A nagy RDTA kérdés

Sziasztok!

Mint kezdő vaper egy Aegis L200-at hajtok egy Z Subohm tankkal.
Viszont nekem a vapezés inkább egy szertartás ezért szeretnék egy kicsit nagyobb “füstélményhez” jutni, meg picit többet bíbelődni egy puszta porlasztó cserénél.
Elkezdtem az RTA tankokat nézegetni amibe jól bele is kavarodtam, igaz már valamennyire kezdem érteni mi mit takar.
A csöpögtetős megoldás lássuk be nem mindig praktikus hiába szimpatikus.
A squonk megoldás nagyon bejön, de most egy másik modot nem akarok még venni, majd talán később.
Így eljutottam az RDTA kazánokhoz, miszerint ez lenne a legpraktikusabb opció. Igen ám de melyik legyen, sokan használják a wotofo profile rdta. Ami nagyon tetszik nekem is. Tetszik, hogy egyszerre RDA és RDTA, squonk és teli pin is van mellé, tehát ha elmozdulok majd mod terén squonk vonalon nem kell vennem másik tankot ami fontos mert a büdzsé az nálam kardinális kérdés.
Szerintetek ez a tank megfelelő lenne nekem a jelenlegi modomhoz és jó lenne vele elkezdeni az építést? Vagy van más opció ami jobb és hasonló specifikációval bír, esetleg kevésbé folyós?

4 kedvelés

Árulok itt egy rdta-t.ez nem folyik…Az elképzelésed jó…

2 kedvelés

Szia!

A Legend 2 mindenre is jó, szerintem nagyszerű választás volt. Működni fog vele bármelyik tank.

A Profilról nem tudok rosszat mondani, bár én nem hordom zsebben, vagy nem tárolom fektetve. Folyást még nem tapasztaltam.

Csak címszavakban:
A részben általad felsoroltaknak megfelelően rendkívül sokoldalú, egyaránt fogad coilt és mesht.
Megépíteni egyszerű, a vattázásra - jellegéből fakadóan - nem érzékeny.
Nagy gőzteljesítményű és jól visszaadja az ízeket.
A feltöltése macerásabb a felső tartályosokénál, O gyűrűkről kell lehúzni és visszatolni a palástot (visszahelyezésnél ügyelni kell arra, hogy a kis zárólapkák a helyükre kerüljenek).
A gőzképzés majdnem a szádban történik (nincs kéménye), könnyebb meleg (vagy forró) gőzt beszívni.
A sodrony kezelésére oda kell figyelni.

Nekem nagyon bevált, szeretem, sőt !!!
Ha érdekel a téma, itt további hasznos információkat találsz, különböző tapasztalatokkal:

https://vaperina.cc/t/wotofo-profile-rdta-kibeszelo/2866

A konkurenciáról néhány információ:

További szép napot, kellemes gőzölést.

3 kedvelés

Köszi a választ. Igazából redditet is végig turtam és egyre jobban szeretném ezt a kazánt. Annyi, hogy még nem csináltam saját tekerést stb. Műszerész csavarhúzó éles olló van itthon. Mit javasolnátok mit rendeljek majd a kazán mellé? Ahogy olvastam rengeteg tartozék van mellé egy darabig azzal elvileg elvagyok.

1 kedvelés

Velős kérdés, mert most hagyod el a porlasztókat, most kezded a “tekeréseket”.
Azt senki sem tudja megmondani, hogy neked majd mi fog bejönni, mi lesz a kedvező setup.
Viszont megértelek, valahogy el kell indulni, ezért így kezdésnek…

Ha maradunk a “márkahűségnél”, akkor indulásnak a Wotofo termékeit javasolom
(van, akinek ezek nem jönnek be, nekem nincs problémám velük):

tekerésnek a Dual Core Fused Claptont, hozzá Wotofo XFiber Cotton 3mm-es vattáját.

A mesh üzemmódhoz:

Wotofo Profile Mesht a Wotofo XFiber Cotton 6mm-es vattájával.

De ez csak egy nagyon indulásnak való felvetés azzal, hogy ha a claptont választod, az első építésnél egy coilt építs be. Ha kitapasztaltad és igényled, akkor később mehet a dual coil.

A későbbi kísérletezgetéshez a DL építésről számtalan információ és tanács van a Vaperinán.

A porlasztóknál is igaz, de a tekeréseknél különösen, hogy a mododon kezdetben alacsony teljesítménnyel kezdődjön a próbálkozás és kis lépésekben haladj felfele a wattokkal. Úgyis ott fogsz megállapodni, ahol neked jó. Én például mindent messze az “átlag alatti watton” használok, mert én úgy szeretem. Viszont sokat a túlfűtött tekeréssel találják meg a számukra legjobb ízeket.

Ha sikeresen elkezdted, akkor jöhetnek a 28-26ga-s huzalok és a vég nélküli kísérletezgetések, mert a lehetőségek köre szinte korlátlan.

További szép napot, kellemes gőzölést!

4 kedvelés

Ezt a kombót használom én is, maximálisan meg vagyok elégedve vele. Főleg, hogy a Profile mindenre is megépíthető. Én mesh-el használom, azzal rémegyszerű. A gyári lappal, Steam Crave 6mm vattával.

1 kedvelés