Rázva vagy keverve - Liquid keverési praktikák, ötletek, bevált, de nem kőbevésett módszerek

Talán kevesen vagyunk, akik a kezdetek óta gőzöl így mi sok megtapasztalt nehézségen vagyunk túl. Ismeretnélküli kukában landolt levesek, elcseszet arányok és még sorolhatnám. Közel egy éves vapelés után rájöttem, hogy a saját keverés sokkal célravezetőbb így sokat kísérleteztem. Első körben tejhabositóval kevertem majd később a rázóteknikát egy mágneses massage párnával oldottam meg ami hőt is termelt. Természetesen egyik sem volt tökéletes, így tovább kutattam. Aztán jött egy forradalmian új ötlet! Bevallom ezt nagyrészt külföldi portálok és egyéb laboratóriumi eszközöket gyártó cégektől lestem el. Számitógép ventilátorára egy mágnesdarabot rögzítettem, majd a tetejét egy cd lemezzel beborítottam. Gyerekek! Ez volt a tökély! :blush: Olyan leveseket gyártottam, hogy csak na. Mára már szerencsénkre fejlődőt a Vaper társadalom, így ezzel arányosan én is úgy a 4. mágneses, hőfokszabályzós és fordulatszámmérős keverőgépemet nyüstölöm.

Jól bevált receptem a következő! Aránytól független Pg/Vg/Nic/Aroma, keverőpohárban micróban egy fordulatig előmelegítem, majd 40 Celsius fokon 24 órán keresztül keverem. Ez a jól ismert Al Carló, Big Mount és társaira is jellemző. Az első 5 percben gyors fordulaton majd a további időben lassú fordulaton a poharat lefedve készítem el a levest.

4 kedvelés

Én már elég sok mindent kipróbáltam, de ez így elég érdekesen hangzik! Tolnál fel róla képet? Köszönöm! :slight_smile:

2 kedvelés

Próbálom vizualizálni, és azt hiszem meg van :slight_smile: Most már csak egy kis meleget kéne oda csiholni, hogy egyenletesebb legyen a keverés

Nem is kell afölé. 38-40 fok bőven elegendő! Régen melegítő nélkül kevertük a levest, még is jó lett a liquid. :slight_smile: Én jelenleg

egy ilyen mágneses keverőt használok

4 kedvelés

Amúgy roppant egyszerű ennek az előállítása! Csak egy Pc hűtőventilátor és egy cd lemez szükségeltetik hozzá. Ha nem ismernéd itt egy videó amit Soki vapertársunk fiatal titán korában posztolt a youtuben.

1 kedvelés

Sziasztok! Én most épp egy nyeremény aromát főzök! 12es 65/35 alappal! Illata kellemes így 40fokon 24óra főzés 6-8 óra visszahűtés !

5 kedvelés

Ha jól látom Neked is ugyan olyan a mágneskeverőd mint nekem :slight_smile: A 65/35 mi alapján született ugyan is ez nem egy szokványos keverési arány, vagy van ennek valami apropója amit megosztanál velünk?

1 kedvelés

A 70/30 as alapba ha beleteszed a 10ml pg alapú aromát kb annyira jön ki nem?
Az aromák 75%a pg alapú. De lehet én számolom ám rosszúl!

Ha az aroma pg-t beleszámoljuk akkor valójában kb annyi. Azt gondoltam, hogy valami új okosságod van. :slight_smile: Akkor valójában egy normál 70/30-al keversz. Milyen típusú alaplevet használsz, bekeverve vagy saját magad mixeled?

Sajna 12-esről nagyon nagy lépés még a 6-os! Bár néha már keverem a 12-est+a 6-ost de abból többet szívok! A cél a 3-as lenne,de szerintem nem lesz egyszerű küzdelem! Érdekes a 18-asról max 1hónap alatt lejöttem 12-re. De sok volt az analóg gondolom, ezért nehéz! De élvezettel küzdök!!!

1 kedvelés

Ok, de honnan rendeled az alapot? Én is anno 18mg kezdtem és a 5 év után most 2 éve szívok 12mg. Én az analoggal is és a 18-ról 12-re egyik napról a másikra tértem át. Saját érdekedben küzdesz! :slight_smile: Nekem pl. felerősödött az íz és illat érzékem! Szakács vagyok, voltam, így nagy hasznát vettem ennek az új képességnek :slight_smile:

1 kedvelés

Húúú énis így vagyok! 30év analóg után egyik napról a másikra! Novemberben lesz 1éve! Azt bánom hogy nem előbb! Ízek, szagok, lépcső, nincs köhögés! Hát még nem tudom honnan fogom mert nagyon felment az ára! Még kb:2 hónapot bír a készletem!!

2 kedvelés

Valami jó helyet kéne találni! A vape underground majdnem a duplájára emelte az árakat+ azt írják a minősége is romlott!

Ne is mond! Én ismét elkövettem a hibát és tőlük rendeltem! Olyan híg az alaplevük mint a víz és a 12mg nicket sem érzem.Próbáld meg a Floravitát! Ott megkapod az alap Pg - Vg és már csak nikotint kell rendelned. https://bolt.floravita.hu/

1 kedvelés

Alap az ok! És nikotint honnan?

1 kedvelés

http://eliquidvg.eu/alapok/nikotinos-100/vg100base

Szia!
Köszi az írásod, élvezettel olvastam. :slight_smile: Ez a fajta “fanatizmus” az első pár éveimre emlékeztet, ami kissé alábbhagyott. Nagyon komolyan tolod! Régebben én is hasonló módon álltam a kérdéshez. Mindent pontosan kiszámoltam, de ahogy fejlődött a vaper társadalom beszippantott a kényelem. Ma már nem tekerek coilt, nem pödrök vattát és az alap levet pg/vg/nic is mint mindig előre bekeverten veszem. Ez utóbbin változtatnom kell! Sajnos a beszerzési forrásaink korlátozottak. Évek óta piszkál a gondolat, hogy magam állítom össze az alapot, így az inspiráló írásod kapcsán arra a döntésre jutottam, hogy a már közismert források alapján belevágok. :slight_smile: A jól bevált keverési szokásaid reálisak ezért erősen megfontolandók, így ezen alapokra fektetve fogom elkészíteni az első “kézműves” alaplevemet.

2 kedvelés

Sziasztok!Igen jól tudod Tibi.Max 18mg/ml 300ml.

1 kedvelés

Szia! Pont ugyanez a gép került hozzám a minap. Egy 150 ml bögrével meg sztem egy 25-ös babával. Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted újítsak be nagyobb babára és torlólapátra? Köszi.