Mágneses keverőgép, és a "nagy" keverés kísérlet

Két keverési módot szoktak a Vaperek és Vaperinák alkalmazni. De kezdőként szinte mindenki ott kezd, hogy otthon kézzel rázogatva, majd szellőztetve készíti el a liquidet, aromából és alapléből. A hogyanra most nem térnék ki hisz bőven írtam már ezzel kapcsolatban, szám szerint 3 cikket, plusz 1 ráadást. (Spoiler: Hogyan készítsünk liquidet házilag, Egy kicsit a keverésről és az erősségről, Rázva vagy keverve?, A mikró rossz! Értem?)

Én személy szerint nem ismerek olyan e-cigi használót aki azonnal tudná, hogy mire való egy mágneses keverőgép. Vagy egyáltalán találkozott volna e vele átállásakor. De természetesen vannak kivételek. Hisz az egészségügyben dolgozók találkozhattak már ezzel a ketyerével a laborban. A laboratóriumi keverőgép tökéletes megoldás liquid keverésre, de sok embernek drága lehet. Bevallom én is húztam a számat mikor nézegettem a laboratóriumi keverőgépeket és megláttam az árukat. De a magyar ember leleményes! Sokan közölünk már építettek maguknak mágneses keverőgépet. De ez az élménybeszámoló nem is az építési folyamatáról szól, hanem magáról a keverőgépről szerzett tapasztalataimról.

Pár hete kölcsön kaptam egy keverőgépet, a[mit innen is nagyon szépen köszönök!

Őszintén szólva nagyon megörültem, hogy felajánlottak egy keverőt. Ugyanis saját tapasztalatom nincs, mivel sosem volt keverőm és úgy gondoltam, hogy türelmes ember lévén nincs is rá szükségem. Annyit elmondanék elöljáróban, hogy úgy tapasztaltam tudok én is olyan minőségű liquidet készíteni itthon a két kicsi kacsómmal mint amit leveszek a keverőről. Ám az rengeteg munkával jár, hogy annak a minőségnek, pontosabban viszkozitásnak a közelébe érjek. Illetve napokon, heteken át tartó érlelési procedúra. Amibe beletartozik a bizonyos időközönkénti rázogatás, szellőztetés. Én ezt szoktam meg, számomra nem teher. Az elmúlt hetekben sokszor azon kaptam magam, hogy azokat a perceket amiket liquid rázogatással és szellőztetéssel töltöttem volna, most a keverőgépet bámultam miközben dolgozott HELYETTEM!

De természetesen nem csak keverővel keverésztem. Csináltam magam is liquideket, hogy összehasonlíthassam a keverőgéppel készített párologtatni valóval.

1. Régi saját liquid újrakeverése!

Egy még tavaly saját kezűleg bekevert liquidet kevertem át géppel. Először ugyanabból a tavalyi liquidből töltöttem a tankba, mikor az kifogyott tekerést cseréltem és már az újrakevertből töltöttem. Valamennyivel selymesebb, kicsit lágyabb lett az íz. Feltételezhetően a meleg hatására, de kicsit gyengült a nikotin ereje, de nem volt számottevően gyengébb. Az a minimális TH el is tűnt ami elkerülhetetlen akkor, ha kézzel készítjük a liquidünket. 8 órán át volt a keverőn 5.6-os fordulaton és 40 fokon. A javulás határozottan erezhető. Mivel egy már beért liquidről beszélünk, így magát az ízét nem befolyásolta, viszont finomabb, ízletesebb lett. Természetesen a kóstolás a liquid kihűlte után történt.


