Puffog pattog

Segitséget szeretnék kérni , akárhogy tekerek , vattázok, a tankom egyszercsak elkezd puffogni sercegni, nem olyan borzasztó de engem rendkivül zavar.

Ez így kevés info. Milyen ellenállású tekerés, mekkora magmérettel, mekkora watt-on használod?
Lehet kevés vatta, vagy nem megfelelő watton használod. Így elsőre és látatalnban :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Azt is leírhatod milyen fajta tank,hátha valakinek pont van olyan és konkrétumokkal is tud szolgálni. :thinking: :saluting_face: :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Esetleg egy kép a buildről több szögben?

4 kedvelés

A tankom egy ares 2 es, 2.5 magra tekertem 0.30 038 as claptont 5 menet bp mod vattával puffer és vállak nélkül úgy ahogy itt írta valaki induláskor szép csendben dolgozik tűrhettő ízekkel de pár perc múlva pukkanás mintha levegő lenne azrán kezd szíváskor pattogni.

Nekem 3as magon sikerült ízt ki hozni belőle…több levegőt adj neki…

1 kedvelés

Megpróbálom 3 as magra de nem lesz kevesebb a gőz ?, mert én inkább gőzpárti vagyok.

még több is lehet picivel, mivel több huzal megy a tekerésbe ha ugyan annyi menetet teszel rá, és így lehet 1-2 wattal többet is fog igényelni, mivel annyival nagyobb tömeget kell felhevíteni. Még ha nem is olyan nagy változásokról beszélünk 5 menetnél.

1 kedvelés

A hármas magon szoros legyen a tekerés vagy hézagos ?

ebben nem tudok segíteni, személy függő, a nagy MTL vaperek itt általában kissé hézagost ajánlanak, én vagy szorosra tekerem általában a cuccaim, kivéve amikor nem :smiley:
Az én tippem mindig az hogy csak álljon szépen a helyén és onnantól adja magát.
Továbbá megjegyezném hogy a pattogás teljesen normális magasabb teljesítménynél. Rosszabb esetben jelentheti azt is hogy vizes a liquid-ed.
12 watt-on MTL kazánom nem pattog, 16-20 watt-nál ugyan az a build RDL pattog. sőt, néha első slukknál pukkan is egy nagyot. Mára már igénylem is ezt a hangot.

5 kedvelés

Köszönöm megnyugtató válaszod , pontosan így van nálam is 12 watton nem pattog csak kevesebb az íz. Ha már ilyen rendes vagy, megkérdezném még hogy ha két hármat slukkolok akkor háromszor nyomjam a tűzgombot , vagy tartsam nyomva és úgy szívjam meg háromszor? , mert ha nyomva tartom megint pattog.

Szia,szerintem ne nyomd mert a huzalnak is szüksége van egy kis “hűlésre” :smiling_face:a modnak elvileg 10 mp után le kellene hogy szabályozzon :thinking:

3 kedvelés

A mod nem szabályoz le mert 7-8 másodperc a 3 slukk, de köszönöm , csak sajnálom a gombot, vajon így meddig bírja károsodás nélkül ?

3x nyomd, ne tartsd nyomva. Két slukk között simán megégeted​:woozy_face:
Könnyedén megeshet, hogy az a gomb túlél mindannyiunkat​:sweat_smile: Ne azon spórolj, ne sajnáld!
Milyen mod egyébként?

3 kedvelés

Némileg több gőz lesz de az íz a lényeg.Hézagos tekerést használok én…

5 kedvelés

Akkor rosszul szívod :thinking:az 3 mp egy slukk :thinking:vagy én csinálom rosszul,de az mtl lényege nálam hosszú és lassú slukkolás :smiling_face:

5 kedvelés

A szörcsögés, puffogás, pattogás rossz vatta vagy rossz vattázás miatt van,szerintem jó lenne egy kép a buildről. Milyen vattát használsz és milyen pg-vg arányt?

3 kedvelés

Woopoo drag x pro plus a 21700 as akkuval bárki bármit mond róla én nagyon szeretem.

3 kedvelés

Az a lényeg !

3 kedvelés

Képet nem tudok most csinálni nem vagyok otthon hogy szétszedjem de a vattám bp mod 2.5 ös és 50-50 vg ,pg arány hármas magon micro fused clapton 2x30/42g mtl, 5 menet, 0.8 ohmra jött ki, 12,13 watton szívom így nem pattog . Nem tudom betartani a tipikus mtl es slukkolást szépen hosszan , ahogy tanitják, inkább kettőt hármat szívok és leteszem pár percre.