VATTA de melyik?

Sziasztok!!!

Mostanában elég sokat foglalkoztat a “VATTA” téma, hogy vajon melyik a legjobb???
Rengeteget kipróbáltam, de nekem Mtl használattal valahogy mindig a Cotton bacon és a Muji vált be… Viszont mostanában valahogy nem annyira tökéletes egyik sem. Változott az összetétel vagy csak rosszat fogtam ki, nem tudom!!! Mindent ugyanúgy csinálok mint szoktam, mégis valami nem stimmel, mert vagy dryhit vagy nem olyan az íz… :thinking:
Természetesen nem mindegy a vatta sem, így arra lennék kíváncsi ki milyen vattát javasol???
Csakis Mtl használatra… :wink:

Vajon milyen vatta van pld. a pnp porlasztókba??? Ezek a porlasztók szerintem most a legízesebbek számomra!!! Viszont az Rba, Rta, Rda kazánokba is valami hasonlót szeretnék elérni… :grin:
unnamed (4)

Lényegében arra vagyok kíváncsi, kinek melyik a legjobb és legízesebb vatta, amit használ???
Mostmár rengeteg vatta van a piacon és mindig van valami új, amit kimondottan sqounk, Mtl és Dl használatra fejlesztenek ki… :hugs:

Kíváncsian várom a javaslatokat, tapasztalatokat.

Köszönöm!!! :sunglasses:

4 kedvelés

@mtl_csoport, nektek mi a No1??? :thinking:

3 kedvelés

Sziasztok!
Nekem eddig a Swag Cotton a No1 de mindíg van mellette 2-3 csomag Geek Vape Koh Gen Do ami szintén nagyon jó!

4 kedvelés

Vapefly Galaxies Mtl és természetesen Dvarw MTL (V1) Klón :nerd_face:, eredetire nem adok ki annyi pénzt :roll_eyes:

3 kedvelés

@tasnadiattila és melyik vatta druszám??? :grin:

4 kedvelés

Sziasztok!
Az alábbi vattákkal volt dolgom:
Muji: mint japán vatta ismert nem rossz. Jól szállít egyensúly alappal. Ízesebb leveseknél túl tolhatja az ízt.Negatívum, hogy hamar elhasználódik.
Koh gen do:Jobb az íz visszadása mint a Mujinak. Jól tart. Negatívum szintén az mint a Mujinak.
Cellu cotton:Tc kiváló. Negatívum hamar megég.
Angorabit (fekete):Lassan törik be. De utána jó ízeket tud produkálni. Nehezen ég negatívum:kicsit nehéz vele dolgizni. Kezdőknek nem ajánlom.
Kendo:Nehéz vele dolgozni. Nehezen is járatódik be. A lötyit nagyon jól tartaja.Utána jó ízeket ad.Rda-kba parádés.
Revowick:Nem lettünk barátok. Soha többet. Nem tudtam úgy belőni ,hogy je égjen meg.
Demon killer (cipőfűző):Nekem ízt nem tudod olyan jót adni, hogy mégegyszer vegyek. Gőz mennyiségbe nem rossz.
Vaplfy cotton clouds:Még barátkozunk…jó lészállítás,jó íz.Hamar elhasználódik.
Super sorb vatta:Nekem ez vált jelenleg legobban MTL-be.

Szép napot :slight_smile:

4 kedvelés

Hali.
Igazábol én is a cotton bacont használom,de nekem a vapefly firebolt is bevált,mtlben és dlben is.

4 kedvelés

Ja, értem. Most a vattákról beszélünk. Jól van na, csak hirtelen megörvendeztem az MTL brigádnak :nerd_face: és lehet lemaradtam az első körből. Szóval, nem tudok tuti vattát mondani, annyit, hogy vhogy a 2.5 év alatt annyit tudtam tapasztalni, hogy vhogy mindegyik kazánnak megvan a “nyavalyája”, ergo mindegyik más - mással szuperál. Lehet, hogy még pár évnek el kell telnie, ahhoz, hogy meglegyen a tuti. De mivel ebben a “szakmában” ez a SZÉP, hogy mindig lehet kísérletezni :grin: Nálam ezek játszanak: :roll_eyes:! + MUJI :wink:!

