Mennyire van jelen a gőzölés a mindennapjainkban

Sziasztok!
Mivel ez egy eléggé elterjedt téma, vagyis… jobban mondva egy szokás, esetleg van akiknek ez már egy élet stílus, szeretném, ha meg írnátok, kinek mennyire befolyásolja a gőzölés /vépelés a mindennapi életét.
Amiből, persze… én sem maradok ki…
Esetemben, pár szóval le írva…


25 év kemény dohányzás után (sárga camel es piros lucky strike) használata volt az alap, amik ugyebár kemény nikotinos cigik, sikerült végleg a múltnak tekinteni a dohányzást.
Ez úgy kezdődött, hogy már kamionos-ként dolgoztam egy Nagyváradi cégnél, és innen voltam kirendelve Magyarországra, Nyírbátorba az Unilever gyárba, mint elő rakodó (annyi volt a dolgom, hogy az üres pótokat rakodtam meg és parkoltam őket le.) Egyszer az egyik nap jön egy kolléga rakodni, es a kezében tartott akkor egy eGoT e-cigit. Kérdezem tőle, hogy mi a bánat az a kezében? Akkor mondja, h elektromos cigaretta,és h milyen jó mert nem bűzlik a kezed ruhád mindened tőle, és h még egészségesebb is mint az analóg. Mondom neki, h én is kipróbálnám, ha nem gond. Ide adja, en meg bele szívok egy jó nagyot. Mit sem sejtve arról, ami utána történt. Egy hatalmas köhögés szinte ki köptem a tüdőmet is. Első reakció-ként ennyi volt. Mondtam is neki, köszönöm, de inkább az analóg. Majd hetek múlva beugrik egy ötlet. “ha másnak megy, akkor nekem is menni fog” . És igy vettem meg magamnak az első e-cigi kit-et. Igy kezdődött a gőzölés számomra. Az első pár slukknál csak lazán, rövid slukkokkal, aztan mind több és több… Azóta volt pár más szettem is. Annyit biztosan tudok, h amíg analógot szívtam, max 2 naponta fájt a fejem. Bekaptam egy tablettát, elmúlt. De a fejfájás jelen volt szinte naponta. De amióta át tértem a gőzölés-re, azóta soha nem fáj a fejem. Sőt, mi több, a közértzetem is más. Nem bűzlök, mint egy görény, nem köhögök annyit, pár köhintés azért még van, mert 25 év dohányzás nem kevés idő… Egyszóval sokkal jobb számomra mint azelőtt.
Végül annyit szeretnék még mondani, ha valaki gondolkodik az átálláson, én csak biztatni tudom.
Remélem nem bántottam meg senkit sem ezzel a pár sorral.
Kívánok nektek további szép napot, es jó gőzölést… :dash::dash::dash:

26 kedvelés

Szia, nálunk a családom teljesen jól fogadta az átállásom, a férjem full cigaretta ellenes volt, 43 évesen soha még fogni se fogott analógot a kezébe, de az e-cigijeimet volt,hogy megkóstolta,mert baromi jó illata van :slight_smile: Az utcán, ismeretlenek és néha ismerősök is rosszallásukat fejezik ki a gőz mennyisége miatt pedig nem gőzölök senki arcába…illetve párszor megjegyezték, hogy a legfurább és legkevésbé szép,ha egy nő orra gőzöl :smiley: :smiley: Az egyetlen számomra lényeges negatív dolog, hogy baromi gyorsan opálosodik minden üvegfelület a közelemben :smiley: Az autóban veszem észre leghamarabb,pedig az ablak is lentvan mindig :smiley: Sokszor, túl sokszor használom,talán még ennyi,én döbbenet milyen függője lettem, talán már pótcselekvés is, mert konkrétan egész nap nyomom és hát 3-al felváltva. :slight_smile:

14 kedvelés

Röviden:
Állandóan! :slight_smile:

