A mikro rossz! Értem?

A mikrohullámú sütőben való liquid melegítés is egy vissza-visszatérő téma. Mivel nem ismerjük a mikrohullám liquidre gyakorolt hatásait ezért nem pártolom azokat akik mikrózzák a liquidüket!

Írom is az álláspontomat:

A mikrosütő nem végez sem keverést, sem érlelést! Így a házilag készített liquid sem fog készre érni mikrozás által! Maximum annyit tesz a mikro, hogy hígabbá varázsolja a liquidet, hiszen a lényege a hőkezelés. Nagyon sok vita van a mikrosütő és maga a mikrohullám körül. Nagyon sokak szerint ártalmatlan, nagyon sokak szerint pedig nagyon is ártalmas. Olyan anyagokat is kioldhat akár az ételből, akár az italból, esetünkben a liquidünkből, ami betegséget is terjeszthet (sokan a szalmonellát hozták fel példának). És ha ezt a gondolatot tovább viszem nekem az jön ki, hogy a mikro belsejére lerakódott anyagok, akár zsír vagy más részecskék melegítés hatására esetleg cseppfolyósodhat és azt vajon nem vonzza-e be a liquid? Most komolyan ez a kérdés foglalkoztat, hiszen a PG és a VG is vízmegkötő avagy dehidratáló hatású. (Ezért fogyassz e-cigi mellett több folyadékot!) Mi van akkor, ha abból a zsíros, fene tudja milyen ételmaradékos környezetből bevonz valamit, a vízmegkötő (avagy nedvességelvonó) hatása miatt? Gondoltatok már erre?

És ugyebár ott van az a tény is, hogy nem tudjuk pontosan hány fokon melegít a mikro, minél tovább hagyunk benne valamit annál forróbb lesz. De mi van akkor, ha eleve úgy melegít, hogy már átlépi azt az 55-60 celsius fokot? Akkor már bomlik a liquidünk. A nikotin érzékeny erre, erejét vesztheti. És az sem utolsó, hogy a PG az alkoholok csoportjába tartozik, mi válhat ki abból is a mikro által? Sajna ezek azok a kérdések amikre sehol nem találok választ…

Nem fogom ajánlani a liquid mikrozását senkinek! Keverjetek akkor, amikor már csak egy hétre elegendő liquidetek van. Egy hét alatt be szokott érni (kivéve a dohányos), rázásra, szellőztetésre odafigyelve! Persze a keverőgépesek előnyben vannak. De nekik sem árt, ha keverés után 1 (vagy több) napig pihentetik a liquidüket.

És itt megjegyeznék egy gondolatot…

A melegítéses keverőgépek 60 celsius fok alatt tartják a liquid hőmérsékletét, eközben keverik is a liquidet egy keverőmágnes segítségével. Így biztosítva azt, hogy meglegyen az elegyedés. Van, amit napokig kell keverni géppel, hogy kiváltsa az érési idő nagy részét. De még így is sokan keverés után félreteszik 24 órára. Így tehát ha azon vonalon indulna el valaki, miszerint mindkét eszköz melegít… Nos, igaza van… Csak a „Miként?”, ami teljesen eltér!

Azt tudtad, hogy a műanyag flaska, amit beteszel a mikroba az is PET palacknak számít?

A PET, azaz polietilén-tereftalát tartalmaz benzolt, toluolt, xilolt és dioxinokat (amik ismert rákkeltő anyagok) Magas hőmérsékleten meg van a veszélye, hogy felszívódhatnak az ételben, italban, liquidben.

A hivatalos álláspont az, hogy a mikrohullámtól minden élő szervezetet óvni kell! Ha ebbe kicsit belegondolunk, jót biztos nem tesz! Ezen okból Svájcban és Franciaországban (és még számos országban) tilos reklámozni a mikrohullámú sütőket!

Kis érdekességek :

A mikro elviekben nem melegíti magát az edényt, csak az ételt. De ha túlmelegszik az edény, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem mikroba való és ki tudja milyen veszélynek teszed ki magad ezzel!

A természetben nincs ilyen intenzív mikrohullámú sugárzás, tehát az emberi szervezet szempontjából ez a hatás új. Az élővilágban az ember az, aki legrosszabbul alkalmazkodik az őt érő külső-belső hatásokhoz. Sok-sok generáció kell ahhoz is, hogy megszokjon valamit a genetikai rendszere!

Soha nem tettem mikroba liquidet! Kérlek légy Te is belátó!

8 kedvelés

Hát ennek erősen hoax szaga van. Az élő szervezetre valóban rossz hatással van, de a liquid - ismereteim szerint - nem él. A reklámozás tekintetében nem találtam semmit a neten, pedig egy ilyesmivel azért foglalkoznának. A mikró sem idei találmány. Én beleteszem pár másodpercre azért, hogy felhíguljon kicsit és ne legyen sok maradék az alján. A műanyagok miatt valóban lehetnek problémák. Az edény pedig azért melegszik amiért a bögréd is amikor beleöntöd a forró teát.

Hiányolom a forrásmegjelöléseket a cikkből.

A Vaperina szép reményekkel indult, ne rontsátok el. Bár a ti dolgotok. Azért sajnálnám.

Angolul tudóknak egy kis olvasnivaló:

Utóirat: Az elektromos áram is rossz hatással van az élő szervezetre, ne használj elektromos főzőlapot se.

https://www.who.int/peh-emf/publications/facts/info_microwaves/en/

2 kedvelés

Ez nem megtévesztés, sem álhír. A blogon a saját véleményemet, tapasztalataimat olvashatjátok legtöbbször. Leírtam Vaperina szemmel hogy tekintek a mikróra. A mikrózható edény nem melegszik, csak ott ahol az étellel érintkezik. Az teljesen normális. De, ha valamit félig teszel kajával, és az edény széle is forró mert megmelegítí (szinte olvasztja) a mikró, az káros! Nem tudjuk, hogyan hat a mikrohullám a liquidre. Ha lesz ilyen tanulmány, azt is közzé fogom tenni. A forrás pedig én vagyok. :slight_smile: Ha egy cikkemben sokat idézek, akkor szoktam forrást megjelölni. Itt azért nincs, mert ez a saját álláspontom.
Talán 3 mondat van ebben a cikkben, amit a kutatómunka során használtam fel.
Beírtam Google-ba, a 3. cikk ez:

Ezt is kerestem sok helyen, de ugyan az van mindenhol. Svájc és Franciaország, és még pár ország amit nem említenek…
Márciusi cikkem, azóta nem kizárt hogy változtak a dolgok. Amint időm engedi ismét utána nézek. :slight_smile:

2 kedvelés

Az linkelt cikkben sincsenek linkek, tehát kb. annyit ér, mint a brit tudósok. :slight_smile: Nem bántani akarlak. Nyilván megfelelő, mikrózásra alkalmas edényt kell használni. Ez evidencia. Az e-cigi folyadék összetevőinek a nagy része ételekben is megtalálható, amiket bizony szoktunk mikrózni. Ilyen alapon egyébként az e-cigit sem szabad szívni, hiszen a hosszútávú hatásai nem ismertek. :slight_smile:

3 kedvelés

Ez így van. :slightly_smiling_face: Minden szavaddal egyet értek. Nem bántottál. Csak válaszoltam. :slightly_smiling_face: Az e-cigi hatásait mindenki magán veszi észre. Sok cikk van ami a gőzt vizsgálja. :slightly_smiling_face: Mindegyik pozitív eredményt hozott eddig.

De ismertek-e a hosszútávú hatásai? Mert ezt kikerülted. :slight_smile:

Kifelejtettem. :slightly_smiling_face: Bocsánat, nem ismertek

Én sem ajánlom, a túlmelegített forró lötyi, fájdalmas, senki ne legyen olyan “ügyes” mint én, hogy leforrázza a kezét :cry: Ráadásul semmi különbséget nem éreztem az érlelt és mikrozott között. Nekem ennyi elég volt belőle. ostobaság tudom, de gondoltam megosztom, hátha valaki tanul belőle.

1 kedvelés

Minden tapasztalat fontos! :blush:

Még sosem tettem mikróba,de most így bele gondolva elvileg melegíti a liquidet és ugye keveri is,mert eleve úgy melegít,hogy a liquid részecskéket egymáshoz ütközteti mikróhullámok által szval keverednek valszeg,attól független,mivel sokan mondják,hogy tilos így sosem próbálltam és nem tudom,hogy szeretnék e 100ml "finom lehetne"levest lefolyóba önteni​:smirk:

1 kedvelés

Bontja a liquid szerkezetét. Plusz a nikotinnak nagyon nem tesz jót. A radiátorra tenni most pont aktuális, az sokkal jobb megoldás, mint mikrohullámmal megküldeni a liquidet. Sajnos semmi sem bizonyított, ezért jobb félni mint megijedni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

A sógorom adott heisenberg liquidet.Természetesen 5-6 év után is sajnos azok táborát erősíti,akik szerint semmi baj a mikrózással.Hiába mondtam neki,hogy az nekem nem kell,csak erősödött.Elhoztam a családi béke miatt.De nem használjam el ugye?

1 kedvelés

Annak a heisenbergnek nem olyan a minősége, mint egy kézzel, vagy keverővel kevertnek. Bajod nem lesz, de a liquid minősége nem lehet a legjobb. :thinking:

3 kedvelés

Ezért is nem fogom használni​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Én csak rápróbálltam tavaly,igaz csak 10mp-et mikróztam,következtetés amit szinte rögtön lehet fogyasztani annak jót tett,mert a langyos levest tudtam összerázni utána ami sokkal jobban keveredett,ami pedig érlelős(java részt olyanokat pöfékelek)azoknak felesleges,am melegebb vízbe állítása a liquides palacknak egyszerűbb és tuti nem roncsol semmit,hacsak nem forró vízbe rakod,ezt azért tudasd vele,hogy van B opció is,hamár mindenképpen melegíteni akarja a lötyit​:slightly_smiling_face:Simán rápróbbálnék azért​:smile:

3 kedvelés