2. Keverőgéppel készített liquid nem letakarva!

Egy trópusi gyümölcsmixel próbálkoztam, frissen adtam az alaphoz az aromát. Beletettem mindent az edénybe, és bekapcsoltam. Mint ahogy írtam, NEM takartam le az edényt. A keverőbaba pillanatok alatt szétoszlatta az aromát az alapban. Először alacsony fordulatszámmal indítottam, hogy az edény oldalánál lévő liquid is meg legyen mozgatva. Úgy 30 perc elteltével emeltem a fordulatszámon, de figyeltem arra, hogy az oldalánál lévő liquid is mozogjon. Igaz lassabban, de meg lett mozgatva ott is. 8 órán át kevertem 5.6-os fordulaton és 40 fokon. Miután lekapcsoltam a gépet még ott hagytam 1 óra hosszára hűlni. Majd kiöntöttem egy flaskába és következett a kóstolás. Mivel ez gyümölcsös, és maximum 5 nap az érési idő ezért döntöttem (utánaolvasás és kérdezés után) a 8 órán át való keverés mellett. A Brünhilde MTL-t tekertem meg erre a célra. Itt a friss keveréssel már éreztem olyat amit a régi liquidet újrakeverve nem tapasztaltam. Kicsit mintha külön váltak volna az ízek. Mivel nem először vettem ezt az aromát, így tudom, hogy kézzel liquiddé keverve egy kellemes trópusi egyveleg a végeredmény. Amit már korábban finomnak találtam ebben a liquidben az a különböző trópusi gyümölcs ízek meglepően frissítő és finom együttese. De most, hogy géppel kevertem a gyümölcsöket kiérezni ebből a kellemes egyvelegből. Így már nem egy gyümölcsmixet szívtam, hanem egy 4 gyümölcsből álló ízt. Teljesen más lett a liquid. Élvezhetőbb, mert így vagy úgy, de kiéreztem a 4 ízből hármat. Valamelyiket belégzésnél, valamelyiket kifújásnál, de természetesen itt is volt egy domináns íz ami húzta magával a többit. TH nem volt, a nikotinerősség itt is egy ici-picit mintha gyengébb lenne, de szintén nem számottevő. Ezt betudtam a 8 órán át való folyamatos 40 fokos keverésnek.

U.i.: Pár napig ezt szívtam, ahogy kokszosodott a tekercs úgy vált ismét gyümölcsmixé. Már nem vált ki az a 3 íz ami friss tekeréssel. De ízromlás nem jelentkezett.


3. Keverőgéppel készített liquid letakarva!

Ugyanazt a trópusi gyümölcsmixet kevertem, csak új adagot. Illetve most letakartam a keverőedényt egy darab alufóliával. Szintúgy 8 órán át, 5.6-os fordulaton, 40 fokon. A 2. teszthez képest annyiban lett változás, hogy visszakapta azt az elenyésző TH-ját. A nikotint most ugyanolyan erősnek éreztem mint amit már megszoktam. Az ízek ugyanúgy különváltak. De mintha intenzívebb lenne az íz, hogy ezúttal letakartam. Itt is hagytam 1 órát hűlni, ekkor már levettem az alufóliát. Azután kóstoltam szintén a Brünhilde-ben friss tekeréssel. A 4 ízből ezúttal is hármat el tudtam különíteni, viszont most több időbe telt, ez minden bizonnyal a TH-nak köszönhető, ami befolyásolhatja az ízt. De megmaradt a fő ízvonal.

U.i.: Jobbat tett a liquidnek, hogy géppel lett kikeverve. Gyümölcsösnek 8 órát ajánlottak, illetve én is így tudtam, de mint tapasztalatlan keverőgépes keverésben inkább megkérdeztem és hallgattam az ajánlásra. A végeredmény szuper lett!


Illetve, ha már keverőgép és keverés…

Reprezentáltam pár olyan keverési módszert amiket lehet hallani és olvasni Tagoktól akár a Vaperinán, akár másutt. Ez saját tesztnek indult még korábban, ismét a kíváncsiságom hajtott. Most meg osztom veletek ezt is. Ugyanis mióta járt nálam a fenti keverő alkalmatosság azóta rádöbbentem, hogy bizony van létjogosultsága a keverőnek, ha az alább írt módokon szoktál keverni, akkor mindenképp.

4. Saját liquid, szellőztetést és rázást mellőzve!

Olyankor amikor kivártam az érési időt, de a liquidet csak feltettem a polcra és nem foglalkoztam vele, nem ért be úgy ahogy kéne. Megvolt az íz, de nem volt elég intenzív, illetve csípett is a gázok miatt. Ez nem a jó eljárás! Ha így kever valaki és zavarja az, hogy nem jó a végeredmény akkor szükséges lehet egy mágneses keverő beszerzése!


5. Saját liquid rázva, de nem szellőztetve!

Mikor kihagytam a szellőztetést jobban csípett a liquid mint a 4. tesztnél, mikor nem nyúltam hozza az érési idő végéig. Ha már rázod, akkor ki kell szellőztetni a gázokat! Ha így kever valaki és zavarja az, hogy nem jó a végeredmény akkor szükséges lehet egy mágneses keverő beszerzése!


6. Saját liquid egyszer alaposan összerázva, azonnal kóstolva. További rázást és szellőztetést mellőzve!

Ez tulajdonképpen az a folyamat amit a Shake and Vape cuccokkal szokás eljátszani. Csípősséget nem tapasztaltam, viszont eléggé érezhető az íz mellett az alaplé semleges ám édeskés íze. Mivel az érés majd használat közben következik be, így első körben nagyon halovány ízzel lehet számolni. (Spoiler: A S’N’V-kről tervben van egy cikk!) Ha így kever valaki és zavarja az, hogy nem jó a végeredmény akkor szükséges lehet egy mágneses keverő beszerzése!