6 kedvelés

Sziasztok. Jelenleg sima cellucotton illetve Pilotvape van használatban. Nekem mind kettő jól bevált és és jó íz és gőz vissza adása van.

4 kedvelés

Sziasztok!
Én augusztusban kezdtem felújíthatós mtl kazánokat használni. Akkor Canna Cottont rendeltem, ami 20% kender rostot tartalmaz. Meg vagyok vele elégedve, nem ég meg, a levest is jól szállítja (eddig pg-vg 50-50 és 30-70-nel használtam). Hogy az ízeket mennyire adja vissza más vattákhoz képest, arról sajnos nem tudok nyilatkozni, de alapvetően nekem nincs gondom az ízekkel, valamint friss vattázás után nem tapasztaltam mellékízt.

4 kedvelés

Sziasztok!
Kicsit több mint 1 éve vettem meg az első Rta kazánom,

• 1 Ud Bellus-t, abban a Cotton Bacon v2 jött be, sokáig bírta, jó gőze volt, az íz jó volt, de akkor még nem igazán tudtam mit nevezhetek jó íz vissza adásnak. (Porlasztóhoz képest jobb volt). Aztán következett a másik véglet:
  • Brskr. V1.5 a (Homlok horpasztó), ott a Cotton Bacon nem volt olyan jó, ha eltaláltam nagyon jó volt, de ugye ott van az a “ha”. (Elfőrdult, hogy 4x vattáztam újra). Viszont a Geek Vape lapkákkal, viszonylag könyű volt dolgozni, nem ad vissza olyan jó ízeket, de pik-pak újra vattáztam vele a Brskr.-t, és nem égett meg. “Az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy 3-4 tankonként újra vattázom. (Black Note és hasonlók)”.
  • Kayfun Prime, na itt kétségbe estem az elején. (Kiadtam egy csomó pénzt és nem volt sokkal jobb ízre mint a Brskr.) Az elején csak a levegőzése volt jobb. De nem adtam fel, ennyien nem tévedhetnek! Ilyen-olyan tekerés, vezeték stb. Meg lett a tuti tekerés, attól kezdve a vatta nem igen számított milyen Cb v2, Cb prime, Gv lapka, vagy Cotn 2.5-es (bár ez utóbbi hajlamos elfogyni a tekercsben)! Mindegyik jól adja vissza ízeket. Valamekyik a dohány ízeket helyezi előtérbe, valamelyik az egyéb ízeket.
    (Hogy mi az ősszefügés? Még nem jöttem rá, de lehet jobb is így. Minden újra vattázás egy újabb élmény)!:smiley:
    Kicsit hosszúra eresztettem, azért köszönöm a lehetőséget.
    Szép Estét! :dash:
4 kedvelés

Talán a kedvenc témám a vape világban.
Kismillió vattát próbáltam már, ugyanis szokásom volt kérni ismerősöktől mindig egy keveset abból amit éppen használ.

A legtöbbet nem jegyeztem meg, mert átlagosak, szinte mindet be lehet tolni úgy a coilba, hogy működjön, igaz, van amivel kissé többet kell játszani, hogy jó vagy jobb legyen. Ha látom a neveket vagy a csomagolást persze beugrik.

A fent Péter által mondott „hamar beég” emlegetése nem a vatták hibája, egyrészt lehet abba a fajta tankba nem jó, másrészt valószínűleg inkább túl volt hajtva az a kazán, vagy a típusához nem illik. Mechát, félmechát meg eleve úgy kell megtekerni és vattázni, hogy direkt ahhoz építjük meg a kazánt majd vattázzuk meg, némi érzék kell hozzá meg tapasztalat. Persze lehet leírások alapján is pontosat csinálni, de ez nem annyira jellemző.
Beégett vatta nagyon ritkán a vatta hibája, még a kozmetikait is be lehet rakni, néhány advanced vaper is használ olyat a mai napig.

