Vége mindennek

Tegnap voltam szpirometriàn, (légzés funkció teszten), és kaptam egy gépezetet, amit magamra kellett rögzítsek egész éjjel. Ami aztán egész éjjel mérte az alvási funkciómat. Reggel visszamentem a gépezettel, hogy lássuk az eredmenyt. Kiderült hogy eléggé súlyos apnoé-m van. Ami légzés kimaradás alvás közben-t jelent. Ma kaptam viszont egy másik gépezetet, amilyet hamarosan kellene vennem egyet, ami kb 1000 juró, és amivel életem végéig , valahányszor lefekszem aludni, a számhoz kell legyen erősítse, és úgy aludjak. Sőt, a melóban is kell viseljem éjjel (tehát a kamionban is), minden éjjel.
Őszintén… elment a kedvem az élettől is, nem tudom mi lesz igy velem…
Ime az a gépezet amit ezentúl fel kell tennem a számra valahányszor lefekszem aludni…



Mi lesz ezentúl a vape -el? Nem tudom elképzelni magam a vape nélkül…:disappointed_relieved:
Most jól jönne bármilyen segítség, tanács, bármi…

1 kedvelés

Ez egy cpap legzeskonnyito,nekem is kellene. Ejszaka van hogy egy fel percig nem veszek levegot. Nem kellett alvascentrumba befekudnod? Ismrosnek van,nem a vilag vege. Meg kell szokni szerinre.

2 kedvelés

Az kizárt. Vasárnap melóba kell mennem…

1 kedvelés

Nekem 39 mp-es légzés kimaradás is volt az éjjel. Legalábbis azt mérte a gép…

1 kedvelés

Az oke,csak a tol ig erteket allitolag csak ott tudjak beallitani. Az a hazavivos az csak megallapitja az apnoet.

Szerintem, amit én ebben a szituban mondani tudok, hogy én biztos elgondolkodnék a helyedben, hogy folytassam-e ezt az életvitelt a továbbiakban. És itt nem a vapre gondolok első sorban, hanem a tested kizsegerelésére, a kamionozás megzabálja az embert…

4 kedvelés

Nem akartam ezzel senkit sem bántani, mert amiota vépelek, sokall jobban érzem magam, mint azelőtt amikor analógot szívtam…

1 kedvelés

Ezzel teljes mértékben egyetértek veled…

1 kedvelés

Az apnoe nem a tudo betegsege, garat gege … Ami a veszely benne,hogy a szivedet nagyon leterhelik ezek az oxigenhianyos allapotok. Nyilvan a levertseg izzadas figyelemhiany se kellemes. De keress meg egy szomnologust az majd megnyugtat.

2 kedvelés

@Robertino_daf
Szerintem ez egy nagyon jól össze szedett cikk az apnoeról. Érdemes végig olvasnod.

9 kedvelés

Köszönöm szépen kedves @Peva71:blush:

Én is már jóideje húzom halasztom az alvásdiagnosztikát, mert erősen valószínűsíthető, hogy nekem is apnoém van… :frowning:

Szia Robi!

Már tényleg hiányoltalak,
azt hittem nyaralsz.
De akkor sajnos nem :frowning:
Az a baj hogy okosat nem tudok mondani,
hülyeséget meg nem akarok.
(ez egy kicsit morbid lesz , előre is elnézésedet:
de álmodban úgy sem vapelsz :slight_smile: )

Viszont ha tényleg megkellene válnod a vapetől,
ez lehetne alternatíva , segítség a nikotin pótlására:

Viszont ha jól emlékszem te is “TH kergető” vagy,
ez sajnos abban nem segít.

De ne légy borúlátó, veled vagyunk!

Tisztelettel

2 kedvelés

Nincs ezzel gond. Egy kollégám is kapott ilyet. Valójában ennek az a lényege, hogy meglegyen a normál alvásidőd és ne aludj el vezetés közben. Szereti. Azt mondja, nagyon megváltozott az élete, pozitív irányban, mióta ez van. Sokkal kevésbé érzi napközben a kialvatlanságot és az azzal járó kellemetlen állapotot. Ő is vapel, korábban keményen szívta az analógot.

4 kedvelés

Kedves Robi
Sokmindent (egyáltalán semmit se) tudok ehez a betegséghez hozzászólni, de egy ölelést küldök így messziről is.

Szorítok, remélem a ketyere segít :kissing_heart:

7 kedvelés

Öcsém is kamionozik 30 éve (53éves)…egyre furább betegségek jönnek elő nála :frowning: Gondolom ahogy őt úgy téged sem lehetne könnyen helyhezkötött melóra rávenni. Ha jól értem akkor az éjszakai vezetésközbeni korlátlan vapelést lehetetleníti el ez a kütyü. Esetleg félóránként 5perc vapeléses szünet kütyü nélkül még belefér.

1 kedvelés

Meglátjuk mi fér bele… ha felhúzzák az idegeimet, felteszek mindent egy lapra, aztán amennyi meg van irva… annyi lesz. De én biztos nem fogom a számra rakni azt az ízét minden éjjel… az biztos. Mindig kell lennie B-tervnek is… a remény hal meg utoljára :wink:

1 kedvelés

Az az érdekes dolog, hogy abszolút nem fuldoklom. Csak az eredmény jött ki kissé gyengén. De ami biztos, az az, hogy kell mindenképpen egy kis mozgás… kocogás, stb, valami…

1 kedvelés

Nincs még az a könyv végig olvasva Robi :wink::fist_right::fist_left:vannak még ott lapok bőven :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

Hogy vannak-e még ott lapok…???
Még csak az előszónál tartok, vapetárs… hol van még az utószó…?:rofl:

2 kedvelés