Wotofo Profile RDTA – Mesh a családban

Új szelek fújnak a divatban, illetve miután szép lassan kipróbáltunk már mindent, amit szerettünk volna, egy dolog maradt még ki a birtokbavételi listáról, az a „mesh kazán”.

Most pótolhattuk ezt a hiányosságot egy rég vágyott darabbal, a Wotofo Profile RDTA-val. Egy tank, és négy lehetőség, elvileg megépíthető single, dual, mesh és RDA módban egyaránt.

modes

Sokáig nem gondolkoztam rajta, kell aztán kész. Rövid üzenetváltás Zolival és gyakorlatilag azonnal Profile tulajnak érezhettem magam. Illetve annak érezhettem a gyermekem. Így helyes a mondat. :smiling_face_with_three_hearts: :wink:

A csomag érkezésére várva, úgy döntöttem megpróbálok teljesen hülyén belevágni a dologba, nem frissítem fel a memóriám videókkal, tesztekkel, meglátjuk mire megyek saját kútfejből. Mert ugye amellett, hogy a tankot meglepiként veheti át a gazdája, pici ajiként még jött a kérés is hozzá, de ugyeugyeugye megépíted Apafatertöregcsákó? Na ja, még jó, hogy! :yum:

Pillanatok alatt megérkezett a „kicsike”. Első blikkre is látszott, ez a 25mm nem csak a design csapat keze munkája, itt azért szava volt a hozzáértőknek is. A mediterrán klíma miatt kicsit hátrasoroltam az építést a fontossági sorrendben, mert első a szieszta! Mire kinyitottam a szemem az ebéd utáni könnyed ám annál csodásabb szunyókálás végén, csodahír fogadott, a dobozban hagyott és épp csak megtekintett tank immár katasztrofális állapotban van, a sodronyok mindegyike tönkrement. :cold_face: :hot_face: :rage: :skull: :skull_and_crossbones:

Volt bocsi, meg tudom hülye vagyok és majd rendelünk sodronyt hozzá… Első dühömben bele is mentem a dologba. De perceken belül ott volt a „b@sszameg nehogymá” érzés! Ezért töltöttünk annyi hajnalt agymenéssel??? Sodorintsuk csak meg szépen korrekciós jelleggel, ettől rosszabb már nem lesz, tehát csak nyerhetünk, ha bejön. Bejött. A pót sodronyokból így csak egyet kellett bevetni, hármat sikerült megmenteni. Ekkor már egy levél Xanax áramlott a szervezetben… :crazy_face: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Némi formázás még rájuk fért, de tökéletesen illeszkedtek a furatokba.

Miután a bűntett nem maradhat megtorlás nélkül, atyai szigorom lecsapott. Büdös kölök Te építed meg, én nem nyúlok „ehhe a szarho többet”! :rofl: :wink: :thinking: És így lőn.

Az ifiúr kipakolta a doboz teljes tartalmát, ami minden igényt kielégít, ami nincs a csomagolásban, az gyakorlatilag nem is kell. És kezdetét vette az építés. Amitől azért nem csak az érintett tartott, hanem én is. Miután nem én kezeltem a csavarhúzót így segítségként egy videó azért elindult a képernyőn, jobb a békesség… Sok szükség nem volt rá, mert végtelenül egyszerű megépíteni, a dobozban mindent megtaláltunk hozzá.

A build decken nem nagyon van mit magyarázni, a középső csavarral a mesh lap lefogatása történik, a szélsőkkel a coilokat lehet rögzíteni. Helyet kapott még rajta egy feltöltő és egy levegőnyílás, ezeket kéretik a használat során nem összekeverni. Természetesen a likvid feltöltésre szolgáló kör alakú hasadék a nagyobb. Bármely flakszi csőre belefér.

buil_ deck

A megfelelő csavar lazítása után a mellékelt célszerszámmal pillanatok alatt hajlítható a szintén mellékelt meshlap. Ha teheted, ne hajlítsd „függőlegesre” a lap oldalait, mert az nem lesz megfelelő méret, kicsit nagyobb terpesztést igényelnek az oldalak. Persze akkor sincs gond, ha túl szűk, túl nagy, mert nagyon könnyű dolgozni a lapokkal. Többektől is hallottuk, a lap a lefogatás során megpróbál kiugrani a vájatból, ez egyáltalán nem vészes, a lefogatás során ujjheggyel picit rá kell tartani a lap tetejére, és megy minden, mint az ágyba… Szóval egyszerűen, magától értetődően. Csak ugye itt is a méret a lényeg! :wink: :rofl:

Ha megvagyunk, jöhet egy kis élvezeeeeeet. Ellenőrizzük a kijelzőn az ellenállást, wattszámot, ki mit akar. És izzítáááááááááááááás! Gyönyörű vörös fénybe, lángoló ködbe burkolja a szemünket és agyunk „vapélvezetért” felelős részét. Egy ujjnyi csoda született itt kérem! :boom: :dash: :thought_balloon:

