Vatta csere honnan tudom mikor kell?

Nekem is beugrott a hányfogadvan batman :grin: mindegy, ez egy vészhívás már.

4 kedvelés

Nekem is egy sas ugrott be :blush: vagy repült…
vagy alattomosan kúszott inkább felfelé :joy:
A lényeg, hogy vatta kicserélve

3 kedvelés

Szerintem meg:
“Some nice flower” :sweat_smile:

4 kedvelés

Köszi a segítséget, kicseréltem a vattát de végülis a coil volt kokszos a vatta még bírta volna. :smiley: Csak nem tudom azóta néha pukkan egyet mikor szívom :sweat_smile:

1 kedvelés

Ezzel most a kemény munka eredményét vágtad tönkre. :rofl:

4 kedvelés

Dehogy…egy kis liquid elzárás vagy magasabb watt és pikk pakk jön a sas :blush::joy:
Persze nem az a cél :blush:

5 kedvelés

Nyugi. Azért pukkan, mert még levegős a vatta. Ha a vatta beázott, majd abbahagyja. Van, amelyiknek egy ideig ázni kell, azután továbbítja jobban a liquidet. Van olyan is, ami másnapra jobban bedagad, azért nem szabad túl keményre tömni. Soha nem a szétégett vatta miatt cserélek, hanem a coil a rajta levő majd 1 mm koksz miatt már nem tud jól dolgozni. A vattacsere csak járulékos dolog, hiszen amíg benne van, nem lehet a coilt kiégetni. Az új vattának azért tisztább íze van, lehet, hogy csak 1-2 ml elszívása után az igazi. Addig annak is áznia kell. Attól, hogy megnedvesítetted, még bizonyára nincs eléggé átázva, a belseje száraz, sőt levegős is lehet, azért pukkan.

2 kedvelés

Levegős vatta? :flushed: Akkor elvileg nem pattognia kéne… Inkább épp ellenkezőleg. Picit sok a liquid, illetve kevés a vatta. :slightly_smiling_face:

Ebből a cikkből idéztem. De sok vattával kapcsolatos téma és cikk van az oldalon. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Lassan egy napja van benne mégis pukkan és szívásnál is vannak apró pukkanások. Mielőtt elkezdem szívni ráizzítok mert olyankor mindig pukkan egy nagyot ha áll egy kicsit. Illetve mint ha most jobban is enné a liquidet.

1 kedvelés

Milyen tankod van, lehet csak nem figyeltem. Nekem a Dvarw fl szokta ezt csinálni, szóval a megoldás engem is érdekel :blush:

2 kedvelés

Szerintem ez vattázás kérdése, nekem bármely tankomnál előfordul.
Amikor a Dwarvot megtekertem tök simán ment, semmi pukkanás. A következő vattázásnál meg elkezdte. A különbség annyi volt, hogy afc-t cseréltem, 2.5 mag helyett 2-es, és egy kicsit megborzoltam a vatta végét. Na most akkor melyik okozza a pattogást? :sweat_smile:
Szerintem csak másképp gyömöszöltem bele vattát. Vagy ez most az érvényes horoszkópom :smiley:
Ugyanez Brüncinél, minden hidegindításnál robbanás, következő tekerésnél minden ugyanaz, és sima, mint a japán aszfalt.

5 kedvelés

Taifun gtr klón tankom van. A vatta pedig Titanium fiber cotton elite. Ja és most nem folyik meg a levegőzésnél ha feltöltöm a tankot egy kicsit sem. Viszont a liquidet jobban eszi. Fene tudja mikor mi miért történik. :grin: Még kezdő vagyok.

2 kedvelés

Szia. A vatta az jó. Mennyire ritkítottad a vattádat,és milyen méretre vágtad kb? :blush:
Lészabályozás mennyire van nyitva?

2 kedvelés

Ahogy Fehér Tamás videóiban láttam a build deck szélénél vágtam. :smiley: Egyébként egy kicsit ritkítottam. Taifun gtr tankon lehet szabályozni a liquidet? Én csak betekertem a “csimlis” részt ameddig tudtam, nem gondolom hogy lehet szabályozni. :hushed: Ha igen akkor hogyan tudom megtenni? :smiley:

3 kedvelés

Jól csináltad csak nyisd ki .
Tankpalástot fogva jobbra tekered lassan és egy vagy kettő lyukat kellene látnod :blush:50-50 nél mindkettő nyitva van nekem,nincs pattogás :wink:

2 kedvelés

Igaz,én leveszem a modról úgy szoktam,a levegőt is beállítani utána vissza a modra.

2 kedvelés

Ha erre a lyukra gondolsz az nyitva van. :grin:

1 kedvelés

Levegőt simán tudom a modon tekergetni.

1 kedvelés

Igen van ott kettő is :wink:

3 kedvelés

Nem tudom, nálam nagyon ritkán szokott pattogni, általában friss vattázásnál, vagy amikor hosszú állás után előveszem, és általában egy-két szívás után elmúlik.

1 kedvelés