Beszélgessünk a keverésről, és a keverőgépről

Sziasztok. :slight_smile:

Eszembe jutott pár kérdés. Ugyanis épp egy keverőgépes cikkhez készülődöm. De a neten, és a facebookon rengeteg a pontatlan információ. Írnék egy pontos, mindent kiveséző cikket az érlelés, és a keverőgépi keverés közötti különbségről. :slight_smile: Ehhez kérném a segítségeteket. Ha szabad… :relaxed:

Nem használok keverőgépet. (Eddig nem éreztem szükségét. Viszont mostanában sokszor elgondolkodom, hogy lehet kéne majd venni. :thinking:) Mindíg türelmes leánynak tartottam magam, aki szépen kivárja amíg beérik a liquid. Szépen, okosan rázogattam ma is, és tegnap is a friss keveréseket. Azt már rég óta tudom, hogy lehet finom liquidet gyártani keverőgép nélkül. Géppel jobb, és egyszerűbb, vagy csak a rázogatástól kíméljük meg magunkat? :thinking:

Arra lennék kíváncsi, hogy aki rázogatta, és szellőztette a liquidjét, majd vásárolt egy keverőgépet, az miket tapasztalt? Nyilván jobb a keverőgép, de mégis mivel jobb? Pontosan mennyivel lehet megrövidíteni a gépi keveréssel az érérsi időt? Tényleg selymesebb az íz? (Pár éve kóstoltam összehasonlításképp, szerintem igen.) A nikotint Ti is az utolsó órában teszitek bele? Az baj, ha nem tud melegíteni a keverő? A melegítés hiánya miatt tovább tart a keverés?

Illetve még az jutott eszembe, hogy sokan nem a nikotinnak tudják be a csípősséget, hanem az otthon összeöntött PG/VG-nek. Ha a nullás alap viszkozitása rossz, tehát nem érik össze rendesen, akkor csípös lesz a nullás liquid is?

Nikotinsós liquidet is lehet géppel keverni? Ha nem, miért nem? A nikotinsó higítása valóban ront az abból készülő liquid ízbeni minőségén?

Minden infó érdekel! :blush:

Fontos! A hozzászólásban leírt válaszaitokat felhasználhaom a cikkben?

Köszönöm, hogy elolvastátok! :heart:

6 kedvelés

Sziasztok!
Ez szerintem egyén függő ki hogy és mit! Én a személyes véleményem ill. tapasztalatom osztom meg veletek! A hagyományos keveréssel rengeteg időm ment el. Volt hogy elfelejtettem összerázni, szellőztetés után visszazárni a palackot és sorolhatnám a kellemetlenségeket! Amióta gépesítettem a folyamatot mind időt, mind energiát spórolok meg! Ezt kb. az analóg időre visszatekintve ugyan az mintha magad tőltöd a cigit vagy készen megveszed! Szóval rengeteg idő marad a zsebembe! A végeredménnyel is napokat ill.heteket spórolok! Hagyományos módszernél egy dohányos levest volt hogy 25napig érleltem mire jó lett! Gépesítve ez a folyamat max 52óra. Hivatalosan azt mondják a hozzáértők hogy gyümölcsös ízek 24óra+2-4óra hűtési idő! Dohányos és desszert ízeknél 48óra+2-4óra hűtés. Mindezt max.40fokon, alacsony fordulaton, lezárt keverőedénybe! És azt kell mondjam minden tökéletes, sőt jobb! Állítottam hőfokot, sebességet ráhúztam több napot és az eredmény nem lett jobb! Ezen eljárás 36-osNic70/30 VG/PG+100%VG+100%PG+Aroma összetételen lett általam kipróbálva és alkalmazva. 3-6-10-12-es 70/30 VG/PG levesre tökéletes ez a fajta keverési eljárás! 100%-os nikotint+alapot+aromát még nem kevertem. És nikotinsót sem kevertem! Remélem hasznos tapasztalatot tudtam megosztani veletek! Bármi kérdés merülne fel szívesen válaszolok!

7 kedvelés

Gondoltam egy képet is felteszek a gépről! A bal oldali számok a hőmérsékletet mutatják. Az alsó értéket beállítom a kivánt hőfokra és nem engedi annál magasabbra a fűtőszálat. A felső érték az aktuális hőfok.A középső gombbal szabályozom a sebességet ami a jobb oldalon látható!

