál elvégezni, ha a tankot átrakod másik modra. Jöhet az építés. Ebbe a tankba hosszú az említett meshlap, ezért simán elvágok belőle pár millimétert. LEfogatásnál arra szoktam ügyelni, hogy amikor meghúzom a csavart, akkor ne fordítsa el a lapot. Nekem is van a 6 mm-es meshlap formázó kis műanyag rudacska, amivel formázni tudom a lapot. Ezen annyi változtatást végeztem, hogy egyik végére kapot egy kb 5x45°letörést, hogy könnyebben betolható legyen a meshlap alá. Én úgy szoktam beállítani a lapot, hogy a tankban lévő kis rúgós támasztékot lenyomva tartom, hogy később majd nyomjon felfelé,amikor már bekerült a vatta. Én nem szoktam előre megformázni a meshlapot, mert nagyon könnyű ferdére elkészíteni, ha nincs befogatva a helyére. Befogatom a helyére, szépen meredezik vigyázállásban, (mint reggelente a…khm…derekam :slight_smile: ) aztán lefogatom a másik végét is. Ha nem erőltetem szinte magától hengeres alakot vesz fel, csak kicsit kell igazítani a formázóval.Ha ez megvan és elérted a kívánt hengeres alakzatot a meshlappal, akkor illik erre is ráizzítani. MAx 20w-ot ajánlanék, mert bőven elég a narancssárga izzás és én jártam már úgy 35w-on, hogy egyszerűen elpattant a lap hűtés nélkül. Szóval pár rövid izzítás után amit még meg szoktam tenni, az az, hogy sima enyhén vizes fültisztítóval áttörlöm a meshlapot. A külső és a belső íven (rádiuszon) is. Ezután ha éppen kávéznék, akkor hagyom megszáradni, ha haladnék, akkor pár nagyon rövid izzítással megszárítom. Vattázás. Iylenkor azzal kezdek, hogy kezet mosok. Akkor is ha előtte kezet mostam már. Nem használok törölközőt utána, hanem papírtörlőt. A mennyiséget elég nehéz meghatározni, szerintem amit a lapokhoz adnak, az rengeteg. Kb 70-80%-a elég szokott lenni. Ezt Cottonbacon vattából lecsípem és azzal kezdek, hogy kihúzom egy minél véknyabb és nagyobb vatta lappá. Aztán az egészet feltekerem. Ekkor egy sokkal nagyobb vattahengert kapok, mint eredetileg volt. Egyik végét jó szorosan, de nem hosszan megpödröm és mehet be a meshlap alá. Behúzom és elvágom megfelelő hosszra. Ezt úgy szoktam beállítani, hogy ha lenyomom a vatta meshlap alól kiálló végét, akkor a tank alját elérje, hosszabbra nincs szükség. Amikor elvágtam a megfelelő hosszt, akkor összezárt csipeszt nyomok a kiálló vattapamacs közepébe és hagyom kinyílni többször is. Ezt művelem borzolás helyett, mert így nincs kieső vatta. Ha ez jól sikerül, akkor egy kör keresztmetszetű vattavéget kapunk.Már csak a formázás maradt hátra. A meshlap szélétől és a vatta aljától kb 3-4 mm-re vágom el, kb 45°-ban. Ha a meshlapnál több marad, akkor több levest tud tárolni a vatta, ha lent marad több, akkor többet tud felvenni. Ez a 45°-os vágás egy arany középút szerintem. Amikor a vattával bűvészkedek, akkor vigyázok rá, hogy behúzás után már ne érjek hozzá kézzel. Ha szükséges, akkor csipesszel igazítom. Szóval megvan a vattázás is, szépen beteszem a tank aljába a vatta alját és nem igazgatom a meshlapnál. Majd csak akkor, amikor becsepegtettem. Ezt nagyon bőven érdemes elvégezni, sokkal többet lehet adni neki, mint egy coilnak. Amikor beázott a vatta, akkor csipesszel még eligazgatom ha szükséges. Sokkal könnyebb, mint szárazon- akkor még úgyis a vatta nyer. Nem szoktam tűzpróbát csinálni, amikor készen vagyok, hanem azonnal szívom. Ilyenkor lehet megérezni, hogy milyennek kell lennie a jó építésnek. Ha elgőzöltem a kézel becsepegtetett mennyiséget, akkor utána pumpálásra is ugyanolyan jó kell hogy legyen. Amikor már pumpálással működik, akkor kb fél tartály után le szoktam venni a palástot a topcap-pel és megnézem a vatta állapotát. Van, amikor itt-ott barnulás látható ( okai:letestel a vatta, szárazabb a vatta) azokat a részeket vagy lenyomkodom csipesszel, vagy egyszerűen a barna részt kivágom ollóval. Általában az utóbbi. Amibe most is beleestem hiba: nyilván ha már szétszedtem, akkor el is mostam az egészet. Aztán a topcap-et a palást aljára tettem fel, mert úgyis felmegy és a palást is szépen ráül ígyis a build deckre,de így nem lehetett állítani a levegőzést. Szerencsére a palást feliraton látszott, hogy fejjel lefelé van. Másik dolog, amikor újjáépítem és nem cserélek meshlapot,csak vattát. Ez gyakoribb művelet, mindenképpen azt ajánlanám a coillal szemben, hogy ne mártsuk vízbe a meshlapot, főleg ne az izzó meshlapot,mert elpattan. Csak izzítsuk 20 W körül és amikor tiszta és szürke a felülete, akkor töröljük át az említett sima vizes fültisztítóval. Amúgy kb ugyanaz mint az új építés. Jó építgetést mindenkinek,aki belevágna