Hosszabban:
Most úgy érzem kicsit lemattultam az elmúlt hónapokban. :thinking: De a vape maradt a megszokott prioritásban. Ha felkelek nem a vape az első, sosem volt az. De ez a cigiről is elmondható volt. Viszont állandó második. :slight_smile: Egy korty kávé kell, mielőtt élvezni kezdeném az ízeket, és a felkelő napot. Persze, már amikor élvezhető a nap. Egy ideje nem találok semmiben sem spirituszt. Magamban sem… De a vape maradt a megszokott prioritásban. Ha gondolkodóba esem, ha nem is az összes szett, de az egyik mindig a kezem ügyében van. Mielőtt bárminek nekiállok, előtte egy “utolsó” slukk, és gyerünk! Ha valami nem megy, akkor is a vapehez nyúlok. Kifújom magam, a nagy pöfékelések közepette remélhetőleg új erőre kapok. Ha stresszelek, akkor is a kezemben van. Evés, ivás után is a vape amit azonnal keresek, hogy hova is tettem. Persze, tudom jól hol tettem le. De a keresés fontossága is azt bizonyítja, mekkora prioritást is élveznek ezek a kütyük. :slight_smile: Ha csak nézek magam elé, mert épp el vagyok kenődve, a vape akkor is ott van. Ha fáradt vagyok, gőzölni akkor is marad erőm. Akkor is tekerek, keverek, ha épp nincs kedvem hozzá. Ezt a mai napról is elmondhatom. De “út közben” megjön a kedvem. :slight_smile: Látván a művemet, azért egy félmosoly belefér. Igen, ezt én csináltam. Működik, és használható. Sőt! Még finom is. :blush:

Volt, hogy lemerült akkukkal a modban indultam útnak, de a vape visszazavar akkut cserélni. Volt, hogy elégettem a tekerésemete, a vape nekiállított egy újnak. Ha piros a cipő, ahhoz piros mod illik. Ha fekete a kabát, ahhoz az SS tank passzol, fekete szipkával. A vape által kötött barátságok sokkal mélyebbek, mint bármely más által köttetett barátság. De a vape a magányos szíveket is össze tudja kötni. Megadja a kezdő lökést. A vape a beszélgetések kifogyhatatlan tárháza. A vape ott van, ha vidám vagyok, ha szomorú vagyok, ha épp sírni volna kedvem, de akkor is ott van amikor épp senki más nincs jelen fizikailag. A vape az, ami miatt létrejött ez az oldal. A vape az, ami miatt napok óta először értelmét láttam kinyitni a laptopot…

A vapenek ereje van! :slight_smile:

11 kedvelés

Akkor én mot mondjak? Napi szinten törlöm a szélvédőt a kamionban. Mert rá rakódik a liquid… Mert olyan olajos vagy zsíros… Tudja a csoda…

3 kedvelés

Olvasva így előttem is leperget hogy ha fáradt ,kedvetlen és épp ki vagyok az egész világtól , nekem megnyugvást add az hogy van egy olyan dolog ami kicsit felvidit és ez a Vape ,mai rohanó világban jó hogy van az embernek egy olyan elfoglatság ami elfeledteti a napi zavaros ,felhős napokat… Mert azért nem mindigg vidám az élet …ami viszont azt illeti az emberben kialakul egy minden napi kis kényeztetés ,mikor milyen kedv tényezője hogy ,milyen ízt ,gőzőljön,:slightly_smiling_face:én is van hogy előre megépitem több tankomat mert tudván hogy huzos hét elé nézek és nem mindigg van kedvem nekem sem de ami azt illeti a vapelés mindennapi szokás már …és természetesen itt a Vaperina :heart::heart::heart:ide mindigg szívesen jövök fel :heart::heart::heart::heart::heart: Szeretem az itt lévő embereket …

10 kedvelés

Ennek szívből örülök. :blush: Hát igen, a borús napok, de egyszer kisüt ám a nap. :blush: Addig pedig és azután is, itt van a Vaperina és itt vagyunk egymásnak. :heart:

11 kedvelés

Ciki,ha kicsit különlegesnek érzem magam tőle? :grin: Olyan más, kicsit polgárpukkasztó,nem mindennapi, mindig ad okot a beszélgetésre és baromi jó érzés,ha valakit “meg lehet téríteni” :smiley:

7 kedvelés

Dehogy ciki. :heart_eyes: Ismerem az érzést. Én már rendesen a fintorgó arcokat figyelem az utcán, hogy “Na, Neki mi nem tetszhet?” :joy: Még mindig UFOnak néznek vele sok helyen. De bánja a fene. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Nekem az UFO jut először eszembe, ha az a kérdés, mások mit szólnak hozzá :blush:
Nem tudom miért rosszabb vagy különlegesebb mint egy iqos vagy bármi más dohányzást helyettesítő eszköz.