5 kedvelés

Bár én keverőgéppel csak modellfestékkel kapcsolatos tapasztalatot tudnék mondani, lényegében ugyanazt csinálja. Egyszer szintén festékhez való rázógéppel is kevertünk, persze az nem érlel vagy fűt, és nem is lesz minden aromához jó, de a végeredmény nem volt rossz.
Engem az érdekel, hogy -majdnem azt írtam akik benyelték a kamut- szóval akik mágneses keverőt is használnak a sima mellett, után, előtt, bármiféle különbséget észrevettek-e, mert mondhatni erős kétségeim vannak erről, ha a fizikát is nézem, és logikátlan.

De, hogy hasznos is legyen a kommentem:
A sóból nagyságrendekkel kevesebb kell, annyival jobban szívódik fel. Értem ezalatt, hogy míg sima 100-as nicnél, példaként tíz milibe értelemszerűen nullnullhattal kelll keverni, hogy hatos legyen, sónál kb. mérhetetlen, olyan hat hét csepp felelne meg ennek ha 45 csepp egy ml.
Sónak gyakorlatilag nem kell érnie, szinte azonnal keveredik, megszagolva dohányos érzete van, de a mennyisége miatt semmi mellékíze nincs, így ezt sem érezni. Úgy vettem észre mindegy mikor keverjük bele, bár idővel érzetre tényleg gyengül kissé, ezek inkább hónapok, évek.
Nincs TH-ja, ami pár embert zavar, ha erős dohányos volt, vagy párhuzamosan dohányzik. Bár azt mondták érzik, hogy nem akarnak rágyújtani, ezért furcsa érzés, hogy ehhez képest nem üt torkon.
Kár, hogy félnek tőle meg sokallják az árát, valójában sokkalta olcsóbb.
Itthon hivatalosan egyáltalán nem szerezhető be, nekem még régről volt, tiszta nikotin néven kaptam, később derült ki hogy só.
Ha véletlen elmérnénk, vagy ugyanúgy adagolnánk mint a normál nicet, ‘érdekes’ élményben lesz részünk, már ha szeretünk megszédülni.
Ha csak ezt kevernénk mentes alaplével, indokolatlannak tartanám a keverőgépet, azaz mindegy, hogy aromázással együtt, előtt vagy után keverjük.
Fura, hogy valaki szerint elronthatja az ízt, még melegítésre sem változott, és sosem barnult be egyik liquidem sem vele.
Ha már leírtam, ezt felhasználom majd később máshol :slight_smile:

4 kedvelés

Az ízromlást kifejtem. :slightly_smiling_face:
Korábban, úgy 1 évvel ezelőtt, több csoporttagom is rendelt niksót. Mondván ezzel nagyobb nikkeset kevernek, és az úgy majd jó lesz, mert sokat lóg a szájukban az e-cigi. Le akarták redukálni ezt az időt. Vettek először 32mg/ml nikket, azzal nem volt baj. Majd 50mg/ml niksót. A 6os helyett 9es volt a cél. (a 32est is így csinálták.) Fel is higították, minden patent volt. Aztán beletették az aromát. Volt aki s’n’v-t csapott fel a 9es niksóval. Aztán egyszer csak írják, hogy hát ez nem olyan. Fura lett a szaga is, meg ízre is mintha nem lenne olyan intenzív. Aztán beleszagoltattam velük a 0ással felütött niksóba. És abban volt valami fura illat, ami jelen volt az alapban, és gondoltuk mi, ki lett beszélve, hogy a niksó lehet a baj. Biztonság kedvéért már nem szívták el a niksós alapot.

Kis érdekesség. Egy buli során találkoztam először a Lost Vape Orion POD-al. Gazdinál szintén niksóval debütált. Ő nem pacsmagolt, neki 20as kell, 20ast vett, max bearomázta. Egyébként itt nem tapasztaltam a fentebbi ízromlást. (Azért ilyen sok mert ette a cigit, és sima nikből is a 16osra már azt mondta ez gyenge.) Na mondom neki “Acca má’”, kíváncsi lettem. Ő nyugtatott, hogy nem fog fájni. Oké, hát rendben, nem nevette el magát, szóval slukkoltam egy hosszasan. Azt a konklúziót vontam le, hogy érzetre olyan volt mint a 9es, nem marta szét a fejemet, de mégis kikerekedett a szemem tőle. Mondjuk aznap már nem akartam e-cigit látni sem, de az az adag a nap hátralevő részét megbélyegezte. De! Nem lettem rosszul, nem éreztem soknak. Csak annyi volt, hogy valaki ráült a tüdőmre, de jó kövér valaki. Viszont ez a nyomás hamar elmúlt. És utána sem kellett az e-cigi, csak másnap reggel.

