Lambers a megmondó ember

Vajon mennyi pénzt kaphatott,és persze ki(k)től.,ez az úgynevezett szakérő a nyilatkozatáért? :thinking:

Az e-cigaretta nem alkalmas arra, hogy leszoktasson a dohányzásról. Osztrák tüdőgyógyászok a május 31-i dohányzásmentes világnap alkalmából kimutatták, hogy az e-cigaretta még fokozhatja is a nikotinfüggőséget.

Az e-cigaretták és a hevített dohánytermékek ráadásul a hagyományos cigarettákhoz hasonló mennyiségben tartalmaznak egy sor mérgező anyagot és kátrányt – figyelmeztettek a szakértők.

Sok dohányos próbál meg e-cigaretta segítségével leszokni. A gyakran ismételt állítással szemben, mely szerint az e-cigaretta hatékony módja a leszokásnak, számos tanulmány elemzése, egy úgynevezett metaanalízis azt mutatta ki, hogy egyértelműen nem ez az észszerű megoldás.

„Nem állapítható meg, hogy pozitív hatása lenne a nikotin elhagyására, és a felszabaduló összetevők sem problémamentesek” – mondta Christopher Lambers, a linzi Ordensklinikum kutatója és az osztrák környezeti, foglalkozás-egészségügyi és dohányzásellenes munkacsoport vezetője.

Az Osztrák Pneumológiai Társaság (ÖGP) ezért óva inti a dohányosokat attól, hogy átálljanak az e-cigarettára a leszokás reményében.

Az e-cigaretták és a hevített dohánytermékek nem égetik, hanem 350 fok körüli hőmérsékletre hevítik és párologtatják a dohányt vagy a nikotint tartalmazó folyadékot, mely a párát belélegzőt („vape-előt”) ugyanúgy függővé teheti, mint a dohányost.

„Ahelyett, hogy a szervezetet leszoktatná a nikotinról és méregtelenítené, továbbra is nikotinnal táplálja. A nikotintapasszal és a nikotinos rágógumival végzett nikotinpótló terápiát átmeneti megoldásnak találták ki, a nikotintartalmú e-cigaretta vagy a hevített dohánytermékeket a gyártók éveken, évtizedeken át tartó folyamatos fogyasztásra szánják, így a nikotinnak a szívre és az érrendszerre gyakorolt negatív hatásai miatt ugyanolyan káros, mint a hagyományos cigaretta” – figyelmeztetett Lambers. (mti)

forrás

8 kedvelés

Így igaz, nehogy átszokjá, szívjad csak a cigit, a sok szarral együtt, ami rákot okoz, meg sok mást, nehogy valami kevésbé károst használj, mert úristennikotin van benne. Most nem írom ide a jelzőt, ami erről az emberről eszembe jutott, mert lehet nem állná ki a szabályzat próbáját…

11 kedvelés
8 kedvelés

Ráadásul összemossák a vapet a hevítendő dohánytermékekkel.
Innentől kezdve hiteltelen az egész.
Ezek külön kategóriák, külön kellene kutatásokat végezni a 2 csoportról.
De ahelyett, hogy új kutatásokat végeznének, ugyanazokat a maszlagokat hangoztatják évek óta.

11 kedvelés

Első mondatodban az ordító lényeg…
A semmirevaló nikotintapasz sem tudom, hogy jön ehhez.

Tudjátok mit? Én már belefáradtam anno 10 éve is, hogy hihetően SENKI nem írta le az ecigiből felszabaduló káros anyagok nevét, relatív mennyiségét.

10 kedvelés

Én aztán nem a nikotinról akartam leszokni hanem a cigiről…sikerült. Úgyhogy feldughatják a cigimaffia szponzorálta tanulmányukat a megélhetési kutatók. A nikotin meg normális mennyiségben nem káros, kb olyan mint pl a koffein…amiről persze nem akarnak mindenáron lebeszélni :slight_smile:

10 kedvelés

Az italáruról vajon mi a véleménye a bácsinak ? :rage:Inkább ez mint a többi pénztemető …
Sokszor beszélgetek kollégákkal akik cigarettáznak.
Ők elszívják,eldobják a csikket,(a pénzüket) én gőzölök ,és elrakom :smiling_face:nem dobom ki a “pénzemet”
Lassan belátják miről beszélek :stuck_out_tongue_winking_eye:

8 kedvelés

Dohányzó embert szinte már nem is látok a környezetemben…lepődök is ha látok, de vapert egyre többet.

6 kedvelés

Egyelőre többet látok, mint ecigist, viszont azért elkezdett gyarapodni az ecigizők, átszokni próbálók tábora. Párral már elbeszélgettem melóhelyen, majd vett egy szettet.
De főleg fiatalok, és inkább a DL vonal megy…
Hevítős cigisek is meglepően sokan vannak.
Viszont beszéltem a minap 2 Heets-essel is, és drágállják, illetve nincsenek megelégedve.
Ok, ez egy 1600 fős gyár…

7 kedvelés

Felénk hevítős van sok… e-cigis 2 van de olyan cuccaik vannak hogy a pofám le szakad… :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Az utóbbi k.b. egy hónapban az èn környezetemben 3 e-cigis is felbukkant.Igaz mèg poriznak…,de èn lelkesen invitálom Őket a Vaperinára.Jőjjenek,tanulják meg a teketèst,meg azon kívül is, ezt a rengeteg èrdekes dolgot,amiket itt lehet olvasni.
Ès persze,nem utolsó sorban a remek társaságèrt. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

én is beszéltem velük nem érdekli őket a társaságunk…sznobok…

3 kedvelés

Én meg tudod mi vagyok :rofl:mégis jobb itt mint máshol :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 kedvelés

Ez így van, de a legnagyobb baj hogy, nagyon sok a kettős felhasználó, tudom suliba dolgozom! :disguised_face:
Egy kicsi Elfbar, cigaretta, e-cigaretta DL vonal, sajna szinte mindegyik gyerek! :angry:

7 kedvelés

biztos értékelnék itt a Gepetto modjaikat… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Azért nagyot változott a dolog…10 éve még furán nézték, hogy mi lóg ki a képemből…most már csak a kiskölyköknek kell elmondani, hogy én gyártom a felhőket az égre :rofl:

7 kedvelés

Halszem ? :rofl::rofl:Na jó,van olyan ami tetszik ,dehát fából? :smiling_face::smiling_face::smiling_face:Az enyéim százszor többet érnek nekem ! :smiling_face:

3 kedvelés

Ez tiszta sor…
Az ilyen falcs hírekről a hideg is ki ráz… Ezeket a híreket, maguk a dohány gyárak kezdik hirdetni… Azért mert amióta e-cigi van a piacon, azóta a dohánypiac jóval lecsökkent…
És ha valaki ilyen terméket vásárol akkor azzal nő a élet ideje… Mert ha dohányzol akkor hamarabb “elpakolsz”, így nem kell az államnak fizessen téged. Sem fizetést, sem pedig nyugdíjat… Sem pedig beteg ellátást… És így több pénz marad az állam kasszába… Én így látom a dolgokat…

8 kedvelés

Arra már vigyázok hogy az enyémet,legalábbis azt már nem ott költöm el :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 kedvelés

Épp ma láttam egy elfbar business-t! :face_with_raised_eyebrow:
Olyan volt, mintha valami dealer meeting lett volna

5 kedvelés