Plusz nagyon fontos, hogy vattafajtánként (nem csak márkánként, azon belül is) számít, hogy milyen keményen megy át a coilon vagy a mesh alatt, ez is könnyen beégést okoz. Rendesen hátrahőköltem, hogy a ryon ott hogy le lett írva. Szívesen segítenék technikai oktatás részeként vattázni :slight_smile:

Abszolút számít, hogy milyen a felhasználás módja, MTL-be kevéssé kell a magasabb kapilláris hatás, DL-be inkább, squonkernél is inkább az kell, bár arról közeli tapasztalatom nem sok van, de több ismerős squonkerezett, természetesen kértem tőlük is olyat amit használtak :slight_smile:

Meg kell említenem a cottonbacont, mert mindenki azt használta, és hozzászoktak, netán ki sem próbáltak mást. Tényleg belemegy bármibe, és többé kevésbé jó. Nálam bőven a futottak még alatt végezne, érthetetlen számomra miért terjedt el ennyire. Hogy őszinte legyek nem sok a különbség ez meg egy jobbféle kozmetikai között, csak árban, meg csomagolás kivitelezésében magasabb kategória. A sokak által már nem érzett mellékíz, ami alig jön ki belőle használatkor egy plusz negatívum. Mindegy melyik verzió, egyik sem jött be soha. Vattamalac nem lett kedvenc.

A Revo érdekes, esküszöm kellemes a mellékíze, DL-ben kvázi használhatatlan, és a srácnak meshhez ajánlották. Ahhoz nem jó. Durván nagyon nem. viszonylag hamar eltömítődik, koszolódik, kb. mint a bacon. Nem vennék magamnak.

Cotn. Hát, sokan szeretik. Nem tudtam vele mit kezdeni. Pár nap után szétkokszolódott, és kb leszívta, eltüntette az ízeket MTL-ben is. Hiába volt a legízesebb lé a tankban, nem jött át. Átvattázva mással visszatértek az ízek, így nem velem volt a baj.

Kendo eléggé randa állagú, és úgy összeesett, hogy szinte azonnal újra kellett vattáznom, mert biza rommáégett három slukk után. Utána vastagabban áthúzva átlagosan kibírt annyit mint a többi. Nem kiemelkedő.

Fiber. Valami youtuber istenítette, annak ellenére hogy a vattatesztjén elbukott, mert nem akarta beszívni a levet, és konkrétan hamarabb gyulladt fel mint a többi. De az ízről áradozott. Való igaz, hogy ez inkább dagad, és ezért kevesebb kell belőle mint a többiből ami összeesik, de amúgy ez is hamar eltelítődik, és elveszi az ízeket.

Igen, és eléggé vattagyilkos leveket használtam általában, így az eltelítődés jellemző a legtöbbre.

A fenti egyik sem jött be, a többire mint mondtam nem is emlékszem név szerint. Node:

Van a legfurcsább, jószerivel már beszerezhetetlen Angorabbit.
Kaptam, akkoriban amikor a youtuberek százával szórták mindenkinek. Konkrétan hozzámvágta valaki, hogy nesze vatta ha kell. 'Háhogyne! :slight_smile:
Brutál csalódás volt, akkor vettem elő, ha fogyóban volt a többi vattám (akár naponta vattáztam akkoriban, eleinte annyira láncvaper voltam, hogy a pipámat lélegeztetőgépnek hívták a haverjaim :smiley: Igen, előtte dohánnyal is ugyanez ment…).
Nem is tudom hányszor történt meg, hogy bevattáztam „véletlen” a nyúlszőrrel, aztán pár slukk után dobtam ki belőle, mert már újonnan mintha leszűrte volna az alapléből az aromát. Végül elrejtettem, hogy ne is akarjam elővenni.
Egy barát viszont szenvedett az RTA mesh tankjával, (Wotofo) mert mindegyik gyengén szállította a levet, és pár slukk után kiszáradt. Persze az a tank amúgy is úgy itta a levet mint egy szomjas ló. Minden nálamlévőből vittem már neki, hogy talán ez vagy ez jó lesz, végül előkerült a szőrös nyúlbunda is. Én úgy adtam oda neki, hogy bocsi, nincs már benne sok, meg hát eléggé ergya, viszont már nincs más.
Csodák csodájára bevált neki, és imádta. Azóta is keresi honnan lehet beszerezni, mert nem sok van, ha jól tudom a cég be is bukta a másra nagyon nem jó vattát. Valszeg squonkeresek is szerethetik.

