Mágneses keverő

Sziasztok! Mágneses keverővel kapcsolatban lenne kérdésem. Gyöümölcsös liquidet ki mennyi ideig kever,régen úgy indult hogy nikotinos 48 óra,nikotin mentes 24 óra,na én itt leragadtam annyi különbséggel hogy egy ideje max 24 órát kevertetem,ja és a 40 Celsius fok azon valaki változtatott e és ha igen mi a tapasztalata, nem rég csatlakoztam, elég nehéz egyenlőre eligazodni az oldalon,de ahogy olvasgatok újra kell tanulnom a vépelést mert levagyok maradva elég rendesen.válaszokat előre is köszönöm.

2 kedvelés

Szia. Bár nincs keverőm, de úgy tudom, hogy a sima gyümölcsösöknek elég a 8 óra is. A nikotint pedig, ha tudod a keverés vége felé tedd bele. 50 fok a plafon, 60 foknál bomlik a nikotin. A 40 fok szerintem maradhat. :slight_smile:

Néhány olvasni való:

2 kedvelés

Szia Imre! Gyümis íznek 18-24 óra elég. 40fok fölé ne menj. Nikotint ahogy Kinga is írja sokan a végén teszik bele. Ez nem tudom miből adódik én semmi eltérést nem tapasztaltam, hogy ha az elején kevertem bele vagy az utosó fél-egy órába. De szerintem ez csak valami légből kapott elmélet. Mert ugye mi van a kész nikotinos alappal! Ha dohányos ízt keversz annak meg 38-45 óra kell.

1 kedvelés

A folytonos hőhatás miatt is megindulhat a nikotin bomlása. Attól is függ milyen erős az alap. Nem muszáj a végén bele tenni, csak elővigyázatosság. :slight_smile:

Szia olvastam a keverő teszted azért is tettem fel a kérdést, nekem a Vida féle keverőm van tőle vettem 3 évvel ezelőtt amikor agyalt a torló lapátos keverésen, csak hát azóta nagyon sok minden változott, és tudom hogy sokkal többet is ki lehet hozni a dolgokból,de majd olvasgatok, köszönöm a válaszod.

1 kedvelés

Kicsit drágább mint Istváné, de pl. egy laboratóriumi keverő szerintem többre képes. De ez szigorúan csak az én véleményem. Pár éve beszélő viszonyban voltam Istvánnal, akkoriban még az aliról szerezte be az olyan alkatrészeket amiket itthon nem lehetett csak úgy megvenni. Ez még nem is lenne gond, mert nem minden szerezhető be szakboltokban sem, csak a fene tudja az ali is milyen minőségűt küld. :confused:

Szia! Nekem a nikotin az első ami az alapba belekerül, nem is agyaltam rajta hogy keverés közben vagy végén rakjam bele,a dohányos vagy sütis nem jön be,az érlelési időhöz mérten szoktam keverni újabban, bizonyos aromáknál ha tízen pár órát keverem akkor tovább tart az íz viszaadás,de még 8 órás keverést nem próbáltam.köszönöm a válaszod.

Lekopogom 3 éve probléma mentesen működik.

Szerintem István szerzet akkoriban úgyan annyi elenséget mint barátot.

3 kedvelés

Szerintem is, de nem szokásom senkit bántani. Főleg nem azt, aki az ötletemet sajátjaként adja el. :blush: Legyen boldog. :hugs: