Na még ez hiányzott!

Olyan nincs hogy nincs :blush:
Valahogy mindíg lesz​:stuck_out_tongue_winking_eye:

7 kedvelés

…Egyszer jön valaki, és majd lesz valahogy.

Coelho Zoltan

2 kedvelés

Szomorú, hogy idáig jut ez a dolog. Meg van nyilván az oka, hogy ezt miért üldözik és miért nem üldözik az analóg cigarettát. Azt is nyilván való, hogy nem tudják úgy bekorlátozni mint az analóg cigarettát. Végülis ha nem tudnánk cigit vásárolni, nem lenne nemzeti doháynbolt, akkor tudnánk interneten jó pár doboz cigit rendelni web shop-on külföldről? Szerintem nem annyira. Lehetne megoldani, hogy ezen is ugyanannyi profit termelődjön, de kizárt, hogy ugyanúgy tudnák korlátozni mint az analóg cigarettát. Túl sok ráfordítás kellene, sokkal szűkebb vásárlói körre. Sosem fog megvalósulni. Magam ellen is beszélek, de nem érdekelne se a korlátozás, se a drágulás az adók miatt, nekem is az ártalom csökkentés a lényeg. Itt tartunk, nem tudják szabályozni, nincs rá se pénz, se energia, se komoly bevétel. Inkább dögöljenek meg az emberek az analóg cigitől. Abból legalább van bevétel, ameddig él a fizető alany… Ez se rosz, hát végülis nem tudom, hogy melyik a jobb, több ember fizet magasabb adót sokáig, vagy mégmagasabb adót rövid ideig, de akkor nem kell neki nyugdít fizetni… Azért kíváncsi lennék arra is, hogy mennyit költ az állam a TB alapú tüdőgyógyászati kezelésekre… Vajon milyen arányben lehet az, hogy kevesebb tüdő beteg lenne, kevesebb adó, viszont sokkal kevesebb TB alapú tüdő gondozás…

6 kedvelés

Csak magamat ismetelném, de erről eszembe jutott ez. A helyzet, és a véleményem változatlan.

5 kedvelés

Ezt az Elfbar dolgot nagyon felkapták most. A tévé, a rádiók, a sajtó, mind ugyanazt szajkózza. Már csak azt várom, mikor mossák össze a témát az összes többi e-cigivel?

2 kedvelés

Nyugi, már megtörtént… :frowning:a franc ezt a Manópöcsét…gagyi, de hamisítják, és Mount Everest-méretű szemétdomb képződik évente…

2 kedvelés

“Mi pénz ez? Nem…Pontosítok! Mi pénzkiesés ez az államnak?” - Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Miért is ferdít a média?!

így van. Am eddig az e-cigizésből nem lesz nagy számú nagy összegű adófizető polgár, ami felülmúlja az analóg cigi biznisztt, addig ezeket üldözni fogják, inkább dögöljön meg az a kevés jó haszon nélkül mint sok-sok emberen kevesebb haszon lenne.

Hát biztos reménytelen az egész.

Cserélhető alkatrészek vagyunk a gépezetben. Az számít, hogy mennyit profitálnak belőlünk? A választás joga valóban csak illúzió hatalmasak és elnyomottak közt?

2 kedvelés

Bizonyos összeesküvés-elméletek szerint, ha valaki kitalál valami jót,. olcsót, és hatékonyat, azt néha autóbaleset éri…vagy betiltják hamis propagandával a termékét.
Érdekes…
:thinking:

6 kedvelés

Az eredeti gyártó, Hon Lik, már sehol nincs. Mindenki elhúzott mellette, pedig az ő terméke volt. No meg Herbert Gilbert-é, de ő csak a prototípusig jutott… Neki érdekes módon leégett a raktár ahol a prototípusokat tárolta. Ő ebbe a mai napig nem lát bele semmi összeesküvéselméletet. Bezzeg én… :sweat_smile: Amúgy, ilyen cikk is van. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ide azzal a cikkel :slight_smile: Érdekelnek az összeesküvés elméletek :slight_smile: Elektromos szakember vagyok, sokat hallottam a tesla és a többi zseniről, ami szintén nem került be a történelem könyvekbe :slight_smile:

1 kedvelés

Egyedfejlődésre gondoltam. Mi miből lett… :slightly_smiling_face: Amiket említettem azok a cikkben vannak. Melyik találmány kié volt előbb, és annak a fejlődése, illetve hol tartunk most. És egyéb (számomra mindenképp) izgalmas dolgok. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nem vagyok egy 444 fun…de ez egy korrekt írás.

4 kedvelés

A cellatársaknak mit mond majd? Elkapták 8 BY-kával meg fél liter nikotinos alappal? :sweat_smile:

2 kedvelés

kifelejtettek minket?

Az Európai Bizottság korábbi ígéretének megfelelően úgy döntött, hogy 2023. október 23-tól tilos lesz a hevített dohánytermékek esetében is a jellegzetes ízesítésű termékek forgalomba hozatala, illetve tilos lesz minden olyan megoldás, amely a dohánytermék alkotóelemeiben például a szűrőben, a papírban, a csomagolásban, a kapszulában ízesítést tartalmaz. A hagyományos cigarettáknál 2020. május 20-a után tiltották meg a mentolos vagy más ízesítésű cigik forgalmazását a dohányboltokban.

Mi számít hevített dohányterméknek?
Mi a jellegzetes ízesítésű?

1 kedvelés

Nincs ezzel semmi baj.
Ez azt jelenti, hogy ízesítetlen rendben van.
Jöhet a Red Astaire baking flavour, ha mást nem.

Hevített dohánytermék az IQOS pl.,nem?

1 kedvelés

Ebbe jelen pillanatban mi még nem esünk bele.

3 kedvelés

Annak kellene utána nézni, hogy a trafikokban mit árulhatnak? Csak 10 ml.es üres nikotinos boostert? Sajnos már évek óta nem járok oda. Csak a webshopokban kapom meg, ami nekem kell.

1 kedvelés

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/HTML/?uri=CELEX:32022L2100&from=EN

2 kedvelés

Aki ezt végigolvasta (én lusta vagyok) vonatkozik ránk valami?