Na még ez hiányzott!

2 kedvelés

Bezzeg mi annó a piros multit meg a barna szofit vettük 13 évesen, ja meg a hubertust. Még élek (épphogy) :rofl:

Ha nem volt pénz mentünk a sarki kimérősbe jaffás fröccsött inni, ejj, a gyerekeim kábé most annyi idősek. Jaj.

6 kedvelés

Mondjuk az Elf Bar nem üt akkorát,min a Hubi​:grin:

4 kedvelés

Ne is mond, máig érzem a számban, brrrr. :grin: Ja meg a lánchíd konyak is menő volt, vagy mi volt a neve.

3 kedvelés

Kommersz röviditalok,és vizes sörök.Megvolt a romantikája annak is​:grin:

4 kedvelés

Khm…császárkörte ital :grin:

4 kedvelés

A rendszerváltás ízei. :grin:

4 kedvelés

Egyébként,tényleg egyre több gyereket látok elf barral mászkálni.Meg iqos-szal és cigivel.Az mondjuk nem gond,úgy látszik.

1 kedvelés

Hánytam attól is​:joy::joy:

Kevert, Hubi, “portoricoi”, paradicsomos vodka, Barack ízű szeszes, Napoleon piaci, Serri​:joy::joy::nauseated_face:
Azóta is áll a szőröm.
De lehetett sejteni, hogy ez lesz az Elf Barral. A neve is idegesít :grin:látatlanban utálom.

1 kedvelés

“a legtöbb Elf Bar nikotint tartalmaz, tehát minimum nikotinfüggőséget okoz” rákot nem, tehát nem hal ki a nép nyugdíj előtt… olcsó, ezért adó sincs belőle sok… ergo, üldözni kell és fogják is… A nikotin függőség kevés a bevételre…

5 kedvelés

Ami nagyon bánt, hogy annak idején nikotinfüggő lettem. Egyszerűen rászoktattam magam. Menő volt és sokan csinálták. Szülők, haverok, sztárok filmekben és szinpadon. Persze lehettem volna alkoholista is, de az úgylátszik nem stimulált annyira…

Az Elfbar-ban legjobban az zavar, hogy nikotinos, de nem lenne muszály annak lennie.
Minden ízű, semmi sem büdös tőle és ugyan úgy menő felhőket lehet vele eregetni mint a cigarettával.

  • Nikotinosan egyszerű kapudrog, A függöség kialakulása ami biztosítja a nepperek és majd az államok bevételét. Nem fogják kihagyni és a folyamat egyre csak gyorsulni látszik… :thinking:
8 kedvelés

Ez mar jobban hangzik… :grin::grin::joy:

Igen a fiatalok. Mindig a fiatalok. Én személy szerint ellene vagyok az eladobható e-cigarettáknak mert a legtöbb negatív szabályozást nekik köszönhetjük. Kezdve a Juul -tól az Elf Bar -ig. Minél egyszerűbb valami annál jobban terjed és annál fiatalabb korosztály is elkezdi használni. Ne legyenek illúzióink cigizni sem éppen 18 évesen kezdenek az emberek! Erről mégse nagyon írnak. :thinking:

Ja, hogy azzal borulna ez a felállított kamu, tévhit, hogy az ízek miatt kezdik el fiatal korban?! Ez bullshit!

Pontosan ilyen fiatalon kipróbálják és szoknak rá a dohányzásra is. Vagy a szülőtől csórják vagy haveri nyomásra.

A legszebb, múltkor egy aggódó apa beírt egy rádiós műsorba, hogy talált a fiánál ha jól emlékszem elf bart és annyira megijedt, hogy inkább azt mondta neki cigizzen. Hát itt tartunk! :clap: A szülő felelőssége valahogy mindig kimarad ezekből a hírekből.

Egyébként ha ezen az elven gondolkozunk akkor az ízesített söröket is tiltsák be mert a fiatalokat rászoktatja az ivásra. És még sorolhatnánk…

Fenti cikkből:

Valószínűleg még éveket kell várni arra, hogy az összes negatív mellékhatását megismerjük…

De azt legalább tudjuk, hogy a cigi halálos.


Magyarországon tilos a forgalmazása, tehát a Vaperinán sem engedélyezzük a hirdetését, adás-vételét. Erről itt olvashattok bővebben.