Az utolsó kísérlet során pedig megpróbáltam saját magam olyan minőségű liquidet előállítani amilyet a keverő. Itt fog látszódni leginkább mennyi melótól menti meg a felhasználót ez a szerkezet.

7. Saját liquid rázva, szellőztetve, érési időt betartva!

Illetve majdnem… 45ml alapot és 5ml édes ízvilágú aromát tettem egy 75ml-es flaskába. Perceken át ráztam jó alaposan. Azért is nem töltöttem tele a flaskát, hogy a rázás során a súrlódás rendesen végbe tudjon menni. Levettem a kupakot és a cseppentőt, majd letettem szellőzni 30 percre. Mikor letelt az idő ránéztem, valamelyest kitisztult a liquid, de még zavaros volt. Visszatettem a cseppentőt, majd magára hagytam. Úgy 3 óra elteltével ismét elkezdtem rázni, úgy 2 percen át. Ezt is a 30 perces szellőztetés követte, majd visszazártam a flaskát. Állagban változás nem történt. Úgyszint 3 óra múlva visszatértem a tett helyszínére, és jól összeráztam a liquidet. Mivel már későre járt az idő, rázás után levettem a kupakot és a cseppentőt, majd nyitva hagytam egész éjszakára. Reggel összeszereltem a flaskát, de csak 20 percre hagytam úgy. Aznap ismét rázás-szellőztetés-pihentetés következett, majd éjszakára teljesen nyitva hagytam. És még 3 napon át eljátszottam ugyanezt a folyamatot. Tehát 5 napon át érleltem a rázás-szellőztetés-pihentetés szentháromság jegyében. A 6. nap reggelén rákóstoltam egy előző este már megtekert és előkészített tankkal. TH nem volt, az íz intenzív, a nikotinerősséggel is minden rendben volt. Egy utolsó rázás-szellőztetés következik, ezúttal pihentetés nélkül. Mivel még enyhén zavarosnak láttam a liquidet (nem volt meg a kellő viszkozitás) ezért 2 napot még pluszban ráztam-szellőztettem-pihentettem. Ekkorra már teljesen tiszta lett a liquidem. Tehát 7 napon át gondosan odafigyelve a hosszas rázogatásra, szellőztetésre, és a pihentetésre lett olyan a liquidem mint keverőgéppel 24 óra alatt.

U.i.: A javaslatok alapján édes (desszert, süteményes, csokoládés, valamilyen édescukorkás) ízvilágú liquidet csupán 24 órán át kéne megállás nélkül keverni a mágneses keverővel 40 fokon, hogy elérje a megfelelő viszkozitást. Ezzel szemben hasonló hatást kézi keveréssel cirka 1 hét alatt lehet csak produkálni.


Hozzátették a kedvemért a keverő cuccaihoz a torlólapátot. Ami be kell valljam hasznos holminak bizonyult. A megfigyelésem a következő:

A torlólapát segítségével az edény széléhez nyomuló liquid gyorsabban és más irányba kezd keveredni. Az örvény is kisebb lesz. Ez hozzásegít a megfelelő viszkozitáshoz.

Tapasztaltam egy kis furcsaságot is, amire végül azt hiszem megtaláltam a választ. A keverőbabák sok méretben kaphatóak. Van olyan keverőbaba amiben 4db mágnes van, és van amiben csak 2 db mágnes van, mindkét oldalán egy-egy. És azt jól tudjuk hogy a mágnesnek 2 oldala van, az egyik taszít, a másik vonz. Abban a keverőbabában amiben 4 db mágnes van, egymással szemben van a negatív pólus. Így azzal nincs ilyen gond. Ám amiben 2 db mágnes van ott adja magát, hogy a babának az egyik oldala maga a negatív pólus, míg a másik a pozitív. Azt hiszem ezt nem kell tovább magyaráznom…

Ezt a kis mókás keverőbabás dolgot leszámítva úgy gondolom aki vesz magának egy ilyen ketyerét annak nem kell a türelmetlenségre, vagy a rossz kézi keveréssel való tapasztalatokra hivatkozni vásárláskor. A mágneses keverőgép mindenképp pozitív hatással lesz a vapelés élményére. Ezért kivétel nélkül mindenkinek ajánlom a beszerzését, avagy kis hozzáértéssel egy keverőgép megépítését.

A keverőgéppel kevert liquidek finomabbak, viszkózusabbak lesznek és hamarabb el is készülnek. Rengeteg időt megspórol számunkra és nem utolsó sorban kényelmi funkciót lát el. Így bátran ajánlom minden Vapernek és Vaperinának!