Számomra ez egy plusz pont a niksónak. Pedig akkor is 1.5mg-osat szívtam ahogy most is. :slightly_smiling_face: És mégsem vágott haza a 20as niksó. :grinning:

3 kedvelés

Hát igen, amit írtál, az megfelel annak amit én is írtam a sóról. :slight_smile:
Úgy keverték mint a sima nicet, ami érzetre nem lesz erősebb, valójában durván túladagolták a nikotint magukba, és ugyanakkora mennyiségben perszehogy érezni a mellékízt.

Megpróbálom leegyszerűsíteni, hogy ne kelljen ide grafikonokat meg hasonlókat rakni, igaz, az is informatív lenne:

Van a cukor, abból a reggeli kávéba, teába az ember rak egy-két kanállal, és érzi, hogy édes.
És van a szacharin vagy a szukralóz, vagy bármelyik édesítőszer ami cukorpótló, ezek picike, pár cukorkristály méretű tablettákban szoktak lenni, amik megfelelnek a kanálnyi cukornak.

Pont ilyen a sima nic és a nicsó közötti különbség. Másképp szívódik fel, emiatt utóbbi jobban hasonlít a cigizéshez ha nikotinfelvételről van szó.

Sajnos sok helyen nincs dokumentálva, pláne nálunk magyar nyelven, mivel itthon mint feljebb említettem be sem szerezhető, és mint tudjuk ma a közvélekedés még vaperek között is az, hogy a nikotin méreg, veszélyes, el kell hagyni. Emiatt nem is szokta senki sehol leírni az ilyen „új” termékekről, hogyan kell keverni, adagolni.

Azért idézőjeles az új, mert annyira nem az. De ez már másik téma lenne, nem a keverésé.

4 kedvelés

Egyetértek. A hasonlat szuper. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Hm. Nem tudom, le merjem-e írni…
100-as nicsóval szoktam keverni a leveseket. Dl-re 6-ost, mtl-re 12-est… Élek, virulok. 26 év dohányzásról, napi 3 dobozról álltam át.

1 kedvelés

Belehalni nem fogsz, annyira nem veszélyes a nikotin mint ahogy a köz hiszi. Öntöttem már a kezemre véletlen, nem volt gond, és én is használtam úgy egy ideig mint a normál nikotint. Gyorsan kipattant a szemem reggel az első slukknál :slight_smile: Idővel (rövid idővel) a nikotinpóltás és annak kordában tartása lett a cél, nem az, hogy a legerősebb cigi hatását érjem el, és eléggé sokat kísérleteztem ahhoz, hogy rájöjjek a só nem podokban hogyan lehet jó. Akitől kaptam a sót, ő szólt, hogy ezt nem kell annyira túltolni, nem szükséges, és igaza volt, de vagy két hétig próbálgattam ezután, hogy ne érezzem hiányát, de este azért el tudjak aludni.
Ha három dobozról tértél át, ez pont neked volt jó, sima nikotinnal kevésbé sikerült volna. A fent tárgyalt 24-es meg nagyobb érték így sónál egy nem pod vape device-ba azért keményebb téma :slight_smile: Ennek ugye még akkor sincs jelentősebb TH-ja, így nem érezni rossznak, simán pótolja azt is ami egy talpas munkásban vagy szivarban, pipában van. Nemsónál már a tízes is erős, így a fogyasztó azt érzi nem jó.
Ezért is sajnálom, hogy nem ismerik, használják elegen. Nem jönnének a kifogások, hogy köhögtet a magas nikotin, az alacsonyat meg többet szívják mint a simát, ezért inkább azt szívnak, vagy iquost.

