Allergiás tünetek, megoldások!

Kedves Kinga, mivel a véleményem nem teljesen egyezik az itt - és általad is linkelt tudásbázisban foglaltakkal - ezért jogos az imho.

A tényekről annyit, hogy az EVALI kapcsán azért készültek már modernebb kutatások a vapezés körében, így sok megállapítás amit szeretnek ebben a témakörben felmutatni idejét múlt, elavult, vagy téves.

A PG-ről azóta már kiderült, hogy nagy mennyiségben biztos hogy kiszárítja a tüdőszövetet, a VG-ről meg hogy amint nem 100%-os (aka elkezd bomlani), szeretnek benne bacik tanyázni. (Egyik gyakori hatás a szájban keletkező Streptococcus fertőzés.)

A nikotin is máskép hat mint a cigiben, gyorsabban felszívódik == jobban irritál.

Amiről ritkán esik itt és a különböző oldalakon szó, az a különféle aromák okozta allergiás vagy irritatív reakciók. Erről is vannak kutatások már, melyik alapíz milyen veszélyeket jelenthet - és sokkal többről van szó mint a PG “allergia.” Lásd fahéjas, vajas/popcorn, vanília ízek.

Szóval, akinek baja van annak érdemesebb gyengébb/másabb koktél keverni/keresni mint orvoshoz menni Cetrizinért. Egyébként az orron beszívást/kifújást nem szokták ajánlani vapezés közben, pont az aromák miatt.

Én nem szeretnék rosszat senkinek, ahogy Neked sem. De azzal azért kérlek légy tisztában, hogy nem a levegőbe beszélünk/beszélek. A Blog - ban megjelent cikkek valós információkat hordoznak. Ha esetleg ezek az információk szembe mennek az általad ismerteknek akkor lehet, hogy eddig rossz (propagandista) oldalakról informálódtál. Az általad belinkelt oldalt az USA állam működteti (gondolom pénzeli is), így ott azt írnak amit a fejjebvalók gondolnak. Mi ezért vagyunk függetlenek, hogy következmények nélkül az igazat írhassuk. Tudom, hogy nehéz ezzel szembe kerülni. Elég morcos tud lenni az ember, mikor valaki rávilágít arra, hogy amit eddig tudott az nem úgy van. Ezért elnézést kérek, de ne rám haragudj a tények miatt.

Az evalinak is megvan az oka. :arrow_down:

A vajas és vaníliás ízek miatt sem kell aggódnod, ugyanis több mint 6 éve már, bár inkább több, hogy nem tesznek diacetilt az aromákba, csak még mindig szeretik ezzel riogatni az embereket. Amint kiderült, hogy a popcorn gyárban dolgozók a diacetiltől lettek betegek, azonnal kivonták az aromákból.

A PG nedvességelvonó hatása közismert, nem győzöm hangsúlyozni, hogy vaperként több folyadékot kell innunk. Erről is írtam már. :arrow_down:

Viszont a tüdőszövetek nem tudnak kiszáradni, a szervezet nem így működik.

A VG nem hinném, hogy képes lebomlani, de ezt a kérdést most nyitva hagyom, mivel mire elbomlana el van szívva, így ezt nem tudom. Egyébként is több évig elállnak az alkotóelemek, maga a kész liquid is minimum 1 évig, főleg hűtőben tárolva. Tessék arról is egy kis betűhalmaz. :arrow_down:

A cigiben lévő nikotin a tüdőben lévő vérereken keresztül szívódik fel, míg a szintetikus a nyálkahártyán. Utóbbi gyorsabban a szervezetbe jut ezáltal, ebben igazad van. Viszont nem mondanám ütősebbnek. Mivel a szabadbázisú nikotint olyan erősre kevered amilyenre szeretnéd, így nem kell, hogy az feltétlen lerúgja az ember tüdejét, így nem mondanám rá, hogy mindenképp irritál. Maximum akkor, ha valaki eltúlozza. Volt már ilyen. Hígít rajta és helyre áll a rend.

Egyébként az, hogy valakinek az e-cigi mellett allergiája is van, az nem jelenti azt, hogy az e-cigitől alakult ki!

8 kedvelés

Sajnos bármikor kialakulhat. :confused: Remélem sikerrel jársz és minden rendben lesz. :blush:

2 kedvelés

Sziasztok itt is :slight_smile:

Nálam vagy 15 éve diagnosztizáltak házipor allergiát.
A jelentkező tünet legelőször torokviszketés, majd tüsszögések legalább 2-3, néha több. Aztán jön a híg orrfolyás, fül és hátviszketés, amiket persze nem lehet megvakarni, mert belül érződnek. Cetirizint ajánlottak rá, többnyire segített.

Aztán ahogy teltek az évek, egyre ritkábban volt tünetem, egyre ritkábban szedegettem a gyógyszert. Meg nem kúra szerűen, csak tünet esetén 1-2 napig.
Nem sokkal ezelőttig már csak ilyen 3-4 havonta jelentkezett a probléma.

Aztán valamikor 1-2 hónapja elkezdtem PG dúsabb liquideket keverni, mondván az viszi az ízt, biztos finomabb lesz akkor. Igazából finomak is voltak :sweat_smile: olyan 50/50 vagy max 40vg/60pg-ig mentem el. Dead Rabbit M, 40-45W max levegő.

Aztán egyik hétvégén olyan szinten rámjöttek a porallergia okozta tünetek, hogy majd megvesztem. Alig bírtam aludni a torokviszketés tüsszögés orrfolyás mindenféle random kombóitól.

El is mentem háziorvoshoz, akinek tudtára adtam a régen diagnosztizált porallergiámat. Felírta a - már fentebb is említett - Lendint. Kicsit jobb lett pár nap múlva, de el nem múltak a tünetek. A max félóránkénti orrfújás a napi rutinom részévé vált. Azonban már kezdett marhára bosszantani a dolog, hogy nagyon szépen fogalmazzak. A doboz Lendin elfogyott, vissztértem a Cetirizinre, az sem hozott érdemi javulást.

Aztán gondoltam egyet, ez nem hiszem hogy a por. Kitakarítottunk átmostunk mindent is, mégsincs javulás.

Ja meg az is gyanúra adott okott, hogy néha egyegy torkomba fröccsenő liquid csepp instant tüsszögést okozott. Nem szokott gyakran előfordulni, egy béna építés, valamint a vape eszköz hányattatott utaztatása tehette szerintem.

Kevertem újra liquideket, most pg nélkül. Pg csak az aromával és a 100-as nikkel került bele. Kevertem 5-8%-os, és 15-20%-os ajánlású aromákat is.

Pár nap múlva elmúltak a tüneteim, gyógyszer nélkül, mert addigra már elfogyott. Szóval szerintem túltelítődtem pg-vel, vagy valamilyen szinten allergiás vagyok rá. Azóta elment olyan 150ml, a tünetek elmúltak.

A 15-össel és 20-assal sincs gond úgyfest, szóval az 5%-ost majd higítanom kell, mert nem szereti a vatta. Főleg hogy hidegek is lettek közben.

Bocsi, ha hosszú lett, de gondoltam kereken adom elő :slight_smile:

4 kedvelés