A kezdetek..meg a továbbiak

Sziasztok!

Októberben rendeltem meg az első ecigimet.
A választás egy Eleaf iStick Power 2 Kit-re esett. Hogy miért épp arra, főleg elsőre, nem tudom. Tetszett a nagy akksi (5000 mAh), valamint úgy gondoltam számomra a 80W mindenre is elég lehet, az 510-es tank csatlakozó miatt pedig tehetek rá másik tankot.

Egyelőre még nem sikerült átállni, analóg cigit is szívok, meg ezt is. Voltak napok hogy a vape elő sem került.

Aztán az elsőre bepattintott 0.8 Ohm-os porlasztóval elkezdtem fura mellékízt érezni. Gondoltam akkor véget ért az életútja. Beraktam egy új 0.4 Ohm-osat. Pár használat után azzal is jött a mellékíz, többféle - bár általam kevert - liquiddel is.

Kicsit kedvemet is szegte a dolog, nem ízlett.

Aztán eltelt pár nap vagy egy hét és gondoltam csak adok a dolognak még esélyt, rendeltem egy másik tankot hozzá. Aspire Nautilus 3-ra esett a választás, tegnap (megjegyzem 22 órával a rendelést követően!) kézhez is kaptam.

Gondoltam kipróbálom, hátha az MTL használat szimpibb lesz. Be is pattintottam az 1.8 Ohmos porlasztót, feltöltöttem, majd kis várakozás után elkezdtem pöfékelni. A mellékíz eltűnt szerencsére, viszont egy fél napos használat után arra jöttem rá, ez az MTL nem nekem való. A cigit is egyből tüdőre veszem.

Kicsit megint elszontyolodtam. Az is megfordult a fejembe, meghirdetem itt és eladom, mivel elálláshoz nincs pofám, elvégre összeliquideztem, kibontottam a pót porlasztót, kipróbáltam mindkét drip tripet.

Aztán ma reggel újult erővel nekifogtam a kísérletezésnek. Kipucoltam, beleraktam a 0.7-es porlasztót, raktam bele egy VG többletes lötyit. Ugyanezt megcsináltam az Eleaf GTL tankkal is. A GTL-ben pár slukk után megjelent az említett mellékíz, a Nautilus viszont remekül teljesített! Újra megtetszett az élmény :slight_smile:
Legalábbis egyelőre úgy fest, meglátjuk majd mit mutat hosszabb távon.

Hoztam róla egy képet is.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, így sikerült :slight_smile:

Legyen szép napotok!

14 kedvelés

Szia @redglobe !

Hidd el, sokunknak van itt az oldalon is hasonló átszokási élménye. Jól döntöttél, hogy nem engedted el a vépelést, mint alternatívát.

Sok sikert kívánok, az átáláshoz ízes gőzöket. Itt a Vaperinán rengeteg segítséget kaphatsz hozzá.

További kitartást kívánok a kitartásodhoz! :+1:

10 kedvelés

A legtöbbször rögös út vezet a sikerhez. Mi sem a tutival kezdtük…viszont legalább már van ilyen segítőkész közösség ami 10-12éve még nem volt. Én pl biztos nem vártam volna 8-9 évig, hogy magam keverjek és tekerjek ha olyan bíztatást és hozzáértést kaptam volna mint amilyet a idelátogató újoncok élvezhetnek. Kb egy középkategóriás használt autó árát fizettem ki a mostanihoz képest pluszban a hosszú évek alatt, DE még így is sokkal jobban jártam (minden szempontból) mintha bagóztam volna.

10 kedvelés

Én is gratulálok, de azért annyi kritikát megfogalmaznék, hogy az analógot tessék elhagyni, teljesen, ha kell emelj még a nikotinon, mert így sajnos a vape élmény sosem lesz az igazi.

9 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:

1 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:
Igen, sokat olvasgattam itt (is), előtte, és azóta is.

1 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:
Teljes mértékben igazad van!
Egyelőre próbálkozok, még nem jöttem rá, mennyi az a nikotin ami ideális. Főleg hogy ilyen olyan porlasztóval is használtam.
De aztán nem vagyok biztos abban, hogy a nikotin teszi “vonzóbbá” az analógot. Valahogy más… de igen, el akarom hagyni, rajta vagyok :slight_smile:

5 kedvelés

Az említett mellékízt okozhatja többek közt a huzal anyaga is. Gratulálok, hogy kitartottál. Hidd el kifozetődik. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Gondoltam jövök egy kis helyzetjelentéssel, hátha inspirál majd valakit.

