Allergia, de mire?

Sziasztok.
Többször próbálkoztam az e-cigivel, de egy hónap után allergiás tünetek jönnek elő.
Liquidnél 60vg/40pg, 80vg/20pg, 90vg/10pg, tiszta vg 3% aromával, most tiszta vg-t használok, mindig 3 mg-os nikotinal.
Huzaloknál ni80, ssl316, most kanthal A1 használok.
Tünetek ugyan úgy megvannak.
Találkoztatok már ilyennel?
Mit próbálják még ki?
Köszi a segítséget.

2 kedvelés

Szia. A VG többlet miatt nem hinném, hogy PG allergia. Én inkább fém allergiára tippelnék. :thinking:
Mik a pontos tünetek? Bár nem vagyunk orvosok, de hátha így könnyebben meg lehet állapítani pontosan mire vagy allergiás.

3 kedvelés

Szia.
Nyelv zsibbadás, íny gyulladás, íny vérzés, orr dugulás, ebből jött egy arc üreg gyulladás, kapar a torkom.
Lehet hogy sok a nikotin?
Mert olyan érzés mintha valami megmarta volna a nyálkahártyámat.
Most keverek 1mg-ost hátha az.

Szia!
Dohányoztál korábban? A vape mellett dohányzol esetleg?

2 kedvelés

Ez DL setup? :thinking: Az erős nikotin marhatja a nyálkahátyát, ez jó gondolat.

2 kedvelés

Illetve a túlzásba vitt használat is.

2 kedvelés

Dohányoztam előtte kb 20 évig kisebb nagyobb kihagyásokkal.
Csak a raggeli kávé mellé szoktam egy szálat, de néha azt sem.
Napi 5-10 ml lötyit fogyasztók.

Most brunhilde dl-t használok.

Az ínygyulladás, nyelvzsibbadás, ínyvérzés 20 év dohányzás után “természetes”. Az orrdugulás és az arcüreggyulladás is gyakori kísérőtünet. Utóbbi kettő nálam a mai napig. Bár már jóval kisebb mértékben. Ahogy Kinga írta, DL használatnál a nikotin is lehet sok. A saját tapasztalataim azt mutatják, hogy a zsibbadás, vérzés, torokkaparás akkor jelentkezik, ha ki sem szakad az arcomból az ecigi. Ismeretségi körben akadt olyan, aki a NI80 huzal elhagyásakor szabadult meg az allergiás tünetektől.

2 kedvelés

De mért 1 hónap után kezdődik?
Ni80-kezdtem, utána ssl316 jött, most kanthal A1 van mind a 3 tankba.

Folyamat nem is tudom szívni, mind a 3 sodronyos és idő mire a vatta felszivja a lötyit.
Legalábbis nálam ezt csinálja, de lehet váltok vattát, most mujit használok.

Szia!
Brunhildenél eléggé közel van a tekerés a szádhoz,nem lehet,hogy forró a gőz,más tankoknál is hasonló a tünet?

Igen, többinél is.

Most félig van nyitva, kisebb teljesítményen, nem érzem melegnek.

1 kedvelés

Sziasztok.
Úgy néz ki, hogy nem a nikotin lesz.
Marad a fém allergia.
Van valamien alternatíva amit ki probálhatok?
Lehet ezért nem bírtam az iqost sem.

1 kedvelés

Kedves kérdező!
Vannak olyan emberek akik PG érzékenyek és ekkor jönnek ki ilyesfajta tünetek mint ami neked is vannak.
A másik opció szerintem az az lehet hogy tul erős liquidet használsz a mindennapi szívásra és az marhatja a torkodat és a egy kicsit a nyelvedet is.
Ha továbbá érzed magadon ezeket a tüneteket akkor probálkozz kevesebb nikotint tartalmazó liquidet szívni és menj el egy alergén vizsgálatra is.
Ha alergiás lennél akkor használj olyan liquideket amik VG töbletűek (ízbajnok)-ként fogod az oldalakon megtalálni.Bármi kérdésed van fordulj hozzám bizalommal.

3 kedvelés

Tiszta vg-t használok, 1 mg nikotinal, aroma nélkül.
Másra már nem tudok gondolni.

Az az érdekes ha megnyalom akkor semmi tünet nincs. Enyhén édes.

A tiszta alap az enyhén édes. Még annyit tehetsz, hogy otthon megkarcolod magad. Mint egy maszek allergiavizsgálat. A karcra cseppentesz egyszer PG-t, egyszer VG-t, és húzz egy-egy karcot a huzalokkal is. Ezt csak hallottam, de aki próbálta az azt mondta, hogy mivel allergiavizsgálaton sem fémet sem a liquid alkotóelemeit nem tesztelik le, így ez marad, illetve bevállt a srácnak, és azóta a Ni90 a legjobb barátja. :blush: (Nem, nem írtam el, Ni90 is van.)

5 kedvelés

Szia @Nyiki :slight_smile:

A bőrteszttel könnyen kideríthető, hogy valamely összetevőre érzékeny vagy -e. Kicsit megkarcolod a bőröd rácsöppentesz és ha bepirosodik akkor allergizál. Egyébkén a Ni80 is lehet probléma a nikkeltartalom miatt. Lehetséges a nikkel-allergia is. :thinking:

3 kedvelés