PG allergia, a kihívás

Sziasztok!

Köszönöm, hogy itt lehetek, történetem talán inspiráló másoknak is. Gondoltam megosztom veletek.

20 év dohányzás után tértem a Gőz útjára, ismét, jó nagy kihagyással.

Bevallom már próbáltam a 2010-es évek elején, amikor megtudtam, hogy gyermekem lesz, az ego cigik idejében. Már akkor is tetszett, éreztem helyettesítheti is a cigarettázást, azonban betiltották a liquidet és a valamiért a pancsolt pult alól szerezhető levesekben nem bíztam. Aztán a lelkesedés alább hagyott. Végül jött egy buli, otthon maradt ecigi és maradt az analóg. Innen végleg egészen 2018-ig. Pedig emlékszem az akkori kocka alakú Innokin Itaste modomra, de kis csoda volt az… :slight_smile:

Majd eljött a 2018 szilvesztere, ekkor újévi fogadalomként letettem a cigit, de nem jött össze. A stressz 2 hónap alatt újra szívatatta velem a bűzrudat, de már kerestem az alternatívát és elért engem is az IQOS őrület. Váltottam. Eltünt az esti cigizések utáni fejfájás, rossz szájíz, visszajött az ízlés és a szaglás. 1-2 hét után a cigi hihetetlen büdös lett. Egyszer meg is próbáltam rágyújtani, de majdnem elhánytam magam. Azt hittem ez az, nekem sikerült. Igen talán 1 hónapig. Mert egyre rosszabbul aludtam, nem sokkal később ismét fejfájás gyötört. Sok tanulmány után világos lett az én 1mg cigim elenyésző volt a 5mg-os Heetsel szemben. Váltanom kell, de mire?

Ekkor jött az Vape ismét, közel egy évtized után. Azóta szuperül vagyok, sőt érzem a tüdőkapacitásom is nőtt, elmúltak az enyhe asztmás tüneteim is. Meg kell hagyni, sokat fejlődött, ez már nem ugyanaz! Egy pillantásra hobbi lett, tekerek, mixelek. A feleségem szokta mondani hol kinyit a labor, hol előkerül a szerszámosláda… :slight_smile: Ez ilyen. Minden megszállott ismeri. Én csak MTL-ben utazok, persze tanulok folyamatosan, mert érdekel is a téma. Nincs nagy eszközkészletem, bár sok féle volt, de én csak kettőt tartok meg.

Miért is kihívás? A feleségem PG érzékeny, ami arra késztet, hogy kisérletezzek, kutassak, sok nemzetközi cikket olvassak, mert reményem határtalan, hogy Őt is sikerül a végén a gőzhöz láncolni.

Ráadásul zárásként. A PG allergia sok mindenre felnyitotta a szemem. A párom allergiája olyan súlyos, hogy sok sima cigitől is vérzik az ínye. Szóval, aki szidja a vapereket a vapelést, javaslom, járjon ennek pontosan utána, nézzenek be a reklám mögé, értsék meg - ők sincsennek messze tőlünk, sőt! PG-vel átitatott ipari dohányhulladékot szívnak. 2018-ban volt szerencsém Kubában járni, mit ne mondjak: ott a dohánynak az íze közelébe sem ér az itthon kapható cigikének. Számomra ez elgondolkodtató…

14 kedvelés

Nos igen, a régebbi itthon kapható dohányok, még az olcsóbbak is jobbak voltak mint a mostaniak (vagy a pár évvel ezelőttiek, fogalmam sincs most mik vannak).
mondták már, hogy a shisha szirupokban kevesebb a pg mint a vape aromákban. Nem tudom mennyire igaz, de szintén volt arról értekezés, hogy a nagyon pg allergiás vaper azt higította fel VG-vel, és kevésbé volt rosszul.
Speciel én többször próbáltam, használtam a shisha szirupot felhigítva, igaz nekem nem gond a PG, de működőképes. A gond annyi lehet, hogy mind édes, és csak RBA-ban érdemes használni, mert durván kokszol. Sokan használnak 100% VG-t is, így az aroma PG mennyisége minimális.

És én mindig megemlítem, hogy az ínyvérzés nem feltétlen a PG hibája, a túl éles aromák, (mentol, colada, déligyümölcs alapúak), vagy a rossz nikotin is okozhatja.

Mivel láttam, hogy épp eladod a feleséged modját, elsőre ott jutott eszembe, hogy mégha drágább is a nikotinsó, mindenképp az kéne neki, mert az adja azt az érzést ami sok aktív/excigizőnek kellene.
Nem is értem miért nem az terjed. Pláne podoknál.