Megfogadtam a kapott tanácsokat, elgondolkoztam, összeszedtem magam és pár nappal az eredeti topic nyitás után szívtam el az utolsó cigimet! Azóta “tiszta vagyok” :sweat_smile:

Karácsonykor hozzájárult ehhez az a tény is, hogy bekaptam egy finom kis covidot. Nem volt olyan durva mint a “szezonja” kezdetekor, de azért nem éreztem jól magam. Az ízérzékelésem oda lett pár napra, de még ízetlenül is jobban esett a gőz, mint a cigi.

Rendeltem egy valag aromát, ezt posztoltam a “ki mit rendelt” topicba.
Hát… amiket eddig kipróbáltam belőle, nagyon nem hozták az elvárt szintet. Nagy csalódások voltak. Ha végzek velük, a megmaradt bontott aromákat majd lehet elajándékozom, hátha lesz aki örömét leli benne.

Aztán közben rászántam magam, gondoltam rendelek a kollégám szettjéből kóstolt Heisenberget, mert amikor kóstoltam, bejött. Bánatomra kifogyott a bejáratott webshopokban. Viszont rendeltem a VampireVape Charger-ből, és uuu, totál ráfüggtem :drooling_face:

8 kedvelés

Gratulálok a vape-ben elért sikereidnek!

Ez a jó hozzáállás. A vape, ha nem is a függőség elhagyása, de egy kifizetődő alternatíva. Most nem feltétlenül az anyagiakra gondolok elsősorban. Kitartás és pár jó kütyü, neked tetsző ízek biztosasan kellenek hozzá, ide kevés egy jól működő öngyújtó, de az előnyök szinte bizonyos, hogy években(!) mérhetőek és a hozzád közelállók is kamatoztathatják majd minden előnyét a felhőeregetésnek. :kissing: :dash:

Volt úgy, hogy a legszívesebben a falhoz vágtam volna az egészet, egyszerűen írtóztam a pancsolás részétől. A Vaperina Fórum Társaságának Elkötelezettsége mentett meg minden egyes alkalommal. Azóta is napi szinten itt vagyok úgy, hogy elötte életemben nem kommentáltam semmit, semmilyen közösségi fórumon.

Az első felszereléseket ajándékba kaptam egy barátomtól és az első nagyobb kiadás, literes alaplé rendelésem megérkezése után nem gyújtottam rá többet és azóta is élvezem minden pillanatát a vépelésnek. Olvasni is szeretek és itt annyi információt találtam, hogy még kérdeznem sem kellett, pedig bármikor megtehettem volna. Ugyanis úgy vettem észre, hogy ezen az oldalon :vaperina: a jó hangulat mellett, nemigen marad megválaszolatlan kérdés. :+1:

7 kedvelés

Újabb helyzetjelentés.

Beléptem az RTA-k világába :partying_face:

Egy Dead Rabbit M tankot rendeltem, sourcemore-ról. Meg behúztam az 1 centes Geekvape RDA-t is akkor már :smiley:
Tűkön ülve vártam a csomag érkezését.

Egy hete meg is kaptam, lázasan neki is láttam a beüzemelésének.

Kezdésnek beraktam a 0.25 Ohm-os mesh lapot. Sajnos nem volt az igazi az élmény. Csak rövideket tudtam slukkolni, mert idővel mindig égett íz jött.
3-szor újravattáztam, és vagy rosszul csináltam (próbáltam ferde vágással is), vagy nem vagyok kompatibilis vele, de hosszabb slukkolnál továbbra is jött az égett íz. Alacsonyabb watton meg nem volt jó a gőz. Vagy akkorát kellett beleszívnom, amitől beszédült a fejem.
Ahogy nézegettem nem igen van belőle nagyobb ellenállású.

Emiatt aztán a tekerés útjára léptem, és megcsináltam bele az első saját tekerésemet :partying_face:
SS430, GA24, 3-as magon 8 menet szorosan, 0.4 Ohm papíron, 0.35-re sikerült. Átmérő 3-as vattám van, azt tettem bele.

Kinézetre nagyon pöpec lett, azonban a működésében volt egy kis gond. Szívás közben kb 1.5mp után kis pukkanás, meg kis fröccsenés. A driptip is csupa lötty volt. Égett íz legalább nem jelentkezett. Gondoltam akkor az irány megvan.

