Mágneses keverés

Sziasztok!

Úgy 2-3 hónapja szereztem egy mágneses keverőt. Az eredményekkel viszont nem vagyok valami elégedett. A korábban rázással érlelt liquidjeim jobbak voltak. Némelyik sokkal jobb. Próbáltam lassabban, gyorsabban keverni, és mindig kivártam legalább az általános ízvilágokhoz meghatározott időt, sőt általában tovább keverem. 40 és 50 fok között ingadozik a melegítő, a keverési sebességet viszont nem látom pontosan, csak a potmetert csavargatom érzésre, hogy lehetőleg a szélét is keverje, de ezt nehéz megállapítanom. Utána legalább fél órát hagyom hűlni levéve róla a kupakot, és a legutóbbinak még volt is pár plussz napja, de még mindig nem hogy nem jobb, hanem inkább közel se olyan jó mint a manuál rázós érleléssel volt.
Mi lehet a gond? Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem. Azt hittem a keverővel mennyivel jobb lesz minden, de eleddig inkább rosszabb…
Előre is köszönöm a válaszokat!
Vape-esség!

1 kedvelés

Szia! 40 fok fölé ne menj. A keverés sebesség meg ugye a mennyiségtől függ. A lényeg minél lassabb sebességgel. A toro lapátok teljesen a pohár szélén legyenek. Dohányos levesnél 48 óra gyümiseknél elég a 24-26 óra. Keverés közben az alufóliát csak lazán tedd rá, hogy tudjon szellőzni. Miután letelt az idő 2-4 óra szellőztetés, hűtés és szájé!

1 kedvelés

Nekem automata keverőgépem van 40 fok
És a sebesség be van állítva alapból.
Dohánynak 48 óra minden másnak 24 és sokkal jobb mintha rázogatnám

2 kedvelés

Keverőbabás a gépem, nem lapátos, de nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Kipróbálom a te módszereddel.

2 kedvelés

Szia .Az enyém is keverőbabás 3.15 körül kever a leglassabban a potméterrel állítva 50/50-es leveseket.
24/48 óra keverés egy nap szellőztetés,hűlés/ és kész kell legyen a cuccod :stuck_out_tongue_winking_eye:

7 kedvelés

Keverőbabás az enyém is, de a lapátok attól még ott vannak.

1 kedvelés

Én 100ml keverésénél miután elérte a hőfokot (39,7-39,9) kb. 10 perc azután indítom el. 2,45-2,78 elindul a 75Vg/25Pg leves!

2 kedvelés

Mint írtam, sajnos nem látom hogy hány Volton megy a keverés, de sejtem hogy ez valóban igen alacsony. Lapátokat egyenlőre nem szerzek, de majd ha kész az új tippek fényében készült lötty, leírom a tapasztalatokat.

Minél lassabban,épphogy forogjon a baba​:stuck_out_tongue_winking_eye:te is tudsz torlólapátot készíteni egy kis kézügyességgel,és üvegvágóval .

1 kedvelés

Még egy kérdés. Rögtön nikotinnal együtt keverjem, vagy azt inkább az 1 illetve 2 nap keverés után adjam hozzá, és minimálisan keverejek még rajta?

1 kedvelés

Én az utolsó órában vagy később rakom bele.

3 kedvelés

Én úgy keverem hogy mindent belemérek a keverőedénybe azt hajrá! Ajánlásokra kevertem úgy is, hogy a nikit az utolsó órába öntöttem hozzá. Eltérést nem tapasztaltam, azon kívül hogy az utolsó alkalommal elfelejtettem beletölteni a nikit!:grin:Na azóta visszaálltam az én jól bevált módszeremhez! Ez tuttó!:grin:

3 kedvelés