Esélyes, ha akkor nem sóval kevert liquidet kapok az első ajándékba kapott pipához, akkor nem állok át gyakorlatilag azonnal én sem, aki „passzív dohányzóként nőtt fel” :wink:

3 kedvelés

Én csináltam egy alap keveröt nincs fütése se fordulat szabályozás viszont 2-3napig pörgetem benne a levest utána üvegcse és pihi szelöztetéssel igaz én csak 100 ml keverek alkalmanként é 100/100 as nikotint rakok bele 6 - osra mtl és 3-ra dl verziohoz

2 kedvelés

Sziasztok. Szeretnék készíteni én is egy keverő gépet. Kinéztem egyet csak sajnos nem fűthető.
https://olaszsped.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_176&products_id=2133
Ha vennék egy ön tapadós fűtőszálat https://www.electronic.hu/Epitoelemek/Aktiv_epitoelemek/Epitoelem_tartozekok/Ontapado_futofolia_110x77mm
Kb 9000ft-ból megtudnám csinálni. Elég ha rá ragasztóm a fűtő lapot rátenni a gyári lapra?

3 kedvelés

Remek cikk, valahogy kimaradt eddig. :+1:
Gondolkodom egy egyszerű, fűthető keverőgépen. (Még nem tudom, melyik a jó, de csendes legyen és kikapcsolható legyen a “karácsonyfadény” :grin:).
Viszont, fontos volna tudnom, hogy a dohányos leveket mindig pozitívan befolyásolja?
Vagy a kézi hosszú procedúrához képest jellemző a th-vesztés?
Nekem ez fontos, és olvasgatok mindenfélét…
Egyéb hátrány-előny tapasztalatokra is kíváncsi lennék, látom, hogy néhány “rangidős” tag használgatja​:+1:

2 kedvelés

Köszönöm. :smiling_face_with_three_hearts: Viszont ki kell javitsalak. :pensive: Ez egy téma. A cikkek itt vannak:

Ez a kettő szól a keverőgépről, vagy épp említést teszek róla.

Lágyabb lesz, így a válaszom igen. Gyengül a TH-ja. Legalábbis az én tapasztalatom szerint, de lehet jönnek majd cáfolatok. Ugyanis dohányost pont nem kevertem vele. :thinking:

Szerk.: Szerintem hátránya nincs, az előnye pedig annyi, hogy időt lehet vele spórolni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Köszi :slightly_smiling_face::+1:Ok, úgy is írhattam volna, hogy mindent elolvastam. De azóta eltelt x idő, és dohányos levek különösen érdekelnének.
Mondjuk a TH vesztés az nem jó hír. Szükségszerű? Összefügg a nikotinnal? Letakarva keverésnél is? :slightly_smiling_face: Nem tudom, hány meleg keverőgépesünk van most, aki mindent is kever :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Attól nem vagyok MELEG ha van keverőgépem :stuck_out_tongue_winking_eye:
Viszont dohányost nem keverek géppel.
A jó bort sem mozgatják a pincében állítólag :grin:

6 kedvelés

Egyetértek. :slightly_smiling_face: A dohányost kár is lágyitani, szerintem elveszti a karakterét.

1 kedvelés

Ok, skacok.:+1: Ez mar 2 igen megalapozott vêlemény. De édeshaboskaramellás desszertkölteményeknél pozitív?
(Amúgy milyen gépetek van perpill?)

@Zolika rázogatni lehet nêha, ha rámjön?

1 kedvelés

Dohányoson kívül szerintem minden másra tökéletes, illetve bizonyos desszertdohányoknak is jó. De Zolika véleménye lesz a mérvadóbb inkább. :slightly_smiling_face: Egyszer-kétszer elkapott a keverőgép láz, de azóta kialudtam magam. :sweat_smile: Így maradtam a kézi keverésnél. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Az én véleményem az ,hogy finomabb .
Lehet hőbörögni vagy bármit csinálni mint mások akik nem hisznek benne,ez az én véleményem és punktum,egyszóval Ok rendben.
Általában gyümölcsösöket szoktam keverni,melóhelyen azokat szívom.
Vida féle gépem van ,teszi a dolgát rendesen bő 2 éve,és használva van !!!

9 kedvelés

Nekem is az van kb4-5éves… használtam sokat ugye csak dohányra én nekem jobban bejött az íz …de az utóbbi 1 évben valamiért nem használom…300ml szoktam keverni egy ízből egyszere ne kérdezzétek miért ennyit csak úgy. Lekeverek kb 4-5 ízt és hagyom állni kb.3-4hónapot…persze frissen is megkóstolom.

7 kedvelés