Vége mindennek

Csaxólok, ha nem szálltok le végleg az analógról, ilyen lesz majd a vég kezdete…:rofl::rofl:

1 kedvelés

Az ilyen esetek egy részében szoktak plasztikázni is, megereszkedett nyelvcsap, ilyesmik gátolják a légzést… (Bár ez gyakran horkolással is együtt jár…de érdemes utánanézni mindennek). Amúgy kitartás, és tuti belefér a vapelés. :+1:

2 kedvelés

Az alvási apnoe gyakrabban fordul elő, mint gondolnánk, a férfiak 24 százalékát érinti. Nincs itt a világ vége. A cpap maszkot meg ugyis csak alváskor kell felvenni akkor meg neked mindegy úgyse látod magad. A párod meg Maverick-el alszik. :slight_smile:

1 kedvelés

Sajnálom Robi…valószínű abba kell hagynod a hívatásos vezetést itt felénk nincs az az orvos aki ílyen betegségre belenyomja a pecsétjét a papírjaidba,hogy vezethetsz.

Simán vezethet,van kártyás cpap ami rögzíti a használatot. Bekerül a jogsiba,hogy csak így vezethet,ellenőrzéskor meg kiolvassa a kártya adatait. Nem rosszabb ez mint a “csak szemüvegbe vezethet” bejegyzés. Az élet megy tovább nincs itt semmi látnivaló.

1 kedvelés

Legyen úgy…2 barátomat is le vették a buszról ez miatt.Mióta a Veronai busz balesett volt szigorú a dolog.Ha az orvos szerinted lepecsételi a papírjait a maszek tulaj rá bízza a kamiont?Ne legyen igazam…nem ezt kívánom Robinak.

1 kedvelés

Értem én,de ez ha kezelve van nem több mintha magas lenne a vérnyomása vagy szúrná az inzulint. Egy kezelt “betegség” ami kordában van tartva.

3 kedvelés

Én is értem és egy normális világban így is lenne…mégse tudnak buszt vezetni… :man_shrugging:

Plusz ne adj isten történjen bármi…ezután, hogy diagnosztizálták és nem használva a kütyüt balesetet okoz akkor büntetőjogi értelemben mindenképpen ő a hibás…szóval tessék használni!..legalább az éjszakai vezetés közben

2 kedvelés

Hidd el h már átment ez a variáns is az agyamon, csakhogy meg adósság van, és nem keves… viszont az egészség mindennél fontosabb…

Remélem nem lesz igazam és mehetsz a világban…

2 kedvelés

Mert ha a vépelés részét veszem, és annak is azt a részét h" nem veszek többet semmit se", na itt kezdődnek az igazi gondok. Mert egy alap bérből ezt nehezen tudnám megoldani…:rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés

El kellene küldened annak a két letiltott buszosnak az elérhetőségét, h ők végül is hogyan oldották meg a vépelés problémát a kevesebb fizuból…:rofl::rofl:

Én havi kb 4k-ból kihozom a vépet (+hardver ha kell) …nálam nem szükségből, de akinek muszáj annak napi 15-20ml-el ez megoldható

Nem vépelnek éheznek.

Robi ne parázz.
Az esti légzés kimaradásnak ugye az a hátul útője hogy oxigénszegény vért kap az agy éjszaka mivel hogy nem veszel levegőt vagyis kimarad a légzésed.
Ezért amikor fel kelsz reggel kipihentnek érezheted magad de hirtelen kora délelött ledobod a láncot( fáradékonyság illetve elalvás akár ülve nyugalmi állapotban vagy akár evés közben.)
Nekem is volt ilyen problémám és én is kaptam éjszakára ilyen készüléket ami kielemezte a légzésfunkciómat alvás közben. Természetesen katasztrófális volt az eredmény.
Ami a velejárója volt hogy horkoltam mint egy medve.( ez meg van? :grin:)
Az történt hogy lefogytam 45kg-ot.
140kg-ról indultam és 95kg-nál teljes megszűnt ez a probléma. Ugyanis legtöbször a túlsúly ami a ludas ebben a problémában( szándékosan nem mondok betegséget).
Úgy hogy nem a vape a gond.
Most vagyok 116kg vissza hízva és láss csodát ismét horkolok és néha kimarad a légzésem.(ezt a feleségem mondta)
Ne aggódj hanem diétázz. :wink:

4 kedvelés

Én 1.79m/69kg-osan is horkolok :rofl:

Ettől függetlenül ahogy öcsémnek is tanácsoltam az ülőmunka mellé kell a rendszeres könnyebb testmozgás. Kocogj vagy e-bikekozz (gondolom befér a kamionba) mikor teheted

Nos, erről beszélek én is… nem bírom a diétát… sem a koplalást…:rofl:

1 kedvelés

Jelenleg 110 vagyok. (Súlyra​:sweat_smile:), és igen. Én is horkolok. Nem túlzottan de horkolok. Nekem nem vastagok sem kezeim sem lábaim, csak a nagy has. De ez gondolom simán lehet a 17 évnyi kamionos élettől is…mert ez az üléstöl van. Es persze, a kevés mozgástól…

Hát ne koplalj.
A diéta nem koplalás. Hagyd el a cukrot a kenyeret és a tesztát.
Burgonya és rizs mértékkel mehet.
Zöldség bőven stb…
Ha a jogsid a tét akkor ne habozz.
Diétázz.
És a többi egészségügyi problémáról nem is beszélek ami ezzel a problémával jár.
Szóval nem a vape a gond. Ezt akartam írni.

2 kedvelés