10 kedvelés

Addig is, akik tizenéve vapelnek, és köszönik, remekül vannak, gondolom nem érdekesek statisztikailag…
Nekem meg ez sziklaszilárd bizonyíték :+1:

11 kedvelés

Pontosan így van! Ahogy azt az EU Bizottságnak beküldött véleményemben is írtam… Ezt a kis részletet bemásolom.

A függőséget nem a cigaretta okozza, hanem a benne lévő nikotin! Az elektromos cigaretta az egyetlen bizonyított alternatíva, amely képes kiváltani a cigaretta okozta függőséget. Habár még nincsenek olyan hosszútávú kutatások, mint a cigaretta használatával, de ha biztosan tudjuk, hogy a cigaretta rossz, mérgező, betegségeket és halált okoz, akkor mi a kérdés? A haláltól nem jobb minden?

Az e-liquid összetételét és hatásait mindenki ismeri, nem titok. Több ezer olyan e-cigi felhasználó van, aki egy súlyosabb betegség következtében - amit sok esetben a dohányzás okozott - váltott cigarettáról és már több éve, akár ~10 éve elektromos cigaretta felhasználó és jobban lett, jobbá tette az életét, enyhítette a betegségét és / vagy kigyógyult belőle teljesen, ennél jobb, hitelesebb kutatás a legtöbbünknek nem szükséges.

Az e-liquid nem tartalmaz 7000 különböző toxint, mint a cigaretta. Az e-liquid összesen 4 alkotóelemből áll PG, VG, Nikotin, Aroma…. Ez elgondolkodtató szerintem! Ezen alkotóelemek többsége jóval több ellenőrzésen megy át, mint amik a cigarettában találhatók.
Ha valóban az ember védelme a fő szempont akkor a legjobb döntés, ha megvédik őket attól a több ezer teljesen felesleges mérgező vegyülettől ami a cigarettában található és inkább efelé a kevésbé káros és minden tekintetben jobb alternatíva felé terelik őket.

8 kedvelés

Viszont az elfbarnak köszönhetjük azt is, hogy egyre többen térnek át normális ecigire…itt az oldalon is biztos vagyok benne, hogy sok elfbaros user jelent meg az utóbbi időben. És persze hamar megtapasztalják a korlátait és próbálnak tovább lépni. Ezek az emberek elfbar nélkül nem biztos, hogy valaha is el kezdtek volna ecigizni. Én az elfbarra úgy tekintek, mint valami vadhajtásra, reméljük zsákutca lesz, de addig is egyre több felhasználó fog megtérni.

A fiatalok védelme meg nem itt kezdődik, ez csak a bullshit, ami mögé be lehet bújni, hogy közben a veszélyes ecigiről papoljuk, miközben milliók halnak meg évente a cigi hatásától, bizonyított modon.

9 kedvelés

Reméljük így lesz! :slightly_smiling_face: Az mindenképpen pozitívum, hogyha a cigit leteszik, az már csak részletkérdés, hogy mivel. Lesz aki megteheti és marad az elf barnál, lesz aki elkezdi utántöltögetni, hackelgetni és lesz olyan aki vált normális e-cigire, de abban is biztos vagyok, hogy lesz olyan is aki megfelelő információ, segítség hiányában megint elkezd dohányozni. Én azon vagyok, illetve szerintem legtöbbünk, hogy aki ide téved, mint elf bar felhasználó annak bemutassuk az e-cigi előnyeit és próbáljuk meg átterelni rá.

13 kedvelés

Az osztrák 18-25évesek sem jobbak, sőőőt. Koktélbárom volt kint 15éve…2cl sütőrumot deci kólával itták 4 eur-ért :joy: 10 pohár után már elég böszmék lettek…szórtam is ki őket taxival…aki emlékezett a lakcímére azt oda, mindenki mást meg a konkurenciámhoz :smiley:

4 kedvelés

Igen. A tájékoztatáson (sok)minden is múlik (és a félretájékoztatáson is).

Az irány, ami nem mindegy:

  • kíváncsiság, cigaretta, vape :+1:

  • kíváncsiság, vape, cigaretta :-1:

Azt gondolom, 50 évesen nem én vagyok a célcsoport. A nikotinra ráfüggőket féltem és erre az Elfbar és társai tökéletesen alkalmasak.

Ha egészséges társadalmat akarsz és hosszútávon gondolkodsz, kezdd az oktatással!
Szvsz minden témára igaz.

A vape szempontjából erre a Vaperina több mint tökéletes,:+1:de ehhez tanulni akarásra is szükség van!

10 kedvelés