45 kedvelés

Ez a nikotinmentes alaplépre is vonatkozik?

Köszönöm a cikket, nagyon hasznos volt számomra is! :slight_smile:

5 kedvelés

Kinga, köszönöm, hogy megint költhetek valamire! :smiley:
De a viccet félretéve nagyon jó lett a teszt!

9 kedvelés

Örülök, hogy tetszett. Köszönöm, hogy olvassátok. :smiling_face_with_three_hearts:
@Edina_Pogonyi a nikotinmentesnél nincsenek gázok, azt a nikotin okozza az érés során. Egyszer próbáltam lemenni 0ásra, szívtam is pár hónapig és abszolút nem tapasztaltam ilyet. :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Minden tiszteletem a tesztelőnek!

6 kedvelés

Köszi ez szuper lett! :blush: Most mehetek itt a piros-hol a pénzedet játszani hogy meglegyen a keverőgép. Hm. :wink:

7 kedvelés

Nagyon szívesen @Vaperina_Kinga egy ilyen minőségi cikkekért megérte! :slightly_smiling_face:

Egy-két dologot picit másképp szoktam csinálni keveréskor, de a gép működését, és a cikk minőségét, ez nem befolyásolja. :slightly_smiling_face:

Köszönöm szépen a cikket, ismét nagyon jó írás lett! :heart_eyes::heart::kissing_heart:

8 kedvelés

Ááá, tuti helyem van az állomás mellett! Kéregetni nyugisabb, mint játszani… :smiley:

8 kedvelés

Volt egy csoport régen a face-en. Nem tudom meg e van még. Azok a nők nyitották, akiknek a párjuk mindent megvett amit Blackei valaha is kiejtett a száján. Az volt a csoport neve, hogy “Bleki miatt nincsen pénzünk!” :slightly_smiling_face: Megtiszteltetés lenne számomra, ha az én nevemmel is nyílna egy. :rofl::rofl::rofl:
Már volt UH-s mosó ami kB 8ezer, K Flavour aroma ami darabja 5500, Wirtchradt shortfill 6500/doboz, a keverő olyan 15-18ezer… :rofl::rofl:

Persze csak viccelek. De ez ugrott be hirtelen. :sweat_smile:

13 kedvelés

Hát ha mindent nem is, de sok mindent meg kell venni, mire megtanulja az embi, hogy mi az ami kell és mi az ami nem. Mert ugye a “jó ha van halmaz” igen nagyra tud nőni :grinning: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

7 kedvelés

:rofl: :rofl: :rofl: Háááát nem annyira játék ez :heart_eyes: :sweat_smile: :rofl
Majd egyszerre nyomjuk a kettőt. :wink:

6 kedvelés

Baromira remélem, hogy nem mész el a kézműves vape cuccok felé… Na az lenne a tuti pénztemető. :smiley:

5 kedvelés

Szervusztok !

Aki úgy érzi a sörfőzőnél emberi áron van 2 fajta keverőgép !

:slight_smile: :blush:

12 kedvelés

Köszi a tesztet!

6 kedvelés

Szia @Atis :slightly_smiling_face:

Köszönjük! Én szívesebben ajánlom ezt, amit Te linkeltél! Egy fűtőlapot vesztek rá, és tádááá… :blush:

6 kedvelés

Köszönöm @Gyula :smiling_face_with_three_hearts: Nagyon aranyos vagy. :heart:

4 kedvelés

Kézcsók !

Nagyon szívesen mindenkinek ! :blush:

4 kedvelés

Szia, jelenleg Alin 50 dollártól van fűthető.
https://www.aliexpress.com/item/4000519549993.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6a1da8efJPmbvk&algo_pvid=2df7e4d2-6ba2-489b-ab7d-4a1442b9459e&algo_expid=2df7e4d2-6ba2-489b-ab7d-4a1442b9459e-12&btsid=0b0a556416146127124594981e9c47&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

6 kedvelés

Köszi Kinga!
Tehát rázom, hagyom, rázom, hagyom.
Le szoktam tekerni a tetejüket, de ha nem.kell, akkor inkább hagynám rajta.

6 kedvelés

Kézcsók Edina !

Van egy nagyon jó keverési módszerem amivel nem kell rázogatni ! :slight_smile:
Általában 500 milit vagy 1000 milit kavarok be, de úgy hogy a váltós flaska is 500 vagy 1000 milis !
Mire elfogy az egyik addigra beérik a másik :slight_smile: És csak akkor rázogatom meg, amikor veszek ki belőle, ha a nic. felülne a tetejére akkor az mindenképp kavarodjon össze!
És így nem kell rázogatni, beérik magától ! :blush:

7 kedvelés