Allergiás tünetek, megoldások!

Kiütések vannak rajtam , ami viszket.
Lehetséges hogy allergiás vagyok Pg re?

2 kedvelés

Igen próbáld a csak vgét vagy csökkentsed a napi adagodat.

3 kedvelés

Nos. Nem tudom, hogy mennyire számít allergiás tünetnek, de nekem a PG irritálja a torkom. Kezdetben nem volt így. Kevés volt a nikotin, a TH is. Aztán egy idő után mindent túl TH-snak érezetem. Minden tankot, minden levest. Érdekes, hogy olyan tank is brutál TH-s volt nekem, amiből mások alig tudnak TH-t kicsikarni… Nekem meg brutálat karcol, szúr, kiköpöm a tüdőm… A 70VG ezt megoldotta :slight_smile: Nem allergiás tünet, semmit nem okoz, de mégis, nem jó volt már, nem tudtam szívni… Jó egy év után alakult ki, hogy bő VG többletet kell használnom :slight_smile:

3 kedvelés

Sziasztok!

Körülbelül fél éve elhagytam az analóg cigit, először Iqos,Glo és társaival próbálkoztam de nagyon nem jöttek be. 2-3 hónap kínlódás után váltottam vape-re. Szóval, már a hevítők használata alatt, egyre többször dugult el az orrom, ha sok ,cigit, szívtam akkor nem éreztem semmit az ízükből és a szaglásom is elment, hol kevésbé hol jobban. Mióta áttértem a vape-re szinte állandóvá vált, hogy nem érzek semmi szagot és ízt. Próbáltam 70-80 VG-t és szűk DL-ezek. Valakinek volt esetleg ilyen vagy hassonló tünete? Köszi, ha elolvastad és tudsz mondani valamit.

3 kedvelés

Szia!
Együtt tudok veled érezni!Nekem is voltak ilyen tüneteim.Annyi külömbséggel,hogy nekem sokszor még a fülem is bedugult.Elmentem allergia vizsgálatra és ott megállapították,hogy több mindenre is allergiás vagyok.Tehát a következőkre:lakáspor vagy poratka,állatszőr,külömböző fűfélék és a virágpor.A háziorvosom ír rá gyógyszert amiből naponta egyet kell bevenni.Ha jól emlékszem CETIRIZIN.Szerintem nem a vape-től van.De próbáld meg ezzel az alappal és a hozzá való nikotinnal:Revolute DIY Base Origine Vegetale 70/30.Én is ezt szívom,teljesen jó.Féltem tőle,hogy nem lesz íz mert azt hallottam.Ez nem igaz! Kayfun x tank és nagyon jó dohányos ízek vannak!Ha ezek után is megmaradnak a tüneteid akkor nem marad más mint az allergia vizsgálat.Remélem tudtam egy kicsit segíteni!
További szép napot és hatalmas gőzöket!

5 kedvelés

Szia Rajmund! @Max75
Igen, nekem is beszokott dugulni a fülem, főleg amikor próbálom kifújni az orromból a “semmit”. Elmegyek majd orvoshoz, mert eléggé idegesítő. Korábban akkor volt ilyen mikor náthás voltam, mindig az volt az első jele, hogy eltűnt a szaglásom, akkor már tudtam beteg leszek. De az is lehet, hogy beszedtem valami Covid variánst vagy a fene tudja már. Köszönöm, hogy megírtad a tapasztalataid.
További szép napot!

3 kedvelés

A Cetirizin nekem xart sem ér, pedig szedem. Sajna ugyanúgy allergiás vagyok egy csomó mindenre.
A vapelésem legelején, pár hétig voltak hasonló tüneteim, enyhébben, mint a topicindítónak. Inkább volt enyhe irritáció, orrfolyás…Aztán elmúlt.

Nekem a vapelés előtt mikor még analógot szívtam akkor volt.A vapeléstől ezek a problémáim nincsennek,viszont az arcomon meg a hajam alatt kipattogok a PG-től.Mióta a PG-t mellőzöm azóta minden rendben.

Most vettem Cetirizint a patikában, elkezdem szedni, hátha lesz valami változás. De más tünet nem volt, kiütés, viszketés?

1 kedvelés

Viszketés nem,csak ilyen mittomén.Olyan mint amikor kezdődik a pattanás,de nem lesz fehér,marad piros.Na nekem biztos,hogy a PG-től volt.Próbára felfüggesztettem a vapelést és pár napon belül elmúlt.Na akkor úgy döntöttem,hogy minimalizálom a PG-t.Gyakorlatilag csak az íz ami PG a levesembe.

Nekem olyan, mintha kb. semmit nem csinálni. 3 éve szedem. De ha kihagytam 1 hónapot, akkor sem volt semmi észrevételem.

Én már egyáltalán nem szedem.Igazából nem tudom mitől múlt el szinte teljesen.Amikor felkeltem reggel onantól kb:5 órán át borzasztó volt.Nem kaptam levegőt csak a számon.Mikor kifújtam az orrom(ha kitudtam)csak pár percig volt jó.Na akkor mentem el allergia vizsgálatra.Ott mondták,hogy szinte minden fűféle de leginkább a nem is látható poratka!Közben befejesztem a ház full felujítását,megszűnt az ezzel járó por.És láss csodát teljesen jól vagyok.Az hozzá tartozik,hogy nekünk az egész házba nincs sehol szőnyeg mert kidobtam az összeset.Leginkább a szőnyeg a melegánya a poratkának!

