Vége mindennek

Így van, biztosan nem a vape a gond :+1:

1 kedvelés

Leszoktak a dlről, ahol napi 3 vödör leves fogy el. :rofl:

1 kedvelés

Még diéta sem kell, csak egy applikáció, amivel számolod a kalória bevitelt, -10% kalória napi szinten és fogyni fogsz.

2 kedvelés

Rágom az út széli füvet, ami frissen van locsolva érdekes emberi testnedvekkel…:rofl:

Hát, ez is egy opció, én inkább maradok a rendes kajáknál. :rofl:

Én már neki álltam a díétámnak.
Pénteken már edzés.
Novemberben már 95kg leszek.
Nem kell szigorú diéta hogy kefogyjon az ember csak az hosszabb ideig tart.

3 kedvelés

Én nem diétázom, jöhet minden, de csak ha befér a napi limitbe. Edzeni sem edzek, elég a kerti munka, meg a kutyasétáltatás. Így 1 hónap alatt -3kg és -2cm hasból. A diétával az a bajom, hogy annak vége van, de ha nem szoktál le közben a zabálásról, akkor pont ugyanúgy vissza fog jönni minden. Életmódot kell váltani, egy olyan egyensúlyi állapot kell, amit addig fenn tudsz tartani, amíg el nem földelnek. Ehhez viszont meg kell tanulni enni, bármilyen hülyén is hangzik ez így leírva.

Az evést mindenki alapvetőnek veszi, hogy az csak úgy magától működik, hiszen az ember tudja mire van szüksége, de az igazság valahol az ahapersze és a lószart között van, nem, az emberek túlesznek, folyamatosan.

A testünk meg csinálja, ami a dolga 200.000 év óta…

2 kedvelés

Életmód váltás a megoldás.
Sajnos ez ilyen.
Arról pedig nem is beszélve hogy mindenki máshogy működik.
Valakinek elég a séta és egy gyenge diéta valaki pedig jobban odakell hogy tegye magát a diéta és a mozgás terén.
Én csak rá gondolok a sútire és mar rajtam van 3kg.
Nem működünk egyformán.
Sajnos ezt ki kell tapasztalni vagy szakemberhez kell fordulni ha az egészségünk úgykivánja.
Mint robinál.

2 kedvelés

Ugyanez, sajna…

(Ráadásul ma 5 sütire gondoltam :roll_eyes:)

2 kedvelés

Szerintem max akkor igaz ez, ha valaki betegsége miatt nem képes a fogyásra, egyébként a kalória deficit mindig megoldás. Csak sokan nem is tudják mivel mennyi kalóriát visznek be napi szinten. 1.5 hónap után már lassan ránézésre megmondom miből mennyit lehet megenni egy nap. Régen csak úgy megettem 2 túrós táskát meg egy kakaós csigát desszertnek, ami úgy 1000 kalória…plusz vízet kell inni és legyen meg a napi 7-8 óra pihentető alvás, ami Robinál pont necces ugye.

A fogyás 70% étkezés, nem kell 3 hónap alatt ledobni 20kg-ot, fel sem 3 hónap alatt jött az, de egy év alatt ki lehet alakítani a megfelelő szokásokat és biztosan lesz eredménye konditerem nélkül is.

Igazából szerintem ennél egyszerűbb módja nincsen, én is pont ezért választottam, mert lusta dög vagyok.

4 kedvelés

Így van.
Kalórai deficitre kell odafigyelni.
De ha diétázik valaki és figyel a kalória deficitre és tényleg diétásan étkezik akkor többet ehet egy nap.
Hú ez nagyon összetett téma.
Na mindegy.
Változtatni kell a kaján. Ez a lényeg. :v:

1 kedvelés

Én ezért nem járok konditerembe, nem akarok többet enni, azt akarom megtanulni, hogy mennyire van szükségem. És sokszor csodálkozom is, hogy 1600-1800 kalóriával lehozok úgy napokat, hogy 1 percig nem éheztem. Persze ha kimegyek talicskázni 2 órát, akkor érzem, hogy rá kell tolni pluszba a kaját is, de akkor is oda kell figyelnem, mert simán telezabálom magamat.

Illetve még azt vettem észre, hogy a nasi sovárgás is csökken, ha az ember lecsökkenti, a test adaptálódik, nem kell erőszakolni magamat.

Azt nem állítom, hogy könnyű átállni, szívás, minden szinten, de 40 felett már nincs sok választás.

Szerintem ez a kalória bevitel az, amit bárki meg tud csinálni, nem kell hozzá semmi hókuszpókusz, csak elhatározás.

3 kedvelés

hero my600lblife GIF by TLC Europe

Nekem Ő adja meg a mindennapi motivációt :smile:

Dr. Oetker lenne az igazi :grin:

(De nem vagyok pesti :confused:)

Érdekes ízlésed van, nekem inkább ő. :sweat_smile:

Sexy Temptation Island GIF by RTL

1 kedvelés

Nem mindenki szereti, ha bevág… :roll_eyes:

(A horgászok igen)

1 kedvelés

Erről nem tudok nyilatkozni. :man_shrugging:

Ebben igazad van. Mint ahogy, itt a vaperinán is, nem csak 1-2 nap kellett,hanem bő másfél év, h eljussak erre a szintre, ahol most vagyok, h jobban megismerjetek, stb…

Ha ehhez a dokihoz kell járnom, na akkor van az igazi gond a súllyal. Tlc Tv-műsor. Az élet 300 kg felett…:rofl:

@Robertino_daf Jobbulást kívánok! Ne add fel! Minden bajra van megoldás! Édesanyám révén sajnos elég sokat járunk orvosokhoz, szakrendelésekre. Sok év tapasztalata azt mondatja velem, nem szabad elfogadni az első diagnózist, kezelést! Protokoll szerint a legkevesebb energia befektetéssel járó gyógyszert, gyógyászati eszközt fogod kapni. Tovább kell menni kivizsgálásokara, akár magánrendelésre, mert a legtöbb orvos csak a saját területét ismeri, nem látják át az összefüggéseket! Saját példa: édesanyám pár éve még covid előtt nagyon szédült, gyenge volt, alacsony pulzussal 40+ elment a háziorvoshoz. Vitt vérnyomásnaplót, több alkalommal mért ritmuszavart a készülék. Az orvosnál elmondta a panaszait, az orvos meg se nézte a vérnyomásnaplót, meg se vizsgálta, azt mondta menjen haza, igyon egy pohár vizet! :face_with_diagonal_mouth: Hazajött szomorúan, hogy nem veszik komolyan! Mondtam neki irány a magánrendelés! 1 hét múlva pacemakert kapott :slightly_frowning_face: A háziorvos történetesen kardiológus…