9 kedvelés

Helló!
2 kérdésem lenne pont ezzel a Profile rda-val kapcsolatban,lehet e olyat építeni bele ami nem kér el 35-40wattnál többet ill.másik kérdés,hogy mennyire használható ez az rda konkrétan csak csepegtetősként?
Köszi előre is válaszod!

2 kedvelés

Szia, ami most benne van, az éppen a leírt setup. Nem lett rajta semmi változtatva, talán csak 1x lett újravattázva. 0,31 ohm ellenállást ír a mod és 40W-on van hajtva. Mondjuk nálam a mesh zeus is 0,21 ohm-on 45 w-on van hajtva, mert a levegőt elzárva nekem éppen így jó az is.Ennél a tanknál ami elég macerás, az a levegő beállítása, mert nagyon finoman kell csinálni, hogy éppen jóra sikerüljön. Én szeretem ha kicsit erősebben szívható és így nagyobb a th-ja, de ez már egyéni szerintem mindenkinél. Ami pedig a squonk szokásos hátránya ( vagy éppen a szépsége? ), hogy mikor mennyire sikerül beáztatni a vattát, egy kicsit utána lehet menni a levegővel. Megmondom őszintén-csepegtetni nem próbáltam,csak amikor megépítem, vagy vattázom-nyilván akkor nagyon jó.

4 kedvelés

@blini80 ha jót akarsz magadnak, akkor a Mesh RDA mindig tocsog a levestől. :rofl::rofl::rofl: A Dry-Hit meshről brutális szerintem. Jártam már így, kb 5 perc köhögés/fulladozás volt az eredménye. Ment is tovább gyorsan! :rofl::rofl::rofl:

3 kedvelés

Egyetértek,de lehet azt érezni,ha már pumpálni kell…:slightly_smiling_face: az biztos,h nem érdemes megkockáztatni,mert kb mintha izzó drótkefét gyömöszölnének le az ember torkán.

3 kedvelés

Szuper írás.
Én manapság minden építésemet a következő módszerrel csinálom:

Nálam ez mindkét opciónál tökéletes működik ( csepegtetés és pumpálás esetén is ), csak ajánlani tudom. Sőt @Kabak úr írása óta félbe vágott mesh lapokkal dolgozom, nagyobb ellenállás kevesebb teljesítmény, és az érzés szinte ugyanaz mint a normál lapka esetén.

3 kedvelés