Vége mindennek

Egy Hajdú-Bihari világvárosban :joy::joy:benne van a hírekben általában szinte minden nap :grin:
És nem csak a “bugyli” van az autóban :stuck_out_tongue_winking_eye:

Köszönöm szépen az információt kedves vapetárs…:blush::grin::grin:
Majd rá keresek guglin, hol is lehet az a hadu-bihar város…:smile:

Ez nem feltétlenül önvédelemről szól, hanem a hétköznapi biztonságról, evésről, stb. Először is a bicska egy alapvetően funkcionális munkaeszköz. Tudom, hogy egy zsemlét, sőt egy kilós kenyeret is félbe lehet tépni, rá lehet köpködni a vajat, vagy az üvegből is rá lehet lotykolni a lekvárt, stb. Sőt a dinnyét is fel lehet törni a járda széléhez csapkodással. Azért egyik sem elegáns és vannak finom érzésű emberek, akik még a párizsit is inkább szépen elvágják a szendvicshez, minthogy rongyolják a kezükkel. Én is ezek közé tartozom.

1 kedvelés

A kés elsősorban szerszám. Lehet vele ölni? Egy csavarkulccsal nem? Veszélyessége a használójától függ.

1 kedvelés

Annyira az, hogy én pl. kötelezővé tenném a gépjárművekben, megfelelően elhelyezve, mert adott esetben életeket menthet. Sok esetről olvashatunk, ahol ütközést követően benn égtek az autóban. Ha lenne egy kése, le tudja vágni az övet, ki tudja törni az ablakot és ki tudnak mászni.

És ez csak egy példa a sok közül…

1 kedvelés

Sorolhatnánk a végtelenségig. Én a néhai Magyar Néphadseregben mindig azt tanítottam a katonáknak, hogy egy nylon zacskó és egy kés mindig legyen náluk, mert akkor nagy baj már nem lehet. Ezért lett a gúnynevem Zacskóbicska. Aztán többen rájöttek, mennyire igazam volt :rofl:

A bicska ok. De minek a zacskó?
A néhai Magyar Néphadseregben 10 napom volt hátra,és konyhamunkára jelentkeztem. Kiröhögtek. Én meg egész nap társasjátékoztam a konyüékkel, délben kikocogtattuk pirítósra a velőt,délután betoltunk 5-6 puncsszeletet …

Van egy 17 literes tarisznyám. Ami mindig benne van:

  • kések
  • szikravető + öngyújtó
  • 28 m paracord (150 kg teherbírás)
  • rollnis zacskó
  • papírzsepi
  • cserezokni
  • zacskósleves
  • fejkendő
  • iratok
    Ez az alap. Karton víz és törölköző mindig van a kocsiban.

Ez már parafaktor. Neked nem jött át ezek szerint,hogy senkit nem hagyunk az út szélén :slight_smile:
Cserezokni minek? Mind megdöglünk ki szagolja a lábad?

A zacskó nagyon sokoldalú eszköz. Ha a szükség úgy hozza, tárolhatsz benne folyadékot, kaját. Végszükségben ebbe tudsz brunyálni, aztán eldobod (ezt sokszor kellett a Csepel platóján). Ha szükség van a mosásra, a zacskó méretétől függően beleteszed a mosnivalót, vizet rá és mosószert. Bekötöd, az az áztatás, amikor ráérsz, akkor kívülről gyúrod. Utána ugyanígy öblítesz. Ha sérülés ér és sáros közegben mozogsz, ezzel lefedheted. Anno ha nem lett volna zacskó, nem is tudtunk volna mit kezdeni pl. a véres őzhússal.

Egy dolog hiányzik csak. A Technocol rapid. Az a legjobb gyújtó folyadék a szikravetőhöz, mert erős mínuszokban is biztosan meggyullad.

Nyírfakéreg vagy fenyőgyanta.

Nagy a különbség a Technocol javára.

Mert ha átázik a sportcipő, akkor jöhet a bakancs. Jó, ha nem a nedves zoknira kell felhúzni. Ja, amúgy biztos van egy kis beütésem…
Hát, mindenki másképp hülye… :rofl:

Hát nem tudom,nem voltam egy nagy cserkész,anno 50 éve a túlélőcsomag egy tételből állt, egy levél óvszerből. Na mára már ez sem kell,így lehet már pont ezért nem is akarok túlélni semmit. :slight_smile:

Futár vagyok, kurvasz@r egész nap vizes zokni-cipő kombóban rohangálni lépcsőn fel - lépcsőn le… Ugrálni kocsiból ki-be…

1 kedvelés

Úri huncutság… :rofl::rofl::rofl:

Hú fiúk ez mennyire nem az én világom :slight_smile:
Az én túlélő készletem: cashben egy kis forint, euro , dollár, egy “csepp” befektetési arany :slight_smile:

A Magyar Néphadseregről meg csak annyit tanultam meg , hogy kidobott idő lett volna az életemből :slight_smile:
amit az élet be isigazolt :slight_smile:

Tisztelettel

Tény,hogy a 18 hónapnak semmi értelme nem volt. Azért háromra simán kipattintanám anyucinakanakiaszéppicigecihuszár kisfiát a bükkbe vagy a börzsönybe.