Olvasgattam itt a témában, mi okozhatja ezt, és tekertem egy újat. Most 2.5-ös magra tekertem, hézagosan, szintén 8 karika, bele a 3-as vatta. 0.32 Ohm-ra sikerült, ha jót mér a mod.

Ez most nem sikerült szépre, viszont a működése kb tökéletes lett. Jó íz, jó gőz, nincs frőcsögés. Elégedett vagyok :blush:

Sajnos képeket nem csináltam, mivel nagyon rá voltam pörögve, hogy mielőbb szívhassam :sweat_smile:

Ugyanakkor ebből az következik, a mesh szintén nem az világom. “Túl DL” számomra, vagy tényleg csak bénán vattáztam.
Majd talán rápróbálok még egyszer.

10 kedvelés

Akkor ha jól értem te is MTL-ként szívod a DL tankot 810es drip tip-el? Ha igen akkor üdv a klubban. Az én tekerésem: 2.5magra 6karika hézagos, ss316L 28ga, 0.6 Ohm, szűk levegő…ha gondolod tegyél így is egy próbát

Nem nem, én az mtl-t is dl-ként próbáltam szívni.
Tehát egyből tüdőre, mintha azon keresztül sóhajtanék.
Ezért nem jött be az mtl, nem esik jól a számba gyűjteni a gőzt, aztán tüdőzni.

Viszont akkora hatalmasat meg már nem esett jól szívnom, ami a mesh lapot vatta égetés alatt tartotta (nincs MÉG tc modom). Vagy szarul vattáztam.

2 kedvelés

Még mindig fröcsög. Ritkítsam jobban a vattát?
2.5-ös mag, 3-as vatta, szorosan ment bele. Vagy lehet még egy kicsit rövidebbre kellene vágnom? Sajna begyűrés előtt nem fotóztam.



A coil nem pont egyenletes, az utolsó menetek nagyobbak, bár így is működnie kell. Viszont a vattán látszik, hogy mintha kevés lenne, mert sok hely marad körülötte. :thinking:

6 kedvelés

A szélein a coilnak hézagos a vatta, így “csapkodhat” a leves… Picit szét is van húzva.

3 kedvelés

Rèszemről csak egy tipp:
Az ilyen coilokat úgy szoktam elkèszíteni,hogy az általam kigondolt menetszámhoz kèpest,kèt menettel többet tekerek.Aztán mikor kèsz,mindkèt vègèből 1-1 menetet visszahajtok.Így lesz a 7 menetből 5.Ezzel tartható az egyenletessèg.
A 2.5 -ös mag rendben van,de èn pèldául ebbe a magmèretbe,a Bpmods 2.5 mm változatát tennèm.
A vatta hosszát,az etető nyílás aljáig vágni,nem kell ritkítani,csak borzolni,a könnyebb liquid felszívás miatt.

5 kedvelés

Igen, van még mit gyakorolni, ez vitathatatlan tény :slight_smile:
Ez volt kb 3. tekerésem. Tekerősegéddel tekerve nem tudtam szépre széthúzni, így kézzel hajtogattam rá a magméretet adó csapra. Viszont valahogy nem sikerült akkora terpeszt kialakítani a lábaknak, mint kellett volna, így lett ez az amorf forma.

Azt mondod kevés a vatta? Nem azért fröcsög mert túl gyorsan veszi fel a liquidet?
Köszönöm :slight_smile:

Szerk: vagyis, hol gondolod kevésnek? Az etetőnyílásban, vagy a coil végén, vagy úgy mindenhol?

Ez egy okos megoldás, legközelebb megpróbálom majd úgy, köszönöm :slight_smile:

2 kedvelés

Úgy, ahogy @John írta. :slightly_smiling_face: Ha bele lehet látni a vájatba akkor ott kevés. Van a huzaloknak természetes rugózása. Ha mondjuk egy csavarhúzóra kezdesz tekerni úgy, hogy legalább 1-1.5mm legyen a két menet között, akkor a coil elkészülte után meghúzod a lábakat, hogy feszes legyen amíg a kezeddel nekinyomod a csavarhúzó markolatához. Utána már látni fogod, hogy lesz a menetek között egy kis hézag, ami a huzal termesztés rugózása. Tapasztalatom szerint annyi bőven elég neki. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés