Allergiás tünetek, megoldások!

Sziasztok volt már valakinek valamilyen allergiás tünete a vape miatt. Mert ha igen nincs egyedül :joy:. Fejtsük meg mi mi lehet az ok, okozat :+1::+1:

Szia szeretném ha beszélnénk az allergiás tünetekről is. Van olyan barátom akinek szét megy a feje, köhög vagy kiütések lesznek a liquidek miatt. Én 22év után tettem le a cigarettát és azonnal át álltam a vape re imádtam, természetesen eleinte mtl és utána( A VÉGTELENBE ÉS TOVÁBB :joy::joy::joy::joy:)de elkezdtek kiütések megjelenni rajtam igaz sqounk-oltam kb 3 naponta 150ml imádtam, de most vissza álltam az analógra is :sweat::sweat::sweat::sweat: ha van valami okosság annak érdekében, hogy vissza álljak a vape re minden segítséget elfogadok. Az mtl is jó lenne előre is köszönöm és szuper ez a fórum.

2 kedvelés

Szia. A fejfájás nem új, az mondhatni természetes ha mondjuk kicsit sokallja már a szervezeted a nikotint. Viszont a kiütésekre csak tippem van, esetleg ha PG allergia a VG többlettel kéne próbálkoznod.

3 kedvelés

Igen tudom az ismérveit és azt is,hogy a pg egy kőolajszármazék. A kiütések sem ismeretlenek a pg miatt, de szeretném a megoldást megtalálni, hogy aki allergiás az is tudja használni ezeket az eszközöket. Azt is tudom, hogy van “bio” pg de sajnos kevésbé veszik fel az ízeket.

Allergiára VG többlet, több esetben is bevált. A fejfájás meg hát… Valószínűleg a nikotin nem kóser :grinning: Azt próbáljátok meg változtatni, ez nem lélegeztatőgép :wink: Én egy ideje 100% VG alapú levest használok, nekem nagyon bevált :wink:

3 kedvelés

Csak 90% mert 10% aroma kell bele én is így próbálgatom. Köszönöm

3 kedvelés

Van VG alapú aroma, csak sajnos fogalmam sincs hol lehet beszerezni. :pensive: Utánna kell járni.

6 kedvelés

Sziasztok!
Nálunk a a kiütések a cukor elhagyásával szüntek meg. A fejfájás sok nic+Pg.
Tapasztalat :slight_smile:

3 kedvelés

Addíg jó amíg csak a fejfájás van. :grinning:

3 kedvelés

Milyen cukor elhagyásával ???

3 kedvelés

Szia Bence! :slight_smile:
Most nem sorolok fel :slight_smile: Az összes cukrot tartalmazó étel és ital. Csak édesítőszeres terméket fogyasztunk,de azt is minimálba .

5 kedvelés

Látom itt is azonnal PG allergia jön elő elsőre mint lehetséges probléma forrása. Igazából létezik a dolog, de inkább az aromákkal van gond, és nem csak az, hogy az is PG-ben oldott. Több édesítőszer nem tesz jót, ha alkoholban oldott az aroma, (supervape pl.) akkor szintén nem a legjobb, ha mentolos, az szintén sokszor lehet probléma, ha túlaromázott a lé, szintén. Sajnos az összetevők titkosak, pedig élelmiszernél sem véletlen írják rá, és itt is kéne.
Van pár típus amitől én is rosszul vagyok, és észrevehető a különbség, hogyha ugyanaz az alap, melyik volt az ami nem jó. De találkoztam már olyan alappal (eliqua) ami olyan volt mintha romlott lett volna, kellemetlen ízzel 'üresen is, és tényleg rontotta a közérzetem, no meg az istennek nem volt képes kitisztulni a tankból, pláne a vattából. Sőt, futottam bele olyan nikotinba, ami elviselhetetlen volt, ugyanolyan arányban (hatos) úgy köhögtem tőle mint 12-essel másikkal.
Érdekesmód niksónál ilyen sosem volt.
Többlet VG-től én fulladtam mindig, köhögtem, plusz sokkal gyorsabban eltömítette még a ryont is.
Kiütéseim nem tudom voltak-e tőle, sajna néhány ételtől van, és azokra vissza tudom vezetni, de mivel sokat vape-elek, és sokszor változtatom az ízeket, így nem tudnám visszavezetni ha ettől lett volna. Kicsi rá az esély. Viszont ínyvérzést okozott már a túl savanyú aroma, a mentol és a colada tartalmú lé is.
A kesudióra konkrétan kipattogós módon reagálok, mindig az orrom közepén jön ki az első petty, de szeretem sajnos, és bár emiatt kerülöm, aromában nem volt belőle gondom.

2 kedvelés

Sziasztok

A foginyvérzés nálam is előjött sajnos a napokban. Eddig nem volt. Ráadásul kinszenvedés a fogmosás, az egész inyem érzékeny.
Ha PG allergia lenne, ezt a pg csökkentesével is lehet enyhiteni, vagy teljesen el kellene hagynom?
Sok bekevert liquidem van, mindegyik 70/30 vagy 80/20 arányúak. Mi lesz igy velük? :frowning:

2 kedvelés

Szia. Te már rég óta vapelsz. Nem hiszem, hogy PG allergia lenne. Ha 70/30 és 80/20 arányú liquidjeid VG töbletűek akkor meg pláne nem hinném. :thinking: Először valami gyógynövényes fogkrémmel, vagy szájvízzel próbálkoznék a helyedben. :slightly_smiling_face:
Viszont tavaly volt egy eset, egy ismerősöm is így járt, fogorvos lett a vége. Ott pedig kiderült, hogy a korona alatt begyulladt a gyökér. :flushed:
Nemsokára fotózom nekem mit ajánlott a fogorvos. Az jó cucc. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

3 kedvelés

Szia, én a következő dolgokat próbálnám meg, ilyen sorrendben.
Sima cigit elhagy.
Kevesebb nikotin.
PG csökkentése.
Másik liquid kipróbálása.
Corsodyl vagy hasonló szájvíz.
Ha ni80 a tekercs , akkor ss316l-re cserélném.

Butaságot nem akarok írni, és nem esett szó róla, de ha gyulladás van vagy kiütés, akkor alkohol nem barátunk sajnos. Szóval azt is elhagynám.

4 kedvelés

Szia @Vaperina_Kinga

Köszi szépen :slight_smile:Ezt kipróbálom, hátha enyhit.
Utánanéztem, DM-ben elvileg van is.
Neked mire ajánlotta ezt az orvos? Ugyanezek a panaszaid voltak?
(Paradontax fogkrémet használok)

3 kedvelés

Szia @Zsolt

A liquidjeim nullásak, egyetlen egy van, ami nicsóval van elkészitve, azt a podban használom.
Néha becsúszik 1-2 szál analóg… :frowning:
Nikkel huzalt nem használok, arra már régóta allergiás vagyok.
Jó sok bajom van, mi? :smiley:
Alkohol nagyon-nagyon ritka, max havonta egy doboz sör

2 kedvelés

Nekem egy fogínygyulladást követően már ősidők óta vérzik az inyem. Ez használt. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Sziasztok.
Sikerült találni megoldást az allergiás tünetekre?