--= Dohányos liquid keverés géppel =--

Sziasztok ! Általánosságban mennyi ideig keverjük gépen a dohányos liquid-et ? Szintén 40 fokon vagy valaki itt kever 52 fokig is, ha jól láttam. ( és miért jobb 40 fok felett keverni ) Mekkora fordulaton 0 - 2000 között, vagy egyáltalán számít az érésen ?

Dohánykivonatos aromákat mennyi ideig keverjük, vagy annál fokozottan kell-e figyelni valamire ?
Fél napja kezdtem gépen egy The Vaping Gentleman Club Scirocco original syrian latakia-t. Nyugati oldalakon 20-90 napokat írnak gép nélkül.

Köszi ! :slightly_smiling_face:

Köszi Tamás ! Ezeket mind átnyálaztam. Mert előbb olvasok, mint kérdezek. Csak nem jutottam igazán konkrétumokhoz. Tudom, hogy az izlések meg a pofonok de valami keménydohányaromásgépikeverőstapasztaltvénrókás segítsége jönne jól, aki irányt mutatna. :slightly_smiling_face: :wink:

Passz én bent melóban keverek. :grin: hőfok sac 38-50 közt van a fordulat meg 14-25/sec termék függő :rofl:

Például gondolok itt arra, hogy minél hatékonyabb egy gép (magasabb fordulat) annál gyorsabb érés.
Vagy például, én úgy gondolom, hogy a liquidnek az sem tesz jót ha keveréskor nagy számú buborék keletkezik. Mert szerintem kihajtja, kimossa az aroma erejét. Legalábbis egy idő után tuti. Én tető alatt keverek amúgy is.
Dark Vaper arománál kivártam 72 óra gépi keverést, a maximális 6% aromával. Jóval silányabb lett a végeredmény mint a kézi keverésnél. Jó büdösnek kellett volna lennie, erre szinte kaptam egy semleges ízt. Lehet, egy nap vagy max kettő elég lett volna neki 40 foknál az 1200-as fordulaton…

Ha abból indulok ki,hogy a kivonatok gyártói kihangsúlyozzák,hogy hideg extrakciós eljárást használnak,hogy ne sérüljenek azok a molekula kötések,amiktől a finom dohány íz megmarad,akkor szerintem a kivonatoknak nem tesz jót a melegítés.De lehet,hogy még a keverés sem.

3 kedvelés

Na ilyesmire gondolok pl. ! Köszi Janchee ! Már le is vettem a hőfokot 25-re a fordulatot meg 50-re.

1 kedvelés

Nincs mit!Nem vagyok vegyész,de úgy gondolom,hogy így lehet.Plusz kóstoltam a kollégám által géppel kevert kivonatos aromát,és meg se közelítette azt,amit én csak állni hagyok min.30 napig.

1 kedvelés

Talán az lenne a helyes, ha mondjuk keverés közben 8 óránként rákóstolnék a liquid-re. Csak hát egy ismeretlen dohány liquid-nél honnan a büdös francból is tudhatnám, hogy mikor oké. Hej de hosszú és rögös még az út. :thinking: :man_with_probing_cane:

Az én véleményem az,hogy a kivonatos dohánynak időre,és nyugira van szüksége.Felöntöd az alappal,aztán mehet a szekrény mélyére 1-2 hónapra.

3 kedvelés

40 fok lenne a felső határ amúgy is, felette szépen elkezd lebomlani a nikotin.
20-35 fok közt egy kellemes langyos viszont segít beoldódni. Fordulatszámot felesleges túl nagyra rakni, azt gondolom.

1 kedvelés

Sokáig érő aromáknál 24 óra 40fokon+1 nap pihi nálam elég szokott lenni.
Igaz,nem a dohány kivonatos, inkább a desszert részleget erősítem. Amit sokáig hagytam keverőben annál nálam is volt hogy ellaposodott egy nagyon jellegzetes íz. Pl.a kókuszos rizses csodámból eltűnt a kókusz.

4 kedvelés

Sziasztok vape társak kellemes finom gőzöket kivánok nektek. a témakkal kapcsolatosan ,
Én úgy csináltam eddig a pályafutásom alatt mióta e cigizek meg nem mondom Hány éve nem is érdekel Nem is számolgatom. visszatérve a témával kapcsolatosan, a keverések észrevételeiről szeretnék egy pár észrevételt közölni veletek. Nekem azok a tapasztalataim keverések iránt én eddig nem próbáltam keverő gépet és nem is szeretnék Eszembe se állt soha erre gondolni sem. én így látom jónak hogyha magától kezd el érni az a dolog amit csinálunk vagy épp készítünk persze ezzel kapcsolatosan. :smile: régebben megfogtam bekevertem az aromámat félretettem hadd érjen. közben kóstolgattambelőle, az volt az észrevételem egy idő után hogy nagyon nem az az íze kellene lennie amit én várnék tőle nem volt semmi probléma a tároláson vagy hogy hol tárolom vagy éri a fényt vagy milyen helyen van épp, szerintem minndenkinek megvan a bevált heje.na de nem húzom tovább ezt a keveréses témát Nekem most az utóbbi időben a hűtőszekrény vált be. módosítottam és tartom is ehhez magamat minden aromával kapcsolatosan, ez íztől független és ez kivonatoktól is független és nem a szobahőmérséklet és a sötét szekrény. finomabb az íze erőteljesebb jobb az aromája 2-naponta kiszedem a hűtőből a bekevert kész liquidet és csak addig hagyom szellőztetni amíg fel nem töltöm a kazánnomat és ennyi rá rázogatok egy kicsit és Csumi​:facepunch: ezt ajánlani tudom mindenkinek próbáljátok ki Ha gondoljátok, Sziasztok További jó gőzöléseket kívánok mindenkinek.:wink::thought_balloon:

3 kedvelés

Szia. Én csak dohánykivonatos aromákat használok, ( La tabi, azhads, tvgc) és csak géppel keverteket. Nekem Vida féle keverőm van. 48 óráig szoktam keverni őket a lehető legalacsonyabb fordulaton. Nagy fordulaton előfordult, hogy az aroma kicsapódott egy csíkban a keverőedény falán. A fűtési hőmérséklet “gyári”, nem tudom szabályozni, de nem érzem ennek hátrányát. A keverőgép megléte előtt érleltem én is. A különbség a két íz között, hogy a hagyományosan érlelt kicsit karcosabb, míg a kevert lágyabb, selymesebb, homogénebb. Nem érzek egetverő különbséget, ami miatt állást mernék foglalni egyik vagy másik módszer mellett. Számomra ami a keverés mellett szól, az mindenképp az idő. Természetesen ez az én véleményem.

7 kedvelés

Én viszont ezt szeretem, ezért nem keverek géppel, már nem is melengetek, és nem szellőztetem.
(Viszont naponta rázom :grin:

1 kedvelés

Köszönöm a válaszokat, véleményeket. Másfél hetes keverések, kóstolgatások, kísérletezések mellett arra jutottam hogy a kivonatosnak elég a 48 óra 30 fokon lassú keveréssel (kb. 200 fordulat/perc). Szerintem 72 óra semminek sem kell 40 fokon. Persze ezek korai eredmények és további kísérletek zajlanak.