1 kedvelés

Sziasztok!
Több mint 30 éve vagyok allergiás, ha gyógyszer kell legjobb a Lendin.
Vényköteles.

imho, a legtöbb problémát a nikotin okozza, ha fáj a fogad, ínyed csökkentsd a dózist, sztem messze nem úgy kéne keverni mint azt sokan csinálják

sok múlik a szívás mikéntjén is, ha mtl-zel és orron visszaszívsz, akkor az orrrszőrökön rengeteg liquid megtapad, folyamatosan irritálva a nyálkahártyát

ez igaz a torokra/nyelvre is, mert a liquid gőz nem olyan mint a füst, hajlamos megtapadni és réteget képezni, még az arcon is, ez viszont jó táptalaj a bacik számára

2 kedvelés

Szia @tomsolo

A fogfájás és ínyvérzés jellemzően vagy PG allergia/érzékenység, vagy pedig fémallergia. A szintetikus nikotin kizárólag a nyálkahártyán tud felszívódi, nem tesz kárt a fogakban és másban sem ami nem nyálkahártya. Az orrszőrön azért nem tapad meg, mert egyrészt beszívott és kifújt állapotban is vegyül a gőz levegővel. Megtapadni bőrön nem igazán tud, a nyelven meg pláne nem. Emellett a PG baktériumölő hatással bír, így nem táptalaja semmilyen baktériumnak. Javaslom nézz át pár cikket:

8 kedvelés

mint mondtam, nem értek ezzel egyet, saját tapasztalatom alapján állítom ezeket

pg van a strepsilsben, meg rakás orális gyógyszerben tized annyi panasz se merül fel mint itt vaperek körében

viszont nikotin rágóztam és ott is ütött a nikotin a cigihez képest

ha 1.5 fölé megyek a keveresnél rögtön érzem a számban, sidenote: nellette néha szoktam rendes cigit is szívni, és azt is gyengébbnek érzem ennél

Az imho nem azt jelenti, hogy nem értesz egyet, hanem, hogy “véleményem szerint”. Ezért nem is értettem pontosan, hogy ezeket most konkrét tényként kezeled e, mert akkor nem 100%-ig helytálló. Persze vannak egyedi esetek is, amiket meg is értek, sőt, segítek is, ha tudok és ha kéred a segítséget, viszont nem érezheti mindenki azt amit Te. Sajnálom a rossz tapasztalataidat.

A gyógyszerekben tized annyi PG van, mint amennyit mi elszívunk, nehéz úgymond észre venni a gyógyszerekben, főleg úgy, hogy más is van bennük ami fene tudja, lehet csökkenti a PG jelenlétét. Bár nem vagyok vegyész, ez csak spekuláció.

A nikotinos rágó szerintem azért ütősebb, mert más formában van jelen mint a cigi. Nem suhan át a szádon, konkrétan addig rágod, amíg el nem veszti az erejét. A Nicorette 4mg-os, egyéb más fajtákat nem ismerek, mivel nem élek vele, lehet az a 4mg sok neked. Sőt, mivel írod, hogy 1.5mg felett már érzed az erejét, így ebben szinte biztos vagyok, hogy sok.

Nekem ez úgy tűnik nagyon egyéni probléma, ami nem is igazán jelentkezik másnál, illetve a többségnél. Az, hogy bizonyos dolgokra valaki érzékenyebben reagál mint a többség, az majdhogynem természetes jelenség. Csak az érzékenység mértéke nem mindegy. Érdemes lenne kikérni egy orvos véleményét. :thinking:

5 kedvelés

Szia Kinga!

Harmadik napja szedem a Cetirizint és mellé ACC200-at, ma reggel is eldugult orral ébredtem, de alapos orrfújás és sóoldatos átmosás után már éreztem ízeket. Még egy pár slukkot éreztem a likvid ízéből is. Napközben most úgy voltam, hogy hol éreztem ízeket, hol nem.
Azt észre vettem, ha csak orron át fújom ki a gőzt, irdatlanul cseppeg az orrom, nem tudom ez normális-e. A likvideket 80vg/20pg vagy 70vg/30pg-re keverem és 2x10ml 20mg nikotint keverek hozzájuk. Gtx 0,6 és 0,8 coilt használok.
Ne haragudj, hogy neked címeztem, de a hozzászólásodból ítélve otthon vagy a témában.
Köszönöm, ha tudsz mondani valami okosat.

2 kedvelés

Szia Béla!

Ami az orrodból csöpög az egyszerű páralecsapódás. Amiatt nem kell aggódnod. :slightly_smiling_face: Viszont az allergiás kollégámtól tudom, hogy az elmúlt 2-3 hónapban sokkal nagyobb volt a pollenkoncentráció. Sőt, mivel tovább van/volt meleg így ez tovább is tart jelenleg. Még én is megéreztem, mert volt kb 2 hét amikor könnyezett, viszketett a szemem, sokat fújtam az orrom és alig éreztem ízeket. Nálam már ez elmúlt, mivel elvileg nem vagyok allergiás, bár ezek után már kételkedem benne. Viszont a kollégám még mindig 100as papírzsepivel közlekedik, ebből tudom, hogy még mindig tart az allergiaszezon. :slightly_smiling_face: A liquidnek ehhez nem sok köze van, nem okoz kárt, csak sajnos nem mindig élvezhető. A lányom is szed cetirizint, mert sajnos Ő is allergiás, bár már kezdi elnőni, viszont amit észre vettem, hogy nála is csak több nap után kezd el hatni a cetirizin, míg nálam nem történt semmi változás amíg szedtem. Meg azért valljuk be, egy párszáz forintos gyógyszerről van szó. Valószínűleg Neked erősebb kellene. :thinking:

4 kedvelés

Köszönöm a reagálást. Mindenképpen szükség lesz egy allergia vizsgálatra. Eddig nem volt semmi tünetem, de elég zavaró, hogy szinte szeptember közepétől íztelenül és szagtalanul vagyok. :slight_smile:

2 kedvelés