Wotofo Profile RDTA személyes tapasztalatok vélemenyek

Nem mondanám mai darabnak de egy kis vissza tekintőnek is megfelel.
Manapság keveset olvasok meg hallok erről a tankról, a birtokomban volt is egy SS verzióban megvoltam vele elégedve.
A tapasztalataim és észre vételeimet szeretném röviden leírni róla. :slight_smile:

Ha jól tudom az első sodronyosok közé tartozott a maga ideében, a tisztítását macerásnak is lehetne mondani a sodronyok miatt.
Szétszedés során aki nem figyelt, könnyedén elnyalatta a sodronyokat.
Jómagam szétszedés előtt azzal kezdtem, hogy csipesszel szépen kiszedtem a sodronyokat utána neki is álltam a szétszedésnek.

Sokan támadták amiatt mert single coilra nem lehetett építeni mert hajlamos volt a folyásra.
Jelzem RDA szekcióban (csöpögtetve vagy skounk modon skounkolva) tökéletesen tudott muzsikálni benne a single építés.
RDTA ra szerelve egy nagyon egyszerű indok miatt volt folyósabb, a titok nyitja egyben egy kompromisszum is volt a gyártó részéről. Ugyanis kapott mesh és dual építésre is lehetőséget, a kompromisszum a liquid ellátás volt. Amit a sodronyokat tartó lyukak nagysága jelentette, akinek volt birtokában és megfigyelte mennyire lazán vannak benne a sodronyok. Nem gyártási hiba miatt lötyögtek hanem a mesh build miatt, ha nem lötyögnek annyira a liquid sem tud olyan szinten átmenni a réseken, hogy dry hit nélkül eltudja látni a mesh lapot. Meg azt a bő 6mm vattát ami RDTA szerelésnél a single építés folyását okozta.

Összegzés:
A mesh és a dual coil tökéletes a sodronyoknak
A single építés és még a mesh is megfelel csöpögtetéses vagy skounk módszerre :slightly_smiling_face:

Tapasztalataimat hosszas nyüstölés eredményezte ezek mellett sokat olvastam a kazánról (első építős kazánom volt) :grinning:

Amik tetszettek benne:

  • 3 fajta építési lehetőség (single, dual, mesh egy build decken)
  • pyrex üveg helyett speciális (pctg?:thinking:) műanyag palást
  • palást körül vevő oszlopos kialakítás törés védelemi szempontból (hozzá teszem tetszett az esztétikája)
  • RDA szekcióhoz jár skounk pin (nem mindegyik kazánhoz adnak gyárilag… igaz geekvape? :thinking:)
  • 6.5ml tank kapacitás

Ami nem annyira tetszett:

  • macerás a liquid feltöltése mivel a top cap liquid feltöltő lyuk és szivárgás gátló lyuk záróval rendelkezik emiatt nem mindegy a ráhelyezése (nem egyszer barmolta el a vattát az építésnél)

Akinek/akiknek tetszett a beszámolóm szívesen írok még ehez hasonló leírást de csak limitált kazánokról tudok amik a birtokomban voltak/máig vannak :blush:

Köszönöm ha végig olvastad további szép vapelő napot mindenkinek! :blush:

20 kedvelés

Először is nagyon köszönöm a leírást. Az én tapasztalatom nagyjából hasonló. Single coilra építve nálam is jelentkezett a folyás. Gondoltam átépítem meshre, hátha így nem folyik…Jelentem nekem így is megfolyt :frowning_with_open_mouth: Sőt igen gyakran még mini “robbanásokat” is produkált.
A hozzá adott mesh lappal és “mesh strip cotton laces” vattával építettem meg.
Ami nekem tetszett:
A gőze intenzív, az ízeket is jól hozza, erre nem lehet panaszom. :grinning:
Számomra, így ahogy van, esztétikus, igen jól néz ki.
A palást fém anyagú védelmi kialakítása is tetszetős.
Könnyű a mesh lapot vagy a tekerést a helyére illeszteni, a rögzítésük is egyszerű.
Kedvező a 6.5 ml kapacitás.
A feltöltéssel nekem nem volt gondom (ha a megfelelő feltöltő flaskát használtam, mással viszont valóban gondot okozhat)
Ami számomra probléma:
A megfolyás. Próbáltam sok vattát használni a megfolyás ellen, de ez sem segített. (lehet hogy ezért durrog akkorákat?) (Fektetni nem lehet, a folyás miatt, ezért zsebben illetve táskában sem tudom hordani, ez egy otthoni kazán lesz valószínűleg.)
Ha valaki tud erre megoldást,azt nagyon megköszönöm.
Az illesztések nálam nagyon szorosak, a top cap felhelyezése komoly erőt igényel.
Végül is, ha a folyást és a durrogást sikerül valahogy kiküszöbölni, ez az intenzív ízek és gőzök miatt egy jó kis kazán lesz.
További jó gőzölést, és jó hétvégét kívánok mindenkinek.

7 kedvelés

Nekem is durrogott a mesh lappal egy idő után harry potterest játszottam mindig mondtam egy varázs igét meglóbáltam a modot a vegén tüzeltem egyet es durrant :joy::joy:

Azt vettem észre ha hosszasan nem szívtam és eltelt egy bizonyos idő (melóba 2 szünet között) akkor durrant egyet első pirításnál utána annyira nem durrogott okozhatja a túlzott liquid többlet a mesh lapon a durranás a liquid többlet hírtelen együttes porlasztása kis térben ami durranó hang efektussal jár ahogyan berobban és távozni próbál a kürtőn keresztül :slight_smile:

Coilok esetében is megfigyelhető ez a jelenség (nem minden esetben) ha alacsony watton lassan szívod friss vattázás után gyakoribbak voltak a durrogások

Remélem ezzel a válasszal kicsit közelebb kerültél a durranások okához :innocent:

7 kedvelés

Igazi varázslat! :grinning:
Én mondjuk nem RDTA formájában használom, hanem szépen átszereltem RDA opcióra, ráadásul semmi BF pin, szigorúan csepegtetés, és bizony ahogyan írtad amikor túl sok levest csepegtetek akkor megfigyelhető az első 1-2 slukknál az a fajta “durranás” amiről beszéltek. Én is a túlzott liquid rovására írnám ezt a jelenséget. Jelenleg a 0,18-as Wotofo lapka és Vandy Vape mesh kazánokhoz való vatta csücsül a kazánban. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszönöm a gyors választ. :+1: Azt hiszem még megpróbálom duál tekeréssel is, hátha úgy nagyobb sikerrel járok. :wink:

4 kedvelés

Sziasztok! Én is tulajdonosa lettem egy profile gőzgépnek és mennyei ízt, gőzt produkál.jelenleg a gyári mesh lappal használom, aminek 45-60w ajánlott, de már 50től élvezhető. Megépítése gyerekjáték, elsőre sikerült, pedig nem volt még tapasztalatom benne. Ami kicsit negatívum, hogy zabàlja a folyadékot. Gondolkodom vagy még egy ilyen, vagy hasonló wotofo kazán beszerzésén. Az előtte használt Dead Rabbit tank pedig szerintem költözik jövőre :blush:
Kellemes hétvégét mindenkinek!
U.i…: Aki tervezi a beszerzését, rendeljen hozzá coil meretezőt is, mert sajnos nem adnak hozzá.

3 kedvelés

Ha még releváns a téma.

Én eszméletlenül szeretem, igazából amióta megvettem csak ezt használom itthon.
Mennyi dl RDTA!
Mivel annak idején az első saját építős tankom volt, így nem kíméltem, próbáltam úgy le tekerni a build decket hogy még a sodronyok benne voltak, és láss csodát, nem lett bajuk​:sweat_smile::rofl:
Lényeg hogy kapott tőlem rendesen​:rofl:
Ízre, gőzre nagyon jó!
Single-t is nyugodtan építtek bele mivel állítva, asztal mellé használom.
Sajnos viszont a palástot megmarta picit valami liquid, és pótot nem találtam bele://

Negatívumok:
Én alapból azért nem mertem hordozgatni/dönteni mert ahogy a top cap zárja a feltöltő nyílást az nem az igazi​:face_with_diagonal_mouth: Legalábbis nekem.

Illetve a deck és a top cap közötti tömítő gyűrűk nagyon szeretnek gyorsan elhasználodni, ami számomra nem akkora baj, mert állítva van, de azért jó ezt is tudni róla!

Elgondolkoztam már párszor hogy kéne belőle még egy a biztonság kedvéért :thinking::grin:

1 kedvelés