Brunhilde MTL RTA-hoz Milyen huzalt vegyek?

Sziasztok!

Úton van az első RTA tankom és szeretném megtudni, hogy milyen huzalt is vegyek hozzá.
Eddig Innokin Go Z-vel barátkoztam. Porlasztós, 1.4 Ohm jött be a legjobban 14 watton mert van íze de nem meleg, viszont korántsem ad vissza olyan jó ízeket, mint barátnőm vaporesso xros podja.

Szeretnék valami olyan tekerést aminek jó az ízvisszaadása de nem túl meleg (vagy ezek ütik egymást?) mert a brunhildának a liquid tartálya felett van a kazán és biztos melegebb lesz mint egy porlasztós kazán.

Youtunbe-on próbáltam felfogni, hogy mik is a különbségek, de van aki a NI80-ra van aki a kenthal-ra és van aki a SS-re esküszik.
Segítsetek kérlek, hogy milyen huzal lenne a nekem való és hány mm vastagon hány tekerés.

Köszönöm!

Szia. Én nem ismerem a kazánt és jonnek majd tőlem okosabbak segíteni, addig is egy kis olvasmány:

6 kedvelés

Kinga írása szépen összefoglalja, amit a Brünhilde tekeréséről tudni érdemes, ezt nem is ragoznám tovább. :slight_smile:
Az enyémben egyébként 1 ohm körüli Ni80 van, nekem megfelel így.

Talán annyi lehet még fontos, hogy sokan panaszkodnak, hogy a liquid töltés elég macerás, folyik minden mindenhova.
Ilyen típusú flakonnal viszont megoldódik a probléma, nálam nem megy mellé soha a lé:


Tehát nem az egyenes csőrű, hanem ez a felfelé szűkülő.

7 kedvelés

Tehát akkor a 26 ga-sat vegyem? 28-as melegebb lenne?

Sajnos ezzel is ugyanaz a helyzet mint az aromákkal.
Van egy saját ízlése mindenkinek, ezért is nehéz ajánlani bármit is.
Így van ez a huzalokkal is. Probálj tekerni egy 2,5 mag-ra 5-6 tekerést 26GA claptont.
A 0,8-1,0 Ohm körül jónak kell lennie és azt hajtsd meg 14-15wattal.
És sokat számít a vatta fajtája is :wink:

5 kedvelés

26-Os elég jó hozzá! Nálam azzal van a baj hogy ha kezd fogyni a lé akkor azonnal töltenem kell mert hiába a Cotton Clouds vatta nem jön elég felfele és sztem a sodrony is lehetne hosszabb. Én 7-8 menetet tekerek 2.5-re, de volt már benne 2-es is. Leírom milyen beállítással van, szval a tekercs bő 1mm-re van az afc-től (így vhogy), és a 2. legkisebb van benne, a sapkán a nyílás teljesen nyitva van, a watt meg ahogy tetszik úgy lődd be, se meleg se hideg ne legyen.