2 kedvelés

Hogy mennyire van jelen a mindennapokban?
Új hobby :blush:
A cigi nem volt annyit a kezemben mint az elektronikus.
Az analóg már büdös. Emlékszem, mindig csupa hamu volt minden, hiába figyeltem.
Oké, most néha meg csupa liquid :joy:

10 kedvelés

Emlékszem ra mikor dohányoztam es véletlenül leesett a székre a lábaim közé az égő parázs. Menet közben… :joy::joy::joy:

5 kedvelés

Egyszóval kellene jellemezni akkor "totálisan"a mindennapok része.
Azért vannak különbségek a szettekben,csak nálam nem a ruha szinéhez mennek a cuccok,hanem a teendőkhöz,van ami munkás szett van ami cigizős feelenges az még jöhet velem,de a műhelybe már be nem teheti a lábát,de van ami ki nem léphet a házból csak a konyháig az az otthoni főhadiszállás​:slightly_smiling_face:
Nálam így alakul mikor melyik,ma éppen a cigizős,mert kb egész nap autóban leszek​:slightly_smiling_face:

13 kedvelés

Úgy kezdődött:

Kaptam a komámtól egy nagy szatyor vape cuccot és mivel fájt már a herdálás a trafikban, az első komolyabb rendelés megérkezettével már csak a vape-et toltam. Májustól egy szál se! Nálam ez nagy dolog. Viszont azóta nem köhögök reggelente!

Erős dohányos voltam(!) és az elején nem volt egyszerű az átállás. A kitartásomat viszont nagyban segítette, befolyásolta-befolyásolja a Vaperina közösség:

  • Itt tanultam meg kiigazodni a kütyük között.

  • Itt tanultam meg, hogy lehet maximalizálni a gőzölés élvezetét.

  • Itt tanultam meg, honnan szerezhetem be biztos forrásból a felszerelést és hogy mit.

  • Itt tanultam meg, hogy nem csak a zenegyűjtés lehet a hobbim.

  • Itt tanulok fórumozni, elötte soha nem csináltam ilyesmit.

Hála Istennek itt nagyon barátságos mindenki, segítőkész, türelmes és jó fej!!!

Azóta elválaszthatatlanok vagyunk, a vape és a Vaperina. Mindig van nálam háromféle leves, három set és ha tehetem nyomom is rajta a gombot. A Vaperinát napi rendszerességgel látogatom. Hozzá tartozik a napirendemhez, mint például a kávé…

  • …és a nikotint 18mg/ml-ről 3mg/ml-ra csökkentettem!!!

  • Cserében egész nap tolom a gőzt, mint egy lokomotív.

A füstölési költségeim a töredéke is lehetne, ha nem lógnék folyton itt. De nem bánom.

A Vaperina Közösség nélkül nem hiszem, hogy sikerült volna: Hálás vagyok Mindenkinek!

Köszönöm!

12 kedvelés

Nálam meg a parazsat fújta hátra a letekert ablakból a menetszél, a hátsó ülés kárpitját kiégette. (Még jó, hogy nem többet.) Másnap nekiálltam a vállalati kocsi üléskárpitját tűvel-cérnával stoppolgatni, miközben azon imádkoztam, ne vegyék észre… :joy:

