Vatta csere honnan tudom mikor kell?

Mivel kezdő vagyok nem tudom meddig lehet használni a vattát. Mikor kell cserélni? Mennyi ideig bírja egy vattázás nagy általánosságban?

Illetve nem ehez a témához tartozik de megkérdezem. Longfill aromákat is kell szellőztetni? Ha igen akkor milyen gyakran mennyi ideig?

3 kedvelés

Szia!
Ha gyengül az íz cseréld ki.

8 kedvelés

Szia. Üdv köztünk. :hugs: Ahogy Jani írja, ha csökken az íz intenzitása, akkor már lehet cserélni. A longfilleket sem árt szellőztetni, ugyanúgy mint a sima aromákkal való pacsmagolás után, attól függ mennyi az érési idő, illetve napi 3-4 alkalommal. Kivéve, ha nikotinmentes, akkor szükségtelen, nem termel gázokat a liquid. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Köszi a választ! És ennek a szellőztetésnek mennyi időnek kell lenni? Csak leveszem a kupakot a flakonról pár másodpercre és vissza rakom?

1 kedvelés

Összerázod előtte, majd leveszed 20-30 percre, és mehet is vissza. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Huhh :neutral_face: És ezt napi 3-4 alkalommal? :hushed: És mi van akkor ha nem szellőztetem? Nem lesz olyan intenzív az íze vagy rossz íze lesz?

2 kedvelés

Annyit csesztetni fölösleges…egyszer egy nap szellőzteted. Megrázni gyorsabb, az többször sem időrabló.
Ha nem szellőzteted, eleinte csípősebb maradhat az íze, a nic gázai miatt. Ez jobban érvényesül nyilván egy izmos 18 mg/ml alappal, mint egy 6-ossal. Nic sónál meg alig van, ott nem téma.
Az ízt egyéb módon nem befolyásolja.
De nyitva hagyhatod egész éjszakára is, egy kiadós összerázás után.

5 kedvelés

Ez már kicsit barátibb megoldás :grin: Egyébként szellőztetés nélkül sem érzem csípősnek a levest.

4 kedvelés

Az éjszakai szellőztetés is jó, én is szoktam. De van amikor jó 3 percig rázom, már opálosan fehér, aztán kinyitom, másnap reggel meg csak annyira teszem rá a kupakot, hogy ismét összerázzam. :slightly_smiling_face: A napi több alkalom annyival jobb, hogy hamarabb kimennek a gázok. Akár 2 nap is elég, és lágy lesz. Az is igaz amit Zoli ír, erősebb niknél olyat rúg, hogy ihaj… :sweat_smile: Én már nem szellőztetem, csak 1.5mg-osat szívok. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Én soha nem szellőztetek semmit.

10 kedvelés

Én sem szoktam szellőztetni.

7 kedvelés

Én sem, csak ha olyat főzök :grin: amúgy kinyitáskor a nagyja úgyis kitódul az üvegből.

2 kedvelés

Akinek bejön a TH, az nem szokott, illetve ahogy akarjátok. Itt minden szubjektív. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

@dankojozsef89 ha ilyet látsz, szinte biztos, hogy érik a vatta csere :blush:

7 kedvelés

Vagy le kell takarítani a szemüvegedet :sweat_smile:

3 kedvelés

Jaj, te nem látod?.akkor lehet tényleg a szemüveggel van a baj :joy:

5 kedvelés

Ha ilyen a vatta, akkor szinte már majdnem biztos, hogy pár hét és csere. :grin:

9 kedvelés

Hát ezt azért már illik :sweat_smile:
Múltkor ráfutottam én is. Minden tök jó volt ízre, aztán egyszercsak a DL-ből annyi levegő jött, mintha MTL lenne, de szűk. Mondom valami bekerült a levegő útjába. Szétdszedem, oszt olyan koksz volt, hogy már nem bírt rendesen felmelegedi, hogy gőz legyen.

7 kedvelés

Tehát ha egy barna sasmadár sziluett megjelenik, ott karamellizálódás várható.
Az élet utat tör magának a léellátó lyukán :grin:

8 kedvelés

én batman hívójelnek néztem… :slightly_smiling_face:

8 kedvelés