Eddig nem tapasztalt

Sziasztok!

Egy egészségi jellegű kérdéssel fordulok hozzátok.
Volt/van valakinek olyan felső légúti megbetegedése, amit analóg idején nem, vagy nem úgy tapasztalt?
Röviden:
Adott egy felső légúti megbetegedés. Nehézlégzés, égő légcső, bakteriális orrváladek, köhögés tiszta köpettel. Mindez analóggal.

Ugyanez vapeléssel, kiegészül bakteriális köpetre.

Attérésemnek ez volt az első tele.

Okozhatja ezt a vape, vagy tudjam be az RSV-nek?

Üdv,
@Kalapom

…lehetőség még, hogy az ikrek amit hazahoznak bölcsiből az engem jobban megnyúz.

2 kedvelés

Szerintem csak szerencsétlen egybeesés…

1 kedvelés

Hát lehet érdemesebb utánajárni. Mert azt senki nem mondja, hogy ez egészséges. A mentolra is így derült fény a győri kórházba. Végül is az is lehetett véletlen egybeesés csak elég furcsa, hogy amint elhagyták a mentolt 3-4 hónap múlva eltűntek a foltok a tüdőből ill. a fulladásos tünetek is megszűntek.

2 kedvelés

2018 óta vépelek, én nem vettem észre különbséget, viszont idén és tavaly év végén is kimaradt egyelőre a szokásos 1 hét dögrovás, pedig a családban mindenkinek volt már. Hogy mi mível függ össze azt még sokszor a szag emberek sem tudják megmondani kellő számú teszt és kontroll csoportos vizsgálat nélkül, ráadásul ez egyénenként is elég változatos is lehet. Szóval a válaszom igen, nem és talán. :rofl:

2 kedvelés

Nagyon igaz szakvéleménnyel érkeztél Istvánom! :grin:

De ez valami mentolkristály sztori volt, és igen túltolták. Gondolom nem egy standard menta-citrom leves…

2 kedvelés

Ha amúgy nincs negatív tünet, akkor azért nem hinném hogy a kátrány tulzottan védte volna a tüdőt egy megfázástól. Lehet hogy inkább nem tudott normálisan feltisztulni a sok lerakódástól.

2 kedvelés

Dr. Várdai rendel! :point_up:

1 kedvelés

Piff apukám! Nagy a várólistád? :grin:

1 kedvelés

Az attól függ milyen vastag a boríték. :face_with_hand_over_mouth:

2 kedvelés

Elvileg a pg fertőtlenít (is).

1 kedvelés

Akiket elvittek eddig, ott tán nem is számolták az összeget :grin: a doktor út mtl szájrátétellel tetszik gyógyítani? Lindort elfogad?

Akivel én voltam bent ő napi 20-40ml gőzölt naponta valami felkapott talán( Heisi) mentolos-gyümisből , aki kontrollra érkezett ő mentolkristályt használt! De ez már alighanem szaklapban is megjelent nincs jó hatással a tüdőre sem a mentol sem a fahéj!

Egy biztos ahogy a felhasználók tábora nő és kezdetektől eltelt idő is nő úgy fognak megugrani a megbetegedések száma is. Sajna mire eljutunk arra a szintre, hogy konkrét adatok lesznek azzal kapcsolatban, hogy mi káros az összetevőkből sokunknak már nem sok köze lesz hozzá! :grin: Egyenlőre ringassuk magunkat az eredeti felálással kevésbé halálos mint az analóg! :sunglasses:

1 kedvelés

Bízunk benne :+1:azt én is osztom, hogy nem egyforma a veszélyessége az aromák összetevőinek.

Mtl-ben elvileg a zöme már a szájban lecsapódik.
Remélem, a citrom kevésbé veszélyes, mint a menthol. (most gerjedtem rá).

1 kedvelés

ez is szempont volt nálam az aromák elhagyásában

1 kedvelés

Meg azért az sem mindegy, hogy valaki naponta elpukkatgat 5ml-t mtlben vagy 40 millit dl-ben, szvsz.

4 kedvelés

Amíg bírod nyomjad! :grin:

1 kedvelés

Hát én amikor erre a szintre érek, akkor az egészet elhagyom, úgy, ahogy van.

Természetes! De az sem mindegy, hogy az az 5ml 10-es pg többletű leves vagy 0-ás ból 30ml vg többlet. Már szerintem! :thinking: