Milyen időnként kell vattát cserélni egy RTA -ban?

Most rendeltem egy RTA tankot, és kiváncsi vagyok hogy körübelűl milyen időközönként kell, vagy ajánlott vattát cserélni.

Szia. Mikor az íz megváltozik,és kezd a kellemetlen mellékíz irányba eltolódni. Akkor kell megnézni,és ha elszíneződött,akkor cserélni.Az idő nem egzakt tényező,használat függő.

3 kedvelés

Szerintem erre nincs sajnos pontos előírás, illetve recept. Nagyon függ az aromától, ugyanis vannak “vattagyilkos” aromák amiknél sokkal gyakrabban kell vattát cserélni…
Ha nem jó az íz (égett) vagy már kevesebb gőzt ad akkor mindenképpen csere. A legbiztosabb módszer a szemrevételezés, ha égett “kokszos” a vatta illetve a tekerés akkor csere.
De valószínűleg lesz aki ennél jobb tanácsot tud adni, mertén csak így szoktam csinálni.

4 kedvelés

3 hét, minimum. :joy:

Nem az időt kell nézni, főleg, ha az embernek 3-4 kazánja van, és felváltva szívogatja. A tünetek a következők: Van, amikor hirtelen égett íze lesz, de nem mindig jellemző. 2.: Elhalványulnak az ízek, egyúttal kezd túl forró lenni, mert többet láncslukkolsz a kevesebb íz miatt, vagy egyszerűen a koksz miatt jobban (hosszabban) fel kell hevíteni, s ettől az egész kazán nagyon forró lesz, a gőze meg szinte égeti a nyelvet.

4 kedvelés

Nálam ez 3-5 nap, Latakiánál meg naponta. Ki-ki meddig bírja halogatni, de friss vattával mindjárt más íze van mindennek.

3 kedvelés

Pontosan ez a lényeg: ez egy szubjektív dolog, van aki 2 tank után cserél, mert zavarja az íz változás, meg vagyok én.