Következett a vattázás, a kritikus rész. Az általános vélekedés szerint nincs szükség ritkításra, borzolásra, hát mi megtettük, egy nagyon kis lazítás a vattán szerintem jót tesz a léellátásnak. Punktum. Az egységcsomagban lévő vattát használta a szerelőm. :star_struck: Miután első bálozó volt ezen a téren, kicsit több odafigyelést, vágást, alakítást és tömést igényelt a vattázás, de miután méretre gyártott a cucc, csak egyetlen dolgot kellett szem előtt tartani: tökéletesen kitöltse a vatta az erre szolgáló vájatot és elég szorosan, mégis kellően lazán illeszkedjen a sodronyokra a vattavég. :scissors:

Amint ez a szakasz is lezárult, egy könnyed ám annál alaposabb áztatás, és indulhatott is a gőzizélés! :rofl: :dash: :thought_balloon: :star_struck:

Értékelés: ***** csillag. Normális méretekkel, emberi léptékkel bíró tank, több építési lehetőséggel. Az ízek parádésak, a gőzmennyiség döbbenetes. Az építés egyszerű, a felépítés barátságos. Az anyaghasználat kifejezetten minőségi érzetet kelt, semmi sem lötyög, zörög vagy horpad, minden elem feszesen és tökéletesen illeszkedik. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, akár kezdőknek is, mert egy-két videó megtekintése után az építés minden csínja-bínja gond nélkül kivitelezhető, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

Folyást, könnyezést nem tapasztaltunk, bár a tank eddig szinte kizárólag függőleges helyzetben tartózkodott. Nem volt szükség fektetve tárolásra és szállítás, utazás közben sem borult fel. Szóval ne ugorj el előle ha Hozzád vágják, tuti kis tank ez!

Fotók: saját remegő kéz & mobil, Wotofo.com, Haász Zoltán (bocsi!)

17 kedvelés

Kösz a mesh építési tanácsokat, útmutatót. Valóban príma RDTA!

Eddig “csak” coillal építettem. Példaértékűnek tartom a levegőzését, halk és olyan mint a lélegeztetőgép (nincs légellenállása). Dual coil mellett sem szükséges teljesen kinyitni.

Gondolom a mesh jobban igényli a huzatolást (?).

8 kedvelés

Az ifjúság teljesen nyitott levegőzéssel hasznàlja, úgy tökély 55-60w körül neki. Legalàbbis utoljára ott járt teljesítményben.:wink: Nekem túl sok a gőz már ott is.
Ha megkaparintom, a dual lesz soron.

4 kedvelés

Viszont az àltalad is említett csendessége nagyon meglepett. Ahogy az is, milyen finom, selymes gőzt tud adni. Sokkal több zajra, sípolásra szàmítottam. De semmi… :wink::heart:

6 kedvelés

Ugyan így teszi a dolgát coilokkal. Mivel nagyon lightos DL-es vagyok, két pici tekeréssel (20W-on hajtva) is tényleg nagyon selymes, ízes gőzöket ad!

Kellemes, élményteli gőzölést a családnak! :thought_balloon: :thought_balloon:

5 kedvelés

A likvidet fogyasztja, szombaton 50-55W-on gond nélkül bírt a dual Mechman egy 12 órás műszakot vele. Slukkszámot nem tudok mondani, de elég szépen termeltük a szüttyögést. :wink:

5 kedvelés

Köszönjük szépen!!!

4 kedvelés

Az íznek és a gőznek egyaránt kiváló a minősége, megéri a befektetést. :+1:

Az a további előnye, hogy ha nem nagy rakás vasat rakok bele, akkor kis teljesítmény mellett is (20W :star_struck: 1/3 levegőzéssel) szenzációsan jó ízeket produkál. :heart_eyes:.

Nagyon jól megtervezték, összerakták.

5 kedvelés

Egyetértek. Gyakorlatilag a DL nekem még mindig a nagyon-nagyon-nagyon nagy levegőzésű MTL-t jelenti. :rofl: :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Minden elemén látszik a gondosság és a pontosság, nem tudok mást mondani róla. Igaz, csak néhány napja van a családban, de a DL Hilda egyelőre brutálisnak és sokkal karcosabbnak tűnik mellette. Olyan mintha Rambo megindulna a Budapesti Filharmonikusok ellen. :wink:

6 kedvelés

Köszi ezt a jól összerakott leírást Din Vittore! :slightly_smiling_face:
Használjátok egészséggel, és nagy örömmel!

Vapeltessék! :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszi Zoli!!! Az első sokk után immár az örömé a főszerep!! :wink: :rofl: :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Jó hasonlat :joy:! Nálam a Fuji GTA-t és az Ammit 25-öt küldte nyugdíjba. Eddig mindkettőnél jobbnak bizonyult. Bár az Ammit esetében rezgett a léc :slight_smile: .

5 kedvelés

Ilyen melegben jólesik a Lime és a könnyebb “levegőzés”. :+1: :heart_eyes:

5 kedvelés

Nagyon jó kis szösszenet, öröm volt olvasni így munka közben.
Asszem be kell nekem is szereznem egy ilyen tankot!

4 kedvelés

Köszi! A beszerzést nem bánod meg!!! :wink:

4 kedvelés

Eszem nincs miről beszélsz Viktorom,de amit mondasz,az nagyon jó:joy:Imádom a stílusod IS​:wink::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::hugs::heart::heart::heart:

5 kedvelés

Köszönöm!!! :kissing_heart:

3 kedvelés

Megrendeltem. Ha itt van zaklatlak a mesh dologgal.
Sosevótmég!:metal:

7 kedvelés

Gratula hozzá!!!

7 kedvelés