7 kedvelés

Szinte mindig nálam van egy szett, bár nem mindig van időm rá napközben.
Néha valamilyen tevékenység közben vapelek, de általában leülök kicsit elmélkedni, gondolkodni gőzölés közben és átadom magam a nyugalomnak, eltöltök kellemes pár percet.
A képválasztásom nem véletlen, a Dvarw MTL kupakot sokszor elfelejtettem, okozott nem kevés bosszúságot, ettől függetlenül a kedvenc kazánom, már nem is használok mást egy ideje.
index
Fiatalkorom ellenére(21) inkább az MTL vonz, de néha DL kazánt is használok.
Ami nehézséget okoz, hogy hosszú idő alatt nagyon kevés íz jött be igazán, a hűs leveseket szeretem leginkább.
Ritkán még dohányzom, de örülök, hogy inkább a vape mellett kötöttem ki és a mindennapokban gőzölök.
Remélhetőleg a kutatások a későbbiekben is azt fogják mutatni, hogy jóval kevésbé káros.

12 kedvelés

Szia Pityu,

aki a dvarw kupakot nem felejti el legalább 3-ból 1x, az nem is igazi véper. :rofl:

Nincs is annál szebb érzés, amikor a frissen tekert tank orrán-száján ömlik ki a ragacsos leves. :grin:

11 kedvelés

Hát igen… :sweat_smile:
Sokszor lehet újrakezdeni a műveletet.

3 kedvelés

Ezzel nem vagy egyedül. Szerintem ugyanígy van ezzel minden vaperina tag… Többek között én is… :wink::+1::smiling_face:

4 kedvelés

Ezt is éjjel nappal tolom, úgy mint annak idején a dohányt. De legalább az vígasztal, hogy nem annyira ártalmas, nem olyan büdös, és nem gyújtok fel semmit véletlenül. Az igaz, hogy soha semelyik aroma sem lesz pont olyan ízű, mint az analóg, de legalább lehet variálgatni, cserélgetni, kevergetni a folyadékokat. Plusz mindig van betervezve valami, amit még nem próbáltam, és még meg kellene kóstolni. Tervbe van még a Journey aromák, a TPA M-type, de mivel most az eliquidvg.-ről rendeltem, azt, amit ott találtam: TPA cigarillo, Cubano aroma, egyelőre ezek, meg az RY4 és Solub Rotterdam. Amiket innen kaptam, gyümis-desszerteket is elszívom, de az olyant max. naponta egyszer, állandóra nálam inkább a dohányosok mennek. De azokból is van sokféle, amit még nem kóstoltam. A cigit meg kell gyújtani, és valamikor vége van, mert elégett. Ezen csak a gombot kell megnyomni, és bármikorlehetne szívni anélkül, hogy közben magamra gyújtanám a házat. Még szerencse, hogy csupa nem dohányossal vagyok körülvéve mindenhol. Így itthon is, meg a munkahelyen is ki kell menni, különben egész nap a számban lógna. A kertben is, amíg dolog volt, szükség volt mindkét kezemre, de amint megpihentem, ment a gőzölés. 1 literen alul már nemis rendelek alaplevet. Nem is tudom, mi lesz, ha egyszer mindenért a trafikba kell menni?

11 kedvelés

Szívesen kimásznék dohányos ízekben ebből a ry4 irányvonalból. (Mogyorós jellegű egykaptafák)
A royal meg az old gold valamennyire már nem mogyorós vonal.
Jó lenne egy kóstoló-trafik. Aromáknál gyakran vannak leírások a felhasználóktól, de néha egymásnak ellent mondanak.
De még egy banán aromànál is :grin:
-ez egy fos műbanán 2 pálcás xar
kontra
-a világ legfinomabb banánja.
kontra
-első slukknál orgazmusom volt, és még tart…
Kinek van igaza?

2010-ben az egyik legtragikusabb liquidrendelésem egy mandarinos FA aroma volt. Első slukknál majdnem rókaregeróka. Aztán 911.
Pedig mit lehet elcseszni egy mandarinon?? :slightly_smiling_face:

(Hja, volt füstöltszalonna adalék is…mert mindig van lejjebb) :grin:

Még egy gondolat: hétfőn próba lesz melóban is. Persze hogy para. 2 “cigiszünet” jellegű szünet, meg még 2 kisebb.
Mit vigyek? Ne ejtsem el…ne törjön el…működjön. Legyen elég.

7 kedvelés