Mennyi károsítja az e cigi a tüdőt?

Sziasztok! Azért írok most újra, mivel egy borzasztó éjszakába lett részem… Már egy másfél hete kb légszomjam van… 1 hete koncerten voltam, ahol valszeg meg is fáztam, de ezelőtt is voltak légszomjas pillanataim… Na hát, a 3 nap elmúlt éjszakáját ezzel szenvedtem végig, csak mostmár brutális légszomj mellé társult brutális köhögés, + A hátam bal oldalán közvetlen a lapockám alatt feszít, fáj amikor levegőt veszek éjszakánként… Nappal is vannak tünetek, viszont tűrhetőbbek. Ehhez az e ciginek lehet köze? Zeus Sub Ohm tankot használok 27,5 watton, egyáltalán nem szívok sokat és 3 - as nikotin és nem is a legolcsóbb alap (revolut). Az tény hogy szerintem még a megfázás lappang bennem, meg a relfux is, de ilyen féle módon/szinten még nem volt… Nagyon megköszönném ha tudnátok valami tippet adni.

A tippem hogy sürgősen keress fel egy orvost. A tüneteid nem viccesek, ezt nem a gőz csinálja.

5 kedvelés

Szerintem is orvos, ez nem egyszerű megfázás, lehet egy komoly tüdőgyuszi.
Addig meg ne szívj semmit.

2 kedvelés

Az elmúlt 2 héten rengeteget szorongtam, a torkom is felvan maródva vörösre… Több baráti körömbe allergiásak, persze nem tudni ezt majd orvos mondja meg. Viszont természetesen 2 kor hívom és beszélek vele a tüneteimről. Hétvégén meg akkor nem tudom hogy szívjam e az e cigim, vagy se. Mindig azon flashelgetek sajnos, hogy ez okozhatja, de én hiszek nektek, mint kedves fórumtársak. Viszont a nikotint nem akarom másféleképpen pótolni.

Ha van még boostered akkor pár csepp alkarra és be is vitted a nikotint.
A gőz most nem fog segíteni, főleg nem dl.

Az alergia, nálam nikkel nem ilyen tüneteket produkál.

3 kedvelés

Ez jó ötlet! Köszönöm!

1 kedvelés

Még a Covidot sem zárnám ki…de én se szívnám. Orvos.
Én tavaly egész december végén covidos voltam, légszomj is játszott. Nyalogattam a liquidet, így vittem be némi nikotint meg ízt. :grin::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Én inkább a Covidra(igen van még), vagy tüdőgyuszira tippelnék. Egyiknek sem tesz jót a vape. Szóval orvos :slight_smile:

3 kedvelés

Orvosom egyenlőre nem értem el, viszont sokszorta jobbra fordult a helyzet. Egyre többet kapok levegőt, és a hátam alig fáj mióta nyújtózkodtam :grin:

Jobbulást mindenesetre :+1:

1 kedvelés

Köszönöm szépen!

Néhány video clipet megtekintve a vape hatásairól pro-és kontra érvek, stb, elgondolkodtam néhány dolgon. Most a szubjektív véleményem jön, semmiféle tudományos alátámasztás nélkül, kérlek benneteket, így is kezeljétek. Pozitívakat nem írok, mert azokat úgyis tudjuk, inkább a potenciális negatív hatásokról értekezek. Mik is lehetnek ezek azon túl, amiket harsognak, hogy nem tudni még az aromát, glikolokat, stb.

  1. A vaporizálás során hőt alkalmazunk, így a környezettől melegebb közeg áramlik a tüdőbe. A tüdő hőérzékelése nem igazán jó, ezért pl. DL-ben kevésbé érzékelhető a forró anyag. Márpedig DL-nél megy a nagy teljesítmény, tehát a nagy hő, ill. nagy gőz. Más kérdés, hogy messzire megy a gőz és hűl útközben. Itt ugye nem nagy anyagmennyiségekről van szó, amiknek napokba, vagy órákba telne a lehűtése. Nézzük meg tehát energetikai oldalról. (Más esetkben rájöttem, ha az ember a veszélyességgel foglalkozik és nem igazán tudja hová tenni, először az energiát érdemes mérlegelni.)
    Nos, az tudvalévő, hogy egy ember azonnali harcképtelenné tételéhez (KO) min. 80 Joule (J) energiára van szükség. Ha ehhez viszonyítunk, akkor nézzük meg, a vapeléssel mit viszünk be. Tételezzük fel, hogy a DL-nél 3 másodperc egy slukk, 40 watt a cuccos teljesítménye, így elvileg 3x40=120 J energiát, vagyis egy közelről kilőtt Kalasnyikov lövedék energiájának 1/10-ét viszünk be a szervezetbe. Ez ugye elvileg meghaladja a KO küszöbértékét. Tudjuk azonban, hogy a DL-esek nem fekszenek ettől ki. Nyilvánvaló, hogy út közben az emberbe a fűtőszáltól elindult energia nagy része eloszlik a vape cumó, száj, garat, hörgők, stb. között és nem is nyelődik el teljesen az sem, ami bemement, mert a kifújt köddel sok jön ki. De azért biztosan létezhet az a hatás, amit az ellenzők “hit”.nek, vagyis ütésnek neveznek az említett organikus alkatrészek felszínét borító sejt-és szövet állományban.
  2. A légzőszerveket ért hatás szempontjából szerintem egy-egy említett “hit” hasonló lehet a szaunában beszerezhető “hit”-ekhez, csak abból 10 másodpercenként jön egy teljes légzésnyi adag. Sok esetben ott is használnak különböző olajokat, aromákat, amit szerintem kb. ugyanannyi laboratoár vizsgált, mint a vape aromákat.
    A fentiekből következik azonban, hogy a magas hőmérséklet, tehát a watt az ésszerűen elérhető legalacsonyabb értéken tartandó. Ha az magas, akkor szívjál hozzá sok friss levegőt. A légzőszervek nem nagyon könnyen égnek meg, ld. tábortűz, forró cuccok szagolása, stb. Evolúciós felkészítés nyilván volt rá, de azért erre jobb vigyázni.
    Most eddig jutottam.
2 kedvelés

Ne déelezz, a déel rósz. :rofl:

1 kedvelés

Meg télen ne igyál forró teát főleg forralt bort mert mit tudni mit lélegzel be belőle :wink::joy:

Nem vicc, az is komoly energiatartalom. Ezért eszem én rendszeresen jégkrémet. Télen-nyáron egyaránt. Csökkentem a bennem felhalmozódó energiát és nyilvánvalóan csak a belső harmónia koncentrációjának növekedésétől hízok tőle :smiley:

Egyébként én a teákkal kapcsolatban Rejtő követő vagyok:

-Kér teát?

  1. verzió:
    -Nem, de azt sok rummal.
  2. verzió: Igen. Egy kanál tea, 40 kanál rum. Nem szabad több rumot, mert még elronthatja a tea ízét.

Így sem hízok, ezek szerint elfogynék ha nem vépelnék ennyit :grin:
Szóval +egy érv a vape mellett

Nem is idaaz. :sweat_smile:

1 kedvelés

Milyen tüneteket produkál neked a nikkel allergia?

Igaz nem tőlem kérdezted,nekem arcpirrel,arcszáradással,viszketéssel járt,mintha hegesztés után megégett volna az arcod .

5 kedvelés