Vapefly Brunhilde MTL RTA

Sziasztok, Jövő héten megjön a Vapefly Brunhilde MTL RTA Tank. Milyen vattát, huzalt, vagy kész tekercset ajánlotok, amit megtudnák venni. Szerszámot mit ajánlotok? Vajon egy tekerés és vattázás mennyi ideig elég? Előre is köszönöm.

9 kedvelés

Köszönöm szépen

2 kedvelés

Szia. Mivel most fogok áttérni a porlasztós mtl-ről / Eleaf Pesso Tank-ról/ a 6-7menet az általános?Ha veszek egy vandy vape superfine ni80 mtl Ni80 24ga + 35ga - kb. 1,66Ω / láb akkor elég ennyi menet?

7 kedvelés

Itt vagyok. Bocsánat. Én sosem program alapján tekertem. 2.5mm-es magra szoktam 6-7 menet vandy vape superfine mtl claptont tekerni, az teljesen tökéletes a Brünhildebe. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

@Kocsis_Jozsef Szevasz! Ha esetleg nem szeretnél minden alkalommal új tekeréssel tökölni a Brünhildában, hanem csak egyszerűen “használtvattaki-szennyeződéstleizzít-újvattabehúz” módszerrel gyorsba(lustába) újítanád fel, akkor tudom ajánlani a GeekVape MTL SS316L Clapton-t (mellékelek képet). 4 tekerés, 2,5mm átmérőn. Nekem nagyon bevált a Brunhilde-be, 5-6 újravattázás után szoktam cserélni…de többet is bírna. Nagyobb gőzökre is alkalmas (normál MTL-hez képest) és levestakarékosabb, ízes pöfékelésre tökéletes, TC-zni is lehet vele (mert stainless steel). Mint a neve is mutatja MTL-re hozták ki, nem DL-re.
De amit @Vaperina_Kinga néni ( :stuck_out_tongue_winking_eye:) imént leírt, az az általánosabban használt tekerés…ami persze nem azt jelenti, hogy ez nem lenne jó. Én jobban szeretem, de ez egyéni.

Szerszámot? Nem tudom mivel vagy most ellátva, de ha nincs még tekerősegéded (ajánlott beszerezni), akkor ideiglenesen egy 2,5-es fúrószál is megteszi. A megfelelő anyagminőségű imbuszkulcs pluszban ajánlott, mert amit a Brunhilde-el küldenek, az nem a legjobb minőség. A kis csípőfogó, olló és műszerész csipesz meg gondolom alap.
Vatta ügyben itt érdemes szétnézned (én “Titanium Fiber Cotton Elite”-et használok):
https://vaperina.cc/t/vatta-de-melyik/2160

És itt:

Ha van kérdésed, szívesen válaszolunk. Amúgy tökéletes választás! A Brunhilde az egyik legjobb cucc MTL-ben.

11 kedvelés

köszönöm szépen.Végre egy normális csoport.grat

10 kedvelés

Megjött a brunhilde.Életem első tekerése lesz hétvégén.Mire figyeljek,föleg a vattázástól félek.Minden tanácsot szìvesen fogadok.Amiket vettem **Joyetech ESPION Tour 220W TC , Titanium Fiber Cotton Elit,Vandy Vape nichrome drót Superfine MTL Fused Clapton Ni80, 3,04m - 30 * 2 + 38GA 3,5ohm .Szerszámokat megvettem ami kell hozzá

6 kedvelés

Attól is függ, hogy melyik levegőbetétet fogod majd használni. Nekem a 2.1mm-es van benne. Az igényli az MTL claptont. Ha kisebb lesz benne akkor vékonyabb huzal kell majd. A vatta meg dubla olyan vastag legyen mint a tekercs magmérete. Összepödröd, befűzöd, kipödröd. És jól üljön (ne legyen kevés) a vatta a sodronyokon különben egyrészt ha oldalra döntöd folyni fog, másrészt így elkerülöd a dry hit-et. Elég sok liquid megy fel a sodronyon, így kéri a vattát is. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Sziasztok. Megvolt az első össze rakás és használat. Valamit nem jól csinálok. Gyári tekeréssel ,hozzá adott vattával. A levegő csatlakozás 2.1mm.Gőzélmény megvan amikor kifújom ,csak az a gond a torok hatás nincs, magyarul csak akkor látom hogy használom. A levegőt ha állítom nagyra akkor süvít a levegő .Ha lezárom akkor semmi sem jón.A mod voopoo vmate 200w tc 30w állította a erőt, de ezen nem mertem használni inkább 13w próbáltam. Lehet hogy kevés neki? Ha egy pillanatra át rakom TCR Adjustments Mode ra a folyadék serceg pattog./ti,ni,ssl/ viszont van erő benne. Segítsetek mivel próbálkozzak.

