Wotofo Profile RDTA vagy Vapefly Brunhilde 1o3 RDTA

Sziasztok !

Eljött az idő RDTA-hoz. :smiley: Kettő között vacilálok, mindkettőről jókat irnak. De wotofo felé hajlok, mert az tud mesh-t is ellenben vaperfly-al. Viszont Vapefly márkát nem ismerem, de ismerősőm, meg inkább azt ajánlotta. Hálás lennék véleményekért, tanácsokért :smiley:

Előre is köszönöm ! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia!

Igaz eddig csak RDA es RTA felhasznalo voltam.
Vandy Vape es vapefly tankok mind nagyon jo minoseguek es ugyessegi szinttol fuggoen elegge jol epithetoek​:sweat_smile:
De pontos tipusokkal bejebb lennenk…

5 kedvelés

Szia !

Wotofo Profile RDTA

Vapefly Brunhilde 1o3

e kettő között vacilálok. Wotofo felé hajlok ,mert az tud mesh-t is :smiley: de nem tudom mert nem akarok nagyon mellényulni. :confused:

A hétvégén csináltunk összehasonlító tesztet egyik haverral. Neki Profile van, nekem 103. Mindkettő ugyanazzal a vattával, ugyanazzal a huzallal és liquiddel lett ellátva dualban építve. Nem szeretem ezt mondani, de a Profile szerintem jobb.
Mindkét tank könnyen építhető, a 103 viszont kerítésdrótból is 7 menetes tekerést tud fogadni, ebből következik, hogy nagyobb a fűtőfelületed. Valahogy ez a tank inkább a háttérízeket hozza előrébb, kicsit elnyomva a fő ízt. Az almás-fahéjas levesből az almát pl háttérbe szorítja és a fahéjat emeli ki, de nagyon durván. A hozzákapott sodronyok a Profile-éhoz vagy Matohoz képest lógnak benne, sokkal szabadabban mozog a tank alján lévő vége, ez engem személy szerint idegesít, mert így nem párhuzamosan futnak a sodronyok. A vízszintes tárolást nagyon nem szereti, pillanatok alatt elereszti a levest, bár erre lehet megoldás, ha csak 4 sodronnyal használod, de 4 sodronyosan még nem próbáltam.
A Profile mint írtam könnyen tekerhető, viszont pont a teszt alkalmával futottunk többször több ízben vakvágányra, mert az építés során rövidet zárt. Ezt utólag annak tudtuk be, hogy a rögzítőcsavar megtöri a clapton külső borítását és ezek az apró fémforgácsszerű darabok zárják rövidre. A gőze nagyságrendekkel selymesebb a 103-hoz képest. Ízben megtartja a főíz-háttéríz felállást és összességében egy hangyanemiszervnyivel finomabb ízeket lehet belőle előcsalni. Annak ellenére, hogy mindenki azt mondja, hogy a Profile folyik, nem tapasztaltunk hosszabb távon sem problémát vele.

Szerk: A mesh viszont zátonyrafutott valamiért. Lehet, hogy a 4 sodrony nem tudja ellátni megfelelően azt a temérdek vattát, lehet hogy csak rosszul lett építve, de nem igazán működött a config.

10 kedvelés

Köszönöm válaszod ! :smiley: Én is inkább profil felé hajlottam, szóval most már biztos.Nekem a fő íz kell :smiley: meg amúyhg is főleg gyümölcsöt szívok, főleg citromos íz féléket. Rövidre zárás, pontosan mit jelent? Tönrke megy az egész RDTA ? Eddig hányszor építetted meg a profilt? És akkor mesh-t még egyszer sem sikerült a profilon?

5 kedvelés

Egy jó RDA annyival jobb mint az RDTA-k, hogy elfektetve kevesebb likvid folyik ki. :grin: Én nem is cipelném magammal sehova utóbbit. Ha meg helyben használom akkor az RDA 2-3ml-es kapacitása is elég. Ha nem elég akkor még mindig ott a squonk bf megoldás. Szóval én ezért nem agyalok már RDTAn

3 kedvelés

Igazából csak ki kell takarítani. A mod “lezár” mert védelem van benne, így semminek nem lesz baja tőle

4 kedvelés

Köszönöm a segitséget !

1 kedvelés

Nekem napi haszálatban van Profile és Brunhilda tank. Profilet clepton meshel használlom, próbáltam duál coillal is,de nekem úgy könnyen folyt. A Hildát nehezebb építeni szerintem, de ha eltalállod a coil pozícióját nagyon jó ízeket ad. Profil szaladgálós tanknak nem ajánlom, mert zsebben hordva is könnyen lötyis leszel. A Hilda nekem nem folyik könnyen, zsebben hordva sem, persze nem fejjel lefelé. Én Hildát választanám,mert a Profilet hiába lehet több féle képpen építeni, coillal úgy kell vele járni, mint a gyertyatartóval. Másik az, hogy liquiddel sem igazán győzni.

2 kedvelés

A Hilda építéséről legközelebb küldenél pár pillanatképet? Nekem az istennek sem jön össze se a folyásmentesség, se az extra íz :smiley: Illetve Hildát 4 vagy 6 sodronnyal használod?

2 kedvelés

Én a brunhilde 1o3 es helheim s30 között vaciláltam de árba kb 10es volt a kettő között, ugyhogy brunhilde lett megvéve. Akár hogy probalkoztam nem tudtam belőle az undorítónál jobb ízt kihozni, (KA1 tekerés jár hozzá, később vettem hellvape tekercset Ni80 az tűrhető volt) és brutálisan fel tudott forrósodni. Bementem a sarki vape boltba, sajnáltatni magam, ott mondták hogy a brunhildebol nem is fogok jó izeket kicsalni. Kaptam THC tekerést, azzal szepen lehet használni, de nem vagyok elégedett a brunhildeval. Na de a lényeg, amig meg építették nekem a kazánt, más vásárló nézegetett helheim kazánt (nem az s30at hanem egy régebbit), és arra azt mondták jobb mint a brunhilde.

Szia!
A brünhilde 1o3-hoz meg szerencsém nem volt, viszont a profile már jó ideje megvan. Szerintem zseniális tank!
Szárazat még soha nem kaptam belőle, isteni ízeket ad, levegőzése jó beállítható.
Ráadásul a sodronyok is elég jó minőségűek.
Annyi pici problémája van, szeret megfolyni ha nem állítva van, itt nem a kevés vatta miatt, hanem a feltöltő nyílás nem zár le teljesen pontosan.

Biztos jól jársz vele szerintem!

Ohh, nem figyeltem mikori a poszt, gondolom már nem kérdés. Bocsi