3 kedvelés

ÓÓÓ ebben az allergia témában nagyon benne vagyok. Kb fél éve kisérletezgetek a PGO alapokkal, illetve azok VG arányával, mert amúgy a PGO sokkal jobban szárít a normál PG-nél. A feleségem esetén minimalizálni kellett a PG-t, azaz a nikotinből is csak VG alapú jöhetett szóba. Sok féle alapanyaggal is probálkoztunk volt niksó is, de már az arány meglett, a lé is finom lett, de a napi rutinban nem jött be neki, pedig elmondása szerint még mindig a Vinci volt ami neki a legjobban tetszett.

Egyszó mint száz, arra mondjuk jó volt az elmúlt fél év, hogy analógot is nagyon keveset szív már. Most meg úgy döntött megpróbálja lerakni a cigit és nem szívni semmit…

1 kedvelés

Sziasztok . Azt szeretném kérdezni hogy ez az allergiás reakció mennyi idő elteltével jelentkezik ? Csak azért kérdem nert tavaly júliusba kezdtem komolyabban podokkak meg ment a rendes cigi és ez év január 1 letettem a cigit végleg . Most kb 1-2 hete kezdett vérezni az ínyem . Ugyanazt szívom mint eddig . Létezik h kb 8 hónap elteltével jönne ez ki ?

Szia!
Írtad a pg allergia.
Mi a fő tűnetek?
Nyelési nehézséget vagy gomboc érzést a torokba okozhat?

2 kedvelés

Ezek inkább reflux szerű tünetek, szerintem.

1 kedvelés

Csak azért kérdezem mert kb 4 hónapja szoktam vissza a vape-re és 1 hónapja jött elő ezek a tünetek nem tudok másra gondolni csak erre vagy az oltásra. Azért szeretem volna megkérdezni,mivel ha nem akkor elmegyek kivizsgálásra.

1 kedvelés

Nálunk sebesedett szájpadlás és begyulladt fogíny volt.
Szerintem sem PG allergia amit írsz.

Szerintem nem, 8 hónap túl sok idő. Az én feleségemnél szinte azonnal érezni lehetett, hogy gond van, a tünetek pedig 1-2 héttel komolyan jelen voltak már.

1 kedvelés

Nekem is gombóc lett a torkomban, de annyira, hogy gondot okozott a nyelés iszonyúan megrémültem, elég halálfélelmes volt a dolog, azonnal le is szoktam a vapelésről, csakhogy visszszoktam az analógra, úgyhogy most újra megpróbálom, hátha most más lesz, mindenesetre én is Pg mentesen próbálom most

2 kedvelés

Erdemes meg a gombocerzes/nyelesi nehezsegnel megjegyezni, hogy a tultolt nikotin mennyisegnek is pont ezek a tunetei. Tehat ha rogton slukkolas utan jon elo akkor ott bizony erdemes csokkenteni a lotyi mg/ml mennyiseget… Az allergias reakciok is ketefelk lehetnek. A durvan allergias embereknek legzesi nehezseget okoz (anafilaxias sokk). A kevesbe allergiasoknak pedig gyulladast, mivel irritacio.
@Zsolt_Ottlakan a te esetedben nekem is inkabb a reflux gyanusabb. Nekem a majus-julius a pocsek idoszak minden evben. Erdemes vele orvoshoz fordulni, ha nem tul durva akkor idoszakosan veny nelkul kaphato cuccot fognak ajnlani ← valoszinusitem h ez lesz a megoldas nalad is, nalam bevalik.
@Erba nalad nemtom mi helyzet. Mint irtam ha azonnal jelentkezik az lehet a tul sok nikotin miatt is, szal lehet erdemes csokkentettel kiprobalni. De artani biztosan nem artana egy PG allergia teszt sem, en is tervezem.

2 kedvelés

Köszi a véleményt, nem is tudtam, hogy Pg-re is csinálnak allergia tesztet, megpróbálom hátha hoz vmi eredményt. Az is igaz, hogy én 18mg-mal használtam, különben mintha csak ízesített hegyi levegő lenne, most niksóval próbálom, ez mondjuk érzésre jobb, de a töménységet nem csökkentettem. De próba szerencse, megpróbálom :grinning:

Elkezdtem keresni a PG allergiáról , eddig 70VG/30PG-t szívtam és most a squonk miatt arra gondoltam jobban fel tudom küldeni a csövön az 50/50-est.
Viszont fura érzés van 1-2 napja az ínyemen , nem vérzik csak olyan mint ha kezdődő skorbutom lenne :slight_smile:
Majd visszaállok a 70VG-sre és meglátom.(és újra írok ide)
Jaaa a kérdés még amit akartam - IQOS-nál is kijön a PG allergia nem?