Direkt végére hagytam a két legjobbat ami bevált, és nehéz bennük csalódni. Persze bánni tudni kell velük, és hát ezek nincsenek túlárazva vagy túlcsicsázva mint az összes többi. Elhiszem, hogy a prémium vatták jók, év elején még én is majdnem elcsábultam egy dobozososért, de aztán rájöttem, hogy nonszensz egy darab cellulózt fémtokba rakni, és elkérni érte annyit, így inkább az itthonról már pedzegetetten megszüntetésre kerülő short és longfillek hamar átcsábítottak. Jobban jártam.

Noh, hogy legyünk képben, mert sokan nem ismerik, csak a nevet írják. A Muji nem csak egy márka, hanem egy típus. Illetve kettő.
Japán, de kismillióan gyártanak ilyet, hogy épp mit kapsz, az attól függ az eladó honnan harácsolta össze.

Ami a 42-esektől, aradisoktól jön, az a standard muji.

Van az egyik féle, ami lapokban jön, és filcszerű. Ez jó lehet MTL-be, de annyira nem jó a lészállítása „könnyű beégetni” láncvapeléssel.
Nálam azért van, mert porlasztókba –amiket ugye hivatalosan nem tekerhetünk újra– ez az ami való, és ilyesmit használnak bennük. Legtöbb ember a mujit emiatt írja le, teljes joggal. Szinte nem lehet „fluffy” véget csinálni neki, ez nem alkalmas ritkításra. Perszehogy nem lesz jó RBA-hoz. Hiába nedvezed be használat előtt, ugyanúgy várni kell vele pár percet mint az új porlasztóknál (khm, fiber…) Amúgy ezt sem ajánlom, azért nincs fent a többi között, mert a másik Muji viszont:

A nem filcszerű Muji annyira általános és jó, hogy hosszú ideig bármilyen vatta után mindig visszatértem hozzá. Alig van mellékíze, mindenbe belegyűrhető valahogy, bár mesh és squonk nem barátok vele.
Ez is inkább az összeesős fajta, ezért kissé szorosabban kell áthúzni a coilon, így viszont nem ég be. Mindegy, hogy három milis vagy egyes coil, ugyanúgy viszi a levet, és a nagyonhidegen kívül jó a kapilláris hatása, láncvapeléskor is működik. Nagyon hozzá lehet szokni a jó értelemben vett igénytelenségéhez, ahhoz, hogy szinte nem tudod elrontani a mennyiséget, szállít akármi van. Viszonylag hamar ürül az előző íz ami benne volt a tankba, ezt a többi fenti nem nagyon tudja, inkább eltelítődnek. Persze brutálmódon el tud mocskolódni, de ráérezve az optimális mennyiségre ami a coilba kell, egész sokáig bírja. Nálam előfordult egy-két hét is, pedig említettem mennyire túlzásba vittem korábban a vapelést. Ha nem lógott a pipa a számból, akkor nem voltam ott :smiley:

Végül a legnagyobb kedvenc. Erről rosszat nem tudok mondani, de sokan okkal szidják. Idemásolom a 42-esre írt véleményem kissé átírva, kiegészítve, ami azóta is áll, még ők is mondták személyesen, hogy miért nem írok oda több hasonlót. Megvan az oka, ők kereskedelmi egység, nem közösségi hely mint ez a fórum :wink:

Cellucotton Rayon

Mindig szeretek új dolgokat próbálgatni, így ezt is csak beraktam próbaképp a vádsárlásim közé, végülis százX forint, ha nem jó, elmegy arctisztítónak.
Azért azt ide már leírhatom, hogy ők valójában bitangdrágán adják, mert angliában a helyi „rosszman/déemben” ott van a kozmetikai cuccok között a polcon, majdnem annyiért mint amennyiért ők egy kis maréknyit adnak. Szerintem ettől független így is megéri, de nem szabad elmenni mellette.

Aztán berakva a coilba jött a meglepetés. Már érzetre is más, kissé keményebb, masszívabb, szálasabb, nem is vatta, de erről később. Nem volt nehezebb áthúzni a coilon a többinél sőt, ez még akkor is jobban összeállt, amikor hozzáadtam a vastagsághoz egy picit, ezt másik vatta nem mindig tolerálja. Tulképp sosem maradtak homogének ezután, ellentétben ezzel. Próbacsöppentéskor úgy beszippantotta a levet, mintha vákuum lett volna. Elkezdtem direkt túltölteni, vajon mikor folyik le róla, de ez csak tartotta-tartotta, és nem folyt sehová. Majd összeszerelés után beleszívva semmiféle vattás mellékíze nem volt, annyira jól működött minden, hogy koppig, csontszárazra sikerült szívnom a tankot, amit nem is vettem nagyon észre, a dryhit is gyengébb volt mint másokkal. Egyből beégés helyett/előtt érezni, hogy kissé kellemetlenebb az íze. Beleraktam mindenféle kokszoló aromás levet, de ez még koszolódni sem akart, pontosabban egyszer már tényleg szenet szedtem le a coilról, a rayon középen már nem is létezett, a széléről mégis becuppantotta a liquidet, de a kazánpalást felé még ekkor is fehér volt. Brutál egy cucc. Az üveggel hasonlítható össze. Érzetre tényleg szálasabb, és tartom az üveges hasonlatom azóta is.

Egyébként utánanéztem mi ez. Nos nem sima cellulóz vagy pamuthoz hasonló mint a többi , hanem műselyem. „Ó te jó ég, hát de nehogymár a bútorkárpitot rakd a tankba!” ezt néhány külföldi fórumban olvastam anno, valójában annál azért másabb az anyaga.
Eredetileg a hadseregnek készítették gyógyászati célokra, mert akkor nem jutottak hozzá a rendes alapanyagokhoz, és kellett egy olcsón gyorsan gyártható alternatíva, majd háború után a kozmetikában alkalmazták. A vaperek próbálgattak onnan is mindent, így jutott el ide is, mint bevált dolog. Normál esetben ilyen papírkockában, meg labdacsokban kapható az amerikai 'déem-roszmann stílusú kozmetikai áruházakban, tömegével, fillérekért, de Európában szinte ismeretlen, kivéve vaperek között. (nem emlékeztem, hogy ezt már oda is leírtam, ittmarad :slight_smile: ) A Cellucotton csak a cég neve, van nekik hagyományos, nem rayon cellulózvattájuk, ami valszeg olyasmi mint a bacon, vagy a többi kommersz nedvszívó.

Bárkinek bármikor ajánlom, nem csak azért mert a komfortzónán kívül is érdemes néha valamit kipróbálni, hanem mert a szokásos baconhoz, fiberhez képest ez mindent, és sokkal többet tud, mindegy, hogy squonker, dripper, mesh, vagy valami szűk MTL tankról van szó.
Mióta először betoltam a tekerésbe, azon gondolkozom, hogy miért nem ez a legnépszerűbb. :slight_smile:

Ez volt nagyjából az idézetem magamtól.

Kiegészíteném, mert tényleg boldog boldogtalannak ajánlottam, adtam, vittem, hogy ez a legkirályabb, én szinte csak ezt használom, mindegy milyen a tank, még porlasztó áttekeréseknél is kicsit tömködtem a szélére nekik, hogy vigye csak jobban a levet az a muji „filc”.

A néha első alkalmas mellékíz sajnos a kézi csomagolás hibája, mert mint említettem, ők szétporciózzák az eredeti csomagolásból, és ha megfogjuk, minden vatta mellékízes lesz egy kissé.

Sokan szidták, merthogy a vatták többsége vagy összeesik (like nem filc muji, nyúlszőr), vagy megdagad.

Ez viszont mint az üveg, úgy marad. Pont olyan lesz mint volt amikor beraktad. De nem csak ott. Példaként, csináltam sokszor olyat, hogy a dvarw külső kazánpalástjára feltapasztottam a vattát, így eltömítve ha esetleg microcoilnál el akarna folyni a lé a vékony vatta mellett a szélesebb lyukon. Ezt rayonnal nem lehet, mert visszaugrik az eredeti állapotába. Rá lehet érezni hogy ez ne legyen hátrány.

Úgy kell a tekerésen áthúzni, hogy se ne szoruljon, se ne legyen laza. Ha laza akkor persze működik, csak pattog, és szórja a kondenzt a szánkba, fájdalmasan. Ha túl szoros, akkor egyszerűen nem lesz lészállítása, és tényleg hamar beég. Ha ráérzünk, nincs ennél jobb.
Egy-két slukk után teljesen kitisztul az előző íz, és tényleg volt, hogy akár egy hónapig is sem cseréltem, mert minek.

És aztán az üveg. Ez nem kérdés, hogy a legjobb. Tényleg rémálom tekerni, fordítva kell, azaz erre megy rá a tekercs, ez se nem laza, se nem kemény nem lehet, mint a rayon, csak mégmacerásabb, és ha nem jó, újra kell kezdeni nulláról. Szerettem, sajnálom, hogy kiment a divatból. Persze nagyon lassan mindenképp szivárgott, ez a szivárgás tette tönkre a vákumkapcsolós 618 pipámat. Ma már nem lenne ez gond, de a tankok kialakításához nem illik, max hibrid vatta üveggel lehetne, de akkor már ott a kevésbé macerás rayon. Üveg sosem megy tönkre, max a tekercs rajta. Egyébként a tisztítása annyi, hogy leégeted, és megy tovább, akár a tank élettartamát is kibírja.

Végül, megint maximális karakterszámbajnok lettem. Elnézést. Bár ez a fórum lényege.

A fentieket legtöbbször Dvarw MTL meg DL-ben használtam, de előfordult más is.

A kezemben épp a visszatérő Bellus van, dualban, DL-lel meg rayonnal, és nem folyik meg akkor sem, ha töltéskor nincs elzárva a levegőzés, vagy sziklás, rázós terepen tekerve MTB-vel a zsebemben van. (tegnap 100 lépcsőfokot is kibírt) :ok_hand: Persze nem csak a rayon miatt, bár az is beleszól. De ezt majd másik, Bellus témában fejtem ki.

5 kedvelés

Én is kísérletezgető ember vagyok, persze ésszerű kereteken belül. (Néha közel a keret széléhez… :slight_smile:). Nekem most egy, a DM-ben kapható Ebelin típusu vattám van, ami abszolút jól szállítja a dzsúzt, nem ég be, elég tartós, és meg nem mondom róla, hogy nem egy márkás vape vatta. Csereideje változó, liquidektől függ, nyilván a dohányos, desszertes leveseknél sűrűbben kell cserélni. Mellékízét abszolút nem érzem, viszont egyből megmutatja, ha cserére érett.
Egy másik kísérletem egy lejárt dátumú autós egészségügyi csomagból előhalászott, bontatlan sebkötöző géz. Ezzel is sikerélményem volt, a lét ez is jól szállítja, hiszen ezért is alkalmazzák sebkötözésre. Mellékíze ennek sincs. Ám ezt csak a Chtulhu Mulan rdta-ban próbáltam eddig, ahol is a lé felfelé szállításában játszott szerepet, nem kitéve így a liquid állandó nyomásának. Elképzelhető, hogy kipróbálom esetleg a Dvarwban is, és erről majd a későbbiekben számolok be szintén itt.

3 kedvelés

Szevasztok!
7-8 éve a CE4s porlasztó felújításához (ribancpálca-style) a Pécsi e-Vapor boltban kapható márkajelzés nélküli cotton ISTENI volt…mert nem volt még más. Jó szívvel ajánlom mindenkinek…mert már nem lehet kapni. De valamiért az az érzésem, hogy marhára nem erre vagytok kíváncsiak. (Bocs!) :nerd_face: :grin:
Ellenben azóta, ahogy jöttek ki a nevesebb márkák vattái, mondhatni hogy az ismertebbeket nagyjából végig próbálgattam szépen sorjában és végül, egy jó ideje legyökereztem a “Titanium Fiber Cotton Elite”-nél. Talán az első, amiről nem tudok negatívumot mondani. Nekem minden téren tökély MTL-ben (Brunhilde, Ammit, Galaxies). De DL-be is próbáltam - bár évek óta MTL vonalon “utazok” - és ott sem találtam kivetni valót. Nem ég könnyen, nem dagad túl és nem is esik össze, TARTÓS és 70-30, vagy 80-20 VG többletnél is jól szállítja a pancsot, ízvisszaadása pazar. Persze távol sem “kőtáblábavésett” történet, mert véleményem szerint itt is az egyéni ízlés/elvárás a mérce. Talán kicsit könnyebben foszlódhat/szakadhat a nagyátlag típusoknál, ha valaki egy kutya, lábtörlőrázási vehemenciáját megközelítő módon fűzi be vattázásnál (…parkinsonosok hátrányban).
KÖZVETLEN előtte a “Vapefly Cotton Clouds” és a “Cotton Bacon”-ök voltak dobogósak nálam, de az utóbbit például, korábban Attila (aki Huszár…mert nem Tasnádi) által megírt rejtélyes “kereskedelmiöngyilkosságos” minőségromlás miatt felejtettem el sürgősen.
A “Vapefly Firebolt Cotton”-t is megtapsolnám kicsit, mert ugyan véleményem szerint az egyetlen hátránya, hogy talán kicsit szállíthatná anti-lomhább módon a levest, de szűk MTL-ben tökéletes. Én a levegősebb MTL-t/szűk DL-t űzöm, ezért az “idegesebb” láncslukkolások után, nem mindig csókoltam körbe ezt a pamutot. De mint írtam, szűk MTL-ben bőven megállja a helyét, pölö Galaxies MTL-ben, legnagyobb légbeömlésen (II-IV), még állja a sarat javában.
A Muji-lapkákat gyártó és fejlesztő társulatot ellenben nem igazán értem. Az egyik legrégebbi társulat, ami alapján az ember azt várná, hogy ők vigyék a prímet MAGASAN, a kategóriában. És bár a Muji-k ott vannak a legjobbak között, mégis kicsit az az érzésem, mintha évek óta kissé egyhelyben toporognának minőségfejlesztés terén. …de ez csak egyéni vélemény-szösszenet.
Nem mintha annyira mérvadó lenne az egyéni igények és megítélés végett, de amolyan érdekességképp’ talán érdemes végigfutni. Kifényképeztem, így néz ki a 2020-as “hivatalos vatta ranglista” a VAPING360 csapat összeállításában (lásd a képen). Szerintem a nagy webshopok értékesítési darabszáma alapján állítják össze az éves top-listát, tehát tényleg érdemes óvatosan kezelni.

3 kedvelés

Ez nagyon Zolis volt :grinning:

4 kedvelés

Én mióta kíváncsiságból berendeltem a Coil Master Pro Cotton-t azóta rá sem nézek más vattára. Minden tekintetben tökéletes. Nem dagad, nem esik össze. A dry hit nem jellemző, ha nem veszi a liquidet enyhe vatta íz van, de dry hit akkor sem, soha. Ha kifogy a tank akkor is ugyanezt tapasztalom. Persze lehet, hogy én csinálok valamit jól nem tudom. De nehéz ezt elrontani. :slightly_smiling_face:IMG_20190405_091633 IMG_20200605_133349

5 kedvelés

@Vaperina_Kinga Köszönöm King-a-néni! :grin:
Ebben egy véleményen vagyunk…én is szeretem magam :joy:
Én itt igyekszem értelmes, fa-iskolázott embernek beállítani debil lényemet, legalább az írásbeli kinyilatkoztatásaimban, erre kiragadod a szellemi alultápláltságomról árulkodó mondatot és lebuktatsz. Most kezdhetem elölről :stuck_out_tongue_winking_eye: :joy:

2 kedvelés

Ismerhetsz már ennyire! Én csak jót akartam Zolibá. :blush:

Ja amúgy meg, úgyis rájöttek volna. De én nem szólok senkinek. :blush: Ígérem. :shushing_face:

1 kedvelés

Belepofáznék én is…
Jellemzően édes, desszert (ritkábban gyümölcsös) ízeket fogyasztok.
Eleinte muji vattát használtam, akkoriban még nem igazán volt nagy választék. Kb fél évvel ezelőttig a Cotton Bacon volt az egyetlen és állandó. Elkezdtem én is próbálgatni, vásároltam több félét is. Most a Dovpo Vipers Cotton a kedvenc. Készleten van még: Cotton Bacon Prime, Cotn Lace, Muji, Vapefly Cotton Clouds, Damon Killer Muscle Cotton II.

2 kedvelés