3 kedvelés

Én momentán Geek Vape Ni 80 26 ga 4-es huzzalal2,5 magon tekerem , vattàt meg viszont Demon Killrerrel vattázom ,nekem ez idáig ez jött be , szerszám készlet meg viszont szintén Demon Killerthasználom

5 kedvelés

Szia. A gyári huzal elég gyengusz. Mtl clapton amivel jól muzsikál, TH-hoz meg emeld picit feljebb a tekerést. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszönöm .Azt hittem a gyári a legjobb.Tévedtem.vandy Vape nichrome drót Superfine MTL Fused Clapton Ni80, 3,04m - 30 * 2 + 38GA 3,5ohm huzal van itthon.2,5-ön tekerve próbáljam meg 8 menetett?A levegöztettöt kicserélném mondjuk 1.8mm akkor lenne erő a szájban is?

7 kedvelés

Tapasztaltam, hogy a mellékelt huzal olyan minőségű, mint amit azért adnak a tankokhoz, hogy ne a kukában végezze. Az általad említett huzal tökéletes, ha lesz ugyanebből Ni80-as anyagú, az lesz a legjobb. De ez is tökéletes. :slightly_smiling_face: Nekem 2.1mm-es van benne az MTL claptonnal, persze kipróbálhatod az 1.8ast, 2.5ös magon van nekem is. :slightly_smiling_face: Csak ne 8 menet, inkább csak 5 vagy 6, mert iszonyat meleg lesz a gőze.

12 kedvelés

@Vaperina_Kinga :astonished:
Én soha az életben nem használtam még a hozzáküldött gyári coil-t az új tankokhoz(…mindig csak a saját “recept”), de eddig meg voltam győződve róla, hogy mindig olyat küldenek vele, amire leginkább be van lőve. Akkor most éppen “Öreg Pap is holtig tanul” van? Nem értem, hisz’ ha szart küldenek mellé, az az egyik legrosszabb marketing a kéménynek, hiszen rengetegen azzal szerelik fel először.

9 kedvelés

Sziasztok! @Kocsis_Jozsef azt ha jól láttam, nem írtad le sehol, hogy milyen nic erősségű a liquid amit használsz a Hildában. Hányas lötyivel használod? :slight_smile: A kevés TH az alacsony nic tartalom miatt is lehet. :slight_smile:
Illetve végig olvasva a leírásodat, jól látom, hogy TC módban szeretnéd használni a Ni80-as clapton huzalt? Az sajnos nem fog menni, feszültség(vv) vagy Watt(vw) módban.
Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :slight_smile:

5 kedvelés

@anon31274546 Tényleg csalóka így, ahogy leírta József, de ha minden igaz a “TC” a mod anyakönyvezett nevében szerepel :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

@Zoltan igen, a mod név oké, csak volt ott tcr is, ezért is kérdeztem. :slight_smile:

1 kedvelés

A TCR-hez kell az együttható is. Ebben megtaláljátok a TCR táblázatot. :slightly_smiling_face:

@Zoltan sok gyári huzalt próbáltam már. Én úgy hiszem kanthalt adnak mellé, ezért nincs ize. A 4. rossz után már hozzá sem nyúlok a gyárihoz. Csak az ohm értéket venném alapul József helyében, az ugyanis koppra 1 ohmos tekercs. :slightly_smiling_face: Bár én sem tekerek 1 ohmra, de ki tudja kinek mi jön be, ugyebár. :blush:

3 kedvelés