Ti milyen jovot lattok az eldobhato cigiknek? (Nem elf bar)

Elsosorban kulfoldre vonatkozik a kerdesem ugyanis ott valamennyi orszagban legalis (pl Ausztria, Nemetorszag , francia, anglia, USA, Dánia stb.) a mi orszagunkrol inkabb nem beszelek mert itt nevetseges a hozzaallas.
Az szerintem nyilvanvalo hogy praktikusabb egyezerubb mint barmilyen ujratoltheto maceras liquides e-cigi. Egyebkent 800 slukkig legalis a forgalmazasa, 2%-os nikotintartalommal. A hazankba kerult 5%os 1500as elf barok sehol nem legalisak mas kerdes hogy senki se szivott olyan eroset. De nem is erre a markara gondolok mert ez csakis azert hoditott mert nagyon olcso volt es aksiban eros. De van szamtalan sokkal jobb egyebkent CE tanusitvannyal ellatott azaz bevizsgalt eldobhato cigi amik izben olyan elmenyt hoznal amit nagyon nehezen tudsz kikeverni liquidekkel. Az a kerdes, hogy ezeknek mekkora lehet a jovojuk? Elkepzelheto hogy teret nyerhet vagy 1-2 even belul egy unios szabalyozas hatasara teljesen kivonasra kerul? Bar ebben az esetben is a briteknel meg forgalmazhato lesz illetve az ilyen teren legszigorubb szabalyozasu USA valamennyi allamaban jelenleg is kaphato szoval erdekes kerdes ez.

Erőforrás pocsékolás…tiltsák be mindenhol és keményen büntetni a gyártását!

1 kedvelés

Emberiség ellenes bűncselekmény…aki, bocsánat, de hülye egy pod használatához, az szívja az analógot. Én spec az összes beépített akkus elektromos eszközt is betiltanám, nem csak ecigiben, mert tipikus példája az eldobható társadalomnak.

Nem az a megoldás, hogy a hülyéknek gyártunk eszközöket, hanem, hogy tanítjuk őket, hogy ne legyenek hülyék. Csak ugye ez a politikusoknak nem praktikus…

5 kedvelés

A kornyezetszennyezo resze tenyleg problemas. Nyilvan feltuntetik a dobozon meg a papiron is ami benne van hogy elektronikus hulladek es ne a sima kukaba dobjak de sok ember ez figyelmen kivul hagyja pedig akkor meg olyan nagy problema nem is lenne belole ha megfeleloen szelektaljak. Plusz tul kicsi az aksi bennuk ez miatt sokkal tobb megy a kukaba, sokkal nagyobb kene bele az is egy megoldas lehetne

2 kedvelés

Vagy inkább nem kéne halálra szpatni az ecigit és támogatni kéne olyan shopok létrejöttét, ahová Marika néni be tud menni és segítenek neki feltölteni, porlasztót cserélni vagy akármi. Igazából az eldobhatónak semmi előnye nincs azon kívül, hogy egyszerű használni. Minden másban csak hátrányai vannak.

2 kedvelés

Jó lenne ha egyáltalán létezhetnének nálunk valahol e -cigi shopok. Mert most vannak a trafikok, akiknek semmijük nincs, de még ahhoz a semmihez sem értenek. Lehet, hogy olyan apróságokért, ahol a postaköltség több, mint az áru, én is inkább bemennék egy ilyen boltba, mintsem rendelnék a netről.

3 kedvelés

Abszolút nem értek ezzel egyet. Se nem praktikusabb se nem egyszerűbb. Max egyszerű eldobni de pazarlásnak gondolom úgy hogy én is ilyen készülékeken keresztül léptem be a vape világba. A poris tankokra még azt mondom hogy oké, nem egy eszetlen mennyiségű hulladékkal jár a porlasztó csere, bár már annál is rezeg a léc egy rtahoz viszonyítva.
Igazából arra jó hogy kipróbálja az ember és ha tetszik akkor a fenntarthatóság érdekében vált egy komplexebb készülékre, mert költséghatékonynak sem mondanám.

2 kedvelés

Erről meg végképp ne is beszéljünk, legalább is azokkal kapcsolatban amikkel én találkoztam. Mindegyikben lett volna még liquid terén Kraft csak már nem bírta az akksi. :smiley:

2 kedvelés

Na, hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem mint mindenben, ebben is csak a kereslet határozza meg a jövöjét ennek a sz@rnak! Az egész világban nagy népszerűségnek örvend sajnos :relieved:! Még az olyan országokban is ahol nagyon fejlett shopokkal lehet találkozni! Számomra az is elkeserítő, hogy minden cikk amit eddig olvastam róla a környezet szennyező hatásairól meg a nikotin mennyiségekről szólt! De ha jobban belegondolok sokkal nagyobb a gond azzal, hogy a nikotinon kívül még mit tartalmaz, mi az összetevője a levesnek! Ha megnézem a végfelhasználóhoz került termékek árát akkor bele sem merek gondolni, hogy mit szívnak be a szervezetbe akik ezt használják! Végezetül nagyon sajnálom, hogy az első darab is kikerülhetett a gyártó sorról! Remélem, hogy nem lesz sokáig piaca, és a gyártók befejezik a gyártást! De sajnos ahogy ismerem ezt a végtelenül elkényelmesedett világot, vajmi kevés reményt látok erre! :relieved:

2 kedvelés

Támogatni? Mi a hírekből csak azt látjuk, hogy nagy a pénz… a kormányközeli lopások, nagyon nagy elcsalások… a közeli emberekre… stb… ezek a sok sok milliárd dolláros dolgok csak aprópénz azokhoz képest amibe nem látunk bele… Csinálhatna ebből is pénzt bárki, állam, eu, dohánygyár, nem különbözne semmi mástól. Kivéve attól, hogy egy aranytojást tojó tyúkot senki sem fog levágni… Amikor egy ilyen gazdag forrásról van szó mint a cigi, minek cserélnék le valami másra, ami majd egyszre talán hoz pénzt… a felépített helyett…

Na ki lesz ennek a támogatója? Senki az égvilágon…

1 kedvelés

Nem lesz ennek se támogatója se semmi, halálra van ítélve az biztos…

1 kedvelés

A tobbi eldobhatoshoz kepest arertek aranyban egesz jo amugy, de izben meg ugy osszesegeben a legaljan van a tobbihez kepest, nagyon mu ize van es erzodik hogy nem fektettek bele sok energiat. Frunk bar pl egy mas szint

Kíváncsi voltam rákerestem.
400Mah !!! Pffff tudod meddig elég az nekem ? :rofl::rofl::rofl:Jah meg 2500 magyar pénz​:rofl::rofl:
1 tekercs kanthal :10 m =1500.-
1 doboz vatta : 690.- /1690.-
Na ez bőven elég egy hónapra nekem :grin:
Az csak egy felkapott elektronikai hulladék minden országban,és kampányoljunk a bolygónk meg minden ilyen dologért mert mi zöldek vagyunk vagy mi :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ez felesleges pénzkidobás és környezet szennyezés szerintem.
Ha valaki nem ért velem egyet ,azt már nem írom le.:blush:

6 kedvelés

felejtsd el az összes eldobhatót…teszel egy szívességet a környezetnek és magadnak

5 kedvelés

Meg nem talalkoztam olyan elf barral amin rajta vannak a kulonbozo tanusitvanyok amik azt jeleznek hogy be van vizsgalva plusz Nemetorszagban se talalkoztam a markaval viszont a tobbi eldobhato ecigi amiket meglehet venni minden rajta vannak a kulonbozo jelzesek amik altal teljesen bevizsgaltak, tehat tudjak mi van benne es ez a dobozukon is rajta van pontosan. Az elf bar talan ezt a piacot hasznalta ki illegalisan (?)

A témaindító kérdésre az egyszerű válasz:

  • Nincsenek illúzióim. Amíg dől belőle a lé, legál vagy inlegál, terjedni fog mint a kolera. Veszik mint a cukrot, aztán jön a ráfüggés, így vagy úgy, lesz rá vevő mindíg. Pont mint a cigaretta. Csak az már büdös és drága. Nemdebár?

Ami bosszant, hogy a haszon ugyan nem, de a felelőség a gyakunkban marad:

  • Én nem szerettem volna se “ElfBar”-t, se kávé kapszulát, se pillepalackot és háborút sem, de mégis ki fogom fizetni, így-vagy úgy, ebben biztos vagyok. Így megy ez mióta világ a világ. De nem félek, a környezet majd megvédi saját magát pontosan úgy ahogy a volt osztályfőnököm monta volt:

  • “Majd én kiverem belőled a hülyeséget! Ha kell, emberrel együtt.”

Nem félek, az élet, ha jól csinálod hamar elszalad majd, Tankcsapdával szólva: " CARPE DIEM (A mának élek)". max. 70-80 év egy pillanat az univerzumban. Kár ugrálni. :grin: De addig is tegyetek meg mindent, a lehetőségeiteken belül, hogy jól teljen és tegyetek meg mindent az utánunk következőkre is gondolva! Én így. Egyébb ötlet?

10 kedvelés

Ettől jobban félek min bármi mástól mert a Föld is élőlény és ha elege lessz akkor kitalálja milyen módon szabaduljon meg a kártevőktől. A természet alkotja a legjobb dolgokat és a legveszedelmesebbet is mi csak tanulunk tőle de nem értjük.

A dohányzás egyszerűbb, kényelmesebb alternatívája a pipával szemben a cigaretta. Főleg, mióta rengeteg féle előre elkészített cigarettát lehet kapni, még a sodrás megtanulásával sem kell bajlódni.
A tekerésnek, vattázásnak, luquidkeverésnek van egy pipázás feelingje, no meg az újabb és újabb tankok, modok, már aki. Van pipás három, és van pipás 80 pipával is…
Szóval, van jövője. Attól tartok.

Hát sajna nem, a Föld akkor is remekül elvolt, amikor 100 millió éven át bombázták a meteoritok és forgyogott a felszín. Itt aki meg fogja szívni az az emberiség, meg akiket magával ránt. A Földnek ez a pár tízezer év csak egy pillanat…szóval aki ezeket kitalálta, az tk a saját gyereke és unokái alatt vágja a fát. Persze ez csak egy a sok szar közül.

4 kedvelés

Szerintem erre gondolt a “kolléga” is