Dead Rabbit M probléma -> amiből fan club lett

Én is ugyanígy jártam, ha érdekel a kálváriám, megtalálható itt:

Azóta viszont frankón szuperál, imádom :blush:

5 kedvelés

@Rhombus -nak van ilyen tankja. Imádja, érthozzá és segítőkész! Idézzük meg, és szerintem segít megoldani a dolgot, még bukó előtt! Nem szabad még feladni!

4 kedvelés

Jó lenne, ha segítene.

2 kedvelés

Szia @felixo!
Ugye leégetted/izzítottad szárazon a mesh lapot? Első blikkre talán nem locsoltad be eléggé a mesht építéskor és emiatt lehet égett íze (nem szívott fel elég likvidet a vatta), valamint ha a vatta nem ér a mesh aljához, lehet még túl tömör is a vatta, van hogy leszedek egy keveset a vattából típustól függően. Az is lehet gond, ha túl hosszúra hagyod a vattát kilógni és nem megfelelően szállítja a likvidet. Én alulról vágom 45 fokban a vattát, kicsit ritkítom utána, ez vált be legjobban. Lehet még pár kritikus hiba ezen kívül: pld. amikor hajlítod a mest, ne törjön meg sehol, legyen szép íve, az építéskor sem szabad túlságosan lenyomni, mert megtörik és ott “hot spot” lesz, ízzani fog=égett íz. Majdnem elfelejtettem mondani, hogy VW mode 32W elég neki, több mod-al tesztelve!

Én így vattázom, 7.45-nél van a vágás:

8 kedvelés

Szárazon kicsit leégettem, 15 watton. Belocsoltam rendesen. Hajlításkor lehet, hogy megtörtem a mesh-t. Ahogy egyengettem. Ez lehet, hogy előfordult.

Te milyen vattával, illetve mesh lappal használod ?

1 kedvelés

20W-on szoktam leégetni, kb 4-5x, egyenletes izzásig. Amikor belocsolom vattázáskor és melegítem (1-2 mp), akkor már 26W, jól meg kell locsolni, hadd tocsogjon :smiley: Ez kb 5-10 alkalom és amikor már szépen egyenletesen gőzöl és nem köpköd, akkor jó!

3 kedvelés

Wotofo Nexmesh Clapton S (az S a small méretet jelenti, 2 fajta van belőle), 16x6,8mm. Ezzel a meshel viszont nagyon óvatosan kell bánni, könnyen meghajlik/törik. Ezért nem húzom át alatta a vattát, hanem csak aláteszem és két oldal lefogatom a mesht. Ilyenkor kell vigyázni, mert könnyen meghajlik. A mesh maga nagyon tartós, ha jól bánsz vele. Fél éve 1x cseréltem, akkor is csak mert miért ne? :smiley: Nem volt rá szükség, leizzítás után mint az új :slight_smile:

Hát akkor lehet nem ilyen mesh lappal kellene próbálkoznom. Milyen vattával használod ?

Wotofo Xfiber Cotton 6mm van most benne, de használtam Hellvape gyárijával is, Firebolt M, Vandy Vape M vatták is jók hozzá, talán ezek tovább bírják, mert nem annyira sűrűek.

Köszönöm.

1 kedvelés

Tehát a mesh lapot nem cseréled a vattával együtt ?
Te hány watton hajtod ?

Mesh lapot nem cserélek gyakran, csak vattát! Ahogy másik posztban írtam a Wotofo Nexmesh Clapton S fél év után is bírja. 32W nekem a megfelelő!

Nagyon remélem, hogy sikerülni fog. Mondom én, hogy nem szabad ezt ennyire könnyen elengedni. Biztos, bogy a tank nagyon jó, különben nem lenne már az enyém is úton felém.:joy: Valamint ismét köszönet @Rhombus-nak, hogy hivatkozhattam rá, számíthattunk rá. Remélem hozzáértésével megmentette a történetet

3 kedvelés

Amikor cseréled a vattát, a mesh-t szárazon leégeted ? Ha igen, ezt nem kell kapargatni, mint a coilokat ? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de jól szeretném csinálni.
Gondolom, hogy ez a mesh lap jó, itt ugye 5 darab kerül annyiba, mint más fajtánál a 10 darab.

Azt hiszem adok neki még esélyt. Veszek mesh lapokat és vattát. :grin:

6 kedvelés

Igen, csak szárazon leégetem, nem kapargatom, max izzítás után lefújom, ami leégett róla. Fémtiszta lesz (majdnem). Amit ajánlottam, az annyival jobb is gőz, íz szempontból. Sztem dry hitre sem annyira érzékeny, mert nem fedi le a vattát úgy, mint egy hagyományos mesh. Kérdezz nyugodtan, azért vagyunk! :wink:

1 kedvelés

Még 1 fontos dolog eszembe jutott, ami eleinte gondot okozott! A vattaárokba éppen csak bele kell “lógatni” a vattát, nem szabad megtömni, az sem baj, ha nem ér le teljesen. Ha nagyon meg van tömve nem fogja szállítani a likvidet megfelelően! Ha építés után érzel egy kis égett ízt, akkor érdemes megnézni, hogy a likvides vatta mennyire “dagadt” bele az árokba. Ha ekkor visszavágsz belőle kb 1mm-t akkor máris jobban fog szelelni a tank! :slight_smile: Beszíváskor könnyen kell járni a levegőnek, ha ellenállást érzel, akkor ezt mindenképpen ellenőrízd!

4 kedvelés

Szuper. Köszi. Lehet ez is probléma volt nálam.

Én is köszi a hozzászólásaidat!
Rendeltem is egy Clapton S-t, Steam Crave vattával, adok még esélyt a mesh-nek :slight_smile:
Lehet nálam is az volt a gond, amit a végén írtál, hogy túl megtömtem. Gondoltam akkor tudja felszívni ha benne áll, de ugye ez nem ilyen egyszerű.

4 kedvelés