PG allergia, a kihívás

Sziasztok!

Köszönöm, hogy itt lehetek, történetem talán inspiráló másoknak is. Gondoltam megosztom veletek.

20 év dohányzás után tértem a Gőz útjára, ismét, jó nagy kihagyással.

Bevallom már próbáltam a 2010-es évek elején, amikor megtudtam, hogy gyermekem lesz, az ego cigik idejében. Már akkor is tetszett, éreztem helyettesítheti is a cigarettázást, azonban betiltották a liquidet és a valamiért a pancsolt pult alól szerezhető levesekben nem bíztam. Aztán a lelkesedés alább hagyott. Végül jött egy buli, otthon maradt ecigi és maradt az analóg. Innen végleg egészen 2018-ig. Pedig emlékszem az akkori kocka alakú Innokin Itaste modomra, de kis csoda volt az… :slight_smile:

Majd eljött a 2018 szilvesztere, ekkor újévi fogadalomként letettem a cigit, de nem jött össze. A stressz 2 hónap alatt újra szívatatta velem a bűzrudat, de már kerestem az alternatívát és elért engem is az IQOS őrület. Váltottam. Eltünt az esti cigizések utáni fejfájás, rossz szájíz, visszajött az ízlés és a szaglás. 1-2 hét után a cigi hihetetlen büdös lett. Egyszer meg is próbáltam rágyújtani, de majdnem elhánytam magam. Azt hittem ez az, nekem sikerült. Igen talán 1 hónapig. Mert egyre rosszabbul aludtam, nem sokkal később ismét fejfájás gyötört. Sok tanulmány után világos lett az én 1mg cigim elenyésző volt a 5mg-os Heetsel szemben. Váltanom kell, de mire?

Ekkor jött az Vape ismét, közel egy évtized után. Azóta szuperül vagyok, sőt érzem a tüdőkapacitásom is nőtt, elmúltak az enyhe asztmás tüneteim is. Meg kell hagyni, sokat fejlődött, ez már nem ugyanaz! Egy pillantásra hobbi lett, tekerek, mixelek. A feleségem szokta mondani hol kinyit a labor, hol előkerül a szerszámosláda… :slight_smile: Ez ilyen. Minden megszállott ismeri. Én csak MTL-ben utazok, persze tanulok folyamatosan, mert érdekel is a téma. Nincs nagy eszközkészletem, bár sok féle volt, de én csak kettőt tartok meg.

Miért is kihívás? A feleségem PG érzékeny, ami arra késztet, hogy kisérletezzek, kutassak, sok nemzetközi cikket olvassak, mert reményem határtalan, hogy Őt is sikerül a végén a gőzhöz láncolni.

Ráadásul zárásként. A PG allergia sok mindenre felnyitotta a szemem. A párom allergiája olyan súlyos, hogy sok sima cigitől is vérzik az ínye. Szóval, aki szidja a vapereket a vapelést, javaslom, járjon ennek pontosan utána, nézzenek be a reklám mögé, értsék meg - ők sincsennek messze tőlünk, sőt! PG-vel átitatott ipari dohányhulladékot szívnak. 2018-ban volt szerencsém Kubában járni, mit ne mondjak: ott a dohánynak az íze közelébe sem ér az itthon kapható cigikének. Számomra ez elgondolkodtató…

14 kedvelés

Nos igen, a régebbi itthon kapható dohányok, még az olcsóbbak is jobbak voltak mint a mostaniak (vagy a pár évvel ezelőttiek, fogalmam sincs most mik vannak).
mondták már, hogy a shisha szirupokban kevesebb a pg mint a vape aromákban. Nem tudom mennyire igaz, de szintén volt arról értekezés, hogy a nagyon pg allergiás vaper azt higította fel VG-vel, és kevésbé volt rosszul.
Speciel én többször próbáltam, használtam a shisha szirupot felhigítva, igaz nekem nem gond a PG, de működőképes. A gond annyi lehet, hogy mind édes, és csak RBA-ban érdemes használni, mert durván kokszol. Sokan használnak 100% VG-t is, így az aroma PG mennyisége minimális.

És én mindig megemlítem, hogy az ínyvérzés nem feltétlen a PG hibája, a túl éles aromák, (mentol, colada, déligyümölcs alapúak), vagy a rossz nikotin is okozhatja.

Mivel láttam, hogy épp eladod a feleséged modját, elsőre ott jutott eszembe, hogy mégha drágább is a nikotinsó, mindenképp az kéne neki, mert az adja azt az érzést ami sok aktív/excigizőnek kellene.
Nem is értem miért nem az terjed. Pláne podoknál.

ÓÓÓ ebben az allergia témában nagyon benne vagyok. Kb fél éve kisérletezgetek a PGO alapokkal, illetve azok VG arányával, mert amúgy a PGO sokkal jobban szárít a normál PG-nél. A feleségem esetén minimalizálni kellett a PG-t, azaz a nikotinből is csak VG alapú jöhetett szóba. Sok féle alapanyaggal is probálkoztunk volt niksó is, de már az arány meglett, a lé is finom lett, de a napi rutinban nem jött be neki, pedig elmondása szerint még mindig a Vinci volt ami neki a legjobban tetszett.

Egyszó mint száz, arra mondjuk jó volt az elmúlt fél év, hogy analógot is nagyon keveset szív már. Most meg úgy döntött megpróbálja lerakni a cigit és nem szívni semmit…

Sziasztok . Azt szeretném kérdezni hogy ez az allergiás reakció mennyi idő elteltével jelentkezik ? Csak azért kérdem nert tavaly júliusba kezdtem komolyabban podokkak meg ment a rendes cigi és ez év január 1 letettem a cigit végleg . Most kb 1-2 hete kezdett vérezni az ínyem . Ugyanazt szívom mint eddig . Létezik h kb 8 hónap elteltével jönne ez ki ?

Szia!
Írtad a pg allergia.
Mi a fő tűnetek?
Nyelési nehézséget vagy gomboc érzést a torokba okozhat?

2 kedvelés

Ezek inkább reflux szerű tünetek, szerintem.

1 kedvelés

Csak azért kérdezem mert kb 4 hónapja szoktam vissza a vape-re és 1 hónapja jött elő ezek a tünetek nem tudok másra gondolni csak erre vagy az oltásra. Azért szeretem volna megkérdezni,mivel ha nem akkor elmegyek kivizsgálásra.

Nálunk sebesedett szájpadlás és begyulladt fogíny volt.
Szerintem sem PG allergia amit írsz.

Szerintem nem, 8 hónap túl sok idő. Az én feleségemnél szinte azonnal érezni lehetett, hogy gond van, a tünetek pedig 1-2 héttel komolyan jelen voltak már.

Nekem is gombóc lett a torkomban, de annyira, hogy gondot okozott a nyelés iszonyúan megrémültem, elég halálfélelmes volt a dolog, azonnal le is szoktam a vapelésről, csakhogy visszszoktam az analógra, úgyhogy most újra megpróbálom, hátha most más lesz, mindenesetre én is Pg mentesen próbálom most

2 kedvelés

Erdemes meg a gombocerzes/nyelesi nehezsegnel megjegyezni, hogy a tultolt nikotin mennyisegnek is pont ezek a tunetei. Tehat ha rogton slukkolas utan jon elo akkor ott bizony erdemes csokkenteni a lotyi mg/ml mennyiseget… Az allergias reakciok is ketefelk lehetnek. A durvan allergias embereknek legzesi nehezseget okoz (anafilaxias sokk). A kevesbe allergiasoknak pedig gyulladast, mivel irritacio.
@Zsolt_Ottlakan a te esetedben nekem is inkabb a reflux gyanusabb. Nekem a majus-julius a pocsek idoszak minden evben. Erdemes vele orvoshoz fordulni, ha nem tul durva akkor idoszakosan veny nelkul kaphato cuccot fognak ajnlani ← valoszinusitem h ez lesz a megoldas nalad is, nalam bevalik.
@Erba nalad nemtom mi helyzet. Mint irtam ha azonnal jelentkezik az lehet a tul sok nikotin miatt is, szal lehet erdemes csokkentettel kiprobalni. De artani biztosan nem artana egy PG allergia teszt sem, en is tervezem.

2 kedvelés

Köszi a véleményt, nem is tudtam, hogy Pg-re is csinálnak allergia tesztet, megpróbálom hátha hoz vmi eredményt. Az is igaz, hogy én 18mg-mal használtam, különben mintha csak ízesített hegyi levegő lenne, most niksóval próbálom, ez mondjuk érzésre jobb, de a töménységet nem csökkentettem. De próba szerencse, megpróbálom :grinning:

Elkezdtem keresni a PG allergiáról , eddig 70VG/30PG-t szívtam és most a squonk miatt arra gondoltam jobban fel tudom küldeni a csövön az 50/50-est.
Viszont fura érzés van 1-2 napja az ínyemen , nem vérzik csak olyan mint ha kezdődő skorbutom lenne :slight_smile:
Majd visszaállok a 70VG-sre és meglátom.(és újra írok ide)
Jaaa a kérdés még amit akartam - IQOS-nál is kijön a PG allergia nem?